Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς στην ίδια φάση είμαι και εγώ. Διάβαζα στο site της Qualcomm ότι ο 765 δεν υποστηρίζει 2K 90fps (δείχνει 60 fps). Επιπλέον υστερεί σε επιδόσεις από τον 855, εκτός φυσικά του 5G, οπότε πρέπει το υπόλοιπο πακέτο να είναι πολύ δυνατό και πλήρες. Ειδικά στην μπαταρία, αν δεν δω σημαντική βελτίωση στα leaks τότε p4xl μιας και το 2αρι αρχίζει και δείχνει σημάδια φθοράς. Τέλος, σημαντικό να δούμε και τις δυνατότητες που θα έχει στην κάμερα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλά το βίντεο δεν με ενδιαφέρει προσωπικά. Και το 2Κ@60 καλό είναι. Εδώ τώρα το έχω στα 1080@60. Δεν τραβάω και τόσα που να με ενδιαφέρει. Από εκεί και πέρα αν κρατήσει μία καλή ποιότητα κατασκευής όπως στα προηγούμενα, βάλει μεγάλη μπαταρία, καλή οθόνη και δεν κάνει εκπτώσεις και εκεί σε αναλύσεις και λοιπά και δεν μειώσει κάμερες και δεν ρίξει την ποιότητα της εφαρμογής τότε καλοδεχούμενο και με τον 765. Ωστόσο εδώ δεν τα κάνει αυτά σε flagship, θα τα κάνει σε mid-range? Οπότε μάλλον για 4XL με βλέπω

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και με τον ηλιο, το ιδιο δεν μπορει να γινει?
Δεν νομίζω.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το βίντεο δεν με ενδιαφέρει προσωπικά. Και το 2Κ@60 καλό είναι. Εδώ τώρα το έχω στα 1080@60. Δεν τραβάω και τόσα που να με ενδιαφέρει. Από εκεί και πέρα αν κρατήσει μία καλή ποιότητα κατασκευής όπως στα προηγούμενα, βάλει μεγάλη μπαταρία, καλή οθόνη και δεν κάνει εκπτώσεις και εκεί σε αναλύσεις και λοιπά και δεν μειώσει κάμερες και δεν ρίξει την ποιότητα της εφαρμογής τότε καλοδεχούμενο και με τον 765. Ωστόσο εδώ δεν τα κάνει αυτά σε flagship, θα τα κάνει σε mid-range? Οπότε μάλλον για 4XL με βλέπω
Δεν το έγραψα σωστά. Με το 2Κ/90 εννοούσα την ανάλυση οθόνης/καρέ. Πιστεύω δηλαδή ότι ίσως χάσουμε τα 90hz εκτός και αν το υποστηρίζει αλλά δεν το αναφέρει στο site η Qualcomm.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το πιχελακι 4 xl ,πολυ δυνατο αλλα σχδον ισαξιο με το p30 pro που ειχα,υπαρχει κανενας που να εχει καταφερει να ενεργοποιησει το wificalling γιατι ειναι πολυ σημαντικο για εμενα μιας και στην Ναξο ειναι τρισαθλιο το σημα της κοσμοτε
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το πιχελακι 4 xl ,πολυ δυνατο αλλα σχδον ισαξιο με το p30 pro που ειχα,υπαρχει κανενας που να εχει καταφερει να ενεργοποιησει το wificalling γιατι ειναι πολυ σημαντικο για εμενα μιας και στην Ναξο ειναι τρισαθλιο το σημα της κοσμοτε
Δε νομίζω πως γίνεται. Μόνο εάν μας υποστηρίξει ως χώρα η Google και το δώσει με update για τους ελληνικούς παρόχους.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έγραψα σωστά. Με το 2Κ/90 εννοούσα την ανάλυση οθόνης/καρέ. Πιστεύω δηλαδή ότι ίσως χάσουμε τα 90hz εκτός και αν το υποστηρίζει αλλά δεν το αναφέρει στο site η Qualcomm.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε τότε ενα ακόμα downgrade. Και μαζί με άλλες εκπτώσεις στο hardware θα είναι κανονικότητα ένα midrange αλλά σε premium τιμή για midrange. Δεν νομίζω ότι θα κατέβει τόσο σε τιμές όσο ο ανταγωνισμός στα mid. Οπότε δεν ξέρω γιατί θέλει (αν ισχύει) να κάνει τέτοια κίνηση.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει site που μπορώ να τσεκαρω την εγγύηση μου μέσω imei γιατί με την Google δεν βγάζω άκρη έχω στείλει mail αλλά δεν έχω πάρω απάντηση
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

https://store.google.com/gb/repaircenter

πατας get started συνδεεσαι στο google λογαριαμο σου και μετα βαζεις το imei και σου δειχνει ποτε ληγει η εγγυηση

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

https://store.google.com/gb/repaircenter

πατας get started συνδεεσαι στο google λογαριαμο σου και μετα βαζεις το imei και σου δειχνει ποτε ληγει η εγγυηση

 

Έλα ρε συ! Απίστευτο! Δεν το ήξερα! Επειδή το πήρα από το ebay.uk μόλις έμαθα την ακριβή ημερομηνία της εγγύησης! :happy: :lol: :p :D

 

Pixel4-XL-warranty.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έλα ρε συ! Απίστευτο! Δεν το ήξερα! Επειδή το πήρα από το ebay.uk μόλις έμαθα την ακριβή ημερομηνία της εγγύησης! :happy: :lol: :p :D

 

Το θέμα είναι όμως ότι αν βρίσκεσαι στην Ελλάδα δεν είσαι σε θέση να τη χρησιμοποιήσεις αν ο μη γένοιτο τη χρειαστείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι όμως ότι αν βρίσκεσαι στην Ελλάδα δεν είσαι σε θέση να τη χρησιμοποιήσεις αν ο μη γένοιτο τη χρειαστείς.

 

Νομίζω ότι από συζητήσεις με το θέμα της εγγύησης στα Pixel σε διάφορα forum έχουμε καταλήξει στο συμπέρασμα:

 

Έχεις εγγύηση απλώς πρέπει με δικά σου έξοδα να το στείλεις στο αντίστοιχο google store (πχ το δικό μου στο UK google store) για να γίνει η οποιαδήποτε εργασία, αλλαγή κλπ.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια κανονικά δίνει και οι εδώ πωλητές δίνουν 1 έτος.

 

Κατάντια.!!!!

Εγώ από το κατάστημα που το πήρα, δίνει 2 χρόνια εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις εγγύηση απλώς πρέπει με δικά σου έξοδα να το στείλεις στο αντίστοιχο google store (πχ το δικό μου στο UK google store) για να γίνει η οποιαδήποτε εργασία, αλλαγή κλπ.

 

Σωστά μέχρι εδώ. Το θέμα είναι ότι η Google δεν σου το ξαναστέλνει πίσω και γενικώς δεν το στέλνει εκτός της χώρας όπου θα γίνει η επισκευή γιατί αν διαβάσεις τους όρους στο site της εταιρίας, η χρήση της εγγύησης γίνεται μόνο εντός της χώρας για την οποία προορίζεται η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστά μέχρι εδώ. Το θέμα είναι ότι η Google δεν σου το ξαναστέλνει πίσω και γενικώς δεν το στέλνει εκτός της χώρας όπου θα γίνει η επισκευή γιατί αν διαβάσεις τους όρους στο site της εταιρίας, η χρήση της εγγύησης γίνεται μόνο εντός της χώρας για την οποία προορίζεται η συσκευή.

 

Γι'αυτο και η καλυτερη λυση ειναι η Amazon...πιστευω! :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι από συζητήσεις με το θέμα της εγγύησης στα Pixel σε διάφορα forum έχουμε καταλήξει στο συμπέρασμα:

 

 

 

Έχεις εγγύηση απλώς πρέπει με δικά σου έξοδα να το στείλεις στο αντίστοιχο google store (πχ το δικό μου στο UK google store) για να γίνει η οποιαδήποτε εργασία, αλλαγή κλπ.

Αυτό εν μέρει ισχύει.

Εάν έχεις αγοράσει pixel από Ευρώπη μπορείς να το στείλεις σε όποιο Google store Ευρώπης θέλεις και σε βολεύει.

Σας το λέω από προσωπική εμπειρία με αγορά pixel 2 XL από UΚ store.

Το έστειλα πίσω στο Google store Ιταλίας λόγω συγγενικού προσώπου που ήταν εκεί.

Όλα οκ πήγαν.

 

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε το κουτί του 4a

 

http://www.slashleaks.com/l/google-pixel-4a-retail-box-confirms-rear-camera-layout

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε το κουτί του 4a

 

http://www.slashleaks.com/l/google-pixel-4a-retail-box-confirms-rear-camera-layout

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Θα με έψηνε να το δοκιμάσω. Αν και το fingerprint είναι κάπως πισωγύρισμα μετά το face ID.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα με έψηνε να το δοκιμάσω. Αν και το fingerprint είναι κάπως πισωγύρισμα μετά το face ID.
Είδες που μας κατάντησαν, να λέμε το πιο εύχρηστο και βολικό χαρακτηριστικό, πισωγύρισμα.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είδες που μας κατάντησαν, να λέμε το πιο εύχρηστο και βολικό χαρακτηριστικό, πισωγύρισμα.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και που είσαι ακόμα! Αύριο μεθαύριο μπορεί να είναι κάτι άλλο. Το μόνο μείον που έχει όμως το face ID, είναι πως δεν συνεργάζεται ακόμα με πολλά apps. Οπότε το fingerprint δε θα έλεγα ότι μου λείπει ιδιαίτερα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου λείπει το αποτύπωμα. Είναι πολύ γρήγορο το Face Unlock αλλά το πρωί όταν ξυπνάω σιχτιρίζω μέχρι να ξεκλειδώσω τη συσκευή. Επίσης το swipe στον αισθητήρα ήταν κάτι που χρησιμοποιούσα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου λείπει το αποτύπωμα. Είναι πολύ γρήγορο το Face Unlock αλλά το πρωί όταν ξυπνάω σιχτιρίζω μέχρι να ξεκλειδώσω τη συσκευή. Επίσης το swipe στον αισθητήρα ήταν κάτι που χρησιμοποιούσα πολύ.
Μιλάμε πάντα για αισθητήρες εκτός οθόνης, τους οποίους δεν τους βρίσκεις σε ναυαρχίδες.

Εμένα ας πούμε το fingerprint του OnePlus 7 Pro, αν και γρήγορο και ακριβές (όχι πάντα) δε μπορώ να πω ότι μου λείπει ιδιαίτερα. Το πρωί που ξυπνάω δεν έχω πρόβλημα με το face ID.

 

Ίσα ίσα που το πρόβλημα ασφάλειας που είχε τόσο καιρό, με τα ανοιχτά μάτια, λύθηκε με το patch του Απριλίου.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου λείπει το αποτύπωμα. Είναι πολύ γρήγορο το Face Unlock αλλά το πρωί όταν ξυπνάω σιχτιρίζω μέχρι να ξεκλειδώσω τη συσκευή. Επίσης το swipe στον αισθητήρα ήταν κάτι που χρησιμοποιούσα πολύ.

 

Και εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το FaceID! Θα έλεγα ότι 99,99 στις 100 ανοίγει απροβλημάτιστα!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε πάντα για αισθητήρες εκτός οθόνης, τους οποίους δεν τους βρίσκεις σε ναυαρχίδες.

Εμένα ας πούμε το fingerprint του OnePlus 7 Pro, αν και γρήγορο και ακριβές (όχι πάντα) δε μπορώ να πω ότι μου λείπει ιδιαίτερα. Το πρωί που ξυπνάω δεν έχω πρόβλημα με το face ID.

 

Ίσα ίσα που το πρόβλημα ασφάλειας που είχε τόσο καιρό, με τα ανοιχτά μάτια, λύθηκε με το patch του Απριλίου.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ κοιμάμαι μπρούμυτα, προσπάθησε να το ξεκλειδώσεις έτσι όταν ξυπνήσεις. :p

 

Δεν είναι βολικό. Θέλει να είναι σε μια απόσταση συγκεκριμένη (όχι πολύ κοντά) και το πρόσωπό να μην είναι καλυμμένο. Ε στο κρεβάτι δεν είναι το πιο εύκολο πράγμα. First world problem θα μου πεις, φυσικά, δεν αντιλέγω. Αλλά με το δαχτυλικό αποτύπωμα το ξεκλειδώνεις αμέσως. Δεν ξέρω για το OPO, αλλά στο Pixel 2 που είχα δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Δεν ξέρω τι σημαίνει αισθητήρας ναυαρχίδας. Αν ο αισθητήρας δεν δουλεύει καλά, τότε μάλλον καλύτερα midrange.

 

Το "πρόβλημα ασφαλείας" μου ήταν παντελώς αδιάφορο, το έλεγα από την αρχή. Απλά παίχτηκε πολύ για να πέσει λάσπη κατά το λανσάρισμα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...