Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας έχει συμβεί; Να "κολλάει" μια εφαρμογή και να μην μπορείτε να κάνετε τίποτα; Όλα λύνονται με κλείδωμα της συσκευής και ξεκλείδωμα!

 

https://gr.gizchina.com/2020/04/21/android-10-bug-chtypaei-katochoys-xiaomi-oneplus-kai-pixel-kiniton/

 

Από το Δεκέμβριο που έχω το κινητό 4-5 φορές!

 

Απο τον Οκτωβριο που βγηκε η 10αρα, τον Απριλιο θυμηθηκαν το συγκεκριμενο προβλημα?

Ασε που δεν αναφερει πουθενα σε πιο build συσκευης συμβαινει αυτο, κατι που δεν στεκει να γενικευεις ολες της εκδοσεις android 10 και επισης, δεν σκεφτηκαν οτι μπορει να μην ειναι καποιες εφαρμογες σωστα optimization με την 10αρα και να ειναι σε συγκεκριμενες εφαρμογες?

 

Μην ξεχνατε, οτι πολλες εφαρμογες ακομα ειναι σε API 28 ενω η 10αρα σε 29 και μπορει να επηρεάζει.

 

*Δικες μου σκεψεις ολα τα παραπανω.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Απο τον Οκτωβριο που βγηκε η 10αρα, τον Απριλιο θυμηθηκαν το συγκεκριμενο προβλημα?

 

Ασε που δεν αναφερει πουθενα σε πιο build συσκευης συμβαινει αυτο, κατι που δεν στεκει να γενικευεις ολες της εκδοσεις android 10 και επισης, δεν σκεφτηκαν οτι μπορει να μην ειναι καποιες εφαρμογες σωστα optimization με την 10αρα και να συσκευει σε συγκεκριμενες εφαρμογες?

 

 

 

Μην ξεχνατε, οτι πολλες εφαρμογες ακομα ειναι σε API 28 ενω η 10αρα σε 29 και μπορει να επηρεάζει.

 

 

 

*Δικες μου σκεψεις ολα τα παραπανω.

Η αλήθεια είναι ότι όσες φορές μου έχει τύχει, σε Tapatalk και Chrome το έχω παρατηρήσει να γίνεται.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι όσες φορές μου έχει τύχει, σε Tapatalk και Chrome το έχω παρατηρήσει να γίνεται.

Μια από τα ίδια σε OnePlus 6t.

Tapatalk και Chrome.

Ειδικά το Tapatalk...γίνεται ανυπόφορο μερικές φορές.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγω πχ με Chrome και γενικα καποιο τετοιο προβλημα, δεν εχω σε pixel 2 xl απο τοτε που βγηκε η 10αρα. (Tapatalk δεν χρησιμοποιω).

 

Παρα μονο με το viber το οποιο εχει φτιαξει εδω και πολυ καιρο και ηταν με τις ειδοποιησεις, ασχετο δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Face Unlock σε Revolut και OneDrive της Microsoft!

Στην εφαρμογή ebay δεν το βρήκα... Αυτά τα app χρησιμοποιώ από την παρακάτω λίστα εφαρμογών με Face Unlock!

 

https://9to5google.com/2020/04/16/pixel-4-face-unlock-apps-support/

 

29.04.2020 και σε Curve!

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που για τιμολόγιο και απαλλαγή ΦΠΑ??
Amazon.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που για τιμολόγιο και απαλλαγή ΦΠΑ??
One thing από skroutz.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

One thing από skroutz.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Δεν αξιζει να ρισκαρεις μια τετοια αγορα απο Ελληνικο site για κατι που υπαρχει "θεμα" με την εγγυση στην χωρα μας.

Προσωπικη γνωμη, πιστευω το amazon ειναι μονοδρομος για την συγκεκριμενη αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει να ρισκαρεις μια τετοια αγορα απο Ελληνικο site για κατι που υπαρχει "θεμα" με την εγγυση στην χωρα μας.

Προσωπικη γνωμη, πιστευω το amazon ειναι μονοδρομος για την συγκεκριμενη αγορα.

 

Καλησπέρα.Έχω μιλήσει προσωπικά με τον κύριο από το one thing μιας και εγώ αγόρασα από εκεί και μου είπε σε περίπτωση βλάβης το στέλνει ο ίδιος Γερμανία από όπου και τα αγοράζει με 2 έτη εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω μιλήσει προσωπικά με τον κύριο από το one thing μιας και εγώ αγόρασα από εκεί και μου είπε σε περίπτωση βλάβης το στέλνει ο ίδιος Γερμανία από όπου και τα αγοράζει με 2 έτη εγγύηση.

 

Αυτη την στιγμη, ειναι πιο ακριβο απο το αμαζον. (η διαφορα ειναι η θηκη σου και το τζαμακι σου)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει να ρισκαρεις μια τετοια αγορα απο Ελληνικο site για κατι που υπαρχει "θεμα" με την εγγυση στην χωρα μας.

 

Προσωπικη γνωμη, πιστευω το amazon ειναι μονοδρομος για την συγκεκριμενη αγορα.

Και φυσικά μόνο αν έχεις ενεργοποιήσει τις ενδοκοινοτικες συναλλαγές και αν το βγάλει πάλι προσφορά το Amazon. 1000 φορές από εδώ. Έχει ψωνισει και μένα φίλος από εκεί, απόλυτα ευχαριστημένος. Αν δώσω το 6Τ μου, θα ψωνίσω και γω από εκεί.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από εκεί πήρα το 3xl πέρυσι με τιμολόγιο. Όλα οκ, κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς να ρωτηθούμε... εγκατάσταση! :X

Screenshot-20200427-123316.png

 

Και τιμή $179... :wacko:

 

Πάλι καλά που το Pixel 5 θα είναι mid-range! :p

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή της eurobank γνωρίζει κάποιος αν λειτουργεί το face unlock?

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια δεν λειτουργεί. Δυστυχώς

 

Στο playstore στη περιγραφή της eurobank λέει ότι υποστηρίζει touch Id και face Id. Μήπως δουλεύει κομπλέ; ή αναφέρονται στο face id των iPhone και απλά είναι copy paste το κείμενο της περιγραφής

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Στο playstore στη περιγραφή της eurobank λέει ότι υποστηρίζει touch Id και face Id. Μήπως δουλεύει κομπλέ; ή αναφέρονται στο face id των iPhone και απλά είναι copy paste το κείμενο της περιγραφής

 

Τα υποστηρίζει αλλά όχι pixel.

Link to comment
Share on other sites

Τα υποστηρίζει αλλά όχι pixel.

 

Πάντως σε όσες εφαρμογές το υποστηρίζει θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει πρώτα το Sign In With Biometrics μέσα στην κάθε εφαρμογή. Δεν είναι εξ ορισμού ενεργοποιημένο.

 

Πχ σε Revolut, Curve, Onedrive... έπρεπε να το ενεργοποιήσεις σε κάθε μία εφαρμογή και μετά "τρέχει" το Face Unlock!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει ρουτ, μπορεί να χρησιμοποιήσει το Fingerface

 

Fingerface

Redirect all API requests from FingerprintManager to BiometricManager and BiometricPrompt. This allows users to use Face Unlock in apps that only support fingerprints; very useful for devices such as Pixel 4 and Pixel 4 XL as they no longer have fingerprint scanners, and most apps out there are not updated to use BiometricPrompt yet.

 

https://github.com/topjohnwu/Fingerface

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει καλό fast ασύρματο φορτιστή, του προτείνω αυτόν εδώ.

https://www.skroutz.gr/s/21483247/Spigen-USB-C-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-F316W.html?from=catspan

 

Δεν τον λες φθηνό, σίγουρα όμως είναι λίγο φθηνότερος του Pixel stand. Από 20% στο 100% χρειάστηκε κάτι λιγότερο από 2 ώρες και οι θερμοκρασίες βάσει του app Ampere, δεν ξεπέρασαν τους 41 βαθμούς. Ταχύτητα φόρτισης 2160ma. Περίπου 10.8W δηλαδή. Στα τελευταία έριχνε την ταχύτητα αρκετά για ευνόητους λόγους.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει καλό fast ασύρματο φορτιστή, του προτείνω αυτόν εδώ.

https://www.skroutz.gr/s/21483247/Spigen-USB-C-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-F316W.html?from=catspan

Δεν τον λες φθηνό, σίγουρα όμως είναι λίγο φθηνότερος του Pixel stand. Από 20% στο 100% χρειάστηκε κάτι λιγότερο από 2 ώρες και οι θερμοκρασίες βάσει του app Ampere, δεν ξεπέρασαν τους 41 βαθμούς. Ταχύτητα φόρτισης 2160ma. Περίπου 10.8W δηλαδή. Στα τελευταία έριχνε την ταχύτητα αρκετά για ευνόητους λόγους.

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Σε λίγες μέρες θα παραλάβω ένα Pixel Stand. Τον βρήκε ένας φίλος μου στην Αγγλία περίπου στα 50€. Θεωρητικά καινούργιος, ο πωλητής τον χρησιμοποίησε μία φορά! Τον επέλεξα κυρίως για τα "επιπλέον" που προσφέρει σε Pixel συσκευές πχ Google Assistant, Ambient Display Photos, DND όταν είναι πάνω στο stand, Sunrise ξυπνητήρι, με φορτιστή 18W στη συσκευασία...

Θα επανέλθω με την εμπειρία μου...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε λίγες μέρες θα παραλάβω ένα Pixel Stand. Τον βρήκε ένας φίλος μου στην Αγγλία περίπου στα 50€. Θεωρητικά καινούργιος, ο πωλητής τον χρησιμοποίησε μία φορά!

 

Αν σου βγει όπως τα λες... ομολογουμένως τσίμπησες καλή ευκαιρία! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει καλό fast ασύρματο φορτιστή, του προτείνω αυτόν εδώ.

https://www.skroutz.gr/s/21483247/Spigen-USB-C-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-F316W.html?from=catspan

 

Δεν τον λες φθηνό, σίγουρα όμως είναι λίγο φθηνότερος του Pixel stand. Από 20% στο 100% χρειάστηκε κάτι λιγότερο από 2 ώρες και οι θερμοκρασίες βάσει του app Ampere, δεν ξεπέρασαν τους 41 βαθμούς. Ταχύτητα φόρτισης 2160ma. Περίπου 10.8W δηλαδή. Στα τελευταία έριχνε την ταχύτητα αρκετά για ευνόητους λόγους.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Επίσης και αυτός είναι πολύ καλός αν δε θέλετε να δώσετε πολλά λεφτά : https://www.amazon.de/-/en/dp/B07X6D6Y9P

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...