Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβασα το απντειτ παταω να κανει ινστολ, παταω ριμπουτ και με πεταει στην οθονη του twrp. κανω ριμπουτ σε σιστεμ και μου λεει δεν εγκατασταθηκε η ενημερωση. τι κανω λαθος? μια βοηθεια αν καποιος εχει την εμπειρια. σας ευχαριστω.

(υγ, αλλο αναβαθμιση miui αλλο αναβαθμιση αντροιντ, σωστα? στο πρωτο αποτι καταλαβα δεν χανω το twrp)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο, και έβγαλε ένδειξη και κατεβάζω τώρα, ολόκληρη την 11.0.16, 2,6gb.

Μετά ξανά twrp, magisk. zip

Αν έχει custom rom to Xiaomi. eu, θα την περασω, να ησυχάσω. Δεν γίνεται twrp σε official rom, αυτό κατάλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο, και έβγαλε ένδειξη και κατεβάζω τώρα, ολόκληρη την 11.0.16, 2,6gb.

Μετά ξανά twrp, magisk. zip

Αν έχει custom rom to Xiaomi. eu, θα την περασω, να ησυχάσω. Δεν γίνεται twrp σε official rom, αυτό κατάλαβα...

ααααχ βλακεια. αρα αυτο κατεβαζει τωρα γιατι μου το περναει. τι χαζος που ειμαι επρεπε να δοκιμασω τον οδηγο που ειχα ποσταρει πριν κατι μερες. θα ξαναπερασω twrp λοιπον. ελπιζω να θυμηθω πως το εκανα την πρωτη φορα χαχαχαχα

 

edit. τελικα ειναι το πιο ευθκολο πραγμα του κοσμου. γιατι να μπλεκεις? ας σβησει το twrp το περνας σε 2 λεπτα. σιγα τα αυγααααα

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 11.0.16

 

Link?? Δεν βρηκα τιποτα ουτε στο Xiaomi.eu αλλα ουτε στο Mi community.

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την 11.0.14 την πέρασες σε ΕΕΑ η σε ΜΙΧ;

 

Περασα την V11.0.14.0 για Mi Note 10 EEA.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Νίκος, κοίταξε στην ενημέρωση του κινητού σου, έχει βγει upd@te se 11.0.16, η , όποτε την έχει το κινητό σου..
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους,είδα απο κοντά τη συσκευή στον Κωτσοβολο και αρχισε να μου αρεσει σε επικινδυνο βαθμο. :lol:

Με μια σύντομη ματια σε specs και reviews βλέπω οτι καλύπτει τις βασικές μου προτεραιότητες για τη νέα συσκευή που θα πάρω, δηλαδή amoled οθόνη,καλή μπαταρία,και πολύ καλή κάμερα.Συν οτι μου αρέσει και το design. Στα αρνητικά διαβάζω για το τσιπ του,έχετε παρατηρήσει κολλήματα κατά τη χρήση?Επίσης,σχετικά με την κάμερα, πρέπει να περαστει gcam, ή είναι σε υψηλό επίπεδο και με τις stock ρυθμίσεις?

Θα το προτείνατε,για τα χρήματα που κυκλοφορεί στην αγορά των μεταχειρισμένων απο οπου και με ενδιαφέρει,ή υπολείπεται του ανταγωνισμού?(Πχ στο ίδιο εύρος τιμής plus λίγα ακόμα βρίσκεις s10)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δες τί έγραψα πριν λίγες μέρες εδώ σε ένα ποστ για p30 pro, iphone 11, note 10+ και το xiaomi που έχω τώρα.

Για εμένα είναι ΠΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ από όλα. Στα άλλα κάτι μου άρεσε λίγο πιο πολύ κάτι με ενοχλούσε.

πχ στο iphone τα video ήταν απίστευτα. Εδώ θέλουν λίγη δουλίτσα στην ποιότητα και για εμένα στον φωτισμό ειδικά σε κλειστούς χώρους.

στο p30 pro είχα κιτρινίλα λόγω του RYYB εδώ είναι πολύ πιο φυσικά τα χρώματα σε night mode.

Η ακρίβεια στο ζουμ της φωτογραφίας, είναι ΑΛΛΟΥ.

Δες τι έγραψα σε σχέση με τα 108mp του S20 Ultra που τα σύγκρινα δίπλα δίπλα σε μαγαζί.

Όσα λέγονται για τον επεξεργαστή, για εμένα είναι μια χαρά. Επέλεξε το ιδιο SoC η Google στο Pixel 4a αν σου λέει κάτι αυτό.

Είναι νομίζω λίγο κάτω από τον 845...Δεν νομίζω ότι υπάρχει οτιδήποτε που μπορεί να το βαρύνει. Και όσο περνάει καιρός το ptimization του λογισμικού θα γίνεται ακόμη καλύτερο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος εφαρμογή σαν της Samsung, τύπου sidebar με εφαρμογές και άλλα panels, που να "βγαίνουν" από την Edge πλευρά του κινητού?

Όσες έβαλα, γνωστές-άγνωστες, σκαλώνουν και ενώ πατάω τα κουμπιά των εφαρμογών, δεν τις ανοίγουν τις περισσότερες φορές, σαν να μην τις πάτησα, κλείνει το sidebar και δε φορτώνει τίποτα...

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Μετά την χθεσινή ενημέρωση παρατήρησα το εξής bug, στην κάμερα δεν μπορείς να ν'αλλάξεις φακους κάποιες φορές, πρέπει να βγεις και να ξαναμπείς.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους,είδα απο κοντά τη συσκευή στον Κωτσοβολο και αρχισε να μου αρεσει σε επικινδυνο βαθμο. :lol:

Με μια σύντομη ματια σε specs και reviews βλέπω οτι καλύπτει τις βασικές μου προτεραιότητες για τη νέα συσκευή που θα πάρω, δηλαδή amoled οθόνη,καλή μπαταρία,και πολύ καλή κάμερα.Συν οτι μου αρέσει και το design. Στα αρνητικά διαβάζω για το τσιπ του,έχετε παρατηρήσει κολλήματα κατά τη χρήση?Επίσης,σχετικά με την κάμερα, πρέπει να περαστει gcam, ή είναι σε υψηλό επίπεδο και με τις stock ρυθμίσεις?

Θα το προτείνατε,για τα χρήματα που κυκλοφορεί στην αγορά των μεταχειρισμένων απο οπου και με ενδιαφέρει,ή υπολείπεται του ανταγωνισμού?(Πχ στο ίδιο εύρος τιμής plus λίγα ακόμα βρίσκεις s10)

θετικα:οθονη,μπαταρια,καμερα

αρνητικα :αργο αποτυπωμα και δνε εχει notification led

ο επεξεργαστης συγκρινονταες με το mi8 μου δεν εχει κανενα θεμα,δεν εχω κολληματα ,αργοποριεςμγενικα δνε με δυσαρεστησε καθολου.και τα παιχνδια που εχω μια χαρα τρεχουν.

η καμερα ειναι παρα πολυ καλη,μπορεις να βαλεις gcam gia καλυτερες νυχτερινες και σελφι.αλλα συνηθως δνε χρειαζεται,πλην τις σελφι ππυ εχει πολυ διαφορα

επισης ειναι πολυ ανθεντικο κινητο

Edited by giannisgr41
Link to comment
Share on other sites

Για κάμερα μόνο για την wide έχω βάλει gcam το night mode της συσκευής δεν το φτάνει καμια gcam .

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για τον φιλο που μιλα για το κινητο.

απο θεμα επεξεργαστη, κανενα μα κανενα θεμα. ολα εινα ισφαιρα. δεν εχω το παραμικρο κολλημα.

απο θεμα μπαταριας. οταν ειχε πρωτοβγει, ολοι λεγαν πως για 5200 μπαταρια, δεν κραταει πολυ. δεν ξερω τι γινοταν τοτε, αλλα τωρα η μπαταρια κραταει πολυ και ανετα. εγω το ξεζουμιζω και βγαζει μιαμιση μερα για πλακα. με νορμαλ χρηση μπορει και παραπανω.

στο θεμα καμερας, ολες οι gcam μου παιζαν χειροτερα απο την στοκ εκτος απο την τελευταια που ποσταρε λιγο πιο πισω ενας φιλος. πολυ καλη, αλλα διαφορα με την στοκ δεν βλεπω. οποτε....

εχω βαλει μαικροσοφτ λοντσερ και παει απιστευτα καλα.

 

παραπονα.

δεν εχει live images. μα ειναι δυνατον?

δεν μπορει να τραβηξει τις εικονες επαφων απο το φεισμπουκ (δεν ξερω αν εχει να κανει με την ξιαομι ή με το αντροιντ γενικοτερα, οποτε ισως να μην φταιει το κινητο)

τις φωτος τις περιμενα ενα κλικ καλυτερες για να ειμαι ειλικρινης. πολυ καλες αλλα προερχομενος απο lumia 1020 και μετα το 950, εχω ψηλα τον πηχη. στα προσωπα πολελς φορες βλεπεις το οβερπροσεσινγκ, φαινονται αμα κανεις ζουμ σαν ελαιογραφια και τρελαινομαι. ισως ειμαι υπερβολικος, αλλα ειναι θεμα σοφτγουερ αυτο. ελπιζω βεβαια σε βελτιωση συντομα.

δεν εχω κατι αλλο

 

γενικα πολυ ευχαριστημενος.

για μενα η μπαταρια ειναι ολα τα λεφτα. ξενοιαζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εχω ενα Honor 8 και σκέφτομαι πως ειναι η ώρα για αλλαγή.

Εχω παρει της μητέρας μου ενα note 8 pro και άρχισα να ζηλευω αλλα λεω να παω για το mi Note 10.

Φοβόμουν οτι το μέγεθος θα ειναι τεράστιο αλλα τελικά στο χέρι κάθετε πιο καλά σε σχέση με το note 8 pro.

 

Επειδή στο χώρο εργασίας μου εχω wifi μόνιμα αλλα δεν εχω σήμα,

θέλω να ρωτήσω εαν εχει Wifi Calling (cosmote) ? Ειναι πολύ σημαντικό για εμένα!

 

Επίσης απο Γερμανο ειναι στα 499€ αξίζει λετε ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Ναι, εχει Wi-Fi calling.

Σε γνωστό site με αγγελίες πουλάνε το pro σφραγισμένο 450-480, γιατί να δώσεις 500 για το απλό;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεμα το οποιο δεν ξερω αν εχει να κανει με το τηλεφωνο, με το Miui, με το αντροιντ γενικοτερα, αλλα ας ρωτησω μιας και ολοι το ιδιο κινητο εχουμε.

εχω βαλει εναν γενικο ηχο κλησης.

παω μετα να βαλω σε καποιες επαφες τον δικο τους ηχο. τα ατχεια τα εχω σε ενα φακελο που λεγεται ringtones. στην εφαρμογη επαφες εχω δωσει αδεια για τον αποθηκευτικο χχρο.

παω στις 3 τελειες στις επαφες παταω ηχο κλησης, διαλεγωτο αρχειο, το σωζω και μετα τιποτα. παλι παιζει ο ντιφολτ ηχος που ειχα βαλει γενικ.α το εχετε και αλλοι, το εχετε ξανασυναντησει? ξερετε τι παιζει? ευχαριστω

 

υγ. ψαχνω και μαλλον βλεπω πως το miui11 φταιει. λυσεις δεν βρισκω ομως...

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως πήρα 499 το απλό με 3 χρόνια άτοκες δόσεις (σαν να σου κάνουν έκπτωση ένα πενηντάρικο)..

 

μήπως έβαλε κανείς τζαμάκι και είναι ευχαριστημένος;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδια? στα παλια κινητα μου επαιρνα τεμπερντ γκλας με το κιλο. (ξερετε τωρα ιμπει ενα ευρω το ενα κτλ).

τα τζαμακια ολο χαλαγαν (λογω πτωσεων κτλ) οποτε καθε τριμηνο ας πουμε, αλλαζα και ενα. το μοκολο ποσο πιο ανθεκτικο ειναι? δηλαδη βαζεις μια φορα και τελειωσες? γιατι αν πρεπει καθε εξι μηνες να το αλλαζεις γιατι σου πεσε το κινητο γιατι κατι παιχτηκε πχ, μιλαμε για πολλα λεφτα. δεν το εχω βαλει, δεν το κρινω, μπορει να ειναι τελειο, απλα εχω αυτη την απορια. το κατα ποσο αξιζει ενα τζαμακι, τοσα λεφτα...αμα εινα ιτοσο τελειο να το σκεφτω και εγω δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδια? στα παλια κινητα μου επαιρνα τεμπερντ γκλας με το κιλο. (ξερετε τωρα ιμπει ενα ευρω το ενα κτλ).

 

τα τζαμακια ολο χαλαγαν (λογω πτωσεων κτλ) οποτε καθε τριμηνο ας πουμε, αλλαζα και ενα. το μοκολο ποσο πιο ανθεκτικο ειναι? δηλαδη βαζεις μια φορα και τελειωσες? γιατι αν πρεπει καθε εξι μηνες να το αλλαζεις γιατι σου πεσε το κινητο γιατι κατι παιχτηκε πχ, μιλαμε για πολλα λεφτα. δεν το εχω βαλει, δεν το κρινω, μπορει να ειναι τελειο, απλα εχω αυτη την απορια. το κατα ποσο αξιζει ενα τζαμακι, τοσα λεφτα...αμα εινα ιτοσο τελειο να το σκεφτω και εγω δηλαδη

Εγώ σε OnePlus 7 Pro το έχω φορεμένο σχεδόν έναν χρόνο τώρα χωρίς προβλήματα. Προσέχω κιόλας βέβαια.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn/m/35220/Mocolo.html?keyphrase=xiaomi+mi+note+10+tempered+glass

 

Εγώ έχω αυτό με την κολα με υπεριώδη. Σίγουρα υπάρχει και άλλο που να είναι καλό!!

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn/m/35220/Mocolo.html?keyphrase=xiaomi+mi+note+10+tempered+glass

 

Εγώ έχω αυτό με την κολα με υπεριώδη. Σίγουρα υπάρχει και άλλο που να είναι καλό!!

 

Γι' αυτό λέω κι εγώ.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πριν το σπάσω (αν και καλό τηλέφωνο φαίνεται) πώς γίνεται να μην βλέπω στις τηλεφωνικές επαφές, τις επαφές του gmail?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πριν το σπάσω (αν και καλό τηλέφωνο φαίνεται) πώς γίνεται να μην βλέπω στις τηλεφωνικές επαφές, τις επαφές του gmail?

 

Την ιδια απορια εχω και εγω.....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πριν το σπάσω (αν και καλό τηλέφωνο φαίνεται) πώς γίνεται να μην βλέπω στις τηλεφωνικές επαφές, τις επαφές του gmail?

 

Με άλλο τηλέφωνο xiaomi είμαι, πας επαφές ρυθμίσεις κ επιλέγεις τι επαφές θέλεις να φαίνονται,αν δεν στρώσει κάνε επανεκκίνηση λογικά κανένα κόλλημα θα ναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...