Jump to content

Honor Band 5


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα και εγω update το health μολις και δοκίμασα και σε μενα βάρεσε τιλτ δεν συγχρονίζει

 

Σε ευχαριστώ για την προσπάθεια. Αναμένουμε νέα αναβάθμιση λοιπόν.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 336
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την προσπάθεια. Αναμένουμε νέα αναβάθμιση λοιπόν.

 

πρέπει να κάνω report το bug κάπως λογικά κάτι απλό ειναι να το λύσουν

Link to comment
Share on other sites

Για κάντε καθαρισμό cache κλπ στην εφαρμογή.

 

την εκανα uninstall ξανά install το ιδιο μια στα τόσο καταγράφει (2 στα 10) μεχρι εκεί

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πήγα παράλια και είχα το ρολόι και μου έσβησε ξαφνικά , αυτό έγινε 2 φόρες που πήγα , μάλλον επειδή το χτύπαγε ο ήλιος και ήταν πολύ ζεστό ???? έχει γίνει σε κανέναν ??
Link to comment
Share on other sites

πήγα παράλια και είχα το ρολόι και μου έσβησε ξαφνικά , αυτό έγινε 2 φόρες που πήγα , μάλλον επειδή το χτύπαγε ο ήλιος και ήταν πολύ ζεστό ???? έχει γίνει σε κανέναν ??
Χλωμό το κόβω.

Μένω Κύπρο που βαράει 38αρια και ποτέ δεν είχε θέμα.

 

Επίσης, δοκιμασμένο μέχρι βάθος 32μέτρα, δεν καταλαβαίνει τίποτα!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τότε γιατί το κάνει ? μου το εκανε 2 φορές σε διαφορετικές μέρες όταν το βαρούσε ο ήλιος, και για να ανοίξει ήθελα τον φορτιστεί. υπάρχει άλλος τρόπος να ανοίγει ?
Link to comment
Share on other sites

τότε γιατί το κάνει ? μου το εκανε 2 φορές σε διαφορετικές μέρες όταν το βαρούσε ο ήλιος, και για να ανοίξει ήθελα τον φορτιστεί. υπάρχει άλλος τρόπος να ανοίγει ?

 

Μου έχει τύχει να κάθομαι στο αυτοκίνητο με ανοιχτή την πόρτα και να χτυπάει ο ήλιος επάνω στο χέρι μου για αρκετά λεπτά (πάνω από 15-20 λεπτά με πχ 37-38 βαθμούς) και να κλείσει. Το έπιασα και όντως είχε ζεσταθεί πολύ. Γενικώς είμαι πολύ στον ήλιο, αλλά μάλλον διακοπτόμενα, οπότε δεν έτυχε κι άλλη φορά. Εννοείται παίζει ρόλο το ότι είναι μαύρο, παίζει ρόλο και αν είναι ψηλά ο ήλιος οπότε κάθετα οι ακτίνες κλπ κλπ. Για να ανοίξει όντως χρειάζεται το καλώδιο φόρτισης, δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να παίρνει μετρήσεις σε σε κολύμπι σε θάλασσα;

 

Μόνο κολύμπι σε πισινα έχει ...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να παίρνει μετρήσεις σε σε κολύμπι σε θάλασσα;

 

Μόνο κολύμπι σε πισινα έχει ...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

οχι αφου δεν μπορεί

να πάρει απόσταση (με κανέναν από τους 2 τρόπους το gps δεν περνάει το νερό και το βηματομετρο προφανώς και δεν λειτουργεί στο νερό)

δεν μπορεί να διαβάσει σωστά παλμούς

δεν μπορείς να ορίσεις μήκος (όπως στην πισίνα)

 

ετσι δεν υπάρχει καποιος φισολογικος τροπος να μετρηθεί με ενα τοσο απλό εργαλείο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να παίρνει μετρήσεις σε σε κολύμπι σε θάλασσα;

 

Μόνο κολύμπι σε πισινα έχει ...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ναι, μετράει κανονικά και σε θάλασσα. Δεν παίζει ρόλο που αναφέρει για πισίνα, σου μετράει κανονικά τα πάντα, αναγνωρίζει αυτόματα και πληροφορίες για το στυλ κολύμβησης, έχει πολύ αναλυτικά στατιστικά, συγκεντρωτικα αλλά και αναλυτικά. Απλά στην ενότητα τμήματα στα στατιστικά, θα σου σπάσει τα στατιστικά ανάλογα με το μήκος πισίνας που έχεις ορίσει, το οποίο το βρίσκω χρήσιμο γιατί μπορείς να δεις τις επιδόσεις κάθε πχ 50 ή 100 μέτρα που διανύεις.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι αναμεσα στο Honor και στο mi band 4.Τι λετε?Με ενδιαφερει η καταμετρηση βηματων να ειναι σωστη!
Link to comment
Share on other sites

τότε γιατί το κάνει ? μου το εκανε 2 φορές σε διαφορετικές μέρες όταν το βαρούσε ο ήλιος, και για να ανοίξει ήθελα τον φορτιστεί. υπάρχει άλλος τρόπος να ανοίγει ?

 

 

Ακριβώς το ίδιο. Έσβησε στον ήλιο και άνοιξε μόνο όταν συνδέθηκε στον φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο. Έσβησε στον ήλιο και άνοιξε μόνο όταν συνδέθηκε στον φορτιστή.

 

συμπέρασμα ότι τελικά το κάνει και σε άλλους. προφανώς θα έχει προστασία από την πολύ ζεστή και θα σβήνει. το άσχημο είναι ότι θέλει το φορτιστεί για να ανοίξει

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε παιδιά, για τι θερμοκρασίες μιλάμε;

Δεν μπορώ να διανοηθώ πχ να έχει 40 βαθμούς έξω και να έχετε το χέρι σας εκτεθειμένο στον ήλιο..μιλάμε για έγκαυμα.

 

Αλλιώς σε σκιά, είναι περίεργο

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχει η ανηψιά μου το band, και χτες που μιλούσαμε μού είπε ότι ΑΝ δεν ανοίξει την εφαρμογή Health (η οποία ανοίγει μόνο όταν έχει πρόσβαση στο internet) το band δεν της δείχνει ειδοποιήσεις.

Πρέπει να ανοίξει την εφαρμογή το πρωί, και μόνο τότε έχει ειδοποιήσεις για το υπόλοιπο της μέρας.

 

Με το λίγο που μπόρεσα να δω ήταν ότι πριν ανοίξω το Health δεν εμφάνιζε τις κλήσεις και τα μηνύματα που της έκανα/έστειλα, και επίσης είδα ότι όταν κατεβάζεις την status bar του κινητού της (ένα Xiaomi, δεν ξέρω μοντέλο) δεν της εμφανίζει κάτω από το εικονίδιο του bluetooth το όνομα του band.

Σ' εσάς το εμφανίζει; Σ' εμένα για παράδειγμα στο Huawei Mate 20 Pro πάντα εμφανίζει ότι είναι συνδεδεμένο το smart watch GT2 που έχω, ή το iTech Clip V.

 

Επίσης κι εσείς πρέπει να ανοίξετε το Health για να μπορεί να σας δείχνει τις ειδοποιήσεις;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει η ανηψιά μου το band, και χτες που μιλούσαμε μού είπε ότι ΑΝ δεν ανοίξει την εφαρμογή Health (η οποία ανοίγει μόνο όταν έχει πρόσβαση στο internet) το band δεν της δείχνει ειδοποιήσεις.

Πρέπει να ανοίξει την εφαρμογή το πρωί, και μόνο τότε έχει ειδοποιήσεις για το υπόλοιπο της μέρας.

 

Με το λίγο που μπόρεσα να δω ήταν ότι πριν ανοίξω το Health δεν εμφάνιζε τις κλήσεις και τα μηνύματα που της έκανα/έστειλα, και επίσης είδα ότι όταν κατεβάζεις την status bar του κινητού της (ένα Xiaomi, δεν ξέρω μοντέλο) δεν της εμφανίζει κάτω από το εικονίδιο του bluetooth το όνομα του band.

Σ' εσάς το εμφανίζει; Σ' εμένα για παράδειγμα στο Huawei Mate 20 Pro πάντα εμφανίζει ότι είναι συνδεδεμένο το smart watch GT2 που έχω, ή το iTech Clip V.

 

Επίσης κι εσείς πρέπει να ανοίξετε το Health για να μπορεί να σας δείχνει τις ειδοποιήσεις;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Δεν έχω πλέον το band αλλα απ ότι θυμάμαι το health άνοιγε χωρις χρήση internet. Απλώς χρειάζεσαι bluetooth ανοιχτό και τελευταία ζητάει και gps ενεργοποιημένο για να συνδεθει. Αφού συνδεθεί κλέινεις το gps και κρατάς την εφαρμογή health ανοιχτή δηλάδή την κλειδώνεις στην MIUI του xiaomi ώστε να μην την σκοτώνεις. Για το αν σου εμφανίζει την σύνδεση με το band δεν το θυμάμαι. Σε εμένα που έχω το galaxy watch s3 frontier δείχνει πάντως στο μενού του bluetooth ότι είναι συνδεδεμένο

Link to comment
Share on other sites

Έχει η ανηψιά μου το band, και χτες που μιλούσαμε μού είπε ότι ΑΝ δεν ανοίξει την εφαρμογή Health (η οποία ανοίγει μόνο όταν έχει πρόσβαση στο internet) το band δεν της δείχνει ειδοποιήσεις.

Πρέπει να ανοίξει την εφαρμογή το πρωί, και μόνο τότε έχει ειδοποιήσεις για το υπόλοιπο της μέρας.

 

Με το λίγο που μπόρεσα να δω ήταν ότι πριν ανοίξω το Health δεν εμφάνιζε τις κλήσεις και τα μηνύματα που της έκανα/έστειλα, και επίσης είδα ότι όταν κατεβάζεις την status bar του κινητού της (ένα Xiaomi, δεν ξέρω μοντέλο) δεν της εμφανίζει κάτω από το εικονίδιο του bluetooth το όνομα του band.

Σ' εσάς το εμφανίζει; Σ' εμένα για παράδειγμα στο Huawei Mate 20 Pro πάντα εμφανίζει ότι είναι συνδεδεμένο το smart watch GT2 που έχω, ή το iTech Clip V.

 

Επίσης κι εσείς πρέπει να ανοίξετε το Health για να μπορεί να σας δείχνει τις ειδοποιήσεις;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Από οτι καταλαβαινω δεν συνδεεται αυτοματα με το bluetooth εκτός και αν ανοίξεις το health. Οχι δεν χρειάζεται να έχεις ανοιχτό το health για να παιρνεις ειδοποιησεις από κλησεις, sms κλπ. Στο bluetooth απο κάτω και σε εμένα το δείχνει ότι ειναι συνδεδεμενο με το band. Οταν ανοίγει το bluetooth, χωρις να ανοίξει το health, ας πατήσει παρατεταμενα πάνω στο bluetooth (στη notification bar) για να δει τι συσκευες ειναι συνδεδεμένες.

Link to comment
Share on other sites

Από οτι καταλαβαινω δεν συνδεεται αυτοματα με το bluetooth εκτός και αν ανοίξεις το health. Οχι δεν χρειάζεται να έχεις ανοιχτό το health για να παιρνεις ειδοποιησεις από κλησεις, sms κλπ. Στο bluetooth απο κάτω και σε εμένα το δείχνει ότι ειναι συνδεδεμενο με το band. Οταν ανοίγει το bluetooth, χωρις να ανοίξει το health, ας πατήσει παρατεταμενα πάνω στο bluetooth (στη notification bar) για να δει τι συσκευες ειναι συνδεδεμένες.
To έκανα αυτό που λες στο μενού του bluetooth και δεν εμφάνισε το band, παρά μόνο το δικό μου κινητό που εκείνη την ώρα ήταν σε εμβέλεια.

 

Οπότε μήπως δεν έχει κάνει κάτι σωστά όταν ενεργοποίησε για 1η φορά το band;

Μήπως υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος που πρέπει να συνδέσεις το band με το κινητό σου όταν το ενεργοποιήσεις, και δεν το έκανε;

 

Ίσως το σύνδεσε μόνο με το Health, και γι' αυτό δεν λειτουργεί σωστά; Γι' αυτό να χρειάζεται να τρέξει την εφαρμογή, αλλιώς δεν δέχεται ειδοποιήσεις, και δεν εμφανίζει τη συσκευή και στις συνδεδεμένες στο bluetooth;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

To έκανα αυτό που λες στο μενού του bluetooth και δεν εμφάνισε το band, παρά μόνο το δικό μου κινητό που εκείνη την ώρα ήταν σε εμβέλεια.

 

Οπότε μήπως δεν έχει κάνει κάτι σωστά όταν ενεργοποίησε για 1η φορά το band;

Μήπως υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος που πρέπει να συνδέσεις το band με το κινητό σου όταν το ενεργοποιήσεις, και δεν το έκανε;

 

Ίσως το σύνδεσε μόνο με το Health, και γι' αυτό δεν λειτουργεί σωστά; Γι' αυτό να χρειάζεται να τρέξει την εφαρμογή, αλλιώς δεν δέχεται ειδοποιήσεις, και δεν εμφανίζει τη συσκευή και στις συνδεδεμένες στο bluetooth;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Αν κανεις αναζητηση bluetooth απο το δικο σου, θα το βρει στη λίστα το band; Μηπως δεν το βρισκει μονο το δικο της κινητο; Εμενα μου φαινεται για θέμα αυτόματης συνδεσης με το κινητο της. Ας κανει ενα reset στη συνδεση με το δικο της και ξανα απο την αρχη η συνδεση. Αν επιμένει το πρόβλημα ας δοκιμάσει και με άλλο κινητο, πχ το δικο σου.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Έχει η ανηψιά μου το band, και χτες που μιλούσαμε μού είπε ότι ΑΝ δεν ανοίξει την εφαρμογή Health (η οποία ανοίγει μόνο όταν έχει πρόσβαση στο internet) το band δεν της δείχνει ειδοποιήσεις.

Πρέπει να ανοίξει την εφαρμογή το πρωί, και μόνο τότε έχει ειδοποιήσεις για το υπόλοιπο της μέρας.

 

Με το λίγο που μπόρεσα να δω ήταν ότι πριν ανοίξω το Health δεν εμφάνιζε τις κλήσεις και τα μηνύματα που της έκανα/έστειλα, και επίσης είδα ότι όταν κατεβάζεις την status bar του κινητού της (ένα Xiaomi, δεν ξέρω μοντέλο) δεν της εμφανίζει κάτω από το εικονίδιο του bluetooth το όνομα του band.

Σ' εσάς το εμφανίζει; Σ' εμένα για παράδειγμα στο Huawei Mate 20 Pro πάντα εμφανίζει ότι είναι συνδεδεμένο το smart watch GT2 που έχω, ή το iTech Clip V.

 

Επίσης κι εσείς πρέπει να ανοίξετε το Health για να μπορεί να σας δείχνει τις ειδοποιήσεις;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Πρέπει να την κλειδώσει στο παρασκήνιο την εφαρμογή και να την βάλει στο autostart.Την σκοτωνει η εξοικονόμηση ενέργειας της XIAOMI.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...