Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω καταλάβει ακόμα...στην αρχική οθόνη τα εμφανίζει κάποιες φορές ενώ άλλες όχι και γράφει προτεινόμενες εφαρμογές.Όταν βγαίνω από το ίντερνετ στην αρχική το κάνει αλλά όχι πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ακόμα...στην αρχική οθόνη τα εμφανίζει κάποιες φορές ενώ άλλες όχι και γράφει προτεινόμενες εφαρμογές.Όταν βγαίνω από το ίντερνετ στην αρχική το κάνει αλλά όχι πάντα.

 

Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις της εφαρμογής που μπαίνεις στο ίντερνετ και κλείνεις τις προτάσεις/recommendations.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις της εφαρμογής που μπαίνεις στο ίντερνετ και κλείνεις τις προτάσεις/recommendations.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω ρε παιδιά που σας βγάζει διαφημίσεις.εγω μόνο στο πινέλο βλέπω βγάζει αλλά το κλείνω και τέλος.στην αρχική οθόνη διαφημίσεις;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω ρε παιδιά που σας βγάζει διαφημίσεις.εγω μόνο στο πινέλο βλέπω βγάζει αλλά το κλείνω και τέλος.στην αρχική οθόνη διαφημίσεις;

Έτσι και σε μένα.

Μόνο στην εκκαθάριση κάτι μπανερακια πουθενά αλλού.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για άλλο κινητό xiaomi παιδιά απλά είχα ένα φόβο μην γίνεται και εδώ.Σορρυ αν σας μπέρδεψα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το note 8 pro περίπου 1 μήνα . Όταν γράψω πολλά emails ή γενικά κείμενα σε forums μετά μου κάνει πολλά κολλήματα το πληκτρολόγιο , ώσπου κολλάει τελείως και δεν γράφει ...

 

Το κάνω restart το κινητό και στρώνει .

Μετά από αρκετή χρήση πάλι το πληκτρολόγιο κάνει τα ίδια .

 

Δεν έχω βάλει άλλο keyboard . Το Gboard. Το δικό του .

 

Τι κάνω ;

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Aπό την αρχή έχω βάλει το swiftkey και δεν αντιμετωπίζω τέτοια προβλήματα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το note 8 pro περίπου 1 μήνα . Όταν γράψω πολλά emails ή γενικά κείμενα σε forums μετά μου κάνει πολλά κολλήματα το πληκτρολόγιο , ώσπου κολλάει τελείως και δεν γράφει ...

 

Το κάνω restart το κινητό και στρώνει .

Μετά από αρκετή χρήση πάλι το πληκτρολόγιο κάνει τα ίδια .

 

Δεν έχω βάλει άλλο keyboard . Το Gboard. Το δικό του .

 

Τι κάνω ;

 

Βαλε swiftkey

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά μετά από 3 καινούρια redmi note 8 pro θα αποχωρήσω από τη συσκευη.

Είναι εξαιρετική συσκευή σχεδόν σε όλους τους τομείς.

Αλλά με ξενέρωσε γιατί με την χρήση δεδομένων, το άνοιγμα και περιήγηση σε κάποιες εφαρμογές πάει υπερβολικά αργά.

Ενώ μέσω wifi πάει μπάλα ,όταν άνοιγα δεδομένα, τα ζώα μου αργά. Ειδικά στο ινσταγραμ, είναι απαλευτα( το χρησιμοποιώ πολύ λόγο δουλειάς). Και νομίζω είναι θέμα επεξεργαστή

!! Πριν με κραξετε !! , πάρτε ενός φίλου , ένα οποιοδήποτε κινητό με snapdragon επεξεργαστή και ανοίξτε instagram ή άλλες γνωστές εφαρμογές, με την χρήση δεδομένων.

Τα δοκίμασα, με redminote 7, redmi note 6 pro, redmi 8, mi 9t, mi 9t pro.

Η διαφορά είναι χαοτική.

Το ξαναλέω, πρώτα δοκιμαστε δίπλα δίπλα με άλλο κινητό και μετά πες τε μου. Δε γίνεται παντου αυτο, αλλά σε μόνο σε καποιες. Δηλαδή αν δε χρησιμοποιείς ινσταγραμ δε θα το παρατηρήσεις πότε.

Στο web browsing εννοειται κανένα θέμα, μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά μετά από 3 καινούρια redmi note 8 pro θα αποχωρήσω από τη συσκευη.

Είναι εξαιρετική συσκευή σχεδόν σε όλους τους τομείς.

Αλλά με ξενέρωσε γιατί με την χρήση δεδομένων, το άνοιγμα και περιήγηση σε κάποιες εφαρμογές πάει υπερβολικά αργά.

Ενώ μέσω wifi πάει μπάλα ,όταν άνοιγα δεδομένα, τα ζώα μου αργά. Ειδικά στο ινσταγραμ, είναι απαλευτα( το χρησιμοποιώ πολύ λόγο δουλειάς). Και νομίζω είναι θέμα επεξεργαστή

!! Πριν με κραξετε !! , πάρτε ενός φίλου , ένα οποιοδήποτε κινητό με snapdragon επεξεργαστή και ανοίξτε instagram ή άλλες γνωστές εφαρμογές, με την χρήση δεδομένων.

Τα δοκίμασα, με redminote 7, redmi note 6 pro, redmi 8, mi 9t, mi 9t pro.

Η διαφορά είναι χαοτική.

Το ξαναλέω, πρώτα δοκιμαστε δίπλα δίπλα με άλλο κινητό και μετά πες τε μου. Δε γίνεται παντου αυτο, αλλά σε μόνο σε καποιες. Δηλαδή αν δε χρησιμοποιείς ινσταγραμ δε θα το παρατηρήσεις πότε.

Στο web browsing εννοειται κανένα θέμα, μια χαρά είναι.

 

Με ίδια sim δοκιμασες τα άλλα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα επεξεργαστή , από την στιγμή που λες ότι με Wifi δουλεύει γρήγορα.

Μάλλον κάτι γίνεται με τα δεδομένα.

Δοκίμασε στο ίδιο τηλέφωνο με μία άλλη sim και αν είναι δυνατόν από άλλη εταιρεία και ενημέρωσε μας.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Pavletos, κανένα απολύτως πρόβλημα με την πλοήγηση σε εφαρμογές μέσω δεδομένων.

Δεν ξέρω πώς το συσχετιζεις, αλλά σε μένα τέτοιο θέμα δεν υφίσταται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To πολύ άσχημο!!!!¡!!!!!!!!!!!!!!!! είναι ότι δεν υπάρχουν custom ROMs, η συσκευή εγκαταλείφθηκε , λόγω του MTK. Δεν την υποστηρίζει ούτε το ,xiaomi.gr ούτε το Xiaomi.eu, και μάλλον και το xda. Αιτία το brick σε πάρα πολλές συσκευές, oταν περνάς twrp/ magisk.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αφορά μόνο οσους ασχολούνται με custom roms και λοιπά τέτοια.

Θα ήταν εγκατελειμμενο αν δεν το υποστήριζε η εταιρεία κάτι που δεν συμβαίνει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To πολύ άσχημο!!!!¡!!!!!!!!!!!!!!!! είναι ότι δεν υπάρχουν custom ROMs, η συσκευή εγκαταλείφθηκε , λόγω του MTK. Δεν την υποστηρίζει ούτε το ,xiaomi.gr ούτε το Xiaomi.eu, και μάλλον και το xda. Αιτία το brick σε πάρα πολλές συσκευές, oταν περνάς twrp/ magisk.

 

Ποτέ δεν εβαλα custom rom ,σε κανενα τηλεφωνο που ειχα,και ουτε θα το κανω τωρα....Δεν με απασχολει το αθλημα...Με τις gcam μονο ασχολουμαι που με τις υπαρχουσες που εχουν βγει για το κινητο ειμαι υπερκαλυμενος.

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου λείπει η δυνατότητα εγκατάστασης custom miui.

Ούτε εγώ έχω πρόβλημα ταχύτητας στο 4g με Vodafonr.

Φίλε Παυλέτο, ποιόν πάροχο έχεις;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Cosmote να φανταστώ;

 

Εγώ φαντάζομαι Wind που είναι για τον φούτσο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Cosmote να φανταστώ;

 

Εγώ φαντάζομαι Wind που είναι για τον φούτσο.

 

Aπο την στιγμή που δεν του το κάνει με αλλη συσκευη απο που κ ως που φταιει ο πάροχος;

Link to comment
Share on other sites

Wind έχω.

Απόλυτα ικανοποιημένος και με το κινητό και με το δίκτυο.

Δεν μπορεί όπως ορθά σημειώθηκε, να ευθύνεται ο παροχος.

Εγώ λέω ότι ούτε και το κινητό ευθύνεται. Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φαντάζομαι Wind που είναι για τον φούτσο.

 

Aπο την στιγμή που δεν του το κάνει με αλλη συσκευη απο που κ ως που φταιει ο πάροχος;

 

Και στους 2 πάει η απάντηση.

 

Αν κάποιος είχε cosmote και ήθελε να χρησιμοποιήσει τα δεδομένα του τις μέρες των γιορτών, ήταν σχεδόν αδύνατο.

 

Κάποιοι "έξυπνοι" όπως πάντα, αποφάσισαν να χρησιμοποιήσουν την προσφορά για να κατεβάζουν ταινίες, full ηλεκτρονικά παιχνίδια, seasons σειρών, με αποτέλεσμα να γονατίζει το δίκτυο, ειδικά μετά τις 16:00-16:30. Οι ταχύτητες ήταν κάτω των 9Mbps. Μόνιμη κατάσταση, στη διάρκεια ισχύος της προσφοράς.

 

Αν ο συμφορουμίτης έβαζε την κάρτα του στο 8 Pro όταν γύριζε από τη δουλειά του, σωστά γραφεί ό,τι γράφει.

 

Ήταν τόσο άθλια η κατάσταση που ακόμα και η wind είχε καλύτερες ταχύτητες. Πολλές φορές η ταχύτητα ήταν μηδενική και η σύνδεση δεδομένων έπεφτε, εμφανίζοντας στο κινητό (όχι μόνο το 8 pro) ότι δεν υπάρχει σύνδεση δεδομένων.

 

Τέλος, από το να "χαλιέμαι", αλλάζοντας συνεχόμενα μια συσκευή που μου άρεσε και που έδωσα αρκετά χρήματα για να την αποκτήσω, θα άλλαζα πρώτα την κάρτα sim. Πολύ πιο φθηνό πρόβλημα.

 

Έχω πάθει κάτι παρόμοιο στο παρελθόν και μια αλλαγή sim το διόρθωσε.

 

Wind έχω.

Απόλυτα ικανοποιημένος και με το κινητό και με το δίκτυο.

Δεν μπορεί όπως ορθά σημειώθηκε, να ευθύνεται ο παροχος.

Εγώ λέω ότι ούτε και το κινητό ευθύνεται. Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο.

 

Μα, αυτό για τον πάροχο, δεν πήγαινε σε 'σένα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και στους 2 πάει η απάντηση.

 

Αν κάποιος είχε cosmote και ήθελε να χρησιμοποιήσει τα δεδομένα του τις μέρες των γιορτών, ήταν σχεδόν αδύνατο.

 

Κάποιοι "έξυπνοι" όπως πάντα, αποφάσισαν να χρησιμοποιήσουν την προσφορά για να κατεβάζουν ταινίες, full ηλεκτρονικά παιχνίδια, seasons σειρών, με αποτέλεσμα να γονατίζει το δίκτυο, ειδικά μετά τις 16:00-16:30. Οι ταχύτητες ήταν κάτω των 9Mbps. Μόνιμη κατάσταση, στη διάρκεια ισχύος της προσφοράς.

 

Αν ο συμφορουμίτης έβαζε την κάρτα του στο 8 Pro όταν γύριζε από τη δουλειά του, σωστά γραφεί ό,τι γράφει.

 

Ήταν τόσο άθλια η κατάσταση που ακόμα και η wind είχε καλύτερες ταχύτητες. Πολλές φορές η ταχύτητα ήταν μηδενική και η σύνδεση δεδομένων έπεφτε, εμφανίζοντας στο κινητό (όχι μόνο το 8 pro) ότι δεν υπάρχει σύνδεση δεδομένων.

 

Τέλος, από το να "χαλιέμαι", αλλάζοντας συνεχόμενα μια συσκευή που μου άρεσε και που έδωσα αρκετά χρήματα για να την αποκτήσω, θα άλλαζα πρώτα την κάρτα sim. Πολύ πιο φθηνό πρόβλημα.

 

Έχω πάθει κάτι παρόμοιο στο παρελθόν και μια αλλαγή sim το διόρθωσε.

 

 

 

Μα, αυτό για τον πάροχο, δεν πήγαινε σε 'σένα.

 

ιδεα δεν ειχα οτι πεχτηκε τετοιο σκηνικο στην cosmote ΑΛΛΑ δεν ισχυει στην περιπτωση του φιλου γτ η ιδια σιμ στο καπακι δουλευε κανονικα σε αλλη συσκευη. οποτε η υποθεση μου ειναι οτι παιζει καποια ασυμβατοτητα της συγκεκριμενης sim με το chip της mediatek και στα προτοκολλα επικοινωνιας που χρησιμοποιουν ή στο app του insta. ποιος ξερει.. η sim ειναι καινουργια ή παλια;

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Μα, αυτό για τον πάροχο, δεν πήγαινε σε 'σένα.

Ναι φίλε μου, δεν αναφέρθηκα σε δικό σου ποστ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...