Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

 

Όποιος θέλει δοκιμάζει την προτεινόμενή μου gcam για mi note 10. Την έστησα απομακρυσμένα με την βοήθεια χρηστών του group

 

Ορίστε το link για ρυθμίσεις και έκδοση

https://t.me/hellasmobiles/66984

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

 

Όποιος θέλει δοκιμάζει την προτεινόμενή μου gcam για mi note 10. Την έστησα απομακρυσμένα με την βοήθεια χρηστών του group

 

Ορίστε το link για ρυθμίσεις και έκδοση

https://t.me/hellasmobiles/66984

 

Καλησπερα και καλη χρονια.

θα την δοκιμασω.

Βεβαια περιμενα η συσκευη μας να παρει πρωτα android 10 για να ασχοληθω με gcams, αλλα ποσο να περιμενω πια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια.

θα την δοκιμασω.

Βεβαια περιμενα η συσκευη μας να παρει πρωτα android 10 για να ασχοληθω με gcams, αλλα ποσο να περιμενω πια!

 

Πιστευω θα δουλευει και σε android 10 αυτη (αν δεις εχει την ίδια εκδοση για Q).

 

Τωρα αν θα δουλεύει σωστά σε 10 ή αν θα βγει καποια νεότερη, καταλληλότερη για σας... εδώ θα είμαστε να το δούμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω θα δουλευει και σε android 10 αυτη (αν δεις εχει την ίδια εκδοση για Q).

 

Τωρα αν θα δουλεύει σωστά σε 10 ή αν θα βγει καποια νεότερη, καταλληλότερη για σας... εδώ θα είμαστε να το δούμε :lol:

εντυπωσεις?

τραβαει καλυτερα? ακομα δεν εχω το κινητο και περιμενω μηπως παρω την προ εκδοση...

ερωτηση. αν περασω τις φωτος στο γκουγκλ φωτος, φαινονται απο το γκαλερι, σφαιρα? ειναι σαν να τις εχεις αποθηκευσει τοπικα, ή δεν εχει την ιδια συμπεριφορα? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις?

τραβαει καλυτερα? ακομα δεν εχω το κινητο και περιμενω μηπως παρω την προ εκδοση...

ερωτηση. αν περασω τις φωτος στο γκουγκλ φωτος, φαινονται απο το γκαλερι, σφαιρα? ειναι σαν να τις εχεις αποθηκευσει τοπικα, ή δεν εχει την ιδια συμπεριφορα? ευχαριστω

 

Παίζει ρόλο και η ταχύτητα ίντερνετ που έχεις αλλά δεν έχουν και ιδιαίτερη διαφορά. Στα βίντεο θα δει; μεγαλύτερη.

Η καλύτερη λύση είναι μία κάρτα Micro sd που δυστυχώς η συσκευή δεν δέχεται.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και η ταχύτητα ίντερνετ που έχεις αλλά δεν έχουν και ιδιαίτερη διαφορά. Στα βίντεο θα δει; μεγαλύτερη.

Η καλύτερη λύση είναι μία κάρτα Micro sd που δυστυχώς η συσκευή δεν δέχεται.

σε ευχαριστω πολυ φιλε.

μακαρι να βγει και ελλαδα παραεισαγωγη απο κινα το προ. γιατι αυτη τη στιγμη στο σκρουτζ η διαφορα ειναι χαωδης στα 2 μοντελα. η τιμη στο απλο επεσε επειδη το βρισκεις και απο κανω. ενω στο προ ειναι υψηλη γιατι δεν το βρισκεις απο κινα....

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε.

μακαρι να βγει και ελλαδα παραεισαγωγη απο κινα το προ. γιατι αυτη τη στιγμη στο σκρουτζ η διαφορα ειναι χαωδης στα 2 μοντελα. η τιμη στο απλο επεσε επειδη το βρισκεις και απο κανω. ενω στο προ ειναι υψηλη γιατι δεν το βρισκεις απο κινα....

 

μα και αυτά που βλέπεις στο σκρουτζ, κοντά στα 580 ευρώ παραεισαγωγής είναι.

και στην κίνα η χαμηλότερη τιμή από αξιόπιστο πωλητή, είναι στα 530 συν μεταφορικά 555 €.

υπολόγισε πως θέλει και κανα μήνα να έρθει.

συμφέρει να το πάρεις από εδώ και με δυο χρόνια εγγύηση, έστω μαγαζιού.

κάποιοι δίνουν και δώρο έξυπνο ρολόι, η ακουστικά.

αν και προσωπικά δε πιστεύω πως αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα, θα έλεγα να πάρεις το 128/6 το οποίο είναι σε καλή τιμή.

άλλωστε η μόνη ουσιαστική διαφορά είναι η μνήμη.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

μα και αυτά που βλέπεις στο σκρουτζ, κοντά στα 580 ευρώ παραεισαγωγής είναι.

και στην κίνα η χαμηλότερη τιμή από αξιόπιστο πωλητή, είναι στα 530 συν μεταφορικά 555 €.

υπολόγισε πως θέλει και κανα μήνα να έρθει.

συμφέρει να το πάρεις από εδώ και με δυο χρόνια εγγύηση, έστω μαγαζιού.

κάποιοι δίνουν και δώρο έξυπνο ρολόι, η ακουστικά.

αν και προσωπικά δε πιστεύω πως αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα, θα έλεγα να πάρεις το 128/6 το οποίο είναι σε καλή τιμή.

άλλωστε η μόνη ουσιαστική διαφορά είναι η μνήμη.

και τα 256 γκιγκα που αυτο ειναι που με καιει. θελω να εχω ολες τις φωτος μου μαζι μου. και τα 128 γκιγκα για να εχω και μουσικη μαζι κτλ δεν φτανουν.... το 128 ειναι καλη τιμη ναι

 

σε ευχαριστω. δεν ηγξερα πως και τα προ ειναι παραεισαγωγης. ακριβη τιμη ακομα δεν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!! Παρέλαβα σήμερα την νέα μου συσκευή και αμέσως την έβαλα στη φόρτιση μιας και ήταν η μπαταρία στο 19% Βλέπω όμως ότι κάνει αργή φόρτιση. Πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι στις ρυθμίσεις για fast charging?
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!! Παρέλαβα σήμερα την νέα μου συσκευή και αμέσως την έβαλα στη φόρτιση μιας και ήταν η μπαταρία στο 19% Βλέπω όμως ότι κάνει αργή φόρτιση. Πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι στις ρυθμίσεις για fast charging?

 

Καλή χρονιά. Είναι καινούργια/σφραγισμένη συσκευή; Είναι πολύ περίεργο να είναι τόσο χαμηλά η μπαταρία σε σφραγισμένη.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δευτερο χερι ειναι η συσκευη. Αρχικη αγορα 19/12/19 Κανα tip για γρηγορη φορτιση??

Ηθελα να ρωτησω και για την gcam που προταθηκε προηγουμενως. Εχει καποια βελτιωση σε σχεση με την μαμα καμερα?? Επισης τα 108 mp πως τα εκμεταλευεται η gcam?? Ειναι μηπως allways on η τα αγνοει??????

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Οχι δευτερο χερι ειναι η συσκευη. Αρχικη αγορα 19/12/19 Κανα tip για γρηγορη φορτιση??

Ηθελα να ρωτησω και για την gcam που προταθηκε προηγουμενως. Εχει καποια βελτιωση σε σχεση με την μαμα καμερα?? Επισης τα 108 mp πως τα εκμεταλευεται η gcam?? Ειναι μηπως allways on η τα αγνοει??????

 

Θεωρητικά το κινητό έρχεται με ενα φορτιστή 30w από ότι είδα στο gsmarena. Ο φορτιστής σου ειναι αντίστοιχος;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά το κινητό έρχεται με ενα φορτιστή 30w από ότι είδα στο gsmarena. Ο φορτιστής σου ειναι αντίστοιχος;

Δεν γραφει πουθενα τα Watt. Απ οτι γραφει στο πλαι ειναι Power Adaptor MDY-09-EN/ FG61910G10559U

 

https://ibb.co/MkShHRD

 

Δεν μου ειπατε κατι για ρυθμισεις οποτε φανταζομαι οτι το fast charging ειναι default με τον 30w φορτιστη εε??

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δεν γραφει πουθενα τα Watt. Απ οτι γραφει στο πλαι ειναι Power Adaptor MDY-09-EN/ FG61910G10559U

 

https://ibb.co/MkShHRD

 

Δεν μου ειπατε κατι για ρυθμισεις οποτε φανταζομαι οτι το fast charging ειναι default με τον 30w φορτιστη εε??

 

Παιζει να ειναι απλός 5v 2a

Δες αν γράφει κάπου volts (συνηθως output). Γράφει πουθενά κάτι άλλο περαν του 5volts (πχ 3A/9v, 3A/12v κλπ);

 

Edit: Από οτι βλέπω σωστός ειναι ο φορτιστής σου (δεν εχω τη συσκευή). Δες στο 0:35

 

Δοκίμασες με άλλο καλώδιο;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να ειναι απλός 5v 2a

 

Δες αν γράφει κάπου volts. Γράφει πουθενά κάτι άλλο περαν του 5volts (πχ 3A/9v, 3A/12v κλπ);

 

Edit: Από οτι βλέπω σωστός ειναι ο φορτιστής σου (δεν εχω τη συσκευή). Δες στο 0:35

 

λεει οτι εχει φορτιστη 30w για ταχεια φορτιση,μηπως του εδωσε τον παλιο κ κρατησε τον νεο ο πωλητης?

https://www.xiaomi-greece.gr/Mi-Note-10

 

στο 11.43 εχει τον φορτιστη Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

λεει οτι εχει φορτιστη 30w για ταχεια φορτιση,μηπως του εδωσε τον παλιο κ κρατησε τον νεο ο πωλητης?

https://www.xiaomi-greece.gr/Mi-Note-10

 

Αυτο σκεφτηκα στην αρχη, αλλά δες το ονομα του φορτιστη στο βιντεο που λέω στο 0:35.

 

Γενικα αν θελουμε να σιγουρεψουμε τι φορτιστη έχουμε, κοιτάμε το output. Αν γράφει μονο 2a 5v τότε ειναι κλασσικός fast charge. Για να ειναι qc2 και πάνω θες τουλάχιστον 9volts. Αυτός που ειναι 30w φτάνει μέχρι και 20v (με 2.25Α)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ο φορτιστής 3 *10 λέει στην άκρη

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!! Έχω το samsung Galaxy note 3 θέλω να πάρω το mi note 10 θα είναι σημαντική αναβάθμιση ιδιαίτερα σε οθόνη και φωτογραφία Edited by anekoulourida
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!! Έχω το samsung Galaxy note 3 θέλω να πάρω το mi note 10 θα είναι σημαντική αναβάθμιση ιδιαίτερα σε οθόνη και φωτογραφία

δες εδώ τις διαφορές και αποφάσισε.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5665&idPhone2=9936

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο η περιμενε τον Φεβρουάριο το mi 10.
mi 10? νεο μοντελο βγαζει η χιαομαρα? δεν ειδα κατι εχεις καποιο λινκ φιλε?

 

ακυρο βρηκα λινκς, σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

πως κάνουμε εργοστασιακή επαναφορά;

έβαλα δυο email στη συσκευή και έχει συγχρονίσει τα πάντα και με τα δύο και έγινε μια κατάσταση αχταρμάς.

ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχετε να προτείνετε κάποια καλή θήκη που να προστατεύει τις κάμερες και τζαμακι για την οθόνη .

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως ενεργοποιω τις παιχνιδιαρικες ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος.Δεν μπορω να βρω ακρη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...