Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανει καποιος προπαραγγελια στο πλαισιο και αν εχει καποια νεοτερη ενημερωση ? για ποτε θα παραλαβει εννοω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγωνία? Εγω πλεον αν δεν αγορασω κανα σοβαρο foldable, ουτε που συσπαται το φρυδι απο τη συγκινηση. Εντελως διεκπεραιωτικα θα γινει κι αυτη η αγορα, εχουν παψει απο καιρό να με συγκινουν οι συσκευες, γιατι απλα εχουν χασει εντελως την πρωτοτυπια τους. Καιρος να παμε ενα βημα παραπερα (fold 2, surface duo κλπ), κουρασαν τα ιδια και τα ιδια...:lol:

 

Ακριβως Βαγγελη. Κανενας ενθουσιασμος πλεον και δεν υπαρχει και λογος αγορας. Περιμενω το note 20 σε λιγους μηνες για να αλλαξω το σχεδον 3 ετων note 8. Τοσο καλα.... :zzz:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως Βαγγελη. Κανενας ενθουσιασμος πλεον και δεν υπαρχει και λογος αγορας. Περιμενω το note 20 σε λιγους μηνες για να αλλαξω το σχεδον 3 ετων note 8. Τοσο καλα.... :zzz:

 

Καλα κανεις Γιαννη. Piece of mind και εξοικονομηση χρηματων. Οι τρελοι εδω μεσα που αλλαζουμε καθε λιγο και λιγακι εχουμε πεταξει πολλα χρηματα στα σκουπιδια (ειδικα την εποχη, που αλλαζαμε 5-6 συσκευες το μηνα :lol: )

Το ultra μπορει να ειναι τεχνολογικα μπροστα απο οτιδηποτε στην αγορα, αλλα ειναι μια απο τα ιδια - θελουμε αμεσα νεο form factor...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το Jack μας χαιρετησε....

 

Ναι δυστυχώς, αλλά όταν το έχουν κάνει όλοι, είναι η μικρότερη έλλειψη. Πάντως με το s10 μου έχει τύχει να μείνω από μπαταρία και να βάλω ακουστικά να μιλήσω, κάτι που με s20 δε θα μπορώ να κάνω αλλά ελπίζω ότι δε θα μείνω από μπαταρία. Αυτό όσο αφορά το επιχείρημα ότι είναι περιττή η θύρα. Επίσης δε θέλω ΒΤ για να μιλάω, θέλω καλώδιο.

 

Υπαρχει usb ανταπτορας.

 

Στο note δεν έπαιζε κανένας σχεδόν, ακομα και από Samsung ταμπλετ που ειχα εναν. Επίσης το πρόβλημα δεν είναι ότι θα πανε άχρηστα τόσα ακουστικά που έχουμε αλλά ότι αν θες φόρτιση ταυτόχρονα δε γίνεται, εκτός αν έχεις ασύρματη ή ΒΤ. ΜΕ τον παραδοσιακό τρόπο και χωρίς έξτρα έξοδα πάντως το ξεχνάς.

 

 

 

common sense λεγεται ή αλλιως κοινη λογικη. Μαγικα σε τετοιου ειδους ακουστικα δε γινονται. Το να βαλεις ενα εξτρα mic σε αποσταση χιλιοστων, πως ακριβως περιμενεις να συμβαλλει στην επιλυση του προβληματος (που ειχαν καποιοι, γιατι εγω δεν ειχα κανενα προβλημα).

Αυτο που ηθελαν τα buds plus ειναι active noise cancellation κι οχι εξτρα μπιχλιμπιδομικροφωνα, κι αυτο δυστυχως ουτε φετος εγινε. Next time...

 

Με το Common sense φίλε μου εσύ δίνεις συμβουλές όντας σίγουρος μάλιστα για κάτι, χωρίς καν να το ξέρεις, σε τεχνολογικό φόρουμ ? Ωραίος... Φαντάζομαι έτσι έβγαλες άχρηστα κατά καιρούς μερικά note κλπ.?

Πραγματικά κρίμα, μιας και πολλές φορές βλέπουμε βελτιώσεις χωρίς καν hardware αλλαγές, και εδώ έχουμε προσθήκη hw και αντί να πεις ότι θα δούμε αλλά δε νομίζω γιαυτό και γιαυτό το λόγο, έχεις βγάλει συμπέρασμα και είσαι και κάθετος.

Ακόμα και δίκιο να έχεις ο τρόπος σου είναι εντελώς λάθος...και δείχνει ίσως πως έχεις απορρίψει κινητά στο παρελθόν.

 

 

 

Καλα κανεις Γιαννη. Piece of mind και εξοικονομηση χρηματων. Οι τρελοι εδω μεσα που αλλαζουμε καθε λιγο και λιγακι εχουμε πεταξει πολλα χρηματα στα σκουπιδια (ειδικα την εποχη, που αλλαζαμε 5-6 συσκευες το μηνα :lol: )

Το ultra μπορει να ειναι τεχνολογικα μπροστα απο οτιδηποτε στην αγορα, αλλα ειναι μια απο τα ιδια - θελουμε αμεσα νεο form factor...

 

Μπορείς να πάρεις το Flip τότε που έχει τεχνολογία 2 ετών, είναι χοντρό, απλά επειδή διπλωνει..και να χαρείς..

Δεν σε υποχρεώνει κανείς να παρεις το ultra. Κάποιοι εδώ θέλουμε βελτίωση σε συγκεκριμένα θέματα, και αυτό αρκεί για να τα πληρώσουμε. το ότι δεν έδινε καινούριο αισθητήρα 4 χρόνια ήταν γιατί δεν είχε σοβαρό ανταγωνισμό, τώρα έδωσε πραγματικά μεγάλη αναβάθμιση. Τώρα αν θέλετε διπλωτα κλπ με Γειά αλλά δεν τα θέλουμε όλοι.. Ειδικά όταν μιλάμε για ακόμα χειρότερες κουμουτσες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως Βαγγελη. Κανενας ενθουσιασμος πλεον και δεν υπαρχει και λογος αγορας. Περιμενω το note 20 σε λιγους μηνες για να αλλαξω το σχεδον 3 ετων note 8. Τοσο καλα.... :zzz:

 

Αν τα βάλεις κάτω, τα χρήματα που θα δώσεις για note 20 μείον τα χρήματα που θα πάρεις από την πώληση του note 8 είναι αρκετά κοντά στο να άλλαζες συσκευή πιο συχνά (όχι Day 1 βέβαια) και θα ήσουν πάντα με τελευταία συσκευή. Επίσης θα σου έλεγα οκ αν έμενες πχ με note 9 που είναι πλήρες αλλά το Note 8 θέλει μεγάλο συμβιβασμό με την μπαταρία (και ειδικά 3ετιας). Επίσης πιθανό να είναι εκτός εγγύησης οπότε αν σου κάτσει καμία στραβή πχ με την οθόνη τότε δυσκολεύουν τα πράγματα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Με το Common sense φίλε μου εσύ δίνεις συμβουλές όντας σίγουρος μάλιστα για κάτι, χωρίς καν να το ξέρεις, σε τεχνολογικό φόρουμ ? Ωραίος... Φαντάζομαι έτσι έβγαλες άχρηστα κατά καιρούς μερικά note κλπ.?

Πραγματικά κρίμα, μιας και πολλές φορές βλέπουμε βελτιώσεις χωρίς καν hardware αλλαγές, και εδώ έχουμε προσθήκη hw και αντί να πεις ότι θα δούμε αλλά δε νομίζω γιαυτό και γιαυτό το λόγο, έχεις βγάλει συμπέρασμα και είσαι και κάθετος.

Ακόμα και δίκιο να έχεις ο τρόπος σου είναι εντελώς λάθος...και δείχνει ίσως πως έχεις απορρίψει κινητά στο παρελθόν.

 

 

 

 

 

Μπορείς να πάρεις το Flip τότε που έχει τεχνολογία 2 ετών, είναι χοντρό, απλά επειδή διπλωνει..και να χαρείς..

Δεν σε υποχρεώνει κανείς να παρεις το ultra. Κάποιοι εδώ θέλουμε βελτίωση σε συγκεκριμένα θέματα, και αυτό αρκεί για να τα πληρώσουμε. το ότι δεν έδινε καινούριο αισθητήρα 4 χρόνια ήταν γιατί δεν είχε σοβαρό ανταγωνισμό, τώρα έδωσε πραγματικά μεγάλη αναβάθμιση. Τώρα αν θέλετε διπλωτα κλπ με Γειά αλλά δεν τα θέλουμε όλοι.. Ειδικά όταν μιλάμε για ακόμα χειρότερες κουμουτσες..

 

Διακρινω εναν εντονο συναισθηματικο αχταρμα.

Αποψεις τριτων βαφτιζονται συβουλες, γνωμες για ασυρματα ακουστικα παραπεμπουν με ανεξηγητο τροπο, σε αποψεις για παλια κινητα τηλεφωνα, ο πρωτος ενικος και τα προσωπικα θελω αναγονται με μαγικό και συνάμα ανεξήγητο τρόπο σε δευτερο πληθυντικο κι ενα σωρο αλλες ασυνδετες φρασεις, που με δυσκολευουν Τεταρτη απογευμα.

Αφηνω τα posts στην κρίση των συμφορουμιτων, επανερχομαι με τις πρωτες αποψεις των s20 ultra, buds plus, που θα εχω συντομα στα χερια μου- over and out

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι ενθουσιασμό να εχει ο Βαγγέλης .. Ο άνθρωπος εχει ηδη αλλάξει περισσοτερα κινητά απο οσα θα αλλάξουμε σε ολη μας τη ζωή οι περισσότεροι . Λογικοτατα μιλάει, μετα τόσες συσκευές ο ενθουσιασμός εχει φύγει, εκτος και ξανα ανακαλυφθει ο τροχός.

Μονο τα αναδιπλουμενα θα αλλάξουν την εμπειρία χρήσης οταν βγουν απ τη φάση beta tester.

Λιγο καλύτερη κάμερα για το 99,99% των ανθρώπων δεν αποτελεί γουαου φακτορ. Ουτε καν για να φωτογραφιζεις τα παιδια σου. Δε θα σου παραπονεθουν 20 χρονια μετα γιατι τα έβγαζες σε 4κ και οχι σε 8κ.

Οποιος πληρώνει 1,5 χιλιάρικο για να βγαζει τα παιδια του καλυτερα (ποσο καλυτερα?) απλα κοροϊδεύει τον εαυτό του να βρει λογο να αγορασει. Καλυτερα πες, γουστάρω οτι καλυτερο και ειμαι διατεθειμένος να το πληρώσω, δεν ειναι κακο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς, αλλά όταν το έχουν κάνει όλοι, είναι η μικρότερη έλλειψη.

 

Η Sony στην προσφατη ναυαρχιδα της,το επανεφερε.

Η LG συνεχιζει να το διατηρει στην καινουργια της ναυαρχιδα οπως και η ναυαρχιδα της Xiaomi το Mi 10.

Βασικα ακομα και η ιδια η Samsung,στο note10lite εβαλε θυρα ακουστικων.

Και η Huawei στο απλο P30,ειχε θυρα ακουστικων.

 

Αρα ποιοι ειναι οι ολοι που το εχουν κανει?

 

Επισης απο μερικα Unboxing που ειδα,δεν υπαρχει μεσα στο κουτι usb dongle για τα ακουστικα οπως δεν υπηρχε και στο note10+.

 

Και το IR blaster σχεδον ολοι(κυριολεκτικα) το εχουν βγαλει,αλλα Huawei/Xiaomi συνεχιζουν να το υποστηριζουν,δεν εχει να λεει κατι αυτο.

 

Οσο για τα galaxy Buds+,μιας και ειχα χρησιμοποιησει αρκετα τα πρωτα(που οπως ειπα στο διπλα θεμα ημουν και εγω στους τυχερους που ειχαν θεμα με το μικροφωνο),καλοδεχουμενες ειναι ολες οι αλλαγες και βελτιωσεις. Αλλα ετσι επρεπε να ηταν εξ αρχης τα πρωτα buds περυσι και φετος τα καινουργια επρεπε να ειχαν ANC.

Οχι 11-12ωρες συνολικη αυτονομια των πρωτων,που δεν ειχαν ουτε καν εφαρμογη στο App store με πολλα προβληματα που επρεπε να περιμενεις updates ενω τωρα ξαφνικα τα καινουργια εχουν.

Για το μικροφωνο κραταω επιφυλαξεις κυριως σε εξωτερικους χωρους πως θα τα παει. Αλλα και στα ακουστικα βλεπω οτι η Samsung και εκει απλα ακολουθει τους υπολοιπους. Αντε του χρονου τα Galaxy Buds++ θα εχουν και ANC και αρχικη τιμη 199+ευρω :)

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Λιγο καλύτερη κάμερα για το 99,99% των ανθρώπων δεν αποτελεί γουαου φακτορ. Ουτε καν για να φωτογραφιζεις τα παιδια σου. Δε θα σου παραπονεθουν 20 χρονια μετα γιατι τα έβγαζες σε 4κ και οχι σε 8κ.

Οποιος πληρώνει 1,5 χιλιάρικο για να βγαζει τα παιδια του καλυτερα (ποσο καλυτερα?) απλα κοροϊδεύει τον εαυτό του να βρει λογο να αγορασει. Καλυτερα πες, γουστάρω οτι καλυτερο και ειμαι διατεθειμένος να το πληρώσω, δεν ειναι κακο..

 

Αυτό ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι ενθουσιασμό να εχει ο Βαγγέλης .. Ο άνθρωπος εχει ηδη αλλάξει περισσοτερα κινητά απο οσα θα αλλάξουμε σε ολη μας τη ζωή οι περισσότεροι . Λογικοτατα μιλάει, μετα τόσες συσκευές ο ενθουσιασμός εχει φύγει, εκτος και ξανα ανακαλυφθει ο τροχός.

Μονο τα αναδιπλουμενα θα αλλάξουν την εμπειρία χρήσης οταν βγουν απ τη φάση beta tester.

Λιγο καλύτερη κάμερα για το 99,99% των ανθρώπων δεν αποτελεί γουαου φακτορ. Ουτε καν για να φωτογραφιζεις τα παιδια σου. Δε θα σου παραπονεθουν 20 χρονια μετα γιατι τα έβγαζες σε 4κ και οχι σε 8κ.

Οποιος πληρώνει 1,5 χιλιάρικο για να βγαζει τα παιδια του καλυτερα (ποσο καλυτερα?) απλα κοροϊδεύει τον εαυτό του να βρει λογο να αγορασει. Καλυτερα πες, γουστάρω οτι καλυτερο και ειμαι διατεθειμένος να το πληρώσω, δεν ειναι κακο..

 

Κοίτα να δεις, εδώ είμαστε τόσα χρόνια και γνωριζόμαστε.. επειδή μιλάμε προσωπικά, ποτέ δεν πήρα τηλ day 1.. Απο το s6 edge μέχρι σήμερα που παίρνω Samsung πχ πάντα έκανα αλλαγές όταν έβρισκα προσφορά κλπ κλπ με ελάχιστη Οικονομική διαφορά. Τώρα πως αυτό το μπερδεύεις με το 1.5 χιλιαρικο για αναβάθμιση δεν ξέρω. Απλά να σου θυμίσω ότι αυτή τη φορά έχουμε ουσιαστική αναβάθμιση σε κάμερα μετά από τόσα χρόνια οπότε ναι τώρα είναι η πρώτη φορά που όσοι ασχολούνται με αυτό το κομμάτι έχουν λόγο να δώσουν κάτι παραπάνω. Τώρα το ότι είχα s10 plus, μετά πήγα σε note 10 plus και τώρα σε αυτό, το μόνο που σημαίνει είναι ότι από την όλη συναλλαγή δεν έχω δώσει ούτε 100 ευρώ από πέρυσι. Αν θες σου παραθέτω αγγελίες από αγορά και πωληση όλων αυτών των συσκευών. Αν κάποιος τώρα πήρε περισυ πρώτη μετά το s10 Plus, μετά πήρε note 10 plus και τώρα s20 plus, καλά να πάθει, αλλά δεν έχω βρει κάναν τέτοιο εγώ..και αν υπάρχει μάλλον το κάνει από χόμπι, δεν έχει καν παιδιά...

 

Επειδή λοιπόν τα κάνετε λίγο αχταρμα, μην λέμε ότι θέλουμε, ξέρουμε κάθε χρόνια τι αλλαγές είχαμε και αν υπήρχε λόγος αλλαγής, όπως πχ από note 8 που είχε μπαταρία για κλάματα και ναι εκεί είχες λόγο να φύγεις αν δε σε έφτανε..

Μου λες για 4κ βίντεο vs 8κ που γελάνε και οι πέτρες.. Είναι ο μόνος λόγος που δεν μας ενδιαφέρει το κινητό και αυτόν βρίσκεις να πεις γιατί ξέρεις ότι αυτή τη φορά η αλλαγή αξίζει για 10 άλλους λόγους.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η Sony στην προσφατη ναυαρχιδα της,το επανεφερε.

Η LG συνεχιζει να το διατηρει στην καινουργια της ναυαρχιδα οπως και η ναυαρχιδα της Xiaomi το Mi 10.

Βασικα ακομα και η ιδια η Samsung,στο note10lite εβαλε θυρα ακουστικων.

Και η Huawei στο απλο P30,ειχε θυρα ακουστικων.

 

Αρα ποιοι ειναι οι ολοι που το εχουν κανει?

 

Επισης απο μερικα Unboxing που ειδα,δεν υπαρχει μεσα στο κουτι usb dongle για τα ακουστικα οπως δεν υπηρχε και στο note10+.

 

Και το IR blaster σχεδον ολοι(κυριολεκτικα) το εχουν βγαλει,αλλα Huawei/Xiaomi συνεχιζουν να το υποστηριζουν,δεν εχει να λεει κατι αυτο.

 

Οσο για τα galaxy Buds+,μιας και ειχα χρησιμοποιησει αρκετα τα πρωτα(που οπως ειπα στο διπλα θεμα ημουν και εγω στους τυχερους που ειχαν θεμα με το μικροφωνο),καλοδεχουμενες ειναι ολες οι αλλαγες και βελτιωσεις. Αλλα ετσι επρεπε να ηταν εξ αρχης τα πρωτα buds περυσι και φετος τα καινουργια επρεπε να ειχαν ANC.

Οχι 11-12ωρες συνολικη αυτονομια των πρωτων,που δεν ειχαν ουτε καν εφαρμογη στο App store με πολλα προβληματα που επρεπε να περιμενεις updates ενω τωρα ξαφνικα τα καινουργια εχουν.

Για το μικροφωνο κραταω επιφυλαξεις κυριως σε εξωτερικους χωρους πως θα τα παει. Αλλα και στα ακουστικα βλεπω οτι η Samsung και εκει απλα ακολουθει τους υπολοιπους. Αντε του χρονου τα Galaxy Buds++ θα εχουν και ANC και αρχικη τιμη 199+ευρω :)

 

Όντως η σονυ το επανέφερε, το είχα δει κάπου αλλά δεν το πήρα στα σοβαρά. Πέρα από την σονυ μόνο η LG έδινε σε ναυαρχίδα και πλέον και η xiaomi.. Αλλά και οι 3 έχουν ελλείψεις σε σχέση με Samsung, και ακριβές, πχ μέχρι να έρθει το σονυ, τα σ20 θα έχουν πέσει κλπ κλπ..ας μην το ανάλυσω άλλο αλλά γενικά ναι οι επιλογές είναι μέτριες, μακάρι να έδινε καλύτερο κινητό ή LG, να έδινε τρύπα η Huawei κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Διακρινω εναν εντονο συναισθηματικο αχταρμα.

Αποψεις τριτων βαφτιζονται συβουλες, γνωμες για ασυρματα ακουστικα παραπεμπουν με ανεξηγητο τροπο, σε αποψεις για παλια κινητα τηλεφωνα, ο πρωτος ενικος και τα προσωπικα θελω αναγονται με μαγικό και συνάμα ανεξήγητο τρόπο σε δευτερο πληθυντικο κι ενα σωρο αλλες ασυνδετες φρασεις, που με δυσκολευουν Τεταρτη απογευμα.

Αφηνω τα posts στην κρίση των συμφορουμιτων, επανερχομαι με τις πρωτες αποψεις των s20 ultra, buds plus, που θα εχω συντομα στα χερια μου- over and out

 

Αφού είναι μάπα τα buds, τι τα δοκιμάζεις ? Ή μήπως και τώρα σε δυσκολεύει ο λόγος μου ?

Κατά τα άλλα δεν καταλαβαίνω τι δεν κατάλαβες στην απάντηση μου, κρίνεις τα ακουστικα και λες είναι μάπα επειδή έτσι εκτιμάς, και δεν τι αναφέρεις καν..

Και απαντάς με γενικοτητες για να αποφύγεις την ευθύνη του να παρασύρεις με την άποψή σου ένα μέλος

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όντως η σονυ το επανέφερε, το είχα δει κάπου αλλά δεν το πήρα στα σοβαρά. Πέρα από την σονυ μόνο η LG έδινε σε ναυαρχίδα και πλέον και η xiaomi.. Αλλά και οι 3 έχουν ελλείψεις σε σχέση με Samsung, και ακριβές, πχ μέχρι να έρθει το σονυ, τα σ20 θα έχουν πέσει κλπ κλπ..ας μην το ανάλυσω άλλο αλλά γενικά ναι οι επιλογές είναι μέτριες, μακάρι να έδινε καλύτερο κινητό ή LG, να έδινε τρύπα η Huawei κλπ
Αυτό το ξέρεις η το συμπερενεις για το πότε θα κυκλοφορήσει το Sony και ότι θα έχει ρίξει τιμή ή Sammy.

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρεις η το συμπερενεις για το πότε θα κυκλοφορήσει το Sony και ότι θα έχει ρίξει τιμή ή Sammy.

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάιο θα κυκλοφορήσει και πριν τον Ιούνιο δεν θα έρθει, θεωρείς ότι θα είναι πιο φθηνό από s20? Αυτό είναι δεδομένο φίλε μου, δεν είναι υπόθεση, Μάιο έχει δώσει release date και ποτέ δεν τα φέρνει αμέσως, άρα και αρχές Ιουνίου να έρθει εδώ δε νομίζω να είναι πιο φθηνό από s20+ που έχει ως ανταγωνιστή σε κάμερα κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, πέραν του τεράστιου μεγέθους (!), για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα είναι ο επεξεργαστής (για την Ευρώπη). Ο Εξυνος - μέχρι τον περσινό μπορώ να μιλήσω με σιγουριά, είχε τρελό battery drain σε idle καταστάσεις όπως και πολύ χαμηλο σήμα κινητής.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζει να δίνει τον in-house επεξεργαστή στην Ευρώπη.

 

Το Note 10+ με τον Snapdragon είναι "άλλη" συσκευή σε σχέση με το ίδιο μοντέλο σε Exynos.

 

Προσωπικά θα προχωρήσω σε Ultra - άμα αποφασίσω για το μέγεθος/βάρος, να αφήσω το πενάκι (!), μονο εάν βρω συσκευή από Hong Kong, εκτός εάν έχουν βελτιωθεί τα παραπάνω στον 990.

 

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

 

Γιώργο 16/512 σναπ από Αμερική τελικά, για μένα φέτος. Ο κυβος ερρίφθη. Για να δούμε τι θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο 16/512 σναπ από Αμερική τελικά, για μένα φέτος. Ο κυβος ερρίφθη. Για να δούμε τι θα δούμε...

 

Το συγκεκριμένο δεν καλύπτεται από ευρωπαϊκή εγγύηση λόγω σναπ ,σωστα?’

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο δεν καλύπτεται από ευρωπαϊκή εγγύηση λόγω σναπ ,σωστα?’

 

Σωστα. Η εγγυηση αυτων των μοντελων παρεχεται μονο απο τον πωλητη που θα γινει η αγορα και συνηθως ειναι μονο 1 χρονος.

Επισης αν δεν κανω λαθος τα μοντελα αυτα δεν τα καλυπτουν ουτε οι ασφαλιστικές εταιρειες(δεν ειμαι 100% σιγουρος για αυτο).

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο δεν καλύπτεται από ευρωπαϊκή εγγύηση λόγω σναπ ,σωστα?’

 

Σωστά, εγγύηση από bestbuy, από όπου θα μου το φέρουν...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όμως και 16/512 με έχυνος ευρωπαϊκό αν δεν κάνω λάθος.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όμως και 16/512 με έχυνος ευρωπαϊκό αν δεν κάνω λάθος.

 

Νάι βέβαια υπάρχει. Εγώ το πήρα λόγω σναπ, καλής τιμής και δώρων galaxy buds + wireless duo charger...

Θα προσπαθήσω να κάνω δοκιμές και με exynos συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Μάιο θα κυκλοφορήσει και πριν τον Ιούνιο δεν θα έρθει, θεωρείς ότι θα είναι πιο φθηνό από s20? Αυτό είναι δεδομένο φίλε μου, δεν είναι υπόθεση, Μάιο έχει δώσει release date και ποτέ δεν τα φέρνει αμέσως, άρα και αρχές Ιουνίου να έρθει εδώ δε νομίζω να είναι πιο φθηνό από s20+ που έχει ως ανταγωνιστή σε κάμερα κλπ
Γιατί να είναι πιο φτηνό? Καλύτερο και πιο φτηνό δεν γίνεται.

Release date Δεν εχει δώσει, απλά άνοιξη έχουν πει.

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Νάι βέβαια υπάρχει. Εγώ το πήρα λόγω σναπ, καλής τιμής και δώρων galaxy buds + wireless duo charger...

 

Θα προσπαθήσω να κάνω δοκιμές και με exynos συσκευή...

Χαχα και θα κλάψεις με την αυτονομία και το σήμα του Εξυνος (ήδη κράζουν στο XDA μόλις το έχουν πάρει!). Τα ίδια κάθε χρόνο μιας και η Ευρώπη δυστυχώς έρχεται με δευτέρας επιλογης επεξεργαστή για να "βγάλει" ακόμα πιο πολλά η Κορεατική εταιρία.

 

Σκέφτομαι και εγώ για Snap μοντέλο, αλλά όχι για Ultra, πιστεύω ότι το κόστος, το βάρος και το μέγεθος να είναι υπερβολικο για την τσέπη μου.

 

Το Note 10 + μου με υπερκαλύπτει για τώρα αλλά το form factor του Plus, η μεγαλύτερη μπαταρία και η νέα επιλογή για κράτημα εφαρμογών (3) στη μνήμη με κάνουν να το σκέφτομαι όλο και πιο πολύ.

 

Περιμένω το fold 2 και το Xs (αν αλλάξει κάτι με το US) αλλά κάτι μου λέει ότι οι τιμές θα είναι απαγορευτικες πλέον.

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχα και θα κλάψεις με την αυτονομία και το σήμα του Εξυνος (ήδη κράζουν στο XDA μόλις το έχουν πάρει!). Τα ίδια κάθε χρόνο μιας και η Ευρώπη δυστυχώς έρχεται με δευτέρας επιλογης επεξεργαστή για να "βγάλει" ακόμα πιο πολλά η Κορεατική εταιρία.

 

Σκέφτομαι και εγώ για Snap μοντέλο, αλλά όχι για Ultra, πιστεύω ότι το κόστος, το βάρος και το μέγεθος να είναι υπερβολικο για την τσέπη μου.

 

Το Note 10 + μου με υπερκαλύπτει για τώρα αλλά το form factor του Plus, η μεγαλύτερη μπαταρία και η νέα επιλογή για κράτημα εφαρμογών (3) στη μνήμη με κάνουν να το σκέφτομαι όλο και πιο πολύ.

 

Περιμένω το fold 2 και το Xs (αν αλλάξει κάτι με το US) αλλά κάτι μου λέει ότι οι τιμές θα είναι απαγορευτικες πλέον.

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

 

Νάι Γιώργο, δεν είναι prime time ακόμα για τα fold. Τέλος 2021 πιστεύω ότι θα είναι σε πιο λογικά επίπεδα, ώστε να τα αξιολογούμε σαν πιθανές αγορές.

Για το σναπ, ναι, θα γίνουν δοκιμές και θα κριθεί. Ούτως ή άλλως τα χρήματα που ζητάνε Ελλάδα για 128 δεν θα τους τα έδινα. Έκαναν πισωγύρισμα στα 128 (ενώ σωστά προχώρησαν στα 256 του νοτε) και πρέπει να μπλέκουμε με τις αναξιόπιστες κάρτες μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αν είχα τρόπο να το φέρω με σναπ θα το έκανα αλλά δυστυχώς δεν έχω τρόπο.η διαφορά του με τον εχυνος είναι μεγαλη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να είναι πιο φτηνό? Καλύτερο και πιο φτηνό δεν γίνεται.

Release date Δεν εχει δώσει, απλά άνοιξη έχουν πει.

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σωστα, περιμενουμε λοιπον εντυπωσεις μολις το παρεις να μας πεις τα πλεονεκτηματα του το καλοκαιρι..που θα το εχεις παρει φανταζομαι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...