Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα τηλέφωνο για τη προστασία οθόνης έχει εξαντληθεί υπάρχει κάτι άλλο

 

αυτη ειναι δοκιμασμενη και καλη.

κατι αλλο δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Οκ. σ' ευχαριστώ πολύ την βρήκα την ίδια στο Σκρουτζ

 

προσοχη στο περασμα.!εαν ειναι η ιδια,εχει κολλα στις καμπυλες.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ρωτήσω και ανάλογα θα πράξω πιστεύω η κόλα να μην αφήνει κατάλοιπα στο τηλέφωνο εάν θες να αφαιρέσεις το τζαμάκι αργότερα
Link to comment
Share on other sites

Θα το ρωτήσω και ανάλογα θα πράξω πιστεύω η κόλα να μην αφήνει κατάλοιπα στο τηλέφωνο εάν θες να αφαιρέσεις το τζαμάκι αργότερα

 

κοιτα-για να μην εχεις θεμα στις καμπυλες θες τζαμακι με κολλα.

εαν πιανουν τα χερια σου,περασε την μονος σου.

εαν το φοβασαι,περιμενε να την φερει το καταστημα που σου ειπα για να στην περασει το παληκαρι.

προφανως οι κολλες σε αυτα τα τζαμακια,ειναι ετσι φτιαγμενες ωστε να μην δημιουργειται προβλημα αφου αφαιρεθει το τζαμακι.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως σε ενα mi note 2 οι κανονικες tempered glass ξεκολλουσαν λογω της κυρτης οθονης.

Τελικα το μονο που εκανε δουλεια ηταν αυτο https://www.aliexpress.com/item/32845871722.html που ειναι σκληρη μεμβρανη .

Link to comment
Share on other sites

Αν συνδύαζε τα πλεονεκτήματα και των δύο θα είχε 700-800€ λογικά, κάτι σαν p30 pro δλδ.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενώ τώρα έχει ίδια τιμή Ελλάδα όσο το p30 pro

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ετσι μου γυρισε και εμενα ρε Γιωργη..

 

οκ-προφανως ψυχολογικο ο καλυτερος επεξεργαστης και το αδιαβροχο,

 

αλλα λεω μου χρειαζονται και αξιζει να δωσω αρκετα χρηματα παραπανω?

 

ασε που αυτο με την google μου καθεται πολυ ασχημα..

Το p30 pro πήρε κανονικά έγκριση πριν γίνει η ιστορία όπως πήρε και το ανανεωμένο μοντέλο με τα νέα χρώματα.. Οπότε όταν πήρε Android 10 δεν είχε πάρει κανένα άλλο μοντέλο καμίας εταιρίας..

Η κάμερα είναι αρκετά καλύτερη αλλά ότι σε βολεύει.. Η μπαταρία είναι κοντά μιας και ο kirin κάνει τρομερή δουλειά... Αδιάβροχο.. Πιο ποιοτικό, πιο γρήγορη φόρτιση.. Και δύο χρόνια εγγύηση από την huawei που σημαίνει ότι και να γίνει σε μια εβδομάδα έχεις τηλέφωνο... Τι εγγύηση θα έχεις στο mi note??

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ενώ τώρα έχει ίδια τιμή Ελλάδα όσο το p30 pro

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το p30 pro πήρε κανονικά έγκριση πριν γίνει η ιστορία όπως πήρε και το ανανεωμένο μοντέλο με τα νέα χρώματα.. Οπότε όταν πήρε Android 10 δεν είχε πάρει κανένα άλλο μοντέλο καμίας εταιρίας..

Η κάμερα είναι αρκετά καλύτερη αλλά ότι σε βολεύει.. Η μπαταρία είναι κοντά μιας και ο kirin κάνει τρομερή δουλειά... Αδιάβροχο.. Πιο ποιοτικό, πιο γρήγορη φόρτιση.. Και δύο χρόνια εγγύηση από την huawei που σημαίνει ότι και να γίνει σε μια εβδομάδα έχεις τηλέφωνο... Τι εγγύηση θα έχεις στο mi note??

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

παραυτα η υποθεση με την google εκκρεμει και μπορει να γινει οτιδηποτε ανα πασα στιγμη.μπορει να μην γινει και τιποτε.

προσωπικα ως απλος χρηστης που δεν ασχολουμαι με benchmarks,4 ημερες που το εχω λιωσει,δεν μου εχει σκαλωσει πουθενα και σε τιποτε.

ολα κυλανε πολυ ομαλα χωρις το παραμικρο προβλημα.

στις φωτο ειναι ουσιαστικα ισοδυναμα αφου σε καποιες περιπτωσεις υπερτερει το ενα και σε καποιες αλλες το αλλο..

εγγυηση εχω 2 χρονια οπως και η huawei.

οτι ισχυ για το ενα ισχυει και για το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποιο καλο widget καιρου που να μπορει να βρει ακριβως την περιοχη και οχι γενικα Αθηνα?
Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποιο καλο widget καιρου που να μπορει να βρει ακριβως την περιοχη και οχι γενικα Αθηνα?
Και του κινητού βρίσκει τις περιοχές,να το γράψεις ελληνικά με τόνους,ποια περιοχή είσαι

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ τώρα έχει ίδια τιμή Ελλάδα όσο το p30 pro

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πού ρε φιλαράκι, βάλε κανένα σύνδεσμο.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

επισης στις επαφες οταν παταω επανω στην μπαρα της αναζητησης,μου βγαζει google search.

εγω απλα θελω να γραψω,οχι να μιλησω..

Link to comment
Share on other sites

Πείρα και εγώ χθες το κινητό !! Είχα για καιρό το redmi note 8 pro, μετά πήγα στο mi 9t pro και τώρα εδώ. Η διαφορά στη φωτογραφία είναι εμφανείς, ειδικά σε καταστάσεις ΖΟΟΜ η διαφορά είναι χαοτική. Σε θέματα ταχυτητας και smoothness δεν είδα καμία διαφορά, έχω 20 εφαρμογές και από παιχνίδια παίζω μόνο το ελαφρύ clash royale.

Μπαταρία θα δω σε λίγες μέρες. Οθόνη πολύ καλύτερη από το note 8 pro και ελαφρός καλύτερη από mi 9t pro.

Θήκη έχω μαύρη spiegen και προστασία οθόνη από mediarkt με εγγύηση αλλαγής αν πάθει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια εβδομαδα μπορω να πω οτι εχω μια καλη εικονα του τηλεφωνου.

γενικα μιλαμε για ενα τηλεφωνο,με πολυ καλη κατασκευη ,καταπληκτικη οθονη,

και μια πολυ καλη φωτογραφια/βιντεο, που ομως θελει λιγο δουλιτσα στο software.

ειναι π.χ απαραδεκτο με χαμηλο φωτισμο να μην βλεπεις σχεδον τιποτε στο Mode αργη κινηση.πιστευω να διορθωθει αμεσα.

ηδη με το τελευταιο update,διορθωθηκε η ληψη στα 108mp,οπου ο χρονος μετεπεξεργασιας,ειναι πια απο ελαχιστος εως μηδαμινος.

κατα τ`αλλα στο κομματι φωτο,εχει γινει οντως καλη δουλεια και δικαια βρισκεται στην κορυφη των τοπ κινητων σε αυτον τον τομεα.

στις κλησεις μου,ακουω και με ακουνε πολυ καθαρα,οπως επισης καθαρα και δυνατα ακουγεται και το μονοφωνικο ηχειο του.

κολληματα,δεν εχω συναντησει πουθενα,εχει πολυ ομαλη αποκριση και δεν δειχνει οτι μπορει να κωλωσει καπου.

γενικα πολυ ευχαριστημενος και προς το παρον χωρις καποια προβληματα.

τι θα ηθελα να ειχε,ή να μην ειχε..??

προσωπικη αποψη..

εν ετη 2020,ραδιοφωνο,εχουμε ολη μερα Online οτι θελουμε.περιττο..

εν ετη 2020,θυρα minijack,οταν εχουμε τα παντα σε bt,περιττο...

εν ετη 2020 υπερυθρες,οταν ολα μπορουμε να τα χειριστουμε μεσω wifi app,περιττο..

οκ,δεν με χαλανε,αλλα θα μπορουσε να ριξει το κοστος εαν τα αφαιρουσε και να εβαζε εναν πιο ισχυρο επεξεργαστη.

οχι πως εχω καποιο θεμα οπως προανεφερα αλλωστε,αλλα θα εδινε και αλλο πρεστιζ και δεν θα μπορουσε να πει κανεις τιποτε..

επισης θα ηθελα η συσκευη,να ειναι λιγο πιο ελαφρια και λιγο λεπτοτερη..

λεπτομερειες,αλλα επειδη παντα κατι θα ζηταμε παραπανω,τα ανεφερα ως...παραπονα.

αξιζει στα 600 επισημη τιμη..?

υποκειμενικο..

εαν πας σαν ενας κοινος χρηστης που το βλεπεις demo,το πασπατευεις,ασχολεισαι μαζι του,χωρις να λαβεις υποψιν σου τα spec του,

ναι τα δινεις.!!

εαν πας ψαγμενος,κολλας στον 730 και λες "γιατι ρε xiaomi δεν βαζεις μια πιο τοπ cpu,να εχω την συνειδηση μου ησυχη?"

εκει με πιο hitech σκεπτικο,λες οτι 400 ευρω,ειναι μια πολυ καλη και τιμια προταση.

αυτα...

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα λές αλλά θα διαφωνήσω, εγώ ποτέ δεν κοιτάω κινητό χωρίς audio jack, sd, fm radio και υπέρυθρες ακόμα, για κάποιους είναι πολύ χρήσιμα αυτά, και είναι λόγος αγοράς ενός κινητού.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα λές αλλά θα διαφωνήσω, εγώ ποτέ δεν κοιτάω κινητό χωρίς audio jack, sd, fm radio και υπέρυθρες ακόμα, για κάποιους είναι πολύ χρήσιμα αυτά, και είναι λόγος αγοράς ενός κινητού.

 

θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.

ο φίλος παραπάνω έκανε μια ανάλυση, τι θα ήθελε προσωπικά αυτός.

δίχως όμως να λαμβάνει υπόψιν του εκτός των δικών του θέλω, και τα θέλω των άλλων.

και τα τρία χαρακτηριστικά που ανέφερε, ως περιττά, είναι για κάποιους άλλους χρήσιμα ή ακόμη και απαραίτητα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που κανεις την δουλεια σου καλυτερα και με πιο συγχρονους τροπους,τα θεωρω περιττα και επιπλεον κοστος που μπορει να μεταφερθει σε καλυτερο hw.

σεβαστο βεβαια οτι σε καποιους σας ειναι απαραιτητα.

Link to comment
Share on other sites

Το le eco x 900, που είχα πριν 5 χρόνια, δεν είχε audio jack, και τα ακουστικά ήτανε σε type C, και μια χαρά δούλευε, δεν έχω ξανακουσει πιο ποιοτικό ήχο !!!!!!!!!!!!!!! ,, είχα αγοράσει τα original ακουστικά.
Link to comment
Share on other sites

Το le eco x 900, που είχα πριν 5 χρόνια, δεν είχε audio jack, και τα ακουστικά ήτανε σε type C, και μια χαρά δούλευε, δεν έχω ξανακουσει πιο ποιοτικό ήχο !!!!!!!!!!!!!!! ,, είχα αγοράσει τα original ακουστικά.

Κι εγω απο το lemax2 της LeEco ερχομαι. Απλα δεν υπηρχε αλλο τετοιο τηλεφωνο στην κατηγορια των 150 ευρω. Κανει τα παντα ΑΡΙΣΤΑ ακομη.. Ακομα και android 10 φοραει και βαζει κατω πολλα αλλα με διπλασια τουλαχιστον τιμη... Τι να πω...Google camera?? Aπιστευτο ηχο απο τη θυρα usb C με τα δικα του ακουστικα?? Κλειδωμα gps σε 20 δευτερολεπτα μεσα στο σπιτι??? Καμμια 50 ρια ROM's να επιλεξεις?? Αν ειχε πιο αξιολογη μπαταρια και οχι 3000mAh θα αλλαζα τηλεφωνο σε 10 χρονια. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δουλεια εκανε η LeEco σ αυτες τις συσκευες!!!

Πανω στο γραφειο μου ειναι ακομη....αρνουμαι να το αποχωριστω!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος και εγώ παιδιά ακόμα το ψάχνω.

Υπάρχει λόγος να ψάχνω με gcam τι λέτε;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...