Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα πηρε την .0.16.

και πριν το update και μετα δεν λαμβανω sms..

ειχε κολλησει και η εφαρμογη της cosmote και δεν εμπαινε με τιποτε.

της εκανα εκαθαριση,μπαινω μεσα,γραφω το κινητο αλλα sms επιβεβαιωσης δεν ερχεται ποτε.

ουτε καν απο αλλον αποστολεα..!

εκανα ρισετ και το messeger που χρησιμοποιουσα ως εφρμογη sms,αλλα παλι τιποτε..!

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή cosmote, κολλησε σε μένα σε mi 9.

 

οκ-γιατι και σε εμενα ηρθαν καπακι ολα τα μηνυματα επιβεβαιωσης μετα παο λιγο και τα sms παιζουν πια κανονικα.τωρα βεβαια δεν μπαινει καθολου στην εφαρμογη και λεει οτι ειναι υπο κατασκευη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεμα το οποιο δεν ξερω αν εχει να κανει με το τηλεφωνο, με το Miui, με το αντροιντ γενικοτερα, αλλα ας ρωτησω μιας και ολοι το ιδιο κινητο εχουμε.

εχω βαλει εναν γενικο ηχο κλησης.

παω μετα να βαλω σε καποιες επαφες τον δικο τους ηχο. τα ατχεια τα εχω σε ενα φακελο που λεγεται ringtones. στην εφαρμογη επαφες εχω δωσει αδεια για τον αποθηκευτικο χχρο.

παω στις 3 τελειες στις επαφες παταω ηχο κλησης, διαλεγωτο αρχειο, το σωζω και μετα τιποτα. παλι παιζει ο ντιφολτ ηχος που ειχα βαλει γενικ.α το εχετε και αλλοι, το εχετε ξανασυναντησει? ξερετε τι παιζει? ευχαριστω

 

υγ. ψαχνω και μαλλον βλεπω πως το miui11 φταιει. λυσεις δεν βρισκω ομως...

και στο χιαομι μι9 λιτε της κοπελας μου το ιδιο θεμα. σε ενα redmi ενος φιλου κανενα θεμα. ααπλα ο φιλος εμπαινε στην επεξεργασια επαφης και απο εκει αλλαζε το ρινγτοουν. ενω στο δικο μας πρεπει να πατησουμε τις 3 τελειες πανω δεξια και απο εκει να το αλλαξουμε. ειναι λιγο διαφορετικο το μενου. εσεις το εχετε ρε παιδια τσεκαρει? μου εχει σπασει τα νευρα λεμε. δεν γινεται να μην μπορω να αλλαξω ρινγκτοουν στις επαφες....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά σε mi note 10 pro η 0.16 έχει αρκετά ενοχλητικά bugs δεν ξέρω στο απλό τι γίνεται.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν βγάζω άκρη με τις επαφές..

δεν είναι δυνατόν να απομακρύνω τις επαφές του gmail..

επίσης, μέχρι τώρα υπήρχε η δυνατότητα να αποθηκεύσεις τις επαφές στο τηλέφωνο ή στην κάρτα σιμ..

τώρα βλέπω μόνο την δυνατότητα να αποθηκεύσεις στο gmail και στον λογαριασμό Mi, δλδ στο cloud?

είμαι λάθος ή είναι ιδέα μου όλα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Για πιο ασφάλεια είναι έτσι αν το τηλέφωνο πάθει ζημιά χάνεις τις επαφές, ενώ Gmail τις έχεις πάντα και σε όλες τις συσκευές σου αυτόματα, η καλύτερη επιλογή για μένα Gmail.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά σε mi note 10 pro η 0.16 έχει αρκετά ενοχλητικά bugs δεν ξέρω στο απλό τι γίνεται.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κ εγω το προ εχω αλλα δεν εχω εντωπισει κατι ιδιαιτερο περαν του οτι οταν ειμαι συνδεδεμενος με το Bluetooth στο αμαξι εχω σιγαση σε ολες τις ειδοποιησεις... Η καμερα εχει γινει ακομη πιο γρηγορη πλεον.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω το προ εχω αλλα δεν εχω εντωπισει κατι ιδιαιτερο περαν του οτι οταν ειμαι συνδεδεμενος με το Bluetooth στο αμαξι εχω σιγαση σε ολες τις ειδοποιησεις... Η καμερα εχει γινει ακομη πιο γρηγορη πλεον.
αυτο με τη σιγαση ειναι γιατι εχει ενεργοποιηθει απο το ντροιντ οτο, το dnd λογικα
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την εμφάνιση των επαφών με τηλέφωνο:

Ενας τρόπος "πατέντα" για να εμφανίζονται μονο οι επαφές που έχουν τηλεφωνο είναι να μαρκαρουμε τις επαφές με ένα νέο δικο μας label πχ "has phone" και να επιλεξουμε απο τις ρυθμίσεις των επαφων του τηλεφώνου να εμφανίζονται μόνο αυτές με το δικό μας label.

Αν το "μαρκαρισμα" το κάνουμε απο τον Η/Υ γινεται πιο ευκολα....

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τη σιγαση ειναι γιατι εχει ενεργοποιηθει απο το ντροιντ οτο, το dnd λογικα

 

Οχι δεν το συνδεω με καλωδιο... Bluetooth... Στο mi9t pro ειχα κανονικα ηχο ειδοποιησεων.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Το αντροιντ οτο ανοιγει και με μπλουτουθ. Οι χαρτες ανοιγουν μονο με καλωδιο. Σιγουρα αυτο ειναι φιλε. Στο λεω γιατι και σε εμενα επαιζε αυτο
Link to comment
Share on other sites

https://www.wondamobile.com/xiaomi-mi10-pro-12gb-ram-512-gb-sim-free-unlocked.html

Σκεφτομαι να το παραγγειλω απο εδω.

Παιζει καπου σε καλυερη τιμη το ιδιο μοντελο παιδια???

οι moderator ας ανοιξοθν και ενα θεμα για το τηλ.

Ευχαριστω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μπειτε στο apk mirror κ κατεβαστε την νεα ενημερωση miui always on display. Πλεον εμφανιζει ολες τις ειδοποιησεις απο viber κτλ.... Παει κ αυτο.... Αναμενουμε τα υπολοιπα!!! Edited by chrisnikgr

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Μπειτε στο apk morror κ κατεβαστε την νεα ενημερωση miui always on display. Πλεον εμφανιζει ολες τις ειδοποιησεις απο viber κτλ.... Παει κ αυτο.... Αναμενουμε τα υπολοιπα!!!
Πωωωωω καιρός ήταν

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

την εγκατεστησα αλλα δεν αλλαξε κατι....παλι δεν εχω κινουμενα για τις ειδοποιησεις Edited by iliu_n
Link to comment
Share on other sites

πως βρισκω αυτο το apk την διαδικασια δεν καταλαβαινω
https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/always-on-mode/

Κατεβάζεις την τελευταία έκδοση που βγήκε στις 18 Μαρτίου.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/always-on-mode/

Κατεβάζεις την τελευταία έκδοση που βγήκε στις 18 Μαρτίου.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το κατεβασα, αλλά δεν μπορώ να βρω το εικονίδιο της εφαρμογής, και πως δουλευει;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα, αλλά δεν μπορώ να βρω το εικονίδιο της εφαρμογής, και πως δουλευει;;;;;
Εγκατάσταση το κάνεις σαν apk και είναι έτοιμο, δεν χρειάζεται να ρυθμίσεις κάτι, μόνο να ενεργοποιησεις την always on οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και αν θελησω να το απεγκατάσταση, πως γίνεται ;
Γιατί να το κάνεις απεγκατάσταση εφαρμογή της Xiaomi είναι, αμα θες απλά ενεργοποιεις και απ ενεργοποιεις την always on οθόνη9b4f7f1da23b4a8838389233809836aa.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και αν θελησω να το απεγκατάσταση, πως γίνεται ;

 

Μπαινεις στο φακελο που ειναι η διαχειρηση αρχειων πανω αριστερα λεει apk. Μπαινεις τοο βρισκεις κ καμεις εγκατασταση. Αν θες ν το απεγκαταστησεις πας διαχειρηση εφαρμογων κ κανεις απεγκατασταση ενημερωσης. Αλλα δουλευει τοσο τελεια που νομιζω δεν θα θες να γυρισεις στην προηγουμενη εκδοση.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...