Jump to content

Honor Band 5


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλτε έκδοση HUAWEI MOBILE SERVICES 10.02.311 και πείτε μου αν έχετε ακόμα θέμα.

Εμένα το band δεν έχει κάποιο θέμα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε έκδοση HEALTH 10.02.311 και πείτε μου αν έχετε ακόμα θέμα.

Εμένα το band δεν έχει κάποιο θέμα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

downgrade? καλύτερα να περιμενω να το στρώσουν

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε Update του Health οπότε πρέπει να είναι όλα καλά τώρα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα,

 

Γνωριζεται πως τα παει με μετρησεις στην κολυμβηση, εχει ακριβεια η μετραει οτι να ναι ?

 

Ευχαριστω

 

Το εχει χρησιμοποιησει κανεις για να μου πει εντυπωσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω χρησιμοποιήσει.. Είναι αρκετά ακριβες στην θάλασσα αυτήν την εποχή, η ήταν μιας και το έδωσα πριν 2 εβδομάδες και πήγα στο gt2..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα πήρα και εγώ το band και έχω πρόβλημα με την εφαρμογή, εδώ να σας πω ότι έχω Android 10. Μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή huawei mobile service διακόπτεται επανειλημμένα. Διαβάζω εδώ στο φόρουμ, αλλά δεν βγάζω άκρη. Κάποια βοήθεια σας παρακαλώ;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα πήρα και εγώ το band και έχω πρόβλημα με την εφαρμογή, εδώ να σας πω ότι έχω Android 10. Μου βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή huawei mobile service διακόπτεται επανειλημμένα. Διαβάζω εδώ στο φόρουμ, αλλά δεν βγάζω άκρη. Κάποια βοήθεια σας παρακαλώ;;

 

το εχω δει μόνο σε κάποια samsung να κανει αυτο το γιατί ένας θεός ξέρει για αρχή βαλε κάθε app του ρολογιού να έχει ολα τα δικαιώματα και πλήρες εξαίρεση απο power managment

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει μόνο σε κάποια samsung να κανει αυτο το γιατί ένας θεός ξέρει για αρχή βαλε κάθε app του ρολογιού να έχει ολα τα δικαιώματα και πλήρες εξαίρεση απο power managment

 

Το έκανα όπως μου είπες φίλε μου και δυστυχώς πάλι δεν δουλεύει. Να ελπίζω σε κάποιο update που θα διορθώνει το πρόβλημα ή υπάρχει άλλη λύση;;

Να συμπληρωσω οτι υστερα απο δοκιμη η εφαρμογη δουλευει μια χαρα σε samsung A10 με Android 9, στο note 10 plus(ANDROID 10) τιποτα.

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα όπως μου είπες φίλε μου και δυστυχώς πάλι δεν δουλεύει. Να ελπίζω σε κάποιο update που θα διορθώνει το πρόβλημα ή υπάρχει άλλη λύση;;

Να συμπληρωσω οτι υστερα απο δοκιμη η εφαρμογη δουλευει μια χαρα σε samsung A10 με Android 9, στο note 10 plus(ANDROID 10) τιποτα.

 

η φάση είναι οτι σε ένα άλλο note 10 plus να βάλεις με ίδια έκδοση λογισμικού παιζει....

 

το θέμα είναι κάπου στο framework της samsung τώρα τι και πως δεν εχω ιδέα δεν εχω και κάποιο στα χέρια μου να κάνω δοκιμή (αν και το πρώτο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό είναι factory rest χωρίς κάποιο backup να μην κρατηθούν η ρυθμίσεις)

Link to comment
Share on other sites

η φάση είναι οτι σε ένα άλλο note 10 plus να βάλεις με ίδια έκδοση λογισμικού παιζει....

 

 

 

το θέμα είναι κάπου στο framework της samsung τώρα τι και πως δεν εχω ιδέα δεν εχω και κάποιο στα χέρια μου να κάνω δοκιμή (αν και το πρώτο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό είναι factory rest χωρίς κάποιο backup να μην κρατηθούν η ρυθμίσεις)

Ξεκίνα να δοκιμάζεις παλιότερα Huawei mobile servIces μήπως βρεις κάτι που παίζει σωστά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή δουλεύει μια χαρά στο Samsung Note 9 με Android 10!

Kάνε αναβάθμισή της μέσω aptoide!

Οκ , και πως γινεται αυτο??Δεν εχω ιδεα, οδηγιες Please!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεκίνα να δοκιμάζεις παλιότερα Huawei mobile servIces μήπως βρεις κάτι που παίζει σωστά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Παλιότερα Huawei mobile servIces πως θα βρω??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή Aptoide και εγκατέστησέ την στο κινητό σου, πάτησε το Εφαρμογές κάτω δεξιά, τρέξε την οθόνη προς τα κάτω για να αρχίσει να ψάχνει για αναβαθμίσεις των εφαρμογών σου (θα δεις επάνω ένα κυκλάκι να γυρίζει), μόλις τελειώσει θα σου δείξει με νουμεράκι τις εφαρμογές που χρειάζονται αναβαθμίσεις, κάνε ενημέρωση όλων πάνω δεξιά και κάνε εγκατάσταση μια - μια. Εκεί θα δεις και την δική μας εφαρμογή (Υγεία) και μετά την αναβάθμισή της, θα είσαι ΟΚ!

Στην συνέχεια κάνε πάλι σψρολ ην οθόνη σου προς τα κάτω και όσες εφαρμογές αναβάθμισες θα εξαφανιστούν από την οθόνη σου! Πάτησε το ανθρωπάκι πάνω δεξιά, πήγαινε στις ρυθμίσεις και βρες το Καθαρισμός cash..πάτησέ το και θα είσαι ΟΚ!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή Aptoide και εγκατέστησέ την στο κινητό σου, πάτησε το Εφαρμογές κάτω δεξιά, τρέξε την οθόνη προς τα κάτω για να αρχίσει να ψάχνει για αναβαθμίσεις των εφαρμογών σου (θα δεις επάνω ένα κυκλάκι να γυρίζει), μόλις τελειώσει θα σου δείξει με νουμεράκι τις εφαρμογές που χρειάζονται αναβαθμίσεις, κάνε ενημέρωση όλων πάνω δεξιά και κάνε εγκατάσταση μια - μια. Εκεί θα δεις και την δική μας εφαρμογή (Υγεία) και μετά την αναβάθμισή της, θα είσαι ΟΚ!

Στην συνέχεια κάνε πάλι σψρολ ην οθόνη σου προς τα κάτω και όσες εφαρμογές αναβάθμισες θα εξαφανιστούν από την οθόνη σου! Πάτησε το ανθρωπάκι πάνω δεξιά, πήγαινε στις ρυθμίσεις και βρες το Καθαρισμός cash..πάτησέ το και θα είσαι ΟΚ!

Φιλε μου να σαι καλα, σε ευχαριστω πολυ!! Το εκανα ακριβως οπως ειπες και επιτελους δουλεψε!!!:):):)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, από εχθές έχω το HB5 κι εγώ. Μόλις το πήρα έκανα κ το τελευταίο update. Εχθές κατέγραψε έναν "μικρό ύπνο" 43 λεπτά (μεσημεριανή σιεστα :P) αλλά το βράδυ δεν κατέγραψε τίποτα, δηλ στο band είχε 0 λεπτά. Σήμερα το μεσημέρι πάλι δεν κατέγραψε τίποτα. Τα υπόλοιπα φαίνεται να λειτουργούν κανονικά. Τι κάνω λάθος; όλα τα έχω ενεργοποιημένα μέσα από την εφαρμογή. Μήπως πχ πρεπει να το φοράω πιο σφιχτά στον καρπό; Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκινησουμε απο τα απλα.. Φανταζομαι το true sleep το εχεις ενεργοποιησει?? Το band καταγραφει υπνο?
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκινησουμε απο τα απλα.. Φανταζομαι το true sleep το εχεις ενεργοποιησει?? Το band καταγραφει υπνο?
Χθες το πήρα και εγώ, το βράδυ δεν κατέγραψε καθόλου ύπνο, ούτε το band. Το truesleep ενεργοποιημένο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα καταγράφει βήματα και ύπνο κανονικά, αλλά δεν μοιάζει νορμάλ να καταναλώνω 200 θερμίδες την μέρα. Ακόμα και τις μέρες που είμαι 2 ώρες στο γυμναστήριο και θα έπρεπε να βλέπει την έντονη κίνηση ακόμα και από βάρη,.δεν έχει διαφορά από τις άλλες μέρες που είμαι γραφείο-σπίτι.

 

Εσάς τι γράφει για θερμίδες;

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κατέγραψε τον ύπνο γιατί πιθανόν κάτι δεν θα έκανες σωστά.

Μετά την ενεργοποίηση του truesleep, πας στο ρολόι, στην οθόνη ύπνου (όταν είσαι έτοιμος να κοιμηθείς) το πατάς μια φορά και το αφήνεις να σβήσει μόνο του την οθόνη (μην την σκαλίζεις καθόλου μετά)...και στην συνέχεια αυτό θα κάνει την δουλειά του...μέχρι το πρωί, όπου στο κινητό θα τρέξεις την εφαρμογή Υγεία και τα αποτελέσματα της καταγραφής θα εμφανίστουν στην οθόνη (Υπνος)...

Υπομονή και φροντίδα του soft χρειάζεται τις πρώτες φορές... μέχρι που να το βαρεθείς και ν' αρχίσεις να μην το φοράς στον ύπνο!!!

 

Υ.Γ. 1466 βήματα 57 Kcal από το πρωί μέχρι τώρα. Η εφαρμογή παίρνει τους αριθμούς βημάτων μου απ' όλες τις πηγές και εμφανίζει το σύνθετο αποτέλεσμα.

(Note 9 + Honor Band 5). Μάλιστα... και στο s@x κάνει καταγραφή θερμίδων!!! Τι όχι?

Για άλλες καταγραφές-θεραπείες, κάνουν την δουλειά άλλα εργαλεία....π.χ. βιοσυντονισμός (μην πάει το μυαλό σας συνέχεια στο πονηρό)!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παιδια το ρολογακι μας εχει την ταση μερικες φορες να καταγραφει συντομο υπνο ενω δεν κοιμαμαι..απλα ειμαι ξαπλα.:lol:Επισης καταγραφει παραπανω βηματα και θερμιδες...οκ τι να πω.Συμβαινει και σε αλλους??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κατέγραψε τον ύπνο γιατί πιθανόν κάτι δεν θα έκανες σωστά.

Μετά την ενεργοποίηση του truesleep, πας στο ρολόι, στην οθόνη ύπνου (όταν είσαι έτοιμος να κοιμηθείς) το πατάς μια φορά και το αφήνεις να σβήσει μόνο του την οθόνη (μην την σκαλίζεις καθόλου μετά)...και στην συνέχεια αυτό θα κάνει την δουλειά του...μέχρι το πρωί, όπου στο κινητό θα τρέξεις την εφαρμογή Υγεία και τα αποτελέσματα της καταγραφής θα εμφανίστουν στην οθόνη (Υπνος)...

Υπομονή και φροντίδα του soft χρειάζεται τις πρώτες φορές... μέχρι που να το βαρεθείς και ν' αρχίσεις να μην το φοράς στον ύπνο!!!

 

Υ.Γ. 1466 βήματα 57 Kcal από το πρωί μέχρι τώρα. Η εφαρμογή παίρνει τους αριθμούς βημάτων μου απ' όλες τις πηγές και εμφανίζει το σύνθετο αποτέλεσμα.

(Note 9 + Honor Band 5). Μάλιστα... και στο s@x κάνει καταγραφή θερμίδων!!! Τι όχι?

Για άλλες καταγραφές-θεραπείες, κάνουν την δουλειά άλλα εργαλεία....π.χ. βιοσυντονισμός (μην πάει το μυαλό σας συνέχεια στο πονηρό)!

Εσένα Δηλαδή την ημέρα πόσες θερμίδες σου γράφει;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήθελε απλά ένα κλικ πιο σφιχτά στο χέρι, να μην κινείται καθόλου. Μάλλον ήταν σχετικά χαλαρό και στον ύπνο δεν έμενε τελείως σταθερό στον καρπό λόγω αναπνοής. Τώρα όλα καλά, σε όσους δεν καταγράφει ύπνο δοκιμάστε το.

Το θέμα -γενικά- είναι αν αληθεύουν τα "βαθύς/ ελαφρύς" ύπνος κλπ, ή τα βγάζει τυχαία και τα πιστεύουμε εμείς!

 

Τέλος, αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω ισχύει: αν είσαι τελείως ακίνητος πχ για ένα 20λεπτο το περνάει σαν σύντομο ύπνο. Σε μένα, το πρωί που πίνω καφέ και διαβάζω νέα στο τάμπλετ (το κρατάω με το χέρι που φοράω το band) αν δεν κινηθώ καθόλου μου λέει ότι ξανακοιμήθηκα :P

 

Εντάξει, κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα ξέρει, ούτε ιατρική συσκευή είναι, μια γενική εικόνα παίρνεις. Αν ξαπλώσεις για μισή ώρα και είσαι ακίνητος, αλλά δεν σε πάρει ο ύπνος, πώς θα το ξέρει; Εξάλλου είναι και συσκευή των 25 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...