Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά, την πρωτη φορα έτρεξαν οι κολλες, και πηγαν χαμενα τα λεφτά.

Την δευτερη φορα κόλλησα αυτοκόλλητα, και ήρθε στα ίσια.

Link to comment
Share on other sites

​Ρε παιδια εγω εβαλα την 11.0.14 ολα καλα απλα εχω ενα θεμα με την ενημερωσεις στο play store στο Facebook στο netflix και στο google chrome παταω να κανει αναβαθμιση και μου λεει αδυνατη εχει τυχη σε κανενα?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε την ενημέρωση με local update.

Αυτό έκανα και εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.cc/vxMLKPwh

 

Android 9 είναι.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ασχετος και εχω και ρουταρισμενο τηλεφωνο. η αναβαθμιση του miui που θα ερθει σημαινει οτι αυτοματα παιρνουμε και τα δεκαρια αρα πρεπει να κανω τη διαδικασια σαν αυτην εδω

https://www.thecustomdroid.com/install-ota-update-rooted-android-device-guide/

για να μη χαθει το ρουτ?

ή αλλο η αναβαθμιση του Miui και αλλο η αναβαθμιση του αντροιντ λειτουργικου? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ το ανέβασες πριν μέρες, και το εφάρμοσα, αλλά στην εγκατάσταση του ... Twrp..., μου έβγαλε failed, και έτσι έχασα το ρουτ, και ξαναπερασα το twrp, magisk.zip

(Για την ακρίβεια το φλασαρα fastboot rom tgz..).

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την ενημέρωση με local update.

Αυτό έκανα και εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.cc/vxMLKPwh

 

Android 9 είναι.

 

2,4 Giga δεν ειναι 10αρα...!!??:worry::worry:

δεν πειραζω τιποτε φιλε.

οταν ερθει θα ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ το ανέβασες πριν μέρες, και το εφάρμοσα, αλλά στην εγκατάσταση του ... Twrp..., μου έβγαλε failed, και έτσι έχασα το ρουτ, και ξαναπερασα το twrp, magisk.zip

(Για την ακρίβεια το φλασαρα fastboot rom tgz..).

ω σορυ φιλε. εχω κανει μια φορα στη ζωη μου ρουτ. δηλωνω απειρος. μια ερωτηση. δεν χρειαζεται παλι φορματ το κινητο ε? ρωταω γιατι δεν θυμαμαι τη διαδικασια που το εκανα ρουτ. δηλαδη με το που παρει το απντειτ και χασει το ρουτ, το ξαναπερναω και το τηλεφωνο μετα εχει ολα τα προηγουμενα αρχεια φωτος κτλ. ε? αλλιως να αρχισω απο τωρα τα μπακ απ. σε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Backup γίνεται από το κινητό, στο Xiaomi cloud, καντο. Δεν πρεπει να χάσεις τα δεδομένα, δηλαδή όταν από ο fficial rom, περνάς twrp, magisk. zip σε μένα το κινητό ανοίγει, αλλά μπορεί να κολλήσει, και να χρειαστεί να κάνω format data, μέσα από το μενου του twrp.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα λινκ από την ρομ έχουμε αν είναι εύκολο;

 

σορρυ ειχα να μπω μερες,λοιπον προσωπικα χρησιμοποιω σε ολα μου τα xiomi τις ρομ απο https://mi-globe.com

αλλα και η ελληνικη xtrv rom απο miui.gr ειναι εξισου καλες.ολες βασιζονται στις xiaomi .eu αρα ειναι κινεζικες αλλα πληρως μεταφρασμενες και πληρως ελευθερες απο bloatware.h τελευταια ειναι η dev 20.3.5 android 10.υπαρχουν και οι stable version

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως περναμε χειροκινητα το ROM update που εχουμε κατεβασει??

 

Μπαινεις updater κ πατας καμποσες φορες πανω στο 11. Μετα πανω δεξια τις τελιτσες κ θα σου εμφανισει εξτρα επιλογες που θα λεει επιλογη απο πακετο εγκατάστασης. Μπαινει εκει επιλέγεις την ενημέρωση που εχεις κατεβασει κ τα κανει μονο του μετα!!

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις προηγούμενη ρομ που συνηθως την σβηνει δεν υπαρχει αυτος ο φακελος. Εγω εβγαλα την ρομ απο τα downloads στο γενικο C του τηλεφωνου κ την πβρε κανονικότατα

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Οι κουρμπες στην οθόνη είναι έντονες, υπάρχει δηλαδή η πιθανότητα του να πατάς με την παλάμη σου κατά λάθος τα πλαϊνά της οθόνης?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Κάνε την ενημέρωση με local update.

Αυτό έκανα και εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.cc/vxMLKPwh

 

Android 9 είναι.

 

Μπαινω στη σελιδα του Mi Community και βλεπω οτι η Version: V11.0.14.0 δεν ειναι για το Mi Note 10 GLOBAL αλλα για Mi Note 10 EEA. Tι ειναι αυτο ρε παιδια?? Ευρωπαικη Ενωση?? Φοβηθηκα να το κατεβασω. Για το Mi Note 10 GLOBAL η τελευταια stable ειναι η Version: V11.0.7.0 !!!

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις προηγούμενη ρομ που συνηθως την σβηνει δεν υπαρχει αυτος ο φακελος. Εγω εβγαλα την ρομ απο τα downloads στο γενικο C του τηλεφωνου κ την πβρε κανονικότατα

Απλά έφτιαξα έναν φάκελο, και τον ονόμασα,, downloaded_rom, και μέσα έβαλα την Ρομ.

Αυτή η Ρομ... 14 είναι η Ευρωπαϊκή, μην την μπερδεύεις με την global.

Link to comment
Share on other sites

Περασα χτες την 11.0.14 με manual update. Σαν να μου φαινεται οτι ελαφρυνε λιγο η συσκευη...οτι ολα γινονται ενα τακ πιο ευκολα/γρηγορα.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...