Jump to content

Xiaomi Mi Note 10


kakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω απο το lemax2 της LeEco ερχομαι. Απλα δεν υπηρχε αλλο τετοιο τηλεφωνο στην κατηγορια των 150 ευρω. Κανει τα παντα ΑΡΙΣΤΑ ακομη.. Ακομα και android 10 φοραει και βαζει κατω πολλα αλλα με διπλασια τουλαχιστον τιμη... Τι να πω...Google camera?? Aπιστευτο ηχο απο τη θυρα usb C με τα δικα του ακουστικα?? Κλειδωμα gps σε 20 δευτερολεπτα μεσα στο σπιτι??? Καμμια 50 ρια ROM's να επιλεξεις?? Αν ειχε πιο αξιολογη μπαταρια και οχι 3000mAh θα αλλαζα τηλεφωνο σε 10 χρονια. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δουλεια εκανε η LeEco σ αυτες τις συσκευες!!!

 

Πανω στο γραφειο μου ειναι ακομη....αρνουμαι να το αποχωριστω!!

Η διαφορά του Κινέζου με τον Κινέζο.. Η leeco έδινε μεγάλη έμφαση σε ποιότητα και τα dac σε ήχο κτλ που είχε δεν τα έχει ούτε η Sammy.. Από την άλλη η xiaomi σε αυτά είναι επιπέδου doogee και πολύ λέω..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παραυτα η υποθεση με την google εκκρεμει και μπορει να γινει οτιδηποτε ανα πασα στιγμη.μπορει να μην γινει και τιποτε.

 

προσωπικα ως απλος χρηστης που δεν ασχολουμαι με benchmarks,4 ημερες που το εχω λιωσει,δεν μου εχει σκαλωσει πουθενα και σε τιποτε.

 

ολα κυλανε πολυ ομαλα χωρις το παραμικρο προβλημα.

 

στις φωτο ειναι ουσιαστικα ισοδυναμα αφου σε καποιες περιπτωσεις υπερτερει το ενα και σε καποιες αλλες το αλλο..

 

εγγυηση εχω 2 χρονια οπως και η huawei.

 

οτι ισχυ για το ενα ισχυει και για το αλλο.

Όχι φίλε μου δεν είναι σχεδόν ισοδύναμα.. Το note υπερέχει σε ζουμ σε μια φώτο γιατί άλλο 27 άλλο 10 mp.. Από εκεί και πέρα το 5 ζουμ δεν είναι το ίδιο.. Το ένα χρησιμοποιεί 3 οπτικό και βάζει και άλλο 2 loozless.. Την macro την έβαλαν για να πουν ότι έχουν μια έξτρα καμερα.. Στα 2 εκατοστά τραβάω και εγώ και το note με τον υπερευρυγωνιο... Την νύχτα ο αισθητήρας του P30 βλέπει πολύ πολύ χρώμα.. Και φως

.. Έχει night mode σε όλες της κάμερες...

Και δεν πιστεύω με την καμία ότι η εγγύηση είναι ίδιου επιπέδου.. Εγώ την χρειάστηκα γιατί κοπανησα το κινητό πόσες φορές και έκαψε δύο πιξελ.. Τηλέφωνο.. Ήρθε ο κουριερ πήρε το κινητό και σε 5 μέρες το κινητό ήταν πίσω με αλλαγμένο frame φλαντζες αδιαβροχοποιησεις και μπαταρία.... Αναβαθμίμενο και πιστοποιημενο για έλεγχο καλής λειτουργίας, για έλεγχο στεγανωτητας και με επιπλέον εγγύηση 2 χρόνων σε αυτά που αλλάχτηκαν.. Επιπλέον σαν δώρο υπήρχε 3 μήνες δωρεάν αντικατάσταση οθόνης αν πάθει κάτι ακόμη και από σπάσιμο.. Το μόνο που χρεωθηκα ήταν ένα τηλέφωνο....

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

συγκριτικα με το p30 της νυφης μου και χωρις να εχω κατσει να ασχοληθω λεπτομερως,

εγω την μονη ουσιαστικη διαφορα που ειδα,ηταν η νυχτερινη φωτο,στην οποια το huawei οντως ειναι απαιχτο.

απο κει και περα σε γενικα επιπεδα,κοντραρονται στα ισα αναλογως συνθηκων.

 

απο το service της infoquest που ανηκει επισημως η εγγυηση μου,δεν ειχα ποτε προβλημα σε οτι χρειαστηκα.

αν και δεν συνηθιζω να χτυπαω το κινητο μου,φανταζομαι δεν θα εχω καποιο προβλημα εαν χρειαστω κατι.

Link to comment
Share on other sites

προταση για γρηγορο δευτερο φορτιστη απο Ελλαδα εχουμε?

 

https://www.baseus-cn.com/baseus-bs-eu910-pps-quick-charge-4-0-3-0-pd-3-0-fast-charger-usb-phone-charger/

 

αυτος μας κανει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. σε λιγες ωρες θα εχω και εγω το προ. πρωτο κινητο αντροιντ, καταλαβαινετε το σοκ.

Λοιπον στα γρηγορα, θηκη μεσα θα εχει. την εχετε αλλαξει? εχετε να προτεινετε καποια? τζαμακια? ακουσα τα curved τζαμακια δεν καθονται καλα και ξεκολανε, ισχυει?

αυτην εδω την εχει δοκιμασει κανεις? ισως αν την βαλω δεν θελει ουτε τεμπερντ γκλας, αλλα φοβαμαι μην πεσει κατω και φυγουν και τα 2 κομματια που συγκρατουνται με μαγνητη...

https://www.banggood.com/Bakeey-360-Curved-Screen-FrontBack-Double-sided-Full-Body-9H-Tempered-Glass-Metal-Magnetic-Adsorption-Flip-Protective-Case-Xiaomi-Mi-Note-10-Xiaomi-Mi-Note-10-Pro-Xiaomi-Mi-CC9-Pro-p-1607301.html?rmmds=search&ID=224&cur_warehouse=CN

τζαμακια στους φακους βαλατε?

εχω εναν φορτιστη αυτοκινητου νοκια, αλλα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος καλος δοκιμασμενος για αμαξι. να εινα ιγρηγορος ετσι?

καποιες βασικες ρυθμισεις που πρεπει να γινουν στο Miui? ακολουθειτε εσεις οι εμπειροι καποιον οδηγο στο στησιμο που πρεπει να τον ακολουθησω και εγω? και που τον βλεπω?

πριν το στησω πρεπει να ξεκλειδωσω τιποτα? για να μην τα κανω μετα ρωταω. να ειστε καλα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. σε λιγες ωρες θα εχω και εγω το προ. πρωτο κινητο αντροιντ, καταλαβαινετε το σοκ.

Λοιπον στα γρηγορα, θηκη μεσα θα εχει. την εχετε αλλαξει? εχετε να προτεινετε καποια? τζαμακια? ακουσα τα curved τζαμακια δεν καθονται καλα και ξεκολανε, ισχυει?

αυτην εδω την εχει δοκιμασει κανεις? ισως αν την βαλω δεν θελει ουτε τεμπερντ γκλας, αλλα φοβαμαι μην πεσει κατω και φυγουν και τα 2 κομματια που συγκρατουνται με μαγνητη...

https://www.banggood.com/Bakeey-360-Curved-Screen-FrontBack-Double-sided-Full-Body-9H-Tempered-Glass-Metal-Magnetic-Adsorption-Flip-Protective-Case-Xiaomi-Mi-Note-10-Xiaomi-Mi-Note-10-Pro-Xiaomi-Mi-CC9-Pro-p-1607301.html?rmmds=search&ID=224&cur_warehouse=CN

τζαμακια στους φακους βαλατε?

εχω εναν φορτιστη αυτοκινητου νοκια, αλλα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος καλος δοκιμασμενος για αμαξι. να εινα ιγρηγορος ετσι?

καποιες βασικες ρυθμισεις που πρεπει να γινουν στο Miui? ακολουθειτε εσεις οι εμπειροι καποιον οδηγο στο στησιμο που πρεπει να τον ακολουθησω και εγω? και που τον βλεπω?

πριν το στησω πρεπει να ξεκλειδωσω τιποτα? για να μην τα κανω μετα ρωταω. να ειστε καλα

 

λοιπόν έθεσες πολλά θέματα, θα σου απαντήσω σ αυτά που μπορώ.

1) πιστεύω πως με αυτή τη συσκεύη θα μείνεις εντυπωσιασμένος, ειδικά όσο αφορά οθόνη, μπαταρία, κάμερες, ραδιόφωνο, κ.α.

2) θήκη, ναι έχει μια απλή σιλικόνης, αρκετά καλή μέχρι να αγοράσεις κάτι καλύτερο.

3) αν προέρχεσαι από winhpone, (αυτό βλέπω στην εικόνα σου) θα δεις τρομακτικές διαφορές στις εφαρμογές.

4) η θήκη που μας δείχνεις, είναι η θήκη που αγόρασα και μάλιστα από το ίδιο μαγαζί, για το κινητό της γυναίκας μου.

θετικά, είναι μια πολύ όμορφη και πρακτική θήκη, με άριστη εφαρμογή πάνω στη συσκεύη, με τα κουμπιά και όλες τις θύρες άψογα λειτουργικά.

στο σημείο που είναι η θέση για το δακτυλικό αποτύπωμα, έχει μια αυτοκόλλητη διαφάνεια, την οποία εγώ αφαίρεσα γιατί η γυναικά μου είναι άλλης εποχής.

αγκαλιάζει όλη τη συσκευή και κλείνει ισχυρά με δυνατούς μαγνήτες.

επίσης έχει στη θέση των φακών της κάμερας, ένα, ας το πούμε περιμετρικό δακτυλίδι, ώστε να μην έχουν άμεση επαφή οι φακοί με την επιφάνεια που το αφήνουμε, ή που κατά λάθος πέσει.

ουδέτερα.

δεν την έχω δοκιμάσει σε πτώσεις, αν και είναι από σκληρυμένο κρύσταλλο 9h, όμως πιστεύω πως θα προστατέψει αρκετά το κινητό, σε μέχρι μικρής-μέτριας πτώσης δυνάμεις.

οπότε αν θέλεις κάτι πολύ ισχυρό δε νομίζω να σου κάνει. όπως και να έχει, πιστεύω πως ακόμη κι αν σπάσει η θήκη, θα προστατέψει τη συσκευή.

5) έχω αγοράσει και τα προστατευτικά των φακών της κάμερας, της ίδιας εταιρίας, όμως ΔΕΝ μπορούν να συνδυαστούν και θήκη και προστατευτικά φακών ταυτόχρονα.

τα άφησα λοιπόν στο κουτί τους και έχω μόνο την θήκη.

6) σχετικά με το φορτιστή που γράφεις. το γνωρίζεις φαντάζομαι πως όσο περισσότερο ρεύμα δίνει ένας φορτιστής, τόσο πιο γρήγορη είναι και η φόρτιση.

όμως αν και δε γνωρίζω τις ανάγκες σου για φόρτιση στο αμάξι, με την μπαταρία που έχει το συγκεκριμένο κινητό θα σου έλεγα πρώτα να το δοκιμάσεις και μετά να αγοράσεις φορτιστή, αφού μάλιστα έχεις ήδη έναν.

αν πάλι θέλεις οπωσδήποτε να πάρεις κάτι, δες κάτι επώνυμο, εδώ σου βάζω ένα σχετικά φθηνό και καλό 30w.

https://www.ebay.com/itm/Baseus-30W-Dual-USB-QC-4-0-Type-C-PD-3-0-Car-Charger-Adapter-for-iPhone-Samsung/303116162540?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20131003132420%26meid%3Dc0f5a4e3e4fb4128ba819e2cc9000171%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D12%26mehot%3Dpf%26sd%3D233079935266%26itm%3D303116162540%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100005.m1851

δες κι αυτό. https://www.ebay.com/itm/Baseus-45W-Car-Charger-Quick-Charge-PD-3-0-USB-Type-C-for-iPhone-Samsung-Google/303156397499?_trkparms=aid%3D1110002%26algo%3DSPLICE.SOI%26ao%3D1%26asc%3D20200116171858%26meid%3D6955ea3bbbd84b1085603b7d98c1eef8%26pid%3D100008%26rk%3D4%26rkt%3D12%26mehot%3Dpp%26sd%3D303095711641%26itm%3D303156397499%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100008.m2219

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

 

εκτος του φορτιστη που περιμενω προτασεις,να κανω μια ερωτηση.

γιατι μετα απο κληση γυρναω το τηλεφωνο να το κλεισω ή να κανω κατι αλλο και το βρισκω σβηστο?

πως μπορει να καταλαβαινει οτι απομακρυνεται απλα απο το αυτι μου και να ανοιξει παλι οθονη ωστε να μπορω να κανω οτι θελω?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έθεσες πολλά θέματα, θα σου απαντήσω σ αυτά που μπορώ.

1) πιστεύω πως με αυτή τη συσκεύη θα μείνεις εντυπωσιασμένος, ειδικά όσο αφορά οθόνη, μπαταρία, κάμερες, ραδιόφωνο, κ.α.

2) θήκη, ναι έχει μια απλή σιλικόνης, αρκετά καλή μέχρι να αγοράσεις κάτι καλύτερο.

3) αν προέρχεσαι από winhpone, (αυτό βλέπω στην εικόνα σου) θα δεις τρομακτικές διαφορές στις εφαρμογές.

4) η θήκη που μας δείχνεις, είναι η θήκη που αγόρασα και μάλιστα από το ίδιο μαγαζί, για το κινητό της γυναίκας μου.

θετικά, είναι μια πολύ όμορφη και πρακτική θήκη, με άριστη εφαρμογή πάνω στη συσκεύη, με τα κουμπιά και όλες τις θύρες άψογα λειτουργικά.

στο σημείο που είναι η θέση για το δακτυλικό αποτύπωμα, έχει μια αυτοκόλλητη διαφάνεια, την οποία εγώ αφαίρεσα γιατί η γυναικά μου είναι άλλης εποχής.

αγκαλιάζει όλη τη συσκευή και κλείνει ισχυρά με δυνατούς μαγνήτες.

επίσης έχει στη θέση των φακών της κάμερας, ένα, ας το πούμε περιμετρικό δακτυλίδι, ώστε να μην έχουν άμεση επαφή οι φακοί με την επιφάνεια που το αφήνουμε, ή που κατά λάθος πέσει.

ουδέτερα.

δεν την έχω δοκιμάσει σε πτώσεις, αν και είναι από σκληρυμένο κρύσταλλο 9h, όμως πιστεύω πως θα προστατέψει αρκετά το κινητό, σε μέχρι μικρής-μέτριας πτώσης δυνάμεις.

οπότε αν θέλεις κάτι πολύ ισχυρό δε νομίζω να σου κάνει. όπως και να έχει, πιστεύω πως ακόμη κι αν σπάσει η θήκη, θα προστατέψει τη συσκευή.

5) έχω αγοράσει και τα προστατευτικά των φακών της κάμερας, της ίδιας εταιρίας, όμως ΔΕΝ μπορούν να συνδυαστούν και θήκη και προστατευτικά φακών ταυτόχρονα.

τα άφησα λοιπόν στο κουτί τους και έχω μόνο την θήκη.

6) σχετικά με το φορτιστή που γράφεις. το γνωρίζεις φαντάζομαι πως όσο περισσότερο ρεύμα δίνει ένας φορτιστής, τόσο πιο γρήγορη είναι και η φόρτιση.

όμως αν και δε γνωρίζω τις ανάγκες σου για φόρτιση στο αμάξι, με την μπαταρία που έχει το συγκεκριμένο κινητό θα σου έλεγα πρώτα να το δοκιμάσεις και μετά να αγοράσεις φορτιστή, αφού μάλιστα έχεις ήδη έναν.

αν πάλι θέλεις οπωσδήποτε να πάρεις κάτι, δες κάτι επώνυμο, εδώ σου βάζω ένα σχετικά φθηνό και καλό 30w.

https://www.ebay.com/itm/Baseus-30W-Dual-USB-QC-4-0-Type-C-PD-3-0-Car-Charger-Adapter-for-iPhone-Samsung/303116162540?_trkparms=aid%3D555018%26algo%3DPL.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20131003132420%26meid%3Dc0f5a4e3e4fb4128ba819e2cc9000171%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D12%26mehot%3Dpf%26sd%3D233079935266%26itm%3D303116162540%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100005.m1851

δες κι αυτό. https://www.ebay.com/itm/Baseus-45W-Car-Charger-Quick-Charge-PD-3-0-USB-Type-C-for-iPhone-Samsung-Google/303156397499?_trkparms=aid%3D1110002%26algo%3DSPLICE.SOI%26ao%3D1%26asc%3D20200116171858%26meid%3D6955ea3bbbd84b1085603b7d98c1eef8%26pid%3D100008%26rk%3D4%26rkt%3D12%26mehot%3Dpp%26sd%3D303095711641%26itm%3D303156397499%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100008.m2219

σε υπερευχαριστω φιλε για τις απαντησεις σου. επειδη δεν με χαλαει η μαμα διαφανη θηκη, ειμαι στο εξης διλημμα. να παρω αυτην που προειπα ή απλα να βαλω ενα τζαμακι στο κινητο μπροστα και τελειωσα? διλημματα... μαλλον παω για τη θηκη γιατι δεν εχω ακουσει απο κανεναν να καθεται καλα τζαμακι σε curved οθονη. οσοι εχετε βαλει, πιο εχετε?

 

επισης κατι που εχει να κανει με το miui που τρεχει το κινητο. παιδια εσεις σε αυτο ειστεή βαλατε καποιον αλλον launcher? πεδαιομαι να βαλω ενα καλενταρι στην αρχικη οθονη που να μου δειχνει τα ραντεβου και τις γιορτες μου (χωρις να πιανει και τον απειρο χωρο) και να μπορω και να προσθεσω καποιο αποιντμεντ χειροκινητα, αλλα τιποτα... φταιει το miui ή εγω? σε καποιον αλλον λοντσερ μηπως ολα αυτα ειναι παιχνιδακι και τσαμπα παιδευομαι?

θα επαναλαβω πως εχω ξενερωσει με τις φωτος. προερχομαι απο το λουμια 950 και πιο πριν το 1020. ναι ωραιο το ζουμ του νοτε 10, αλλα μεχρι εκει... θα βαλω καποια gcam μηπως εκει ειναι το θεμα. θα χρησιμοποιησω αυτο το θρεντ που βρηκα

https://miui.blog/mi-note-10/gcam-apk-mi-note-10/

εχει κανεις καποια εμπειρια επι του θεματος? αναρωτιεμαι αν κανω εγω κατι λαθος. δεν μπορω να πιστεψω τι φωτοζ τραβαω... καλα το μι9 λαιτ της γυναικας, ακομα χειροτερο. μην παρεξηγηθω. δεν ειναι για πεταμα οι φωτος, αλλα για τοσο χαιπ και 108 μεγκαπιξελ, ε, δεν ειναι.... στα προσωπα βλεπω αν ζουμαρεις, κατι επεξεργασιες λες και εχουν φαει 500 κιλα μεικαπ. το προσεσινγκ μαλλον εχει θεμα τι να πω....

γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

εκτος του φορτιστη που περιμενω προτασεις,να κανω μια ερωτηση.

γιατι μετα απο κληση γυρναω το τηλεφωνο να το κλεισω ή να κανω κατι αλλο και το βρισκω σβηστο?

πως μπορει να καταλαβαινει οτι απομακρυνεται απλα απο το αυτι μου και να ανοιξει παλι οθονη ωστε να μπορω να κανω οτι θελω?

 

τι εγινε ρε παιδια?κανενας γνωστης των xiaomi..???:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δώσε αυτά στον dialer *#*#64663#*#* και κάνε καλιμπραρισμα στον proximity sensor.

Για τον φορτιστή ποτέ δεν έχω χρησιμοποιήσει άλλον φορτιστή πέραν από το δικό του γιατί δεν βλέπω τον λόγο να καταστρέφω την μπαταρία πριν την ώρα της.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

μπηκα,εδειχνε 5.0,εβαλα το χερι μου επανω πηγε 0.

δοκιμασα κληση,παλι δεν ανοιγει.

βεβαια οταν κανω exit μου λεει οτι δεν θα κρατηθουν οι αλλαγες αλλα δεν βλεπω αλλο τροπο εξοδου.

πως ειναι ο σωστος τροπος καλιμπραρισματος?

Link to comment
Share on other sites

calibration που βλεπω εδω δεν υπαρχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να φταιει το glass που καλυπτει τον σενσορα?

και αντε να ειναι αυτο.calibration γιατι δεν μου βγαζει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το τηλέφωνο για να ξέρω, αλλά γενικά σε xiaomi αυτός είναι ο τρόπος για calibration, παίζει να είναι και το glass που λες και να το μπερδεύει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε όλα τα χαρακτηριστικά για το τηλέφωνό. Πάτα συνεχόμενα πάνω στον κερνελ μέχρι να μπεις στη λειτουργία cit. Τσέκαρε εκεί άμα δουλεύει σωστά ο σεσορας
Link to comment
Share on other sites

στο ιδιο μενου μπηκα πριν απλα μπηκα απο τον dialer.

ξαναπροσπαθησα μεσω dialer,ακουμπησα/απομακρυνα το χερι μου οπως μου γραφει να κανω και καπακι μπηκα στα tools και το εκανα πιο ευαισθητο.

τωρα δειχνει να παιζει κανονικα.

τυχαιο,ξεκολλησε,δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχει ξεκλειδωσει κανεις?? Υπαρχουν roms διαθεσιμες εκει εξω?? Αν ναι μπορει καποιος να προτεινει ποιο TWRP χρειαζομαστε?? Thanks!!
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

μου μενουν 50 ωρες για να το ξεκλειδωσω. αλλα θα το κανω για να μπορω να πεταω εφαρμογες στο αντροιντ οτο. δεν θα βαλω ρομ. εκτος και αν καποιος εχει δοκιμασει κατι που ειναι γκειμτσειντζερ
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την ρομ από xiaomi.eu, magisk, twrp από xda. Επίσης ρομ έχει το ελληνικό forum της Xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

Θαναση εχεις το λινκ απο xda??

Επισης τι διαπιστοσες με τη νεα rom?? Τι αλλαγες σε καμερα κλπ?? Ελαφρυνε καθολου η συσκευη??

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mi-note-10

 

Πέρασα σήμερα την beta xiaomi.eu 20.2.20, είναι android 10, και έχασα την bold font, και αναγκάστηκα να κάνω format data , με το twrp κλπ, έχει θέματα που με android 9 δεν είχα, όπως το magisk δεν κατεβάζει το module ,, roboto fonts,, και η εφαρμογή fontster (root), δεν δουλεύει.

Καλύτερα μην το πειράζεις το κινητό, φωτογραφίες δεν βγάζω πλέον,, ηλικία..

nikos704 θέλει ξεκλείδωμα bootloader κλπ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω το xiaomi mi note 10 pro.

εκανα Unlock τον bootloader. υποτιθεται τα εχω κανει ολα σωστα οποτε επρεπε το κινητο να εχει γινει ροοτ αλλα δεν εχει γινει. και δεν ξερω τι εχω κανει λαθος.

εγραψα ενα ποστ στα αγγλικα στο xda αλλα ειπα να ρωτυησω εδω μπας και ξερει κανενας τι κανω λαθος. ομως οι οδηγιες που ακολουθω κατα γραμμα θα επρεπε να το ξεκλειδωνουν...

το ποστ ειναι εδω.

https://forum.xda-developers.com/android-auto/android-auto-general/app-android-auto-3rd-party-app-enabler-t3853009/page65#post81832765

ποστ νουμερο 645.

δεν θελω να περασω καποια ρομ. θελω απλα να γινει το κινητο ρουτ ετσι ωστε να μπορω να τρεξω ενα προγραμμα να μου ξεκλειδωσει κατι απλικεισονς για το αντροιντ οτο και να βαλω και το ματζισκ. αν μπορει καποιος να με καθοδηγησει... εσεις με ποιες οδηγιες βαλατε twrp?

αν καποιος εχει την διαθεση και ειναι κοντα στον γερακα, παλληνη κτλ, να το κανουμε παρεα, βαζω τα σουβλακια τις μπυρες και οτι αλλο θελετε. σας ευχαριστω.

εχω τρελαθει εντελως ****το. ολοι κανουν ρουτ και ενω δεν μου πεταει κανενα ερορ και θα επρεπε να ειναι, δεν ειναι.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το pro, αλλά το απλό. Αν ξεκλειδωσες bootloader, τότε πρέπει να περάσει ς twrp. Μπαίνει ς σε custom recovery (twrp) ; Η διαδικασία είναι standard. Μπορεί να χρειαστεί να κάνετε format data, wipe..,, συνδέει μετά το κινητό με υπολογιστή, και copy paste το magisk .zip και install. Νομίζω ότι αν δεν περάσει το magisk αμέσως μετά , πρέπει να κάνετε από την αρχή, το twrp κλπ, το κινητό κρατάει το stock recovery.

Αν δεν μπαίνει σε twrp από την αρχή, ίσως φταίει το twrp, είναι unofficial, και ενδεχομένως να μην δουλεύει σωστά, οπότε δοκιμάστε με διαφορετικό twrp.img

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...