Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δοκίμασα σήμερα να τα σβήσω όλα τα αποτυπώματα και να τα περάσω ξανά όσο καλύτερα μπορούσα. Δεξί αντίχειρα-δείκτη και μέσο τα πέρασε σχετικά εύκολα, και μου φαίνεται ότι πάνε λίγο καλύτερα. Τουλάχιστον δουλεύει καμία φορά και με τα άλλα δύο δάχτυλα, πέρα του αντίχειρα. Με τον αριστερό αντίχειρα ταλαιπωρήθηκα πολύ να τον καταχωρήσω. Και τις περισσότερες φορές δεν πιάνει, από ότι βλέπω. Ίσως είναι λίγο μπακάλικο, αλλά μου φαίνεται πως αν έχεις βρει την κατάλληλη γωνία όταν καταχωρείς το κάθε δάχτυλο και προχωράει καλά χωρίς διακοπές η διαδικασία μέχρι να ολοκληρωθεί το ποσοστό, τότε θα δουλεύει και καλά. Αν σου βγάζει το λάδι να το περάσεις ωστόσο, ακόμα και να ολοκληρωθεί η καταχώρηση καλύτερα διέγραψέ το και πέρνα το ξανά.

 

Sent from my Mi A3

 

Οταν κανεις την διαδικασια πρεπει να περνας καθε φορα το δαχτυλο με διαφορετιες γωνιες θεσεις πιεσεις ωστε καθε περιπτωση που βαζεις το δακτυλο ο αισθητηρας να εχει τα αναλογα δεδομενα της στιγμης.

Αν βαζεις το δαχτυλο στην ιδια θεση στην ιδια κλιση με την ιδια δυναμη απλα θα εχεις συνεχεια αποτυχιες οταν θες να ξεκλειδωσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δες τη μπαταρία τώρα καμία μέρα μη τελειώνει σε χρόνο dt hahah

 

Αν και δεν νομιζω θα το δω.

Το λογισμικο τρωει μπαταρια οταν δεν ειναι βελτιστοποιημενο.

Τωρα δειχνει βελτιστοποιημενο μακραν απο τα πρωτα βηματα της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι αυτή η εφαρμογή;

 

Set edit λέγεται κ με αυτό τον τρόπο γίνεται πιο.γρηγορο

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως με το νεο update ειμαι σιγουρος οτι η ταχυτητα ανεβηκε παρα πολυ.

Ανοιγει τις εφαρμογες με μεγαλη διαφορα γρηγοροτερα απο πριν.

Φορτωνει τα παντα πολυ γρηγοροτερα.

 

Ρε συ φίλε κ γω νόμιζα ότι ήταν placebo. Τελικά ισχύει

Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο κινητό έως τα 370€ είναι το ΟΡ7

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

Καλύτερο σε τι; που δεν έχει audio Jack, radio, sd card; απαραίτητα για μένα, μια χαρά είμαι με το Α3.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Set edit λέγεται κ με αυτό τον τρόπο γίνεται πιο.γρηγορο

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ρε συ φίλε κ γω νόμιζα ότι ήταν placebo. Τελικά ισχύει

 

Εγω placebo το βλεπω και στο βιντεο.

Εμενα που εχω ενεργα τα animations με την ιδια ταχυτητα ξεκλειδωνει.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο σε τι; που δεν έχει audio Jack, radio, sd card; απαραίτητα για μένα, μια χαρά είμαι με το Α3.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Snapdragon 855

UFS3, 8/256

 

OXYGEN ROM.

 

Camera με ΟΙS/EIS.

 

Απλά ήθελα να πω πως το Α3 επ'ουδενι δεν αξίζει 260-270€....

 

Στα 150€ (το 4/128€)

Αξιζει

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

160€ το πήρα ναι μέχρι εκεί παραπάνω εννοείται δεν θα έδινα, αλλά ούτε oneplus θα αγοράσω ποτέ.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά , σκέφτομαι να πάω από το α2 στο α3 , 2-3 πράγματα θέλω , καλύτερη αυτονομία (ουσιαστική όμως) , έστω ελαφρά καλύτερη κάμερα και ει δυνατόν πιο σωστές (στο χρόνο τους τουλάχιστον) αναβαθμίσεις .

 

ας μου απαντήσει κάποιος /κάποιοι που έκαναν την ίδια μετάβαση , έχει νόημα και σαν ταχύτητα , αίσθηση κλπ ή είναι ιδιαίτερα κοντινές συσκευές για να καταλάβω ότι "ανεβαίνω" ?

Link to comment
Share on other sites

Το Α2 για μένα ήταν ότι χειρότερο έβγαλε, στα του A3 η μπαταρία είναι το δυνατό σημείο του, πάνω από 8 ώρες sot για πλάκα, η κάμερα με την χρήση gcam απογειώνεται, Κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλή συσκευή.

Αν μπορείς να το δεις από κοντά θα είναι καλύτερα, μπορεί να μην σε βολέψει η 720 οθόνη του, εγώ που προέρχομαι από 2Κ οθόνη μια χαρά μου έκατσε.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

η οθόνη του , για μένα που θα προέρχομαι από α2 φαίνεται "λίγη" ?

η στοκ κάμερα του πώς είναι σε σχέση με του α2 ?

τέλος από αναβαθμίσεις πώς πάει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο σε τι; που δεν έχει audio Jack, radio, sd card; απαραίτητα για μένα, μια χαρά είμαι με το Α3.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγνώμη,βάζεις το Α3,δίπλα στο OP6???Ελπίζω να κανεις πλάκα,γιατί απλά δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ τους,όπως και η Xiaomi είναι πολύ λίγη σαν συσκευές απέναντι στην 1+...

Αρέσει δεν αρέσει,αυτή είναι η αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή όντως με το security update έγινε πιο γρήγορο το fingerprint scanner?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Snapdragon 855

UFS3, 8/256

 

OXYGEN ROM.

 

Camera με ΟΙS/EIS.

 

Απλά ήθελα να πω πως το Α3 επ'ουδενι δεν αξίζει 260-270€....

 

Στα 150€ (το 4/128€)

Αξιζει

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

Μου αρέσει που κάθεστε και απαντάς...Αλλά και εσύ είσαι λάθος μιας και το κινητό που αναφέρεις ήταν ναυαρχίδα όταν βγήκε,ενώ το Α3,καλύτερα να μην πω τι είναι και πόσο σημασία δίνει η Xiaomi για την συγκεκριμένη σειρά....

Τώρα αν κάποιοι μπορούν και βρίσκουν κάτι για να συγκρίνουν τις δύο αυτές συσκευές,τι να πω;;;Είναι η νύχτα με την μέρα η διαφορά τους...

Link to comment
Share on other sites

Θα εχω το Α3 σε λίγες μέρες στα χέρια μου

Ως δεύτερη συσκευη

Εχω σαν κύρια συσκευη την ΟΡ7 8/256

 

 

ΘΑ ΚΑΝΩ απευθείας συγκριση

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Θα εχω το Α3 σε λίγες μέρες στα χέρια μου

Ως δεύτερη συσκευη

Εχω σαν κύρια συσκευη την ΟΡ7 8/256

 

 

ΘΑ ΚΑΝΩ απευθείας συγκριση

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

 

Και πάλι σου λέω...Δεν μπορείς να βάλεις δίπλα δίπλα αυτές τις δύο συσκευές...Ίσως μόνο στην μπαταρία θα χάνεις....Το ένα είναι κορυφή,και το άλλο,απλά μια συσκευή....

Εγω σαν δεύτερη συσκευή έχω το Motorola One Vision...

Είχα σκεφτεί να πάρω το Α3...Μέχρι που επιασα το Motorola...Μετά το Α2,το έχω ξαναπεί...

Xiaomi και Android One,δεν υπάρχει για μένα...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,βάζεις το Α3,δίπλα στο OP6???Ελπίζω να κανεις πλάκα,γιατί απλά δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ τους,όπως και η Xiaomi είναι πολύ λίγη σαν συσκευές απέναντι στην 1+...

 

Αρέσει δεν αρέσει,αυτή είναι η αλήθεια...

Δεν κάνω καμία σύγκριση αν είναι δυνατόν, απλά εμένα τo oneplus δεν με καλύπτει οπότε δεν θα το αγόραζα ποτέ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω καμία σύγκριση αν είναι δυνατόν, απλά εμένα τo oneplus δεν με καλύπτει οπότε δεν θα το αγόραζα ποτέ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ απόλυτα σε αυτά που λες....

Και εγώ μετά σχεδόν από όλα τα 1+,την σειρά 7 δεν την ακούμπησα καθόλου,μόνο ένα Σκ είχα το 1+7 Pro,και αυτό από φίλο...Αλλά συσκευή τόσο ακριβή,όσο καλή και να είναι,που είναι κορυφαια,αλλά όσο δεν βάζει ΙΡ πιστοποίηση που για μένα είναι το πιο σημαντικό,απλά την αγνοω...Όπως πια και την Xiaomi στην μεσαία κατηγορία,που έχω αλλάξει πολλές συσκευές,δεν με καλύπτει...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βαζετε σε συγκριση και το iphone 11 max pro με το ulephone να δουμε τις ψιλοδιαφερες.

Ρε παιδια πατε καλα?

Τι συγκρισεις ειναι αυτες ?

Ειναι σαν να συγκρινετε μια μερσεντες με ενα φιατακι πουντο.

Και τα δυο αυτοκινητα ειναι αλλα το ενα κανει 30000 € ενω το αλλο 8000€ (αν υπηρχε)

Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουμε τις συγκρίσεις ο καθένας αγοράζει αυτό που καλύπτει τις ανάγκες του.

 

Θέλω μια 64 άρα sd να βάλω η παρακάτω είναι ΟΚ;

 

https://www.skroutz.gr/s/15808367/Sandisk-Extreme-Pro-microSDXC-64GB-U3-V30-A2.html

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουμε τις συγκρίσεις ο καθένας αγοράζει αυτό που καλύπτει τις ανάγκες του.

 

Θέλω μια 64 άρα sd να βάλω η παρακάτω είναι ΟΚ;

 

https://www.skroutz.gr/s/15808367/Sandisk-Extreme-Pro-microSDXC-64GB-U3-V30-A2.html

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ καλή κάρτα μνήμης....Από τις κορυφαίες....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλος, από ταχύτητες θα είναι πολύ καλή.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσουμε τις συγκρίσεις ο καθένας αγοράζει αυτό που καλύπτει τις ανάγκες του.

 

Θέλω μια 64 άρα sd να βάλω η παρακάτω είναι ΟΚ;

 

https://www.skroutz.gr/s/15808367/Sandisk-Extreme-Pro-microSDXC-64GB-U3-V30-A2.html

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρα ειναι....κορυφη.

Εχω την ιδια μαρκα στην ιδια κλαση αλλα με μικροτερη αναγνωση στα 90mb.

Εμενα παει σφαιρα και αν υποθεσουμε οτι η επιλογη σου εχει αναγνωση 100+ θα ειναι ακομα πιο γρηγορη.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλος, από ταχύτητες θα είναι πολύ καλή.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προχωρα άφοβα... Είναι κορυφαία...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω παλι αυτά τα κουλά με τις τιμές κ τις συγκρίσεις θα ήθελα να πω ότι ο καθένας αγοράζει από πού όπου γουστάρει με ότι τιμή θέλει κ φυσικά ότι θελει. Εγώ δίνω μεχρι 150 κ οποίος γουστάρει δεν υπάρχει στην αγορά .γτ για χειρότερες συσκευές με glastic...κ φρικτες καμερες κάποιοι δίνουν 300 + ρες λ με exynos ... Σε ότι αφορά τις κάμερες κ την άκυρη σύγκριση με το op απλά να θυμίσω όσο κ.αν σας φαίνεται εξωφρενικό ότι το op 7 φοραει ακριβώς τις ίδιες κάμερες με το Α3 απλά έχει ois όπως κ ο ίδιος ο Αντρέας τόνισε . Παιζει μεγάλο ρόλο ;σαφώς κ παίζει . Δεν παύουν όμως να είναι ίδιες κάμερες ακριβώς . Οπότε καταλήγουμε ότι πέρα του θέματος με το Android 10 η συσκευή είναι vfm και για όποιον θέλει stock android μέχρι τα 250-300 δεν υπάρχει κάτι άλλο που να συγκεντρώνει τόσα πολλά θετικά στοιχεία. Αν ειχε δώσει κ το Android 10 στην ώρα του ,ε κάτι άλλο θα βρίσκαμε να γκρίνιαξουμε
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω παλι αυτά τα κουλά με τις τιμές κ τις συγκρίσεις θα ήθελα να πω ότι ο καθένας αγοράζει από πού όπου γουστάρει με ότι τιμή θέλει κ φυσικά ότι θελει. Εγώ δίνω μεχρι 150 κ οποίος γουστάρει δεν υπάρχει στην αγορά .γτ για χειρότερες συσκευές με glastic...κ φρικτες καμερες κάποιοι δίνουν 300 + ρες λ με exynos ... Σε ότι αφορά τις κάμερες κ την άκυρη σύγκριση με το op απλά να θυμίσω όσο κ.αν σας φαίνεται εξωφρενικό ότι το op 7 φοραει ακριβώς τις ίδιες κάμερες με το Α3 απλά έχει ois όπως κ ο ίδιος ο Αντρέας τόνισε . Παιζει μεγάλο ρόλο ;σαφώς κ παίζει . Δεν παύουν όμως να είναι ίδιες κάμερες ακριβώς . Οπότε καταλήγουμε ότι πέρα του θέματος με το Android 10 η συσκευή είναι vfm και για όποιον θέλει stock android μέχρι τα 250-300 δεν υπάρχει κάτι άλλο που να συγκεντρώνει τόσα πολλά θετικά στοιχεία. Αν ειχε δώσει κ το Android 10 στην ώρα του ,ε κάτι άλλο θα βρίσκαμε να γκρίνιαξουμε

 

Καλά κάνεις και δίνεις μέχρι 150€ για συσκευή,τόσο αξίζει το συγκεκριμένο...

Όσο αφορά τα 300€ με exynos,αν αναφέρεσαι στο One Vision,καμία σχέση...Νομίζω τα έχουμε ξαναπεί...Τώρα αν εσύ πιστεύεις οτι το Α3 αξίζει τα 250-300€, πρόβλημα σου....Ούτε ο ιδιοκτήτης της Xiaomi δεν θα έδινε τόσα για να το πάρει...

Και μόνο το γεγονός ότι πρέπει να ψάχνω την κατάλληλη Gcam γιατί η στοκ είναι άισχος,εμένα δεν μου κάνει...Η διαφορά μας είναι ότι εγώ έχω άποψη,σαν πρώην κάτοχος συσκευών της Xiaomi,εσύ έχεις άποψη για.συσκευες από reviews,η σχόλια....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...