Jump to content

Honor Band 5


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nεος κάτοχος κι εγώ. Κι εμένα έχει αποσυνδεθεί αρκετές φορές . Νομίζω ότι αποσυνδέεται οταν κλείνει η εφαρμογή Huawei health στο κινητό. Μόλις το διαπίστωσα ,ρύθμισα στο κινητό να μην την κλείνει ( xiaomi note 6pro ) για εξοικονόμηση μπαταρίας .Καποια στιγμή όμως σήμερα έκλεισε πάλι και φυσικά αποσυνδέθηκε το band. Θα το ψάξω λίγο ακόμα και θα επανέλθω.

 

για αυτό και εκανα ερώτηση ποιο πριν γιατί το φαινόμενο είναι στα xiaomi devices..... μερικές φορές λόγο θέματος με bluetooth (αυτό δεν λύνεται) και καποιες φορές λόγο οτι σκοτώνει την εφαρμογή το λογισμικό (θα πρέπει να το βάλεις από όπου μπορείς και δεν μπορείς στης εξαιρέσεις.... αλλά αρκετές φορές πάλι το σκοτώνει), αλλ η μια περιπτοση.... οταν εχεις κλειστη την τοποθεσια........ παλι κανει diconnect.......

το γιατί δεν μπορώ να απαντήσω...... μια ερώτηση στο επίσημο xiaomi forum (οχι στο myphone θα μας λύνονταν λογικά η απορία......)

 

το κάνει σχεδόν με ολα τα wearables (σπάνια με τα δικά της όμως)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αλλ η μια περιπτοση.... οταν εχεις κλειστη την τοποθεσια........ παλι κανει diconnect.......

 

Ειναι απαραιτητο να εχεις ανοιχτη τοποθεσια για να μην κανει disconnect ή υπονοεις οτι αυτο ειναι ενα κολημα των xiaomi κινητων;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Samsung A70. Και μου είπε οτι χτες το είχε δίπλα της το κινητό και αποσυνδέθηκε. Έχουμε καμιά ιδέα;
Να δώσει όλα τα δικαιώματα που ζητά η εφαρμογή Υγεία και να την εξαιρέσει από τη βελτιστοποίηση μπαταρίας ώστε να μην την κλείνει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Να δώσει όλα τα δικαιώματα που ζητά η εφαρμογή Υγεία και να την εξαιρέσει από τη βελτιστοποίηση μπαταρίας ώστε να μην την κλείνει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, θα την ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

για αυτό και εκανα ερώτηση ποιο πριν γιατί το φαινόμενο είναι στα xiaomi devices..... μερικές φορές λόγο θέματος με bluetooth (αυτό δεν λύνεται) και καποιες φορές λόγο οτι σκοτώνει την εφαρμογή το λογισμικό (θα πρέπει να το βάλεις από όπου μπορείς και δεν μπορείς στης εξαιρέσεις.... αλλά αρκετές φορές πάλι το σκοτώνει), αλλ η μια περιπτοση.... οταν εχεις κλειστη την τοποθεσια........ παλι κανει diconnect.......

το γιατί δεν μπορώ να απαντήσω...... μια ερώτηση στο επίσημο xiaomi forum (οχι στο myphone θα μας λύνονταν λογικά η απορία......)

 

το κάνει σχεδόν με ολα τα wearables (σπάνια με τα δικά της όμως)

 

Σημερα που ρύθμισα να μην κλείσει το Huawei health πάτωντας παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή (έτσι που βγάζει ένα λουκέτο πάνω στην εφαρμογή) δεν είχα αποσύνδεση.

Ένα άλλο μικρό πρόβλημα που έχω είναι πως μου έρχονται διπλές οι ειδοποιήσεις. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον ή έχω κάνει κάτι λάθος στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που ρύθμισα να μην κλείσει το Huawei health πάτωντας παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή (έτσι που βγάζει ένα λουκέτο πάνω στην εφαρμογή) δεν είχα αποσύνδεση.

Ένα άλλο μικρό πρόβλημα που έχω είναι πως μου έρχονται διπλές οι ειδοποιήσεις. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλον ή έχω κάνει κάτι λάθος στις ρυθμίσεις;

 

αυτο δεν το λύνεις... είναι θέμα notification center της xiaomi.... μόνο αν η huawei βγαλει ενημέρωση για health ειδικα για xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Φτανει η ωρα να κανω την πρωτη φορτιση οποτε να ρωτησω 1)Πως το φορτιζω το βαζω στο λαπτοπ η να το συνδεσω σε φορτιστη απο το κινητο 2)Να το αφηνω να πεφτει στο 5% η μπαταρια η το φορτιζω οποτε θελω?
Link to comment
Share on other sites

Φτανει η ωρα να κανω την πρωτη φορτιση οποτε να ρωτησω 1)Πως το φορτιζω το βαζω στο λαπτοπ η να το συνδεσω σε φορτιστη απο το κινητο 2)Να το αφηνω να πεφτει στο 5% η μπαταρια η το φορτιζω οποτε θελω?

 

1) Οπως και να το βαλεις το ιδιο ειναι μ εγω το βαζω στο φορτιστη του κινητου.

2) Καλο ειναι να μην το αφηνεις να πεσει τοσο χαμηλα η μπαταρια του. Εγω στο 15-20% το βαζω για φορτιση.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

εμενα ολα καλα με το xiaomi pocophone το μονο προβλημα ειναι οτι μετραει διπλα τα βηματα και μου γραφει στην εφαρμογη huawei health οτι τα βηματα ειναι συνχωνευμενα και των δυο συσκευων

https://app.box.com/s/5swqvmvj5kb19h5zcj0ehc3wmuz9wrzh

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ένας φίλος μου έχει το band, με κινητό huawei. Υπάρχει τρόπος εκκαθάρισης των ειδοποιήσεων από το band και ταυτόχρονα να σβήνονται από το κινητό? Σε mi band 4 με το σβήσιμο από το band, δεν εμφανίζονται πάλι στο κινητό. Επίσης όταν έρχεται ειδοποίηση, η οθόνη του mi band ανάβει κατευθείαν με την ειδοποίηση. Στο honor band νοιώθεις τη δόνηση, αλλά πρέπει να πατήσεις το κουμπί να δεις. Μπορεί να αλλάξει αυτό? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε για πόσες μέρες κρατά στην μνήμη τις μετρήσεις το band μέχρι να τις συγχρονίσω με το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω! Αυτό που ξέρω είναι ότι μετά από σχεδόν 2 μήνες σταμάτησε να φορτίζει και δε ξέρω τι να το κάνω.. Η βάση φταίει το Band δεν έχω χρόνο να το κοιτάξω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω! Αυτό που ξέρω είναι ότι μετά από σχεδόν 2 μήνες σταμάτησε να φορτίζει και δε ξέρω τι να το κάνω.. Η βάση φταίει το Band δεν έχω χρόνο να το κοιτάξω!

 

Δεν έχεις εγγύηση?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα σε Android 10 και το Health δεν ξεκινάει.

Λέει ότι θέλει το Huawei Mobile services να τρέχει στο background και κάτι τέτοια. Εκτός από το να το κάνω μη Battery Optimised, δεν βλέπω τι άλλο μπορεί να θέλει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όντως θέλει το Huawei service να το έχεις.. Αν το έχεις δοκίμασε να πας ρυθμίσεις εφαρμογές να βρεις το health και να κάνεις διαγραφη δεδομένων.. Θα πρέπει να ξανασυνδεσεις band κτλ θα χάσει τα πάντα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Όντως θέλει το Huawei service να το έχεις.. Αν το έχεις δοκίμασε να πας ρυθμίσεις εφαρμογές να βρεις το health και να κάνεις διαγραφη δεδομένων.. Θα πρέπει να ξανασυνδεσεις band κτλ θα χάσει τα πάντα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το set-up είναι καινούριο, οπότε δεν υπάρχουν παλιά δεδομένα.

Και το huawei services είναι κανονικά περασμένο, μη battery optimised.

Αλλά το Health δεν ανοίγει.

 

Καμία άλλη ιδέα;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάνε διαγραφή των προγραμμάτων και ξανά κατέβασε τα.. Πρώτα το health.. Κάνε login και κάτι άλλο δεν μου πάει στο μυαλό

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κάνε διαγραφή των προγραμμάτων και ξανά κατέβασε τα.. Πρώτα το health.. Κάνε login και κάτι άλλο δεν μου πάει στο μυαλό

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εσύ έχεις Android 10;

Τα δοκίμασες και παίζουν κανονικά;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάστε που έγραψα πιο πάνω ότι σταμάτησε ξαφνικά να φορτίζει.. Δεν έφταιγε το Band αλλά ο φορτιστής, γιατί μου έκαψε και το παλιό μετά! Οπότε προσοχή τι φορτιστή βάζετε.

Σας χαιρετώ μιας και δεν μπορώ να το δουλέψω πλέον, βλέπω να την βγάζω με κανονικό ρολόι μέχρι την απόφαση πιο θα είναι το επόμενο band..

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις Android 10;

Τα δοκίμασες και παίζουν κανονικά;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

επειδι ειχε ένα τέτοιο θεμα με ενα one plus (πέρα από μπόλικα άλλα) μετά απο update σε 10 τα περισσότερα λύθηκαν με factory restore

 

εσυ δεν ξερω το εχεις (σαν συσκευη)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...