Jump to content

Honor Band 5


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν το HONOR BAND 5 σε σύνδεση με συσκευή που φοράει android 10 δουλεύουν όλες οι ειδοποιήσεις. Γιατί έχω το Xiaomi Mi Band 4 και από τότε που πήρα Android 10 στη συσκευή μου έχω μια άχρηστη συσκευή στο χέρι μόνο στις κλήσεις δουλεύει η ειδοποίηση.

Καλησπέρα. Με Android 10 είμαι και έρχονται κανονικά όλες οι ειδοποιήσεις. Ίσως να χρειάζεται να τσεκάρεις τις ρυθμισεις της εφαρμογής του κινητού.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω τσεκάρει τα πάντα δεν δουλεύει με τίποτα.

https://ibb.co/4mLQSPP

https://ibb.co/tXPCZN7

Μου βγάζει συνεχώς Notification service isn't available ενώ είναι ενεργοποιημένο.

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

Έχω τσεκάρει τα πάντα δεν δουλεύει με τίποτα.

https://ibb.co/4mLQSPP

https://ibb.co/tXPCZN7

Μου βγάζει συνεχώς Notification service isn't available ενώ είναι ενεργοποιημένο.

 

Μήπως πρέπει να ενεργοποιήσεις και το Xiaomi Service Framework;

 

Πάντως για το Honor Band 5 πρέπει να υπάρχει ακόμα ασυμβατότητα μεταξύ Android 10 και της εφαρμογής Huawei Health που χρησιμοποιείται.

Έκανα ένα τεστ με 2-3 διαφορετικές ROM και πάντα κράσαρε.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ πρόβλημα στην αρχή, δεν δούλευε, όταν όμως έκανα εγκατάσταση και update την εφαρμογή "Υγεία" μέσω Apdoite όλα δούλεψαν κανονικά. Αν ψάξει ποιο πίσω ο φίλος που έχει το πρόβλημα θα βρει τις οδηγίες που μου έδωσαν και εμένα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το είχα διαβάσει, αλλά προσοχή γιατί το aptoide έχει πολύ malware. Ιδιαίτερα αν έχετε και εφαρμογές τραπεζών, paypal κλπ θα πρότεινα να το αποφύγετε οπωσδήποτε. Μια φορά θα γίνει το κακό.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα διαβάσει, αλλά προσοχή γιατί το aptoide έχει πολύ malware. Ιδιαίτερα αν έχετε και εφαρμογές τραπεζών, paypal κλπ θα πρότεινα να το αποφύγετε οπωσδήποτε. Μια φορά θα γίνει το κακό.

Ωπ, αυτό δεν το γνώριζα, αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε να το απεγκαταστησω :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το είχα διαβάσει, αλλά προσοχή γιατί το aptoide έχει πολύ malware. Ιδιαίτερα αν έχετε και εφαρμογές τραπεζών, paypal κλπ θα πρότεινα να το αποφύγετε οπωσδήποτε. Μια φορά θα γίνει το κακό.

Βρε τι διαβάζουμε....

Κάθε μέρα (μα ειλικρινά κάθε μέρα) κάνω εγκαταστάσεις εφαρμογων & παιχνιδιών μόνο από το aptoide (και μάλιστα τις επί πληρμή στο playstore, εδώ τις βρίσκω δωρεάν με coin) και τις υφιστάμενες τις αναβαθμίζω καθημερινά και από το playstore και από το aptoide! Σ' όλα μου τα τηλέφωνα δεν έχω κολλήσει ποτέ malware, coronavirus κ.λ.π. ******** παρόλου που έχω εγκατεστημένες όλες τις τραπεζικές εφαρμογές! Παρακαλώ μην γράφετε ότι σας κατέβει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωπ, αυτό δεν το γνώριζα, αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε να το απεγκαταστησω :confused:

Συμφορουμίτη βγάλτην αμέσως την εφαρμογή γιατί μια εβδομάδα μετά την εγκατάστασή της, το κινητό σου έχει κολλήσει Κορωνοιό και εσύ θα τεθείς σε καραντίνα!!:lol:

 

Υ.Γ. https://gr.gizchina.com/2020/02/10/android-apokalyfthikan-alles-9-epikindynes-efarmoges/

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Βρε τι διαβάζουμε....

Κάθε μέρα (μα ειλικρινά κάθε μέρα) κάνω εγκαταστάσεις εφαρμογων & παιχνιδιών μόνο από το aptoide (και μάλιστα τις επί πληρμή στο playstore, εδώ τις βρίσκω δωρεάν με coin) και τις υφιστάμενες τις αναβαθμίζω καθημερινά και από το playstore και από το aptoide! Σ' όλα μου τα τηλέφωνα δεν έχω κολλήσει ποτέ malware, coronavirus κ.λ.π. ******** παρόλου που έχω εγκατεστημένες όλες τις τραπεζικές εφαρμογές! Παρακαλώ μην γράφετε ότι σας κατέβει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφορουμίτη βγάλτην αμέσως την εφαρμογή γιατί μια εβδομάδα μετά την εγκατάστασή της, το κινητό σου έχει κολλήσει Κορωνοιό και εσύ θα τεθείς σε καραντίνα!!:lol:

 

Υ.Γ. https://gr.gizchina.com/2020/02/10/android-apokalyfthikan-alles-9-epikindynes-efarmoges/

 

Φίλε, έχω κανένα λόγο να κάθομαι να χάνω χρόνο γράφοντας "ό,τι μου κατέβει";;;

Προφανώς έχω τσεκάρει κάποια πράγματα, αν εσύ βαριέσαι δεν φταίω εγώ. Ούτε λέω ότι όλες έχουν malware, ούτε τίποτα. Έχει τόσο πειρατικό υλικό που προφανώς ένα ποσοστό θα έχει.

Έχεις σκανάρει ποτέ εφαρμογή που κατέβασες από εκεί πριν την εγκαταστήσεις; Κόπιασε:

https://www.virustotal.com/gui/

 

ΥΓ: A, και τις "επι πληρωμή στο playstore", δεν "τις βρίσκεις δωρεάν" στο Aptoide, τις κλέβεις, επειδή τις ανέβασε άλλος. Πειρατεία λέγεται.

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα και εδώ με Android 10.

Και όποιος τραβάει ζόρι λόγω Aptoide, κανένα θέμα.

Υπάρχει και το apkmirror και άλλες σελίδες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και νέο Update στο Huawei health. Ίσως διορθώθηκε, στις σημειώσεις γράφει bug fix μόνο. Είμαι με Android 9 οπότε δεν μπορώ να τσεκάρω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βγήκε κι άλλη ενημέρωση στο Huawei Health - 10.0.2.333.

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν λειτουργεί πλεον κανονικά σε Android 10; Εννοώ επισήμως από το playstore.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με Android 10 λειτουργεί κανονικά, και πρίν και στην καινούρια ενημέρωση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε κι άλλη ενημέρωση στο Huawei Health - 10.0.2.333.

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει αν λειτουργεί πλεον κανονικά σε Android 10; Εννοώ επισήμως από το playstore.

Έχει γραφτεί και νωρίτερα.

Κανένα πρόβλημα με Android 10.

Ίδια έκδοση φοράω.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προστιθενται συνεχώς νεα watch faces. Μπράβο την huawei. Τώρα εαν μας δώσει και την δυνατότητα να περνάμε custom ακόμη καλύτερα. Επίσης λείπει η δυνατότητα σίγασης στην κλήση. Πάντως γενικά υπερ ευχαριστημένος για τα χρήματα που έδωσα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια καλημερα και χρονια πολλα!Εχω ενα θεματακι με το band μας.Εδω και 2 μερες σταματησε να κανεις καταγραφη υπνου.Τσεκαρα ολες τις ρυθμισεις απο την αρχη, εκανα επανεκιννηση 2 φορες αλλα τιποτα...Εχει κανεις καμια ιδεα τι παιζει??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στην παρακολουθηση στης ρυθμισεις κλεισε την παρακολουθηση υπνου και ξανα ανοιξε την και θα δουλεψει ακριβως το ιδιο εκανε και σε εμενα ξαφνικα.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στην παρακολουθηση στης ρυθμισεις κλεισε την παρακολουθηση υπνου και ξανα ανοιξε την και θα δουλεψει ακριβως το ιδιο εκανε και σε εμενα ξαφνικα.

 

Οκ, ευχαριστώ για την απάντηση. Καλή Ανάσταση εύχομαι σε όλους!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρήστος Ανεστη. Μετά από αρκετή προσπάθεια κατάφερα και δημιούργησα κινέζικο ID και έτσι μπορώ να προσθέσω καμία 20 άρια ακόμη προσοψεις χειροκίνητα. Για οποιον ενδιαφέρεται υπάρχει το κατάλληλο link
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να δούμε κάπου τις προσόψεις αυτές; Θα ήταν πολύ χρήσιμο να μπορείς να φτιάξεις τις δικές σου. Πώς και δεν έχει γίνει έστω κανένα mod γι'αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω βγήκε καινούριο firmware 1.1.0.14.2

Και άλλαξε και η οθόνη με τα εικονακια μέσα στην συσκευή.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα!Εχω ενα θεματακι με το band μας.Εδω και 2 μερες σταματησε να κανεις καταγραφη υπνου.Τσεκαρα ολες τις ρυθμισεις απο την αρχη, εκανα επανεκιννηση 2 φορες αλλα τιποτα...Εχει κανεις καμια ιδεα τι παιζει??

 

Πηγαινε στην παρακολουθηση στης ρυθμισεις κλεισε την παρακολουθηση υπνου και ξανα ανοιξε την και θα δουλεψει ακριβως το ιδιο εκανε και σε εμενα ξαφνικα.

 

Το έχω κι εγώ 5 ημέρες. Μου έχει συμβεί το ίδιο 2 φορές.

Συγκεκριμένα, την πρώτη βραδιά κατέγραψε τον ύπνο κανονικά. Τη δεύτερη βραδιά τίποτα. Κάνω restart και την τρίτη βραδιά καταγράφει πάλι κανονικά τον ύπνο. Την τέταρτη βραδιά ξανά καμιά καταγραφή.

Όλα αυτά χωρίς να πειράζω καμιά άλλη ρύθμιση ενδιάμεσα.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Με τι συσκευες το εχετε συνδεσει;;;

Κανετε καθημερινη συνδεση με το τηλεφωνο;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Με τι συσκευες το εχετε συνδεσει;;;

Κανετε καθημερινη συνδεση με το τηλεφωνο;;;

 

Με το P10 lite και το έχω μόνιμα συνδεδεμένο με το bluetooth όπως επίσης έχω ρυθμισμένη και την real time καταγραφή παλμών.

 

Επίσης παρατηρώ την εξής διαφορά στις μετρήσεις.

Όταν μετρήσω παλμούς από το μενού των παλμών, έχω διαφορετική ένδειξη σε σχέση με την μέτρηση παλμών που βγάζει από το μενού μέτρησης οξυγόνου.

Πχ ενώ την ίδια στιγμή η μέτρηση παλμών βγάζει 90, αν αμέσως μετρήσω οξυγόνο βγάζει την ένδειξη του οξυγόνου και ταυτόχρονα μετράει διαφορετικούς παλμούς (100).

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...