Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα τελικά από κοντά το πήρες ένας φίλος μου .. δυστυχώς τίποτα παραπάνω από το ΖΟΟΜ του p30pro από επεξεργαστή κτλ... Εντάξει είπαμε δεν είναι κανένας τόσο επαγγελματίας να θέλει να βγάζει την δουλειά του στο κινητό .. είπαμε... Για όλα όσα έκανε μέχρι τώρα θα συνεχίσει να τα κάνει χωρίς καμία διαφορά... Είτε κάποιος έχει νοτε10 είτε αυτό απόλυτος καμία διαφορά κυριολεκτικά όμως

Φορουμιτη αναφερεις ενα ζητημα οταν το Ultra υπερεχει παντου ως συσκευη.Αλλο εαν θες να πεις οτι οκ την κανω την δουλεια μου και με αυτο που εχω αλλο ομως η υπεροχη στα specs το οποιο ειναι αρκετα ανωτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα έψαξε ο phonebuff για κανα χρήστη S6 να κάνει το αντίστοιχο, αλλά μάλλον δε θα έχει ούτε η Samsung κάποιο έστω για ανάμνηση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Αν δεν έχει τo S6 να του το δώσω εγώ καθότι το έχω ακόμα και το έχω δώσει στη ... πεθερά μου :). Το S7edge το έχει η αδερφή μου, το S8+ η κουνιάδα μου, το S9+ η γυναίκα μου και σε 1 μήνα θα ανέβουν όλοι 1 level επάνω :lol:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα έψαξε ο phonebuff κανέναν χρήστη S6 να κάνει το αντίστοιχο, αλλά μάλλον δε θα έχει ούτε η Samsung κάποιο έστω για ανάμνηση

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πράγματι, δύσκολο να βρεις. Οι τιμές είναι προσιτές οπότε σε 2-3 χρόνια το πολύ αλλάζεις συσκευή χωρίς πόνο, κόπο και αίμα. Οι φίλοι μου με μήλο δεν έχουν άλλο νεφρό για αγορά μήλου οπότε ξέμειναν με 5s......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι Νίκο, όταν κυκλοφορούν τέτοιου είδους παράλογα συγκριτικά όπου συγκρίνεις το τελευταίο μοντέλο σου με ένα προ 5-ετίας για να δείξεις στο κοινό σου πόσο και καλά έχεις εξελιχθεί, ο άλλος γιατί να μην γκρινιάζει όταν το π.χ. ultra δεν είναι διαπλανητικό σκάφος σε σχέση με το Note 10 :cool:.

 

Δες πόσο πιο γρήγορο είναι το iPhone 11 Pro Max από ένα iPhone 6S

https://techmaniacs.gr/des-poso-pio-grigoro-einai-to-iphone-11-pro-max-apo-ena-iphone-6s-video/

 

Ο ανθρωπος ανεφερε 2 κινητα,το P30pro και το note 10 στο κειμενο του.Τι σχεση εχει με αυτο που εγραψε και με το εδω θεμα το παραπανω συγκριτικο μεταξυ 2 Iphone?

 

Και αντι να το κραξει αυτο και ο moderator που συμμετεχει στο εδω θεμα(γιατι απο κατι τετοια παντα ξεκινανε τα ακυρα vs και οι κοντρες),γελαει κιολας και γυρναει σε χαρακτηρισμους τυπου zombie για τους Apple fans(κοινως δινει αφορμη για να γυρισει σε vs οπως φαινεται και στα επομενα σχολια περι S6).

 

Το review του gsmarena που ανεφεραν θεματα που ειχαν με το κινητο,το προσπερασαμε και πιασαμε τωρα χωρις λογο και αιτια τους Apple fans.

 

Τι να πω,κριμα πραγματικα,γιατι για αυτες τις ανουσιες κοντρες/σχολια ειναι που οι περισσοτεροι πλεον δεν σχολιαζουν/συμμετεχουν στο forum.

 

 

[/color]

Το είδα τελικά από κοντά το πήρες ένας φίλος μου .. δυστυχώς τίποτα παραπάνω από το ΖΟΟΜ του p30pro από επεξεργαστή κτλ... Εντάξει είπαμε δεν είναι κανένας τόσο επαγγελματίας να θέλει να βγάζει την δουλειά του στο κινητό .. είπαμε... Για όλα όσα έκανε μέχρι τώρα θα συνεχίσει να τα κάνει χωρίς καμία διαφορά... Είτε κάποιος έχει νοτε10 είτε αυτό απόλυτος καμία διαφορά κυριολεκτικά όμως

 

Οπως αναφερεται καθε μα καθε χρονο σε αναλογα σχολια τα οποια εχουν καταντησει πλεον γραφικα(και θα αναφερω τωρα το γιατι),εαν θες να δεις μεγαλες,πραγματικες και ουσιαστικες διαφορες μεταξυ των ναυαρχιδων(και αρα για να πιασουν τοπο και τα επιπλεον λεφτα),πρεπει η μεταβαση να γινει απο παλιοτερη συσκευη. Αυτο συνηθως μεταφραζεται σε 3+μοντελα πισω.

Για παραδειγμα μεταβαση απο S7 ή S8 σε S20+/ultra. Τωρα εαν συγκρινεις S10+ με S20 ultra,P30pro με P20pro,Pixel 4xl με Pixel 3xl,ε λογικο ειναι να μην εντυπωσιαστεις.

 

Επισης ειναι λιγο πολυ αυτονοητο οτι την δουλεια τους οι περισσοτεροι την κανουν οχι μονο με παλιοτερες ναυαρχιδες(ακομα και με το Note8 που λεει ο λογος)αλλα κυριως και με mid range κινητα.Στο εξωτερικο οι περισσοτεροι αγοραζουν ναυαρχιδες μεσω παροχων και συμβολαιων που συνηθως κρατανε για τους περισσοτερους 2χρονια,αρα καπου τοσο αναβαθμιζουν με εξτρα κοστος.

Μην κοιτας στα forum που μαζευονται κυριως οι περισσοτεροι που εχουν το μικροβιο της αλλαγης οπως αναφερθηκε πιο πισω,και καθε 3-4μηνες τους βλεπεις με νεα ναυαρχιδα. Αυτοι ειναι αλλη κατηγορια.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ο ανθρωπος ανεφερε 2 κινητα,το P30pro και το note 10 στο κειμενο του.Τι σχεση εχει με αυτο που εγραψε και με το εδω θεμα το παραπανω συγκριτικο μεταξυ 2 Iphone?

 

Και αντι να το κραξει αυτο και ο moderator που συμμετεχει στο εδω θεμα(γιατι απο κατι τετοια παντα ξεκινανε τα ακυρα vs και οι κοντρες),γελαει κιολας και γυρναει σε χαρακτηρισμους τυπου zombie για τους Apple fans(κοινως δινει αφορμη για να γυρισει σε vs οπως φαινεται και στα επομενα σχολια περι S6).

 

Το review του gsmarena που ανεφεραν θεματα που ειχαν με το κινητο,το προσπερασαμε και πιασαμε τωρα χωρις λογο και αιτια τους Apple fans.

 

Τι να πω,κριμα πραγματικα.

 

Φίλε ξαναδιάβασε τι έγραψε ο φίλος παραπάνω και σίγουρα δεν έκανε κάτι κακό ...

 

Το είδα τελικά από κοντά το πήρες ένας φίλος μου .. δυστυχώς τίποτα παραπάνω από το ΖΟΟΜ του p30pro από επεξεργαστή κτλ... Εντάξει είπαμε δεν είναι κανένας τόσο επαγγελματίας να θέλει να βγάζει την δουλειά του στο κινητό .. είπαμε... Για όλα όσα έκανε μέχρι τώρα θα συνεχίσει να τα κάνει χωρίς καμία διαφορά... Είτε κάποιος έχει νοτε10 είτε αυτό απόλυτος καμία διαφορά κυριολεκτικά όμως

 

... δεν αναφέρεται στο Note αλλά στο ultra το οποίο το συγκρίνει με το P30 pro που το βρίσκει και καλύτερο μάλιστα, στο τέλος κάνει την αναφορά ότι Note 10= S20 ultra. Απλά εγώ για να δείξω ότι για να βρεις χοντρές διαφορές δεν πρέπει να συγκρίνεις μοντέλα με διαφορά 4 μηνών αλλά να πας όπως η apple 5 χρόνια πίσω.

 

Δεν υπάρχει κάτι άσχετο ή μεμπτό, ποιο πολύ εσύ προσπαθείς να δημιουργήσεις θέμα και αναστάτωση από το πουθενά οπότε το "κρίμα" πάει ποιο πολύ εδώ.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει τo S6 να του το δώσω εγώ καθότι το έχω ακόμα και το έχω δώσει στη ... πεθερά μου :). Το S7edge το έχει η αδερφή μου, το S8+ η κουνιάδα μου, το S9+ η γυναίκα μου και σε 1 μήνα θα ανέβουν όλοι 1 level επάνω :lol:.

 

 

 

Μπράβο που μοιράζεσαι τα κινητά σου στην οικογένεια και δε τα πουλάς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο ανθρωπος ανεφερε 2 κινητα,το P30pro και το note 10 στο κειμενο του.Τι σχεση εχει με αυτο που εγραψε και με το εδω θεμα το παραπανω συγκριτικο μεταξυ 2 Iphone?

 

Και αντι να το κραξει αυτο και ο moderator που συμμετεχει στο εδω θεμα(γιατι απο κατι τετοια παντα ξεκινανε τα ακυρα vs και οι κοντρες),γελαει κιολας και γυρναει σε χαρακτηρισμους τυπου zombie για τους Apple fans(κοινως δινει αφορμη για να γυρισει σε vs οπως φαινεται και στα επομενα σχολια περι S6).

 

Το review του gsmarena που ανεφεραν θεματα που ειχαν με το κινητο,το προσπερασαμε και πιασαμε τωρα χωρις λογο και αιτια τους Apple fans.

 

Τι να πω,κριμα πραγματικα,γιατι για αυτες τις ανουσιες κοντρες/σχολια ειναι που οι περισσοτεροι πλεον δεν σχολιαζουν/συμμετεχουν στο forum.

 

 

[/color]

 

Οπως αναφερεται καθε μα καθε χρονο σε αναλογα σχολια τα οποια εχουν καταντησει πλεον γραφικα(και θα αναφερω τωρα το γιατι),εαν θες να δεις μεγαλες,πραγματικες και ουσιαστικες διαφορες μεταξυ των ναυαρχιδων(και αρα για να πιασουν τοπο και τα επιπλεον λεφτα),πρεπει η μεταβαση να γινει απο παλιοτερη συσκευη. Αυτο συνηθως μεταφραζεται σε 3+μοντελα πισω.

Για παραδειγμα μεταβαση απο S7 ή S8 σε S20+/ultra. Τωρα εαν συγκρινεις S10+ με S20 ultra,P30pro με P20pro,Pixel 4xl με Pixel 3xl,ε λογικο ειναι να μην εντυπωσιαστεις.

 

Επισης ειναι λιγο πολυ αυτονοητο οτι την δουλεια τους οι περισσοτεροι την κανουν οχι μονο με παλιοτερες ναυαρχιδες(ακομα και με το Note8 που λεει ο λογος)αλλα κυριως και με mid range κινητα.Στο εξωτερικο οι περισσοτεροι αγοραζουν ναυαρχιδες μεσω παροχων και συμβολαιων που συνηθως κρατανε για τους περισσοτερους 2χρονια,αρα καπου τοσο αναβαθμιζουν με εξτρα κοστος.

Μην κοιτας στα forum που μαζευονται κυριως οι περισσοτεροι που εχουν το μικροβιο της αλλαγης οπως αναφερθηκε πιο πισω,και καθε 3-4μηνες τους βλεπεις με νεα ναυαρχιδα. Αυτοι ειναι αλλη κατηγορια.

 

Φίλε μου πρώτον μάθε να έχεις λίγο χιούμορ εκτός αν θιχτηκες... Αν και πίστευα ότι μεγαλώσαμε και ξεπερασαμε φανμποισμους κλπ και πλέον κοιτάμε την πάρτη μας,όχι το πως θα υποστηρίξουμε μια εταιρεία με κάθε τρόπο.

 

2ον μετά το αστειο μου ξεκαθαρισα ότι ο φίλος που έκανε τη σύγκριση με το P30 pro δεν έχει σχέση με αυτό και ότι οκ, θα περιμένουμε να δούμε, δεν έκατσα καν να του παραθέσω αντεπιχειρημα.. Απλά είπα θα δούμε όταν το λάβουμε πολλοί με άμεσα συγκριτικά κλπ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που μοιράζεσαι τα κινητά σου στην οικογένεια και δε τα πουλάς

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Που ξέρεις ότι το κάνει δωρεάν ? Χαχαχα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Που ξέρεις ότι το κάνει δωρεάν ? Χαχαχα

 

:clap::clap::clap:

Η πεθερά μαγειρεύει, η κουνιάδα κρατάει το παιδί κ.λ.π. όποτε το τελικό ταμείο είναι συν. Πλάκα πλάκα το καλό του να παίρνεις καλές συσκευές είναι ότι βολεύεις κόσμο για μερικά χρόνια και γλυτώνεις τα χαζό 200€-300€ για low range συσκευές που θα σε βγάλουν max 1-2 χρόνια :) .

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Φίλε ξαναδιάβασε τι έγραψε ο φίλος παραπάνω και σίγουρα δεν έκανε κάτι κακό ...

 

 

 

... δεν αναφέρεται στο Note αλλά στο ultra το οποίο το συγκρίνει με το P30 pro που το βρίσκει και καλύτερο μάλιστα, στο τέλος κάνει την αναφορά ότι Note 10= S20 ultra. Απλά εγώ για να δείξω ότι για να βρεις χοντρές διαφορές δεν πρέπει να συγκρίνεις μοντέλα με διαφορά 4 μηνών αλλά να πας όπως η apple 5 χρόνια πίσω.

 

Δεν υπάρχει κάτι άσχετο ή μεμπτό, ποιο πολύ εσύ προσπαθείς να δημιουργήσεις θέμα και αναστάτωση από το πουθενά οπότε το "κρίμα" πάει ποιο πολύ εδώ.

 

Το ξαναλεω,τι σχεση εχει το συγκριτικο των iphone που ανεβασες με αυτα που εγραψε ο συμφορουμιτης?Για ποιο λογο δεν βρηκες ενα συγκριτικο μεταξυ Samsung ναυαρχιδων(παλιοτερη με νεωτερη)που ταιριαζει στο εδω θεμα? Ο συμφορουμιτης πουθενα δεν εκανε την οποιαδηποτε αναφορα ουτε σε συγκριτικα στο internet,ουτε σε Iphone. Εσυ αρπαχτηκες και εγραψες τα δικα σου στο σχολιο 395 και εξου και η απαντηση ολως τυχαιως που πηρες 2σχολια μετα με αναλογο κινητο/μοντελο.

 

Το συγκριτικο που ανεβασες ειναι τερμα ανουσιο στην περιπτωση μας γιατι στην περιπτωση των iphone υπαρχει ενδιαφερον να δει ο αλλος πως συμπεριφερεται μια παλιοτερη συσκευη η οποια εχει δεχθει ποσες αναβαθμισεις σε σχεση με μια νεωτερη(περαν των διαφορων σε hardware).

 

Σε Samsung μερια αυτο δεν μπορει να εφαρμοστει,αρα περιοριζεται στις διαφορες στο hardware που σε αυτη την περιπτωση δεν χρειαζεται να γινει συγκριση με συσκευες 5ετων πισω. Το S20ultra εχει διαφορες σε ολους τους τομεις ακομα και με το S8+,μην πω και με το S9.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το είδα τελικά από κοντά το πήρες ένας φίλος μου .. δυστυχώς τίποτα παραπάνω από το ΖΟΟΜ του p30pro από επεξεργαστή κτλ... Εντάξει είπαμε δεν είναι κανένας τόσο επαγγελματίας να θέλει να βγάζει την δουλειά του στο κινητό .. είπαμε... Για όλα όσα έκανε μέχρι τώρα θα συνεχίσει να τα κάνει χωρίς καμία διαφορά... Είτε κάποιος έχει νοτε10 είτε αυτό απόλυτος καμία διαφορά κυριολεκτικά όμως

 

Ο συμφορουμιτης απλα το πηγε κλασσικα με την νοοτροπια οτι οποιος θελει καλη καμερα με αναλογα καλη αυτονομια/μπαταρια και γρηγορη φορτιση και με το μεγαλο zoom και καλες φωτογραφιες(και σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου),υπαρχουν και φθηνοτερες επιλογες οπως το p30pro που πλεον το βρισκεις κατω απο 600ευρω,πιο πολυ για να τονισει την τεραστια χρηματικη διαφορα που εχει προς το παρον το S20ultra.

 

Δεν ταιριαζε το σχολιο του στο εδω θεμα προφανως,αλλα ενταξυ δεν εχει εν μερη αδικο οτι καποιοι καθε χρονο εχουν την ταση να μεγαλοποιουν τις νεες ναυαρχιδες σε σχεση με τις προηγουμενες.Το εχουμε δει αυτο απειρες φορες και μαλιστα σε πολλες διαφορετικες ναυαρχιδες εταιρειεων.

 

Εδω καποιοι περυσι ειχαν ερθει στο θεμα του S10 Και ειχαν πει οτι εβλεπαν τεραστιες διαφορες σε σχεση με το S9+ ή ακομα και το Note9,τι να λεμε τωρα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη ως 'Specs' Δεν υπαρχει κανενα μετρο συγκρισης Με το Ultra . Καμια συσκευη στην αγορα δεν το χτυπα. Τουλαχιστον για την Ωρα. Μη λογομαχειτε αδικα:p

Πως θα βαλεις το Ultra με μια συσκευη εκει εξω και θα πεις οτι ειναι ισοδυναμες...Αντε να πλησιαζει σε ελαχιστα μερη αν υπαρχουν καν στο Hardware που δεν υπαρχουν...

Εγω το μονο που βλεπω για την ωρα να κοντραρετε ειναι εαν παρει καποιος το Ultra και μια αλλη συσκευη σε δυο σακουλες και βαλει το καθενα μεσα σε αυτες απο το ιδιο καταστημα...Αρα ειναι ισοδυναμα μονο στην Σακουλα:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει τo S6 να του το δώσω εγώ καθότι το έχω ακόμα και το έχω δώσει στη ... πεθερά μου :). Το S7edge το έχει η αδερφή μου, το S8+ η κουνιάδα μου, το S9+ η γυναίκα μου και σε 1 μήνα θα ανέβουν όλοι 1 level επάνω :lol:.

 

Πολυ καλη πραξη για οποιον εχει ολη την συλλογη τους ακομα της σειρας S μπαβρο σου που τα μαζευες για την οικογενεια σου και δεν τολμησες να τα πουλησεις σε ξενα χερια. Οταν λες οτι θα ανεβουν ολοι ενα επιπεδο πανω τι εννοεις ; Μονο το S5 σου λειπει πιστευω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:clap::clap::clap:

Η πεθερά μαγειρεύει, η κουνιάδα κρατάει το παιδί κ.λ.π. όποτε το τελικό ταμείο είναι συν. Πλάκα πλάκα το καλό του να παίρνεις καλές συσκευές είναι ότι βολεύεις κόσμο για μερικά χρόνια και γλυτώνεις τα χαζό 200€-300€ για low range συσκευές που θα σε βγάλουν max 1-2 χρόνια :) .

 

τα κλπ θα μας τα πεις πως πηγαινει ο οικογενειακος κυκλος ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη ως 'Specs' Δεν υπαρχει κανενα μετρο συγκρισης Με το Ultra . Καμια συσκευη στην αγορα δεν το χτυπα. Τουλαχιστον για την Ωρα. Μη λογομαχειτε αδικα:p

Πως θα βαλεις το Ultra με μια συσκευη εκει εξω και θα πεις οτι ειναι ισοδυναμες...Αντε να πλησιαζει σε ελαχιστα μερη αν υπαρχουν καν στο Hardware που δεν υπαρχουν...

 

Αν δεις τα προηγουμενα σχολια πιο πισω,μια χαρα κουβεντα γινοταν με βαση και τα review που ανεβηκαν,ειδικα απο gsmarena μερια που εκανε review παραδοξως την εκδοση με τον Exynos.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τα προηγουμενα σχολια πιο πισω,μια χαρα κουβεντα γινοταν με βαση και τα review που ανεβηκαν,ειδικα απο gsmarena μερια που εκανε review παραδοξως την εκδοση με τον Exynos.

 

Λίγο άσχετο αλλά τελικά θα το πάρεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τα προηγουμενα σχολια πιο πισω,μια χαρα κουβεντα γινοταν με βαση και τα review που ανεβηκαν,ειδικα απο gsmarena μερια που εκανε review παραδοξως την εκδοση με τον Exynos.

 

Καλημερα .

Καλα κοιτα εχω διαβασει διαφορα δεξια και αριστερα εχω διαβασει σχολια αρνητικα τυπου τι να κανουμε την 108mp καμερα , τι να κανουμε τα Hz τι να κανουμε το ενα τι να κανουμε το αλλο κτλ.Οταν μια συσκευη εχει ανωτερα specs απο οτι κυκλοφορει εκει εξω μπαινουν διαφοροι σε φορουμ και στο gsmarena διαβασα και τα σχολια μια και ειναι απο ολο τον πλανητη να βγαζουν κομπλεξ για κατι που ειναι καλυτερο απο το δικο τους πρεπει να πανε σε ενα γιατρο για εξεταση.

Και εγω πχ.Εχω galaxy S9 την κανω τελεια την δουλεια μου ναι τωρα θα τρεχω στα φορουμ να λεω οτι το ultra ειναι αχρηστο.....Ε δεν θαθελα γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω προπαραγγειλει στον κοτσοβολο από 22/2. Μόλις μου ήρθε το εξής μήνυμα: AΓAΠHTE ΠEΛATH, H ΠAPAΔOΣH THΣ ΠAPAΓΓEΛIAΣ ΣAΣ ΘA KAΘYΣTEPHΣEI. MOΛIΣ TA ΠPOIONTA ΣAΣ EINAI ΔIAΘEΣIMA ΘA ΣAΣ ENHMEPΩΣOYME. Τι να εννοεί ο ποιητής;;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω προπαραγγειλει στον κοτσοβολο από 22/2. Μόλις μου ήρθε το εξής μήνυμα: AΓAΠHTE ΠEΛATH, H ΠAPAΔOΣH THΣ ΠAPAΓΓEΛIAΣ ΣAΣ ΘA KAΘYΣTEPHΣEI. MOΛIΣ TA ΠPOIONTA ΣAΣ EINAI ΔIAΘEΣIMA ΘA ΣAΣ ENHMEPΩΣOYME. Τι να εννοεί ο ποιητής;;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλή σαρακοστή σε όλους.δεν υπάρχει περίπτωση να προπαραγγειλεις κάτι και να μην σου βγάλει την ψυχή ο συγκεκριμένος.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Έχω προπαραγγειλει στον κοτσοβολο από 22/2. Μόλις μου ήρθε το εξής μήνυμα: AΓAΠHTE ΠEΛATH, H ΠAPAΔOΣH THΣ ΠAPAΓΓEΛIAΣ ΣAΣ ΘA KAΘYΣTEPHΣEI. MOΛIΣ TA ΠPOIONTA ΣAΣ EINAI ΔIAΘEΣIMA ΘA ΣAΣ ENHMEPΩΣOYME. Τι να εννοεί ο ποιητής;;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άργησες φίλε μου να τη ρίξεις.. Χαχα, 10 μέρες τι περίμενες ?

Πλάκα κάνω αλλά ναι, δε θα πάρουμε όλοι γην ίδια μέρα. Πρώτα οι πρώτοι και μετά οι επόμενοι, σε δόσεις..προπαραγγελια κάναμε για το δώρο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλή Σαρακοστή παιδιά άντε να καθαρίσουμε σήμερα :). Πλάκα πλάκα η μέρα σήμερα είναι για το S20 ultra και το P30 pro :lol:.

 

... Οταν λες οτι θα ανεβουν ολοι ενα επιπεδο πανω τι εννοεις ;

το S10+ θα πάει σε αυτόν που έχει τώρα το S9+ και αυτό με τη σειρά του θα πάει σε αυτόν που έχει το S8+ κ.λ.π. οπότε όλοι κάθε χρόνο αναβαθμίζουν συσκευή ;)

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Νέο battery test

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Νέο battery test

 

Γενικά αυτά τα τεστ δεν έχουν καμία ουσία. Πχ εγώ με s10 plus έβγαζα παρόμοιους χρόνους με note 10 plus, μη πω παραπάνω. Γενικά κάθε χρήση διαφοροποιει την κατανάλωση, αν μιλάς πιο πολύ πχ ίσως αλλάζει η ισορροπία αρκετά. Αν βλέπεις βίντεο, αν σερφάρεις αν παίζεις, όλα αυτά αλλάζουν ισορροπίες γιατί κάθε κινητό χρησιμοποιεί άλλους πυρήνες για κάθε δουλειά και άλλο είναι πιο ενεργοβορο σε έναν τομέα άλλο σε άλλο, επισης όσο πιο μεγάλη οθόνη τόσο πιο μειονεκτικο ένα κινητό σε χρήση οθόνης, πχ εγώ που μιλάω πολύ μπορεί να εχω πολύ καλύτερα αποτελέσματα με s20 ultra από s10 plus σε σχέση με έναν που λιώνει τα βίντεο γιατί έχω μεγαλύτερη μπαταρία και δεν δουλεύω τόσο την οθόνη που είναι πιο μεγάλη στο ultra... Γιαυτό μην κολλάμε σε τέτοια. Ο κάθε ένας θα βγάλει συμπέρασμα μόλις το παρει, σε σχέση με τα άλλα που είχε πριν εφόσον κάνει παρόμοια χρήση.εγω θα περιμένω κάνα 20ημερο να δω τα διάφορα σενάρια μου και θα πω εντυπώσεις τοτε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .

Καλα κοιτα εχω διαβασει διαφορα δεξια και αριστερα εχω διαβασει σχολια αρνητικα τυπου τι να κανουμε την 108mp καμερα , τι να κανουμε τα Hz τι να κανουμε το ενα τι να κανουμε το αλλο κτλ.Οταν μια συσκευη εχει ανωτερα specs απο οτι κυκλοφορει εκει εξω μπαινουν διαφοροι σε φορουμ και στο gsmarena διαβασα και τα σχολια μια και ειναι απο ολο τον πλανητη να βγαζουν κομπλεξ για κατι που ειναι καλυτερο απο το δικο τους πρεπει να πανε σε ενα γιατρο για εξεταση.

Και εγω πχ.Εχω galaxy S9 την κανω τελεια την δουλεια μου ναι τωρα θα τρεχω στα φορουμ να λεω οτι το ultra ειναι αχρηστο.....Ε δεν θαθελα γιατρο?

 

Δεν έχεις άδικο. Κοίτα να δεις εγώ πως το βλέπω. Όταν μου λέει η Σάμυ ότι θα έχω 100Χ ζουμ δεν περιμένω να έχω καλά αποτελέσματα σε όλο το εστιακό μήκος και ειδικά στο τέλος. Απλά το ότι έχει 100Χ ζουμ σημαίνει ότι μικρότερες μεγεθύνσεις π.χ.τύπου 10Χ,θα είναι αξιοπρεπέστερες και σίγουρα καλύτερες από τις αντίστοιχες μεγεθύνσεις σε άλλα τηλέφωνα όπου θα έχουν μέγιστο τα 10Χ.

 

Ας δούμε π.χ. τα αυτοκίνητα, σου λέει μία ακριβή μάρκα ότι το αυτοκίνητο πιάνει τελική π.χ. τα 320km/h. Σίγουρα σε αυτή την ταχύτητα η εμπειρία οδήγησης του πελάτη δεν θα είναι η καλύτερη, το αυτοκίνητο θα τρέμει, τα αμορτισέρ θα κοπανάνε περισσότερο, ο θόρυβος από τον κινητήρα θα είναι ενοχλητικός όπως και οι αεροδυναμικές αντιστάσεις του αέρα. Απλά αυτό το αυτοκίνητο θα συμπεριφέρεται π.χ. στα 200km/h πολύ καλύτερα από ένα άλλο αυτοκίνητο που η τελική του είναι τα 200km/h.

 

Αν του χρόνου η Σάμυ ή μία άλλη εταιρία όπως η Huawei σου δώσει 200Χ ζουμ τότε κατά πάσα πιθανότητα στα 200Χ αυτό θα είναι μάπα αλλά σίγουρα πολύ καλύτερο στα 100Χ από το 100Χ του Ultra. Τα πράγματα είναι απλά και δεν πρέπει να τα κάνουμε δύσκολα :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Βιντεάκι με αναλυτική παρουσίαση των φωτογραφικών δυνατοτήτων-χαρακτηριστικών

 

Samsung Galaxy S20 Plus test Camera Full Features

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .

 

Καλα κοιτα εχω διαβασει διαφορα δεξια και αριστερα εχω διαβασει σχολια αρνητικα τυπου τι να κανουμε την 108mp καμερα , τι να κανουμε τα Hz τι να κανουμε το ενα τι να κανουμε το αλλο κτλ.Οταν μια συσκευη εχει ανωτερα specs απο οτι κυκλοφορει εκει εξω μπαινουν διαφοροι σε φορουμ και στο gsmarena διαβασα και τα σχολια μια και ειναι απο ολο τον πλανητη να βγαζουν κομπλεξ για κατι που ειναι καλυτερο απο το δικο τους πρεπει να πανε σε ενα γιατρο για εξεταση.

 

Και εγω πχ.Εχω galaxy S9 την κανω τελεια την δουλεια μου ναι τωρα θα τρεχω στα φορουμ να λεω οτι το ultra ειναι αχρηστο.....Ε δεν θαθελα γιατρο?

Αν και δεν ειμαι ψυχολόγος έχω ασχοληθεί πολύ και διαβάσει ακόμα πιο πολύ. Να σου πω κάτι επειδή πλέον καταλαβαίνω τι και πώς έχω να πω οτι γίνεται χαμός εκεί έξω, η διαταραχές προσωπικότητας δίνουν και παίρνουν! Είναι εκατομμύρια στην Ελλαδα! Μόνο οι ψυχοπαθείς γύρο στους 500 χιλιάδες στην Ελλάδα...

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αυτά τα τεστ δεν έχουν καμία ουσία. Πχ εγώ με s10 plus έβγαζα παρόμοιους χρόνους με note 10 plus, μη πω παραπάνω. Γενικά κάθε χρήση διαφοροποιει την κατανάλωση, αν μιλάς πιο πολύ πχ ίσως αλλάζει η ισορροπία αρκετά. Αν βλέπεις βίντεο, αν σερφάρεις αν παίζεις, όλα αυτά αλλάζουν ισορροπίες γιατί κάθε κινητό χρησιμοποιεί άλλους πυρήνες για κάθε δουλειά και άλλο είναι πιο ενεργοβορο σε έναν τομέα άλλο σε άλλο, επισης όσο πιο μεγάλη οθόνη τόσο πιο μειονεκτικο ένα κινητό σε χρήση οθόνης, πχ εγώ που μιλάω πολύ μπορεί να εχω πολύ καλύτερα αποτελέσματα με s20 ultra από s10 plus σε σχέση με έναν που λιώνει τα βίντεο γιατί έχω μεγαλύτερη μπαταρία και δεν δουλεύω τόσο την οθόνη που είναι πιο μεγάλη στο ultra... Γιαυτό μην κολλάμε σε τέτοια. Ο κάθε ένας θα βγάλει συμπέρασμα μόλις το παρει, σε σχέση με τα άλλα που είχε πριν εφόσον κάνει παρόμοια χρήση.εγω θα περιμένω κάνα 20ημερο να δω τα διάφορα σενάρια μου και θα πω εντυπώσεις τοτε

 

Ναι αλλά το μοναδικό δείγμα μέχρι στιγμής όποτε είναι χρήσιμο.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...