Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν αυτού το είδους απαντήσεις είναι καθησυχαστικές καήκαμε ... !!!!!

 

Εμένα μου φάνηκαν.... δεν έχουμε και εμείς ιδέα, αλλά για να σας καθησυχάσω σας λέμε σε όλα ότι θέλετε να ακούσετε. :confused:

 

Θαρρώ πως είσαι υπερβολικός. Είναι ξεκάθαρο, σύμφωνα με τα γραφόμενα , ότι όλα τα υπάρχοντα μοντέλα δεν θα επηρεαστούν σε κάτι. Ερωτηματικό υπάρχει όσον αφορά την αναβάθμιση σε android Q.

Δεν απάντησε κάτι όσον αφορά στα μελλοντικά της μοντέλα. Οπότε από την σειρά Mate 30 μάλλον αλλάζει ρότα , αν δεν αλλάξουν τα δεδομένα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Θαρρώ πως είσαι υπερβολικός. Είναι ξεκάθαρο, σύμφωνα με τα γραφόμενα , ότι όλα τα υπάρχοντα μοντέλα δεν θα επηρεαστούν σε κάτι. Ερωτηματικό υπάρχει όσον αφορά την αναβάθμιση σε android Q.

 

Δεν απάντησε κάτι όσον αφορά στα μελλοντικά της μοντέλα. Οπότε από την σειρά Mate 30 μάλλον αλλάζει ρότα , αν δεν αλλάξουν τα δεδομένα.

Τα υπάρχοντα μοντέλα δεν θα επηρεαστούν σε κάτι, απλά πιθανόν να μην πάρουν android Q...μάλιστα, σιγά το πράγμα δηλαδή ε;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα υπάρχοντα μοντέλα δεν θα επηρεαστούν σε κάτι, απλά πιθανόν να μην πάρουν android Q...μάλιστα, σιγά το πράγμα δηλαδή ε;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω ότι τα ελληνικά μου είναι καλά. Αν ξαναδιαβάσεις το μήνυμα μου θα διαπιστώσεις ότι απάντησα στον φίλο rigel72 σχετικά με το πόσο ξεκάθαρο ήταν το άρθρο σε αυτά που ανέφερε. Σε κανένα σημείο δεν σχολίασα το κατά πόσο ικανοποιούν ή όχι οι απαντήσεις αυτές στην ουσία τους.

Αν τελικά κάποιες συσκευές δεν πάρουν την Q έκδοση είναι από λίγο έως και παρά πολύ κατακριτέο. Εγώ έχω το mate 10 pro , οπότε το κακό που θα υποστώ είναι αρκετά μικρότερο σε σχέση με όσους έχουν το mate 20 pro ή ακόμη χειρότερα, το p30 pro.

Μην παρεξηγηθώ, θα ξενερώσω απίστευτα αν και γω δεν πάρω την Q. Αλλά προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός στην οποιαδήποτε κρίση που κάνω . Και για αυτό προσπαθώ να μην βιάζομαι να κρίνω.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιτι σε κάθε νε Α έκδοση android τρέχουμε γυμνοί στα χωράφια από της πολλές αλλαγές και λειτουργεί και καλύτερα..Αυτό που μας έχει διδάξει η google είναι ότι η αλλαγές είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού..συνήθως υπόσχεται καλύτερη μπαταρία και δεν γίνεται η γίνεται στην .1 έκδοση...έχω δύο κινητά ένα με 5 και ένα με 6..μια χαρά κάνω την δουλειά μου και με τα δύο..Δεν μου λυπεί καθόλου το 9 που έχω στο ,p30..Οπότε δεν καίγομαι..πρώιμο το κινητό μου όπως το έχω μάθει..με τρελή μπαταρία και με καμεραρα..Γιατί πολλές φορές σε αναβαθμίσεις χάλασαν πράγματα και έφτιαξαν πολύ αργότερα η δεν έφτιαξαν...βέβαια άλλως μπορεί να θέλει να πάρει την Q αύριο..δικαιώματα του

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιτι σε κάθε νε Α έκδοση android τρέχουμε γυμνοί στα χωράφια από της πολλές αλλαγές και λειτουργεί και καλύτερα..Αυτό που μας έχει διδάξει η google είναι ότι η αλλαγές είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού..συνήθως υπόσχεται καλύτερη μπαταρία και δεν γίνεται η γίνεται στην .1 έκδοση...έχω δύο κινητά ένα με 5 και ένα με 6..μια χαρά κάνω την δουλειά μου και με τα δύο..Δεν μου λυπεί καθόλου το 9 που έχω στο ,p30..Οπότε δεν καίγομαι..πρώιμο το κινητό μου όπως το έχω μάθει..με τρελή μπαταρία και με καμεραρα..Γιατί πολλές φορές σε αναβαθμίσεις χάλασαν πράγματα και έφτιαξαν πολύ αργότερα η δεν έφτιαξαν...βέβαια άλλως μπορεί να θέλει να πάρει την Q αύριο..δικαιώματα του

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχεις άδικο σε αυτά που λες. Υπάρχει και αυτή η πλευρά των πραγμάτων.

Αλλά όπως και να το κάνουμε, όταν υπάρχει υπόσχεση από οποιαδήποτε εταιρεία για 2 χρόνια υποστήριξη και αναβαθμίσεις, οφείλει να το τηρήσει. Πόσο μάλλον σε συσκευές των 1000€.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Δε θα σχολιάσω τις τελευταίες εξελίξεις με την Google. Μπήκα για να προσθέσω ότι μετά από λίγες μέρες χρήσης, έχοντας σαν μέτρο σύγκρισης το p20 pro και το s10 φίλου μου, οι φωτογραφικές ικανότητες του p30 ξεπέρασαν τις προσδοκίες μου. Οι διαφορά σε θέμα zoom, macro και bokeh είναι χαοτική. Η selfie μέτρια αλλά δε μπορούμε να τα έχουμε και όλα.
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για τρελα πραγματα με ολα αυτο το σκηνικό.. Να παει αρκετα χρονια πισω δεν θελω να το σκέφτομαι κ θα ειναι παρα πολυ ΚΡΙΜΑ!! Μιλαμε για συσκευές ειδικα τα mate κ τα p20,30 που ηταν ειναι πραγματικά τρομερές συσκευες.. Σε καποια θεματα ειναι λιγο πισω απο τους αλλους σε αλλα πολυ μπροστα.. Αυτο με την μπαταρια κ τις καμερες τωρα θα παρακαλάμε να το κανουν κ οι αλλοι για να δουμε.. Αλλα η Huawei ηταν ομως ενα βημα μπροστα απο τους άλλους σε θεμα μπαταρίας κ καμερας.. Ξερω η καμερα την μερα δεν ειναι φυσικη κ τοσο καλη σε σχεση με samsung Apple για κάποιους αλλα ειχε καινοτομίες οπως κ να το κανεις.. Σου λεει η Αμερικη αυτος παει για κορυφη σε λιγα χρονια..Κάτσε να τον ξεσκισουμε..!!Εγω τα εχω παρει με ολο αυτο κ ας μην εχω huawei.. Κ παλι κριμα κ ηθελα πολύ να δω το νεο οπλο της εταιρίας το mate 30 αν βγει κ πως θα βγει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεχασα να πω οτι θα παει αρκετα χρονια πισω αν παει που σε κάποιους τομείς ηταν μπροστα απο τους αλλους γι αυτο τρελαίνομαι!!!

 

Θα συμφωνησω φιλε μου. Εχω περασει απο iPhone και hi-end Samsung και τελικα με κερδισε...midrange Huawei και προσφατα αναβαθμισα και σε ναυαρχιδα της εταιρειας. Δεν σκεφτομαι καν επιστροφη σε apple samsung htc sony και αλλα τετοια. Οποτε ελπιζω να βρεθει λυση. Και ναι χαλαρα θα αγοραζα συσκευη απο την σειρα του P30 παρ ολες τις εξελιξεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν απαντηθεί είτε μια εισερχόμενη είτε μια εξερχόμενη κλήση το κινητό κάνει μια φορά δόνηση.Πως γίνεται απενεργοποίηση σε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/pragmatika-pistepse-kaneis-oti-ta-huawei-den-tha-paroyn-android-q-kai-alla-eycharista-nea/amp/

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω πως τοναρθρο τα λέει όλα. Επίσης δεν είμαι προσωπικά εγώ διατεθημενος να επιστρέψω σε αλλη εταιρεία οτι και αν γινει!

HUAWEI P30 PRO (Breathing Crystal)
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα ελεγα πως ηθελε ψυχραιμια το ολο θεμα απο την αρχη.

Σαφως και ανυσηχησα (ως κατοχος του P30 Pro) αλλα δεν αρχισα να συμπεριφερομαι σαν πανικοβλητος τρεχοντας να ξεφορτωθω την συσκευη μου οσο οσο....

Διπλανα φορουμ εχουν γεμισει με αγγελιες για τις συγκεκριμενες συσκευες και μαλιστα σε τιμες ξεφτιλα...

Ευχομαι απλα να μην ειχα δωσει χιλιαρουμπα για να το παρω τοτε αλλα να περιμενα και να το επαιρνα τωρα 6 κατοσταρικα που εχουν φτασει και τα πουλανε.

Σε λιγο καιρο θα κλαινε ολοι αυτοι που εχασαν τοσα λεφτα.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πλάκα μερικοί στο φόρουμ. Από 600 το ανέβασαν σταδιακά 680. Σε λίγο θα το πάνε ξανά 750. Ελληνικό δαιμόνιο. Ευτυχώς ήμουν από τους λίγους που πίστεψα πως το Ban του Trump θα είχε τα αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που περίμενε, και κράτησα τη κινηταρα.
Link to comment
Share on other sites

Λιγοι ηταν αυτοι που τρεξανε να το πουλησουνε!!! Οχι αυτοι που το κρατησανε.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γιατί θα το πάρω, το αποτύπωμα λειτουργει μια χαρά; με τζαμάκι;; απο βίντεο πίσω είναι καλο; γιατί ειχα το p20pro και σε σχέση με το s9plus ήταν λίγο χειρότερο. selfie κάμερα;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/pragmatika-pistepse-kaneis-oti-ta-huawei-den-tha-paroyn-android-q-kai-alla-eycharista-nea/amp/

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω πως τοναρθρο τα λέει όλα. Επίσης δεν είμαι προσωπικά εγώ διατεθημενος να επιστρέψω σε αλλη εταιρεία οτι και αν γινει!

ευχαριστώ για το link φίλε

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αντικείμενα ερχόμενος από NOTE 9 (8gb-512gb) σε P30 pro (8gb-256gb) και τώρα σε S10+ (8gb-128gb) συσκευή σαν το P30 pro δεν είναι καμιά....

Απο μπαταρία με τα δικά μου μοτίβα χρήσης ενα 25% καθαρά πανω απο το S10+... Κάμερα για εμένα σε ολα τα σενάρια εσωτερικού χώρου οπως και οταν πέφτει το φως του ήλιου αρκετά καλύτερο σε θόρυβο - ευκρίνεια - φωτεινότητα

Σε θερμοκρασίες σίγουρα καλύτερο από το s10+

Το καλύτερο και ακριβεστερο δακτύλικο

Εκει που το S10+ υπερτερεί ξεκάθαρα είναι στον ήχο γενικός και στο 2πλο χτύπημα για άνοιγμα της οθόνης...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αντικείμενα ερχόμενος από NOTE 9 (8gb-512gb) σε P30 pro (8gb-256gb) και τώρα σε S10+ (8gb-128gb) συσκευή σαν το P30 pro δεν είναι καμιά....

Απο μπαταρία με τα δικά μου μοτίβα χρήσης ενα 25% καθαρά πανω απο το S10+... Κάμερα για εμένα σε ολα τα σενάρια εσωτερικού χώρου οπως και οταν πέφτει το φως του ήλιου αρκετά καλύτερο σε θόρυβο - ευκρίνεια - φωτεινότητα

Σε θερμοκρασίες σίγουρα καλύτερο από το s10+

Το καλύτερο και ακριβεστερο δακτύλικο

Εκει που το S10+ υπερτερεί ξεκάθαρα είναι στον ήχο γενικός και στο 2πλο χτύπημα για άνοιγμα της οθόνης...

Κ σε μενα ειναι η πιο ενδιαφερουσα συσκευη.. Σκεψου το mate 30 πως θα ειναι.. Κ λογικα δεν θα γινει αυτο το κακο που περιμεναν πολλοι με την huawei.. Ειναι οπως κ να το κανουμε πλεον υπερδύναμη κ αυτη στα smartphones κ οχι μονο..!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αντικείμενα ερχόμενος από NOTE 9 (8gb-512gb) σε P30 pro (8gb-256gb) και τώρα σε S10+ (8gb-128gb) συσκευή σαν το P30 pro δεν είναι καμιά....

Απο μπαταρία με τα δικά μου μοτίβα χρήσης ενα 25% καθαρά πανω απο το S10+... Κάμερα για εμένα σε ολα τα σενάρια εσωτερικού χώρου οπως και οταν πέφτει το φως του ήλιου αρκετά καλύτερο σε θόρυβο - ευκρίνεια - φωτεινότητα

Σε θερμοκρασίες σίγουρα καλύτερο από το s10+

Το καλύτερο και ακριβεστερο δακτύλικο

Εκει που το S10+ υπερτερεί ξεκάθαρα είναι στον ήχο γενικός και στο 2πλο χτύπημα για άνοιγμα της οθόνης...

 

Φίλε double tap to wake έχει και το δικό μας

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται να το αποκτήσουν είναι κινηταρα! τα μόνο αρνητικά είναι 2. 1) το ότι λείπει ο στέρεο ηχος που προσωπικά δεν με ενοχλεί γτ χρησιμοποιώ handsfree και 2) το βιντεο είναι τραγικό. Σε όλα τα άλλα είναι κορυφή. Επίσης αν κάποιος πει ότι λείπει 2κ οθόνη ας κοιτάξει το oneplus 7 που ναι μεν εχει οθοναρα αλλά την μπαταρία την αδειάζει για πλάκα..
HUAWEI P30 PRO (Breathing Crystal)
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται να το αποκτήσουν είναι κινηταρα! τα μόνο αρνητικά είναι 2. 1) το ότι λείπει ο στέρεο ηχος που προσωπικά δεν με ενοχλεί γτ χρησιμοποιώ handsfree και 2) το βιντεο είναι τραγικό. Σε όλα τα άλλα είναι κορυφή. Επίσης αν κάποιος πει ότι λείπει 2κ οθόνη ας κοιτάξει το oneplus 7 που ναι μεν εχει οθοναρα αλλά την μπαταρία την αδειάζει για πλάκα..
Το τελευταίο δεν έχει ειπωθεί πουθενά, το αντίθετο μάλιστα.

Μην γραφουμε ότι θέλουμε

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται να το αποκτήσουν είναι κινηταρα! τα μόνο αρνητικά είναι 2. 1) το ότι λείπει ο στέρεο ηχος που προσωπικά δεν με ενοχλεί γτ χρησιμοποιώ handsfree και 2) το βιντεο είναι τραγικό. Σε όλα τα άλλα είναι κορυφή. Επίσης αν κάποιος πει ότι λείπει 2κ οθόνη ας κοιτάξει το oneplus 7 που ναι μεν εχει οθοναρα αλλά την μπαταρία την αδειάζει για πλάκα..

 

Τραγικο;;;

Γιαν ανεβασε καποιο βιντεο να δουμε την τραγικοτητα του;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τραγικο;;;

Γιαν ανεβασε καποιο βιντεο να δουμε την τραγικοτητα του;;

 

Προφανώς ο φίλος μιλάει για τα δεδομένα της κατηγορίας και σε σχέση με το φωτογραφικό κομμάτι της συσκευής όπου δεν έχει αντίπαλο. Στο τομέα του βίντεο δυστυχώς υστερεί εμφανώς και αδικαιολόγητα κατά τη γνώμη μου σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος μιλάει για τα δεδομένα της κατηγορίας και σε σχέση με το φωτογραφικό κομμάτι της συσκευής όπου δεν έχει αντίπαλο. Στο τομέα του βίντεο δυστυχώς υστερεί εμφανώς και αδικαιολόγητα κατά τη γνώμη μου σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Διαφωνω καθετα!!!

Δεν θελω να δωσω το λινκ για να μην θεωρηθει διαφημιση , αλλα εχω ανεβασει στο youtube εκπληκτικα βιντεο στο καναλι μου.

Με gimbal βεβαια αλλα αυτο δεν παιζει καποιο ρολο στη ποιοτητα του video , και μιλαω για ημερα.

Σε 4κ ειναι εκπληκτικο κι οχι τραγικο!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Τραγικο;;;

Γιαν ανεβασε καποιο βιντεο να δουμε την τραγικοτητα του;;

 

προερχομαι από P10 pro και πραγματικά το βίντεο είναι απογοητευτικό για κάποιον που ασχολείται με φώτο - βιντεο.. κατα τ αλλα είναι κορυφη. επισης ας μας πει ο φιλος πιο πανω την αυτονομια του one plus me 2κ

HUAWEI P30 PRO (Breathing Crystal)
Link to comment
Share on other sites

Όταν το 1+7 έχει βγει απο όλα τους ξένους δημοσιογράφους ότι καλύτερο υπάρχει μαζί με το s10 και το p30 pro δεν γίνεται να μου γράφεις οτι την οθόνη την αδειάζει για πλάκα.

Εκτός αν είσαι κάτοχος και το γνωρίζεις το συγκριτικό απο πρώτο χέρι....

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ένα κάρο συγκριτικά στο YouTube ..Στα περισσότερα η μπαταρία κραταει όσο στο mi9..σε πλήρη ανάλυση πίνει την μπαταρία με το μπουρι..το $10 μόνοι έκδοση με τον snap έχει καλή αυτόνομα..με exynos είναι κακη

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...