Jump to content

Honor Band 5


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ήθελε απλά ένα κλικ πιο σφιχτά στο χέρι, να μην κινείται καθόλου. Μάλλον ήταν σχετικά χαλαρό και στον ύπνο δεν έμενε τελείως σταθερό στον καρπό λόγω αναπνοής. Τώρα όλα καλά, σε όσους δεν καταγράφει ύπνο δοκιμάστε το.

Το θέμα -γενικά- είναι αν αληθεύουν τα "βαθύς/ ελαφρύς" ύπνος κλπ, ή τα βγάζει τυχαία και τα πιστεύουμε εμείς!

 

Τέλος, αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω ισχύει: αν είσαι τελείως ακίνητος πχ για ένα 20λεπτο το περνάει σαν σύντομο ύπνο. Σε μένα, το πρωί που πίνω καφέ και διαβάζω νέα στο τάμπλετ (το κρατάω με το χέρι που φοράω το band) αν δεν κινηθώ καθόλου μου λέει ότι ξανακοιμήθηκα :P

 

Εντάξει, κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα ξέρει, ούτε ιατρική συσκευή είναι, μια γενική εικόνα παίρνεις. Αν ξαπλώσεις για μισή ώρα και είσαι ακίνητος, αλλά δεν σε πάρει ο ύπνος, πώς θα το ξέρει; Εξάλλου είναι και συσκευή των 25 ευρώ.

Εεεε ναι ενταξει φιλε μου δικιο εχεις, δεν εχω τρελες απαιτησεις. Ποιο πολυ με ενδιαφερει να ''πιασω'' την λογικη της λειτουργιας του και ολα οκ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να αποδοθουν τα βηματα 100% θελει το gps ανοιχτο συνεχεια αλλιως παει κατα προσεγγιση με αλγοριθμους μεσω γυροσκοπιου επιταχυνσιομετρου κλπ. Επισης για τον υπνο θελει την καταμετρηση καρδιακων παλμων αν οχι την συνεχομενη πραγματικου χρονου τουλαχιστον στην εξυπνη λειτουργια.
Link to comment
Share on other sites

Εσένα Δηλαδή την ημέρα πόσες θερμίδες σου γράφει;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Η μέτρηση που έδωσα παραπάνω ήταν αληθινή. Ηταν μια καθημερινή καταμέτρηση με βήματα και περισσότερο με ποδηλασία γι αυτό και ήταν λίγες θερμίδες...

Το πιό πάνω post του φίλου μας εδώ, είναι πέρα για πέρα αληθινό! Έτσι γίνονται οι μετρήσεις στο δικό μου Band και γι αυτό βρίσκω "σχετικά κοντινές" στην πραγματικότητα...

Μετά συνδέστετο και με τις δυο εφαρμογές για περισσότερες δυνατότητες συγχρονισμού και απολαύστε το....

Αν πάλι δεν σας ικανοποιεί τότε πουλήστε το γιατί το κομπολόι σας ταιριάζει περισσότερο!!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μερικές φορές μου χάνει την σύνδεση το Bluetooth ακόμα και όταν το κινητό είναι δίπλα, στο γραφείο επάνω. Όχι πολύ συχνά, αλλά το κάνει μερικές φορές. Συμβαίνει και σε άλλους;

Επίσης σχετικά με την εφαρμογή, έχει ενεργοποιήσει κανείς το dark theme /skin;

Εχω Android 9 αν παίζει κανένα ρόλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μερικές φορές μου χάνει την σύνδεση το Bluetooth ακόμα και όταν το κινητό είναι δίπλα, στο γραφείο επάνω. Όχι πολύ συχνά, αλλά το κάνει μερικές φορές. Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Επίσης σχετικά με την εφαρμογή, έχει ενεργοποιήσει κανείς το dark theme /skin;

 

Εχω Android 9 αν παίζει κανένα ρόλο αυτό.

Στο iPhone 11 Pro max και iPhone 7 δεν το έκανε στο Mate 20 pro και honor 20 pro δεν το έκανε στο mi9t ξεσκιστικε με αποσυνδέσεις και είχα ελάχιστες με το note 10 plus.
Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone 11 Pro max και iPhone 7 δεν το έκανε στο Mate 20 pro και honor 20 pro δεν το έκανε στο mi9t ξεσκιστικε με αποσυνδέσεις και είχα ελάχιστες με το note 10 plus.

 

 

Με honor play το έχω.

Δεν το κάνει συνέχεια,αλλά αν αρχίσει μπορεί μέσα σε 1 ώρα να μου το χάσει 2 - 3 φορές, και να είναι δίπλα δίπλα. Δεν έχω καταλάβει γιατί. Πάντως όταν το κάνει δεν έχει χαμηλή μπαταρία ούτε το κινητό αλλά ούτε και το band.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν απσυνδεεται ετσι αψυχολόγητα αλλά αν απομακρυνθώ και χάσει το Bluetooth μετά δεν συνδέετε αυτόματα πάλι. ( χρήση σε Note10 plus)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με honor play το έχω.

Δεν το κάνει συνέχεια,αλλά αν αρχίσει μπορεί μέσα σε 1 ώρα να μου το χάσει 2 - 3 φορές, και να είναι δίπλα δίπλα. Δεν έχω καταλάβει γιατί. Πάντως όταν το κάνει δεν έχει χαμηλή μπαταρία ούτε το κινητό αλλά ούτε και το band.

 

Με honor play το εχω και εγω αλλά δεν εχω παρατηρήσει καποια αποσύνδεση. (Ειμαι με android 8.1).

Κανε (αν δεν εχεις κανει) την αναβαθμιση στο firmware του band 5.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Μερικές φορές μου χάνει την σύνδεση το Bluetooth ακόμα και όταν το κινητό είναι δίπλα, στο γραφείο επάνω. Όχι πολύ συχνά, αλλά το κάνει μερικές φορές. Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Επίσης σχετικά με την εφαρμογή, έχει ενεργοποιήσει κανείς το dark theme /skin;

 

Εχω Android 9 αν παίζει κανένα ρόλο αυτό.

Το Dark theme το έχω εδώ και μερικούς μήνες που έβαλα το Android 10.

Δεν είναι άσχημο.

 

Όσο για το κομπολόι που κολλάει όταν μιλάμε για πράγματα που περιμένουμε να δουλεύουν καλύτερα;

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με άλλες μετρήσεις ή αποσυνδεσεις, παρά μόνο με τις θερμίδες.

Τώρα ή άσχετος είναι κάποιος ή δεν καταλαβαίνει ότι ενώ ένα νορμάλ άτομο πρέπει να καίει 2500-3000 θερμίδες/ημέρα, δεν γίνεται το band να βγάζει μόνο 200-300.b64e05572a73b85adfa043eac0434921.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για καποιους που δεν καταγραφει υπνο, καποιες φορες οντως στην εφαρμογη θελει να μπεις στο κομματι του υπνου και να συρεις απο πανω προς τα κατω ωστε να κανει"ανανεωση" θα κανει συγχρονισμο και θα δειξει τα δεδομενα φτανει να εχει καταγραψει το band δεδομενα υπνου. Επισης για τις θερμιδες που λετε ορισμενοι οταν κανετε μια ασκηση μπειτε στην αντιστοιχη ενοτητα στο band και ξεκινηστε εχοντας τους καρδιακους παλμους ενεργοποιημενους στον πραγματικο χρονο και αν ειναι σε εξωτερικο χωρο και το gps. Μην περιμενετε να τα αναγνωρισει ολα μονο του χωρις να εχετε τους καταλληλους αισθητηρες ανοιχτους δεν ειναι μαγικο το band.
Link to comment
Share on other sites

Για καποιους που δεν καταγραφει υπνο, καποιες φορες οντως στην εφαρμογη θελει να μπεις στο κομματι του υπνου και να συρεις απο πανω προς τα κατω ωστε να κανει"ανανεωση" θα κανει συγχρονισμο και θα δειξει τα δεδομενα φτανει να εχει καταγραψει το band δεδομενα υπνου. Επισης για τις θερμιδες που λετε ορισμενοι οταν κανετε μια ασκηση μπειτε στην αντιστοιχη ενοτητα στο band και ξεκινηστε εχοντας τους καρδιακους παλμους ενεργοποιημενους στον πραγματικο χρονο και αν ειναι σε εξωτερικο χωρο και το gps. Μην περιμενετε να τα αναγνωρισει ολα μονο του χωρις να εχετε τους καταλληλους αισθητηρες ανοιχτους δεν ειναι μαγικο το band.
Καμία σχέση.

Μιλάμε για 2500-3000 θερμίδες μόνο για να ζεις. Χωρίς άσκηση.

Έχεις καθόλου ασχοληθεί με την μέτρηση θερμίδων; Ο οργανισμός μας καθημερινά καίει θερμίδες μόνο που αναπνέει.

Ε ούτε αυτές δεν καταγράφονται σωστά!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση.

Μιλάμε για 2500-3000 θερμίδες μόνο για να ζεις. Χωρίς άσκηση.

Έχεις καθόλου ασχοληθεί με την μέτρηση θερμίδων; Ο οργανισμός μας καθημερινά καίει θερμίδες μόνο που αναπνέει.

Ε ούτε αυτές δεν καταγράφονται σωστά!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Πως το εχεις στο μυαλο σου οτι καταγραφει τις θερμιδες που καις;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση.

Μιλάμε για 2500-3000 θερμίδες μόνο για να ζεις. Χωρίς άσκηση.

Έχεις καθόλου ασχοληθεί με την μέτρηση θερμίδων; Ο οργανισμός μας καθημερινά καίει θερμίδες μόνο που αναπνέει.

Ε ούτε αυτές δεν καταγράφονται σωστά!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Πετας ενα καμια σχεση χωρις καν να γνωριζεις πως λειτουργει αυτο που φορας στο χερι σου και ποσους αλγοριθμους χρησιμοποιει ωστε να σου παρουσιασει ενα αποτελεσμα. Δεν θα μπω καν στην διαδικασια αντιπαραθεσης μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

Με honor play το εχω και εγω αλλά δεν εχω παρατηρήσει καποια αποσύνδεση. (Ειμαι με android 8.1).

Κανε (αν δεν εχεις κανει) την αναβαθμιση στο firmware του band 5.

 

Το band είναι στο 1.1.0.122 και το app στην 10.0.3.511.

Link to comment
Share on other sites

Η Huawei δεν μετράει όλες τις θερμίδες της ημέρας όπως η Garmin αλλά τις θερμίδες που ασκησαι κατά κάποιο τρόπο. (+Περπάτημα) Τα ίδια γράφει και στο watch GT που φοράω.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η Huawei δεν μετράει όλες τις θερμίδες της ημέρας όπως η Garmin αλλά τις θερμίδες που ασκησαι κατά κάποιο τρόπο. (+Περπάτημα) Τα ίδια γράφει και στο watch GT που φοράω.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό εξηγεί λοιπόν την κατάσταση.

Περπάτημα και άσκηση μόνο.

Και υποθέτω άσκηση μετράει μόνο αν ενεργοποιήσεις την αντίστοιχη λειτουργία από την εφαρμογή.

Αν πας πχ γυμναστήριο και κάνεις 2 ώρες βαρακια δεν θα μετρήσει κάτι ιδιαίτερο, σωστά;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετράει και χωρίς κάποια άσκηση.. Απλα βήματα πχ.. Τώρα για το γυμναστήριο η θερμίδες πάνε βάση ασκήσεως και καρδιακών παλμών.. Αν θα μετράει δεν το ξέρω.. Δοκίμασε το άλλο και βλέπεις

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μετράει και χωρίς κάποια άσκηση.. Απλα βήματα πχ.. Τώρα για το γυμναστήριο η θερμίδες πάνε βάση ασκήσεως και καρδιακών παλμών.. Αν θα μετράει δεν το ξέρω.. Δοκίμασε το άλλο και βλέπεις

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό εννοώ πιο πάνω με το περπάτημα. Τα βήματα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το κομπολόι που κολλάει όταν μιλάμε για πράγματα που περιμένουμε να δουλεύουν καλύτερα;

 

Α ρε νεολαία... όλα έτοιμα τα θέλετε....ασφαλώς και δεν θα περίμενε κανείς να τα ξέρετε όλα!

 

Όσοι περισσότεροι το έχουμε λοιπόν τόσο καλύτερη θα γίνεται η συζήτηση για το band μας!

Συνεχίζουμε την καταγραφή των εμπειριών μας χωρίς διαξιφισμούς για να μαθαίνουμε όλοι!

Πάντως στο κολυμβητήριο και στην ποδηλασία καλά τα πάει... (είπα καλά, όχι άριστα!)

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Το band είναι στο 1.1.0.122 και το app στην 10.0.3.511.

 

Τι να σου πω, το ίδιο firmware έχω και εγώ στο band. Θα σου πρότεινα μια επανεκκίνηση και στις δύο συσκευές και να το παρακολουθήσεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, το ίδιο firmware έχω και εγώ στο band. Θα σου πρότεινα μια επανεκκίνηση και στις δύο συσκευές και να το παρακολουθήσεις μετά.

 

Ευχαριστώ.

Θα το κοιτάξω την επόμενη φορά που θα το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Θα το κοιτάξω την επόμενη φορά που θα το κάνει.

 

Οι αποσυνδέσεις πολύ πιθανό να γίνονται επειδή "σκοτώνεται" η εφαρμογή, δηλ δεν τρέχει στο παρασκήνιο επειδή γεμίζει η RAM, ή επειδή έτσι έχει ρυθμιστεί το κινητό για εξοικονόμηση ενέργειας. Δες μήπως μπορείς να αποτρέψεις το δεύτερο, πχ στο Android 9 μπορείς να πας στις Ρυθμίσεις > Εφαρμογές, βρίσκεις το Health App, πατάς στο "Μπαταρία" και επιλέγεις "Χωρίς βελτιστοποίηση". Σε άλλα UI, πχ MIUI έχει αντίστοιχες ρυθμίσεις (η MIUI έχει πολυ επιθετικές ρυθμίσεις για τη RAM).

Link to comment
Share on other sites

Οι αποσυνδέσεις πολύ πιθανό να γίνονται επειδή "σκοτώνεται" η εφαρμογή, δηλ δεν τρέχει στο παρασκήνιο επειδή γεμίζει η RAM, ή επειδή έτσι έχει ρυθμιστεί το κινητό για εξοικονόμηση ενέργειας. Δες μήπως μπορείς να αποτρέψεις το δεύτερο, πχ στο Android 9 μπορείς να πας στις Ρυθμίσεις > Εφαρμογές, βρίσκεις το Health App, πατάς στο "Μπαταρία" και επιλέγεις "Χωρίς βελτιστοποίηση". Σε άλλα UI, πχ MIUI έχει αντίστοιχες ρυθμίσεις (η MIUI έχει πολυ επιθετικές ρυθμίσεις για τη RAM).

 

Είναι εξαιρεμένη από την βελτιστοποίηση. Μόνο αν κάποια στιγμή γεμίζει η Ram. Ευχαριστώ. Θα το ελέγξω μόλις το ξανακάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν το HONOR BAND 5 σε σύνδεση με συσκευή που φοράει android 10 δουλεύουν όλες οι ειδοποιήσεις. Γιατί έχω το Xiaomi Mi Band 4 και από τότε που πήρα Android 10 στη συσκευή μου έχω μια άχρηστη συσκευή στο χέρι μόνο στις κλήσεις δουλεύει η ειδοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...