Jump to content

Honor Band 5


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ή μήπως είναι για τους λήγοντες σε 15 που κερδίζουν ρολογάκι-Χαλβαη aenaos15??? (Τυχαίο?)

Περίπτωση λαχείο σου λέω! Τι όχι?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάνε πάρε αυτό.. Το οποίο δεν είναι band (να τα ξεχωρίζεις κιόλας).. Και δοκίμασε την εφαρμογή του... Γιατί όταν είχαμε εμεις no1 εσύ δεν ήξερες τι είναι xiaomi... Και μάλιστα των 140 ευρώ.. Όχι των 30..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ωραία... ευκαιρία να θυμηθούν οι νεώτεροι (15+) τις διαφορές των Bands και Smartwatches...

https://www.dignited.com/49707/smartwatch-vs-smartband-which-should-you-buy/

και εδώ https://mediatrends.mediamarkt.gr/ti-einai-smartwatches-smart-bands-kai-pou-diaferoun/

Νάξερες μόνο πόσα έχω....από χόμπυ! Το όλα είναι λίγο!

Υ.Γ. Άραγε γιατί συνεχίζει και διαφημίζεται το Band 4 από το Βand 5 ?? Γιατί πουλάει περισσότερο ακόμη το 4?

Απλές σκέψεις με ρητορικές ερωτήσεις! Αντίο στην ομάδα!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες ερωτήσεις μιας και ενδιαφέρομαι για κάτι σχετικά απλό/καλό σε αυτό το εύρος τιμών.

1. Έχει ελληνικά?

2. Από αυτονομία πως πάει?

3. Έχω το mi band 4, τι λέει σε σχέση με αυτό?

4. Κάτι άλλο σε αυτά τα χρηματα

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες ερωτήσεις μιας και ενδιαφέρομαι για κάτι σχετικά απλό/καλό σε αυτό το εύρος τιμών.

1. Έχει ελληνικά?

2. Από αυτονομία πως πάει?

3. Έχω το mi band 4, τι λέει σε σχέση με αυτό?

4. Κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα

Ευχαριστώ

 

1. κανονικά out of the box

2. αν εχεις true sleep ανοιχτό και 24/24 heart rate monitor ανοιχτά και bluetooth συνδεμένο 24/24 ~5 μερες αν εχεις κλειστό true sleep και 24/24 heart rate monitor κάνα 25 ήμερο (μια φορά το δοκίμασα μόνο)

3. το ίδιο και εγώ πριν είχα το band 4 σε σχέση με αυτό όλα παίζουν Out of the box, δεν έχει bugs είναι σταθερό έχει ποιο σωστές μετρήσεις στα μιουν λίγο χειρότερη αυτονομία (λόγο sensora καρδιακών παλμών που έχει μεγαλύτερη ανάλυση)

4. προσωπικά δεν γνωρίζω κάτι σε αυτά τα λεφτά και να είναι το ίδιο σταθερό (περίμενε και άλλες γνώμες σε αυτό πάντως)

Link to comment
Share on other sites

1. κανονικά out of the box

2. αν εχεις true sleep ανοιχτό και 24/24 heart rate monitor ανοιχτά και bluetooth συνδεμένο 24/24 ~5 μερες αν εχεις κλειστό true sleep και 24/24 heart rate monitor κάνα 25 ήμερο (μια φορά το δοκίμασα μόνο)

3. το ίδιο και εγώ πριν είχα το band 4 σε σχέση με αυτό όλα παίζουν Out of the box, δεν έχει bugs είναι σταθερό έχει ποιο σωστές μετρήσεις στα μιουν λίγο χειρότερη αυτονομία (λόγο sensora καρδιακών παλμών που έχει μεγαλύτερη ανάλυση)

4. προσωπικά δεν γνωρίζω κάτι σε αυτά τα λεφτά και να είναι το ίδιο σταθερό (περίμενε και άλλες γνώμες σε αυτό πάντως)

 

Συμφωνω απολυτως!!!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ δύο πράγματα:

1) Μπορείς να κάνεις mute ένα incoming call χωρίς να το κάνεις ignore και να το κλείσεις στα μουτρα στον αλλον; Αν ναι στο τηλ τι κάνει; Συνεχίζει και έχει ήχο; (Στο mi band 4 βλέπω ότι μπορείς να το κάνεις mute.)

2) αν απομακρυνθεις και χάσει τη σύνδεση, μετά θα την βρει αυτόματα οταν θα πλησιασει;

 

Ευχαριστώ

 

Βλεπω χθες πηρε επισημα ελληνικα το mi band 4 και σκεφτομαι ποιο να επιλεξω.

Υπερτερει το honor band 5 στις μετρήσεις παλμου, για να το φορτισεις δεν χρειαζεται να το βγαζεις απο το λουρακι του.

Υπερτερει το xiaomi mi band 4 στην αυτονομια και στο mute incoming call σε περιπτωση που δεν εχει το honor.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ δύο πράγματα:

1) Μπορείς να κάνεις mute ένα incoming call χωρίς να το κάνεις ignore και να το κλείσεις στα μουτρα στον αλλον; Αν ναι στο τηλ τι κάνει; Συνεχίζει και έχει ήχο; (Στο mi band 4 βλέπω ότι μπορείς να το κάνεις mute.)

2) αν απομακρυνθεις και χάσει τη σύνδεση, μετά θα την βρει αυτόματα οταν θα πλησιασει;

 

Ευχαριστώ

 

Βλεπω χθες πηρε επισημα ελληνικα το mi band 4 και σκεφτομαι ποιο να επιλεξω.

Υπερτερει το honor band 5 στις μετρήσεις παλμου, για να το φορτισεις δεν χρειαζεται να το βγαζεις απο το λουρακι του.

Υπερτερει το xiaomi mi band 4 στην αυτονομια και στο mute incoming call σε περιπτωση που δεν εχει το honor.

1) Αυτο που ξερω ειναι οτι μπορει να κανεις ignore. Για mute δεν νομιζω.

2) Ναι κανει επανασυνδεση αυτοματα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ δύο πράγματα:

1) Μπορείς να κάνεις mute ένα incoming call χωρίς να το κάνεις ignore και να το κλείσεις στα μουτρα στον αλλον; Αν ναι στο τηλ τι κάνει; Συνεχίζει και έχει ήχο; (Στο mi band 4 βλέπω ότι μπορείς να το κάνεις mute.)

2) αν απομακρυνθεις και χάσει τη σύνδεση, μετά θα την βρει αυτόματα οταν θα πλησιασει;

 

Ευχαριστώ

 

Βλεπω χθες πηρε επισημα ελληνικα το mi band 4 και σκεφτομαι ποιο να επιλεξω.

Υπερτερει το honor band 5 στις μετρήσεις παλμου, για να το φορτισεις δεν χρειαζεται να το βγαζεις απο το λουρακι του.

Υπερτερει το xiaomi mi band 4 στην αυτονομια και στο mute incoming call σε περιπτωση που δεν εχει το honor.

 

1. όχι δεν έχει

2. καλά δουλεύει σε αυτά δεν χάνει σύνδεση κλπ αρκεί να μην έχεις xiaomi συσκευή εκεί τα περισσότερα wearables(ανεξαρτήτου μάρκας) τα βρίσκουν σκούρα (ποιο πολύ joker είναι η υπόθεση)

Link to comment
Share on other sites

1) Αυτο που ξερω ειναι οτι μπορει να κανεις ignore. Για mute δεν νομιζω.

 

1. όχι δεν έχει

 

χμμ περίεργο γιατί σε αυτό το video

 

Σε σχετικό comment καποιος απαντάει το παρακάτω. Reject γίνεται ή μήπως mute;

 

honor-5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν ισχυει αυτο που γραφουν. Τωρα το δοκιμασα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε μοιάζουν οι μετρήσεις πάρε mi band 4... Πήρα το Honor band 5 μόνο και μόνο γιατί είχε ελληνικό μενού αλλά τώρα που είδα ότι έχει επίσημα ελληνικά στο στο mi band 4 σκέφτομαι να το πουλήσω. Στα άλλα ερωτήματα είναι όντως όπως τα είπαν τα παιδιά!
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε μοιάζουν οι μετρήσεις πάρε mi band 4... Πήρα το Honor band 5 μόνο και μόνο γιατί είχε ελληνικό μενού αλλά τώρα που είδα ότι έχει επίσημα ελληνικά στο στο mi band 4 σκέφτομαι να το πουλήσω. Στα άλλα ερωτήματα είναι όντως όπως τα είπαν τα παιδιά!

 

Θα πας στο mi band για την αυτονομία του ή για άλλο λόγο?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

χμμ περίεργο γιατί σε αυτό το video

 

Σε σχετικό comment καποιος απαντάει το παρακάτω. Reject γίνεται ή μήπως mute;

 

honor-5.jpg

 

το φόρτισα το δωκιμασα μολις ... τπτ δεν κανει κατι τεοιο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Να προσθεσω καποια σχολια σε αυτο για μελλοντικο αγοραστη απο ενα καλο review

 

The same I do not understand why mute an incoming call on the phone (covert dropping or pressing the volume key), the tape continues to vibrate. Another thing is that you can not mute the call from the tape – you can only select the answer or deny option.

 

https://newsbeezer.com/polandeng/review-of-the-honor-band-5-smart-band/

 

Γενικα ειναι απο τα πιο σημαντικα χαρακτηριστικα η λειτουργικοτητα και ομως κανενα ελληνικο video review δεν εχει κανει αναφορα σε αυτα.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο mi band για την αυτονομία του ή για άλλο λόγο?
Αυτονομία (κανα δύο μέρες διαφορά παίζει να έχουν, άλλα είναι διαφορά), ειδοποιήσεις που έχουν και εικονίδιο από την εφαρμογή που έρχεται το μήνυμα, φωτογραφία από το wearable (λογικά θα βγάζει με το mi5).
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα reviews είναι της πλάκας. Έχω παρατηρήσει reviews των Honor bands όπου οι reviewers έμμεσα έχουν σκοπό να προωθήσουν το Mi band. Αν είναι δυνατόν. Είχα δει ένα review στο GSMarena που ο reviewer ήταν απαράδεκτος, πρέπει να φόρεσε το band το πολύ μια ώρα. Και κατέληγε ότι προτιμά το Mi band γιατί μπορείς να περνάς watchfaces και third party apps. Για μετρήσεις, αξιοπιστία λειτουργίας κλπ ούτε λόγος.

Μου αρέσει που αναρωτιούνται στα reviews αν είναι καλό εναλλακτικό του Mi band το οποίο μέχρι πρότινος δεν υποστήριζε καν ελληνικά και οι μετρήσεις του είναι random numbers.

Για όποιον τον ενδιαφέρει να έχει όσο το δυνατόν αξιόπιστες μετρήσεις με βάση τα χρήματα που πλήρωσε, σωστή λειτουργικότητα και ένα καλό εργαλείο πάει σε Honor. Κάνει 10 πράγματα αλλά τα κάνει σωστά. Για όποιον τον ενδιαφέρει τι λέει η μάζα και θέλει απλά να φορά ένα βραχολάκι και να ασχολείται με φρου φρου και αρώματα, πάει σε mi band.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα το αγορασω στα 34,90,Εχω κινητο Samsung A70 συνδεετε κανονικα ελπιζω ?δεν θα εχω καποιο θεμα?Πρωτη φωρα αγοραζω Activity Trackers μετα απο πολυ διαβασμα κατεληξα στο Ηοnor 5 ελπιζω να εκανα την καλυτερη επιλογη .
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα το αγορασω στα 34,90,Εχω κινητο Samsung A70 συνδεετε κανονικα ελπιζω ?δεν θα εχω καποιο θεμα?Πρωτη φωρα αγοραζω Activity Trackers μετα απο πολυ διαβασμα κατεληξα στο Ηοnor 5 ελπιζω να εκανα την καλυτερη επιλογη .

 

κανονικά παιζει απλά αν δεν κάνω λάθος δεν δουλεύει το app για αλκαι camera shutter δλδ remote shutter με λίγα λόγια (θελει huawei)

και δεν παιζει με μαμά μουσική εφαρμογή το music app controll υποστηρίζει μόνο VLC για Android, Μουσική Google Play, YouTube, Tube Go, Spotify, Audify, KKBOX, Blackplayer, Pulsar, Huawei Music (εκτος και αν κάνεις χρήση του google music)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασε μια φίλη το Band 5 και αυτό ενώ το συνδέει, μετά από λίγο αποσυνδέεται. Έχει βάλει να της έρχονται ενημερώσεις αλλά αποσυνδέεται...Έχετε καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασε μια φίλη το Band 5 και αυτό ενώ το συνδέει, μετά από λίγο αποσυνδέεται. Έχει βάλει να της έρχονται ενημερώσεις αλλά αποσυνδέεται...Έχετε καμιά ιδέα;

 

τι κινιτο εχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.πρωτη φορα με band,πολύ καλό στις μετρήσεις του δεν το περίμενα.πολυ βολικό στο χέρι δεν ενοχλεί καθόλου στο γυμναστήριο.ερωτηση εκτός την εφαρμογή της χαγουεϊ υπάρχει άλλη που να παίζει καλά με θερμίδες κτλ.για εντός χώρου μετρήσεις ενδιαφέρομαι.(γυμναστήριο).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.πρωτη φορα με band,πολύ καλό στις μετρήσεις του δεν το περίμενα.πολυ βολικό στο χέρι δεν ενοχλεί καθόλου στο γυμναστήριο.ερωτηση εκτός την εφαρμογή της χαγουεϊ υπάρχει άλλη που να παίζει καλά με θερμίδες κτλ.για εντός χώρου μετρήσεις ενδιαφέρομαι.(γυμναστήριο).

 

οχι δεν υπάρχει κατι άλλο ολα τα werables (εκτος απο το wear) της huawei ανταλλασουν κρυπτογραφιμενα τα δεδομενα ετσι 3rd party εφαρμογη δεν μπορει να παιξει

Link to comment
Share on other sites

Nεος κάτοχος κι εγώ. Κι εμένα έχει αποσυνδεθεί αρκετές φορές . Νομίζω ότι αποσυνδέεται οταν κλείνει η εφαρμογή Huawei health στο κινητό. Μόλις το διαπίστωσα ,ρύθμισα στο κινητό να μην την κλείνει ( xiaomi note 6pro ) για εξοικονόμηση μπαταρίας .Καποια στιγμή όμως σήμερα έκλεισε πάλι και φυσικά αποσυνδέθηκε το band. Θα το ψάξω λίγο ακόμα και θα επανέλθω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...