Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και 5 mb δε τους εμπιστεύομαι κάθε update περισσότερο "χαλάει" το κινητό παρά το φτιάχνει συνήθως

 

Ε τώρα μου κάνεις πλάκα . Εγώ γκρινιαζω για τo android 10 , αλλά σε ποιο security update ως τώρα έχει χαλάσει κάτι ; Σε κανένα . Σούπερ πάει το κινητό . Μπάλα . Μπαταρία κορυφή , φωτογράφιες εξαιρετικες πολύ πάνω από τον μ.ο . Που έχει πειράχτει και τι ; Κ ρωτάω κ γενικά έχει κανείς κάποιο θέμα που να έχει δημιουργηθεί από τα updates ;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα, τι ήταν;
Το καλύτερο κινητό έως τα 370€ είναι το ΟΡ7

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό είναι επιεικώς απαράδεκτο. Ευελπιστώ να μπορέσει να βελτιωθεί με κάποιο update και να μην είναι μόνο θέμα ποιότητας αισθητήρα.

 

Μια ερώτηση. Τοποθέτησα μια κάρτα sd παράλληλα με την SIM. Παρατηρώ ότι εμφανίζει την sim στην θέση 2. Να φανταστώ πως η κάρτα sd παίρνει την θέση της SIM 1;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά ?? Πώς γινεν αυτό

 

Μαλλον ειναι global version.

Οι EU εχουν 50 κατι.

Link to comment
Share on other sites

EU 59.4mb

Έχουμε "στατιστικο" ποια έκδοση παίρνει πρώτη τα updates? Έτσι για εγκυκλοπαιδικες γνωσεις:)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό είναι επιεικώς απαράδεκτο. Ευελπιστώ να μπορέσει να βελτιωθεί με κάποιο update και να μην είναι μόνο θέμα ποιότητας αισθητήρα.

 

Μια ερώτηση. Τοποθέτησα μια κάρτα sd παράλληλα με την SIM. Παρατηρώ ότι εμφανίζει την sim στην θέση 2. Να φανταστώ πως η κάρτα sd παίρνει την θέση της SIM 1;

 

Μην περιμενεις κατι φανταστικα καλυτερο στο δαχτυλικο.

Να ζηταμε λογικα πραγματα.

Συσκευεη των 150€ με in display fp και γρηγορο δεν θα βρεις ποτε και πουθενα σημερα.

Οταν η τεχλολογια αυτη προχωρησει και πεφτει η τιμη των γρηγορων αισθητηρων τοτε ναι.

Για το κοντινο διαστημα απλα ξεχασετο.

Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό είναι επιεικώς απαράδεκτο. Ευελπιστώ να μπορέσει να βελτιωθεί με κάποιο update και να μην είναι μόνο θέμα ποιότητας αισθητήρα.

 

Μια ερώτηση. Τοποθέτησα μια κάρτα sd παράλληλα με την SIM. Παρατηρώ ότι εμφανίζει την sim στην θέση 2. Να φανταστώ πως η κάρτα sd παίρνει την θέση της SIM 1;

Την sim σε ποια θέση την έβαλες;

1 ή 2;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

EU 59.4mb

Έχουμε "στατιστικο" ποια έκδοση παίρνει πρώτη τα updates? Έτσι για εγκυκλοπαιδικες γνωσεις:)

 

Συνήθως η global μερικές ώρες πριν

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο κινητό έως τα 370€ είναι το ΟΡ7

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Δηλαδή σε υπερδιπλάσια του MI A3 τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενεις κατι φανταστικα καλυτερο στο δαχτυλικο.

Να ζηταμε λογικα πραγματα.

Συσκευεη των 150€ με in display fp και γρηγορο δεν θα βρεις ποτε και πουθενα σημερα.

Οταν η τεχλολογια αυτη προχωρησει και πεφτει η τιμη των γρηγορων αισθητηρων τοτε ναι.

Για το κοντινο διαστημα απλα ξεχασετο.

 

Το επιεικώς απαράδεκτο πάει στο μεγάλο ποσοστό ανεπιτυχών προσπαθειών. Το ότι είναι αργός ο αισθητήρας είναι αναμενόμενο [όπως είπες 150€ δώσαμε (άλλοι πάλι 270€)]

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την sim σε ποια θέση την έβαλες;

1 ή 2;

 

Νομίζω πως η sd μπαίνει σε μια μόνο θέση. Και η απορία μου είναι αν είναι αυτή η θέση 1 ; Εκτός αν κάτι δεν είδα καλά.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Την sim σε ποια θέση την έβαλες;

1 ή 2;

 

Αφου εβαλε sd card αναγκαστικα στην θεση 2.

Δεν γινεται αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό είναι επιεικώς απαράδεκτο. Ευελπιστώ να μπορέσει να βελτιωθεί με κάποιο update και να μην είναι μόνο θέμα ποιότητας αισθητήρα.

 

Μια ερώτηση. Τοποθέτησα μια κάρτα sd παράλληλα με την SIM. Παρατηρώ ότι εμφανίζει την sim στην θέση 2. Να φανταστώ πως η κάρτα sd παίρνει την θέση της SIM 1;

 

Μήπως έχεις κάποιο θέμα με την συσκευη σου;το δαχτυλικο δουλεύει άψογα σε μένα τουλάχιστον,μπορώ να πω σε σχέση με Samsung s7 που είχα πριν λίγο καλύτερο.οταν πέρασα ένα τζαμακι κακής ποιότητας είχε θέμα αλλά τώρα που του έβαλα ένα καλό όλα οκ.το κινητό για μένα που έχω μέτριες απαιτησεις τα σπάει!έχει ηρεμήσει το κεφάλι μου από θέμα μπαταρίας.2 μέρες και κάτι κρατάει και το δουλεύω συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Θημήστε μου σας παρακαλώ πως ενεργοποιώ το Wifi calling.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Οπότε ξαναβγάλει το sim tray και δες σε ποια θέση μπήκε. Λογικά θα γράφει αριθμό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι πιανει 10 στις 10

. Σε ότι αφορά στην ταχύτητα έχετε αφαιρέσει με τη γνωστή εφαρμογή από το play store τα animations??

Link to comment
Share on other sites

Το επιεικώς απαράδεκτο πάει στο μεγάλο ποσοστό ανεπιτυχών προσπαθειών. Το ότι είναι αργός ο αισθητήρας είναι αναμενόμενο [όπως είπες 150€ δώσαμε (άλλοι πάλι 270€)]

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νομίζω πως η sd μπαίνει σε μια μόνο θέση. Και η απορία μου είναι αν είναι αυτή η θέση 1 ; Εκτός αν κάτι δεν είδα καλά.

 

Εγω δεν εχω σχεδον καθολου αποτυχιες.

Σιγουρα δεν εχεις περασεις τα αποτυπωματα σωστα.

Περασε το δαχτυλο σε πολλα σημεια ακομα και στην ακρη και ψιλοορθιο και πλαγιο και γενικα οσο μπορεις περισσοτερες γωνιες του δαχτυλου.

Αν το κανεις αυτο δεν θα εχεις κανενα θεμα με αποτυχιες.καπιοι περνανε δυο δακτυλικα στο ιδιο δακτυλο. Εγω οχι.

Οσο για την sd δεν γινεται να κανεις λαθος.

Εχει μονο μια θεση αρα αν την βαλεις και δουλευει ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτή η εφαρμογή;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα σήμερα να τα σβήσω όλα τα αποτυπώματα και να τα περάσω ξανά όσο καλύτερα μπορούσα. Δεξί αντίχειρα-δείκτη και μέσο τα πέρασε σχετικά εύκολα, και μου φαίνεται ότι πάνε λίγο καλύτερα. Τουλάχιστον δουλεύει καμία φορά και με τα άλλα δύο δάχτυλα, πέρα του αντίχειρα. Με τον αριστερό αντίχειρα ταλαιπωρήθηκα πολύ να τον καταχωρήσω. Και τις περισσότερες φορές δεν πιάνει, από ότι βλέπω. Ίσως είναι λίγο μπακάλικο, αλλά μου φαίνεται πως αν έχεις βρει την κατάλληλη γωνία όταν καταχωρείς το κάθε δάχτυλο και προχωράει καλά χωρίς διακοπές η διαδικασία μέχρι να ολοκληρωθεί το ποσοστό, τότε θα δουλεύει και καλά. Αν σου βγάζει το λάδι να το περάσεις ωστόσο, ακόμα και να ολοκληρωθεί η καταχώρηση καλύτερα διέγραψέ το και πέρνα το ξανά.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Παντως με το νεο update ειμαι σιγουρος οτι η ταχυτητα ανεβηκε παρα πολυ.

Ανοιγει τις εφαρμογες με μεγαλη διαφορα γρηγοροτερα απο πριν.

Φορτωνει τα παντα πολυ γρηγοροτερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...