Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ που τα λέμε και για το one vision πάνω από 150€ δεν θα έδινα άσε τον exynos που φοράει έχει και μπαταρία χώμα, κάτι πολύ σημαντικό για μένα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

300αρες,με exynos και φρικτές κάμερες.... Αναφέρεσαι σε συγκεκριμένη συσκευή,που στο θέμα κα.ερας στο έχω ξαναπεί...Είναι καλύτερη από του Α3,αλλά ξέχασα εσύ έχεις Gcam....

Συγνώμη που σου εθιξα την Xiaomi...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ που τα λέμε και για το one vision πάνω από 150€ δεν θα έδινα άσε τον exynos που φοράει έχει και μπαταρία χώμα, κάτι πολύ σημαντικό για μένα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπαταρία χώμα δεν έχει...Κάτω από 5 ώρες δεν έχω πέσει...

Δεν λέω ότι εινςι φτηνό,τώρα έχει 214€,εμπορικό δεν είναι,πουλιέται δύσκολα,αλλά από το Α3,είναι καλύτερη πρόταση συνολικά...Αυτό λέω...

Ανάμεσα σε αυτά τα δύο,ναι είναι πιο ολοκληρωμένη συσκευή....

Link to comment
Share on other sites

Οποιος έχει την μύγα ..εγώ μιλάω για τα Α50/70 το one vision δεν το βαζω καν στην εξίσωση . Άλλωστε δεν έχει 300 ευρώ . Αλλά η στοκ του Α3 είναι ίδια με του mi 9 οπότε καταλαβαίνεις ποιος είναι προκατειλημμένος....
Link to comment
Share on other sites

300αρες,με exynos και φρικτές κάμερες.... Αναφέρεσαι σε συγκεκριμένη συσκευή,που στο θέμα κα.ερας στο έχω ξαναπεί...Είναι καλύτερη από του Α3,αλλά ξέχασα εσύ έχεις Gcam....

Συγνώμη που σου εθιξα την Xiaomi...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπαταρία χώμα δεν έχει...Κάτω από 5 ώρες δεν έχω πέσει...

Δεν λέω ότι εινςι φτηνό,τώρα έχει 214€,εμπορικό δεν είναι,πουλιέται δύσκολα,αλλά από το Α3,είναι καλύτερη πρόταση συνολικά...Αυτό λέω...

Ανάμεσα σε αυτά τα δύο,ναι είναι πιο ολοκληρωμένη συσκευή....

 

Κ επειδή έψαξα κ βρήκα ποια κάμερα φοράει το one .Είναι ίδια με του rn7 με την διαφορά ότι δεν παίρνει gcam.Δεν θες να διαβάσεις τις κριτικές για τον φακό αυτό χωρίς gcam ..To rn4 βγάζει καλύτερες φωτο στοκ με στοκ ..

Link to comment
Share on other sites

Κ επειδή έψαξα κ βρήκα ποια κάμερα φοράει το one .Είναι ίδια με του rn7 με την διαφορά ότι δεν παίρνει gcam.Δεν θες να διαβάσεις τις κριτικές για τον φακό αυτό χωρίς gcam ..To rn4 βγάζει καλύτερες φωτο στοκ με στοκ ..

 

Επειδή το One Vision αντικατέστησε το Redmi Note 7,μιας και το έδωσα στην γυναίκα μου,άρα έχω και τις δύο συσκευές,σύγκριση καμερών μεταξύ τους δεν υπάρχει...

Τι έχει κάνει η Motorola,και περνάει καλύτερο αποτέλεσμα δεν ξέρω...

Ακόμα Πάντος και με Gcam το RN7 είναι κατώτερο....

Το θέμα είναι ότι βγαίνει ο Γενάρης,και δυστυχώς δεν έχουμε πάρει ακόμα την 10...

Και μιας και αλλαζω συχνά συσκευές, δυστυχώς έχω να πω ότι και το Android One, σιγά σιγά θα το εγκαταλείψω...Αν σκεφτείς ότι τον τελευταίο χρόνο για δεύτερες συσκευές έχω αλλάξει 4 τηλέφωνα,πιο σωστό θα ήταν να επερνα ένα Pixel μεταχειρισμένο,η το 3Α...Πιο φτηνα θα ερχόταν...Στερνή μου γνώση που λέμε...Ξέρω είναι πιο ακριβό,αλλά στο σύνολό έχω δώσει πιο πολλά σε αυτές τις 4 συσκευές απ' όσο θα έβγαινε ένα Pixel....Και εκεί δεν υπάρχει καν καμία σύγκριση...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει φωτογραφίες του rn7 με τις ρυθμίσεις gcam του Αντρέα?

Θα αφήσεις το mia3 επειδή αργεί το Android 10?

Τι περιμένεις να έχει εκτός από σκούρα settings?

Link to comment
Share on other sites

 

Τι περιμένεις να έχει εκτός από σκούρα settings?

Πραγματικά δηλαδή. Αυτή τη στιγμή δουλεύει τέλεια, και έχει πρόσφατη ενημέρωση ασφαλείας. Προς τι ο ντόρος για λίγα σκούρα μενού.

 

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει φωτογραφίες του rn7 με τις ρυθμίσεις gcam του Αντρέα?

Θα αφήσεις το mia3 επειδή αργεί το Android 10?

Τι περιμένεις να έχει εκτός από σκούρα settings?

 

Όπως έγραψα και πάνω έχω και το RN7,με τις δύο Gcam του Αντρέα,αλλά και πάλι χάνει...

Απλά το όλο concept Android One δεν ακόλουθα το χρονοδιάγραμμα για το οποίο και καλά υπάρχει...Δεν είναι τίποτα άλλο παρά η κοροϊδία των εταιρειών που έχουν αυτές τις συσκευές,με την ανοχή της Google...Και δεν έχω το Α3,αλλά άλλη συσκευή με Android One...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να πω και εγώ ότι το fingerprint scanner σε εμένα δουλεύει τέλεια το έχω το κινητό 25 μέρες και δεν έχει σφάλλει ούτε μία φορά μα ούτε μία (λέτε στο δικό μου κινητό να αρέσει το δακτυλακι; ). Επιβεβαιώνω και εγώ ότι θέλει από όλες τις γωνίες του δαχτύλου πέρασμα και σχετικά ελαφρή πάτημα. Τώρα για της συγκρίσεις που κάνετε να πω ότι το καλύτερο κινητό εκεί έξω είναι αυτό που καλύπτει τον χρήστη του όσο γίνεται περισσότερο. Για εμένα ας πούμε είναι το Α3 . Γιατί; Μα γιατί έχει ραδιόφωνο, υπέρυθρες, super Amoled, αυτονομία, update security, είναι γρήγορο, και θα πάρει Android 10,. και 11, έχει και αξιοπρεπή κάμερα, και οθόνη 6,1 ιντσών (έψαχνα 6 και κάτω) και έχει και 3.5mm jack. + Led notification και fingerprint scanner επί της οθόνης που δουλεύει ΧΩΡΊΣ ΣΦΆΛΜΑΤΑ και γρήγορη φόρτιση και gorilla glass 5. εεεεεε!!! Τι άλλο θέλω στα 167€ για να πω ότι έχω το καλύτερο κινητό από την στιγμή που με καλυβει σε αυτά που θέλω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να πω και εγώ ότι το fingerprint scanner σε εμένα δουλεύει τέλεια το έχω το κινητό 25 μέρες και δεν έχει σφάλλει ούτε μία φορά μα ούτε μία (λέτε στο δικό μου κινητό να αρέσει το δακτυλακι; ). Επιβεβαιώνω και εγώ ότι θέλει από όλες τις γωνίες του δαχτύλου πέρασμα και σχετικά ελαφρή πάτημα. Τώρα για της συγκρίσεις που κάνετε να πω ότι το καλύτερο κινητό εκεί έξω είναι αυτό που καλύπτει τον χρήστη του όσο γίνεται περισσότερο. Για εμένα ας πούμε είναι το Α3 . Γιατί; Μα γιατί έχει ραδιόφωνο, υπέρυθρες, super Amoled, αυτονομία, update security, είναι γρήγορο, και θα πάρει Android 10,. και 11, έχει και αξιοπρεπή κάμερα, και οθόνη 6,1 ιντσών (έψαχνα 6 και κάτω) και έχει και 3.5mm jack. + Led notification και fingerprint scanner επί της οθόνης που δουλεύει ΧΩΡΊΣ ΣΦΆΛΜΑΤΑ και γρήγορη φόρτιση και gorilla glass 5. εεεεεε!!! Τι άλλο θέλω στα 167€ για να πω ότι έχω το καλύτερο κινητό από την στιγμή που με καλυβει σε αυτά που θέλω;

 

Καποιοι μπορεί να θέλανε και μια χανουμισα δώρο

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι μπορεί να θέλανε και μια χανουμισα δώρο

 

πως μπορω να κατεβασω στο κινητο ξενες χωρες και θεματα οπως π.χ στο rn7

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κατεβασω στο κινητο ξενες χωρες και θεματα οπως π.χ στο rn7

 

Δεν μπορεις αν εισαι χωρις ξεκλειδωμενο bootloader και χωρις root.

Και μιλαω μονο για τα θεματα.

Αυτο που ζητας εσυ υπαρχει στο miui .

Αν δεν το ξερεις η συσκευη ειναι androidone και οχι miui.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Το παρόν θέμα αναφέρεται νομίζω αποκλειστικά στη συγκεκριμένη συσκευή και ενδείκνυται για ερωτήσεις γύρω από αυτή.

 

Τώρα το αν είναι καλύτερο ή χειρότερο από κάποιο άλλο, μπορείτε να τα πείτε σε θέματα που αφορούν στις συγκρίσεις κινητών. Όποιος έχει IQ μεγαλύτερο του ραδικιού μπορεί να μην το αγοράσει ή και να το πουλήσει αν χαλιέται.

 

Επίσης σχετικά με το 10 έχουμε όλοι καταλάβει ότι άργησε, ότι δεν έχει έρθει ακόμα και οποιοδήποτε άλλη παπαρολογία περί αυτού περιττεύει.

 

Τα λέω αυτά ώστε κάποιος που ψάχνει μια πληροφορία για τη συσκευή στο παρόν νήμα, να μην χρειάζεται να κάνει scroll σελίδες επί σελίδων που ουσιαστικά δε λένε τίποτα.

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες.

Μπαίνουν άνθρωποι που δεν έχουν καν πιάσει το κινητό στα χέρια τους και το συγκρίνουν με άλλα κινητά καθως και άλλα κινητά μεταξύ τους

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες.

Μπαίνουν άνθρωποι που δεν έχουν καν πιάσει το κινητό στα χέρια τους και το συγκρίνουν με άλλα κινητά καθως και άλλα κινητά μεταξύ τους

 

καλησπερα η νεα εκδοση ιανουαριου στο a3 ειναι η 10.3.14

Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα η νεα εκδοση ιανουαριου στο a3 ειναι η 10.3.14

 

Ναι αυτη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το update ασφαλείας των 60mb χαλάει την μπαταρία... Μην το βάλετε....

69c0a573507a571d2c27a7ef5321adeb.jpg

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου κρτααγε πριν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσο σου κράταγε πριν σε χρήση οθόνης?γτ 10 ώρες δεν είναι λίγες

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ακριβώς. Ειρωνικά το γράφω.

Για να είμαι ειλικρινής, από το 100% μέχρι το 80% το είχα σε flight mode με ανοιχτό WiFi δουλεύοντας κλήσεις με vowifi. Στο 80% είχε γράψει 2 ώρες sot. Μετά έβγαλα το flight mode, και το είχα κανονικά εκτός από το βράδυ που το βάζω σε flight mode όταν κοιμάμαι.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Έχεις Vodafone η cosmote?εγω με cosmote έχω καλέσει το έχουν ενεργοποιήσει αλλά εχω μόνο hd δε μπορώ να κάνω κλήσεις vowifi ενώ έχω πατήσει και τους κωδικούς
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το update ασφαλείας των 60mb χαλάει την μπαταρία... Μην το βάλετε....

69c0a573507a571d2c27a7ef5321adeb.jpg

 

Sent from my Mi A3

Μην αφήνεις την μπαταρία να κατεβαίνει τόσο χαμηλά την καταστρέφεις, γενικά η μπαταρία του είναι πολύ καλή δεν έχω κανένα παράπονο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και Cosmote και vodafone. Το κύριο είναι το cosmote βέβαια.

Και στις 2 sim έχω ενεργοποιημένο το Volte και το Vowifi από παλαιότερα.

Μόλις αγόρασα το τηλέφωνο και τοποθέτησα τις κάρτες, το volte έπαιζε κανονικά στην Cosmote (ένδειξη HD), αλλά όχι το vowifi.

Δίνοντας αρχικά *#*#86583#*#* (86583 = volte στο πληκτρολόγιο), βλέπω ένδειξη HD και στην vodafone κάρτα.

Στη συνέχεια, δίνοντας *#*#869494#*#* εμφανίστηκε και το Volte στη συσκευή. Όταν λέω εμφανίστηκε, εννοώ πως υπήρχε η επιλογή στις ρυθμίσεις του dialer, και όταν το βάζω σε flight mode και ανοίγω wifi ενεργοποιείται και βγαίνει το αντίστοιχο εικονίδιο.

Εσένα που δεν στο κάνει αυτό, έχει ενεργοποιηθεί στη γραμμή σου; Έχεις άλλη συσκευή συμβατή να κάνεις έναν έλεγχο αν παίζει με vowifi;

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω πατήσει τους παραπάνω κωδικούς έχω μόνο ένδειξη hd ενώ έχω καλέσει και το έχουν ενεργοποιήσει δυστυχώς δεν έχω άλλη συσκευή να δοκιμάσω ευχαριστώ πάντως
Link to comment
Share on other sites

Χαζή ίσως ερώτηση, αλλά υποθέτω το έχεις δοκιμάσει να το θέσεις σε flight mode και να ανοίξεις το WiFi, έτσι;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...