Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το διαβάζει σωστά πάντοτε η θα πρέπει να το βάλεις 2-3 φορές σαν τα samsung για να το δει; :lol:

 

θα πρέπει να το βάλεις πάλι για να το δει "καλύτερα" μετά την τοποθέτηση temp glass; Με προβληματίζει πολύ το συγκεκριμένο και είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω κάνει ακόμα την κίνηση.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Δέν μπορώ να καταλάβω εσάς που έχετε θέμα της γρηγοράδας του δακτυλικού! όταν σηκώνεις δηλαδή το τηλέφωνο απο το τραπέζι πρέπει με το που το ακουμπήσεις να ανοίξει η οθόνη; τί θα γίνει δηλαδή αν αργήσει 1,3sec; Εξάλλου είναι θέμα ασφάλειας..δεν πρέπει να επαληθεύσει εάν είναι το σωστό δάχτυλο; ή προτιμάγατε σβελτάδα και να μην ταυτοποιούσε το σωστό δάχτυλο;
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Το διαβάζει σωστά πάντοτε η θα πρέπει να το βάλεις 2-3 φορές σαν τα samsung για να το δει; :lol:

 

θα πρέπει να το βάλεις πάλι για να το δει "καλύτερα" μετά την τοποθέτηση temp glass; Με προβληματίζει πολύ το συγκεκριμένο και είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω κάνει ακόμα την κίνηση.

 

Καμία σχέση με του Samsung . Δραματικα καλύτερο στο Α3

Link to comment
Share on other sites

Το διαβάζει σωστά πάντοτε η θα πρέπει να το βάλεις 2-3 φορές σαν τα samsung για να το δει; :lol:

 

θα πρέπει να το βάλεις πάλι για να το δει "καλύτερα" μετά την τοποθέτηση temp glass; Με προβληματίζει πολύ το συγκεκριμένο και είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω κάνει ακόμα την κίνηση.

 

Αν το να ξεκλειδώνει πολύ γρήγορα και με κοντά σε 100% επιτυχία είναι πολύ σημαντικό για σένα τότε μην το πάρεις.

Είναι αργό, επιπέδου τηλεφώνων 5ετιας.(redmi note 3 που έχω είναι ελαφρώς γρηγοροτερο)

Και από επιτυχία 8/10 στην καλύτερη. (περασμένο 2 φορές το κάθε δάχτυλο).

Το θεωρώ τόσο μέτριο που χρησιμοποιώ το face unlock και ας είναι λιγότερο ασφαλές

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Αν το να ξεκλειδώνει πολύ γρήγορα και με κοντά σε 100% επιτυχία είναι πολύ σημαντικό για σένα τότε μην το πάρεις.

Είναι αργό, επιπέδου τηλεφώνων 5ετιας.(redmi note 3 που έχω είναι ελαφρώς γρηγοροτερο)

Και από επιτυχία 8/10 στην καλύτερη. (περασμένο 2 φορές το κάθε δάχτυλο).

Το θεωρώ τόσο μέτριο που χρησιμοποιώ το face unlock και ας είναι λιγότερο ασφαλές

Δε θα μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα. Να πω ότι έχω βάλει και δείκτη και μέσο για να μπορώ να ξεκλειδώνω χωρίς να σηκώνω τη συσκευή, και δεν δουλεύουν σχεδόν ποτέ. Μόνο ο αντίχειρας πιάνει που τον έχω ορίσει εις διπλούν(και όχι πάντα με την πρώτη). Κι εγώ έχω βάλει παράλληλα και το face unlock, αναγκαστικά.

Το s10+ που είχα δουλέψει για 1 μέρα πριν από μήνες είχε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχίας στο διάβασμα του αποτυπώματος. Απλά επειδή αναφέρθηκε.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Στην Ινδία βγήκε το update Ιανουαρίου λογικά σήμερα αύριο κ εδώ

 

Πάνω κάτω όλες οι εταιρίες που έχουν Android One συσκευές με τον ίδιο τρόπο λειτουργούν...

Και εγώ στο One Vision δεν έχω πάρει το update του Ιανουαρίου...

Επειδή έχω Vodafone,και είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία volte/WiFi calling ,απ' όταν είχα την κάρτα στο Note 8,εδώ δεν μπορώ να βρω με τπτ από που γίνεται ενεργοποίηση...

Μπαίνω στις ρυθμίσεις της SIM ,αλλά τπτ....

Μήπως ψάχνω λάθος;;; Ρωτάω εδώ γιατί είναι παρόμοιες οι συσκευές,αλλά πολύ πιο ενεργό θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό είναι παρόμοιο, αλλά οι κωδικοί που δίνεις στον dialer είναι νομίζω καθαρά xiaomi.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό είναι παρόμοιο, αλλά οι κωδικοί που δίνεις στον dialer είναι νομίζω καθαρά xiaomi.

 

Sent from my Mi A3

 

Ναι το ξέρω...Απλά μέσα στις ρυθμίσεις που βρίσκω την υπηρεσία...

Ας πούμε στο Note 8 πήγαινα κάρτα Σιμ και μέσα στο μενού υπήρχαν οι διακόπτες ,εδώ δεν μπορώ να τις βρω με τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω...Απλά μέσα στις ρυθμίσεις που βρίσκω την υπηρεσία...

Ας πούμε στο Note 8 πήγαινα κάρτα Σιμ και μέσα στο μενού υπήρχαν οι διακόπτες ,εδώ δεν μπορώ να τις βρω με τπτ...

 

Δέν έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλα νομίζω οτι είναι στον dialer στους αριθμούς πάνω δεξιά έχει τις τρείς τελείες και μπαίνεις απο εκεί και το βρίσκεις..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Κάπου γράφει για το Motorola να μπεις στο μενού info από τον dialer (δίνοντας *#*#4636#*#* ) , να ανοίξεις κάτι που γράφει LTE provisioning (στο phone information)και να κάνεις επανεκκίνηση. Δεν του δίνω πολλές πιθανότητες, αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα. Να πω ότι έχω βάλει και δείκτη και μέσο για να μπορώ να ξεκλειδώνω χωρίς να σηκώνω τη συσκευή, και δεν δουλεύουν σχεδόν ποτέ. Μόνο ο αντίχειρας πιάνει που τον έχω ορίσει εις διπλούν(και όχι πάντα με την πρώτη). Κι εγώ έχω βάλει παράλληλα και το face unlock, αναγκαστικά.

Το s10+ που είχα δουλέψει για 1 μέρα πριν από μήνες είχε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχίας στο διάβασμα του αποτυπώματος. Απλά επειδή αναφέρθηκε.

 

Sent from my Mi A3

 

Όταν λέω Samsung εννοώ της ιδιας κατηγορίας Α50/70 που είναι πράγματικα τραγικό το ξεκλείδωμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν διευκρίνισες. Αν είναι χειρότερο ένα A50 και από το Α3, που θεωρώ ότι έχει την χειρότερη υλοποίηση από ότι έχω πιάσει στα χέρια μου, τι να πω. Καλύτερα να το καταργήσουν. Μόνο εφέ είναι και καθόλου χρηστικό. Ο κλασικός αισθητήρας δεν συγκρίνεται.

Η καλύτερη υλοποίηση είναι στο πλάι στο power button. 2 τηλέφωνα που έχω πιάσει στα χέρια μου με αυτό το σύστημα, ήταν ότι καλύτερο.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Δεν διευκρίνισες. Αν είναι χειρότερο ένα A50 και από το Α3, που θεωρώ ότι έχει την χειρότερη υλοποίηση από ότι έχω πιάσει στα χέρια μου, τι να πω. Καλύτερα να το καταργήσουν. Μόνο εφέ είναι και καθόλου χρηστικό. Ο κλασικός αισθητήρας δεν συγκρίνεται.

Η καλύτερη υλοποίηση είναι στο πλάι στο power button. 2 τηλέφωνα που έχω πιάσει στα χέρια μου με αυτό το σύστημα, ήταν ότι καλύτερο.

 

Sent from my Mi A3

 

Μπες στο νήμα των Α50/70 κ τα ξαναλέμε.. επίσης μία χαρά χρηστικό είναι να μην χρειάζεται να σηκώνεις το τηλέφωνο η να το πιάνεις κ να το ανοίγεις

Link to comment
Share on other sites

Αν το να ξεκλειδώνει πολύ γρήγορα και με κοντά σε 100% επιτυχία είναι πολύ σημαντικό για σένα τότε μην το πάρεις.

Είναι αργό, επιπέδου τηλεφώνων 5ετιας.(redmi note 3 που έχω είναι ελαφρώς γρηγοροτερο)

Και από επιτυχία 8/10 στην καλύτερη. (περασμένο 2 φορές το κάθε δάχτυλο).

Το θεωρώ τόσο μέτριο που χρησιμοποιώ το face unlock και ας είναι λιγότερο ασφαλές

 

thanks, με γλύτωσες απο το να ψάχνομαι αν αξίζει σαν αναβαθμιση.

ηδη σκέφτομαι οτι θα μου λείψει το κατέβασμα της μπαρας ειδοποιήσεων με το δακτυλικο. Δυστυχώς οι επιλογές μου για αλλαγή συσκευής όσο πάνε και μειώνονται δραματικά.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο νήμα των Α50/70 κ τα ξαναλέμε.. επίσης μία χαρά χρηστικό είναι να μην χρειάζεται να σηκώνεις το τηλέφωνο η να το πιάνεις κ να το ανοίγεις

Το ίδιο, και πολύ καλύτερο, είναι με τον αισθητήρα στο πλάι στο power button. Και σαν θέση βολεύει αφάνταστα, και σαν αισθητήρας μπορεί να τοποθετηθεί πολύ καλύτερος από οτιδήποτε βρίσκεται κάτω από οθόνη.

 

 

Συγχώρα με, αλλά να μπω στο νήμα των A50/70 όπως λες μου φαίνεται ανούσιο στην παρούσα κουβέντα. Μιλάω πάντα βάσει του οτιδήποτε για το οποίο έχω προσωπική εμπειρία. Το τι θα γράψει ο καθένας που μπορεί να μην του έχει κάτσει καλά μια συσκευή ή γιατί απλά είναι τρολ και γουστάρει να μπαίνει να θάβει για αηδίες, προσωπικά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα. Να πω ότι έχω βάλει και δείκτη και μέσο για να μπορώ να ξεκλειδώνω χωρίς να σηκώνω τη συσκευή, και δεν δουλεύουν σχεδόν ποτέ. Μόνο ο αντίχειρας πιάνει που τον έχω ορίσει εις διπλούν(και όχι πάντα με την πρώτη). Κι εγώ έχω βάλει παράλληλα και το face unlock, αναγκαστικά.

Το s10+ που είχα δουλέψει για 1 μέρα πριν από μήνες είχε πολύ μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχίας στο διάβασμα του αποτυπώματος. Απλά επειδή αναφέρθηκε.

 

Sent from my Mi A3

 

€500 διαφορά έχουν οι συσκευές... :rolleyes:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο, και πολύ καλύτερο, είναι με τον αισθητήρα στο πλάι στο power button. Και σαν θέση βολεύει αφάνταστα, και σαν αισθητήρας μπορεί να τοποθετηθεί πολύ καλύτερος από οτιδήποτε βρίσκεται κάτω από οθόνη.

 

 

Συγχώρα με, αλλά να μπω στο νήμα των A50/70 όπως λες μου φαίνεται ανούσιο στην παρούσα κουβέντα. Μιλάω πάντα βάσει του οτιδήποτε για το οποίο έχω προσωπική εμπειρία. Το τι θα γράψει ο καθένας που μπορεί να μην του έχει κάτσει καλά μια συσκευή ή γιατί απλά είναι τρολ και γουστάρει να μπαίνει να θάβει για αηδίες, προσωπικά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

 

Bασικα ατυχησες ..γτ χρησιμοποιώ ένα Α50 κ ένα 70 εταιρικά κ τα βάζω στην άκρη για το ταπεινό redmi note 7 . Είναι τόσο χάλια το δακτυλικό τους που δεν μπορεί να μπαίνει καν στην ίδια πρόταση με το Α3 .Δεν μιλαω για κάμερες κλπ εκεί γελαει κ η μάνα του Πελέ στην Βραζιλία

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω κάποιες εναλλακτικές αυτών που έβαλε ο Αντρέας για την hypercam για πιο προσαρμοσμένο αποτέλεσμα αναλόγως συνθηκών. Δηλαδή για κάποιον που θέλει να αλλάζει xml ανάλογα αν είναι μέρα νύχτα ή πρόσωπα.

Χρώματα και φωτεινότητα είναι προσαρμοσμενα για το Mia3

Xml download :

https://gofile.io/?c=rgfAJu

 

Hypercam download : https://mega.nz/#!hgRxgaLJ!xHQUfYkvCMTOVngTcS7Tz4mMDxGmju4VaoMezHIKYzU

Link to comment
Share on other sites

To δαχτυλίδι του α3 που έχει η κοπέλα μου, το έχω συγκρίνει με το δικό μου (mi9t pro).

 

Είναι 3 φορές πιο αργό κ πιάνει τις μισές φορές.. ενώ στο mi9t pro το διαβάζει αμέσως κ πάρα πολύ σπάνια να μην το αναγνωρίσει... Η κοπέλα μου χρησιμοποιεί το face unlock πλέον σχεδόν μόνιμα..

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω τα σχόλια σας όσοι βάλουν το τελευταίο update January

 

Δεν βλέπω σχεδόν καμία διαφορά. 60 mb είναι έτσι κ αλλιώς . βούρρρ

Link to comment
Share on other sites

Bασικα ατυχησες ..γτ χρησιμοποιώ ένα Α50 κ ένα 70 εταιρικά κ τα βάζω στην άκρη για το ταπεινό redmi note 7 . Είναι τόσο χάλια το δακτυλικό τους που δεν μπορεί να μπαίνει καν στην ίδια πρόταση με το Α3 .Δεν μιλαω για κάμερες κλπ εκεί γελαει κ η μάνα του Πελέ στην Βραζιλία
Σε τι ατύχησα; Δεν έχω καμία επαφή με τα A70/50, και ούτε με ενδιαφέρουν καθόλου σαν συσκευές. Ουδέποτε αναφέρθηκα σε αυτές. Για την ακρίβεια, ούτε καν γνωρίζω τα χαρακτηριστικά τους, και αγνοούσα παντελώς πως έχουν in display fingerprint. Από εκεί και πέρα, εσύ αναφέρθηκες σε Samsung το πρωί (γενικά χωρίς να διευκρινίσεις ότι εννοείς τα της σειράς Α που όταν το διαβάζει αυτό κάποιος συμπεραίνει ότι τα τσουβαλιάζεις όλα), λέγοντας πως είναι πολύ χειρότερα από το Α3. Και πολύ απλά μετέφερα την εμπειρία μου από το S10+ του αδερφού μου που το είχα για μια μέρα, και ήταν πολύ ανώτερο του Α3. Τώρα οι συγκρίσεις γενικά με τα Α50/70 δεν έχω ιδέα τι σχέση έχουν και τι αποσκοπούν στο παρόν θέμα.

 

Edit: να προσθέσω πως το ότι είναι για τα μπάζα, κατά τη γνώμη μου πάντα, ο αισθητήρας του δακτυλικού στο Α3 δεν έχει να κάνει με την ταχύτητα αλλά με την ακρίβεια. Είναι απαράδεκτο να μην αναγνωρίζει τόση συχνά αποτύπωμα που έχεις καταχωρήσει 2 φορές. Δεν ξέρω αν αλλά τηλέφωνα είναι χειρότερα ή όχι, αλλά πιστεύω πως είναι απλά βλακεία να ενσωματώνεται κάτι που είναι μη λειτουργικό απλά για εντυπωσιασμό. Το μοναδικό "παράπονο" που έχω από την συγκεκριμένη συσκευή.

 

Sent from my Mi A3

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...