Jump to content

Sony Xperia 1


panosz75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό εκπληκτικό πραγματικά αλλά δε μου πάει να αφήσω το xs.

 

Έχω συνηθίσει το iOS και δε φεύγεις εύκολα :(

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην ξεχάσεις φωτο πριν το δώσεις

Άλλο Android οπως s10 η p30 pro είχες?

 

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσεις φωτο πριν το δώσεις

Άλλο Android οπως s10 η p30 pro είχες?

 

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και τα δυο.Οτι συγκριση θες οχι ομως για φωτο γιατι δεν ασχολουμαι.Παντα οτι βγαλει στο αυτοματο.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο μεθαύριο περιμένω το μονόκαρτο απο γερμανικό κατάστημα ebay. Προορίζουν και το dual για ευρώπη επισήμως αργότερα; Μόνο σε 2-3 άγγλους το βρήκα στα 820+. Το clove αλλά και το amazon φέρνουν τα μονόκαρτα. Διάβασα κάπου μικροδιαφορές σε μπάντες, αλλά νομίζω ήδη το μετάνιωσα λιγάκι :)
Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο.Οτι συγκριση θες οχι ομως για φωτο γιατι δεν ασχολουμαι.Παντα οτι βγαλει στο αυτοματο.
Εμ εκεί είναι το ζητούμενο φώτο μπαταρία λογισμικό και κατασκευή σε όλα τα άλλα πλέον είναι ίδια τα κινιτα
Link to comment
Share on other sites

Εμ εκεί είναι το ζητούμενο φώτο μπαταρία λογισμικό και κατασκευή σε όλα τα άλλα πλέον είναι ίδια τα κινιτα

 

Δεν είναι ίδια.Πχ το Xperia 1 έχει φανταστική ποιότητα κλήσης.Μονο το pixel 3 το πλησιάζει και πάλι όχι τόσο.Επισης άμεσες αναβαθμίσεις όπως το Sony λίγα έχουν.

Εμένα ότι είναι μακρι με χάλασε και το έδωσα.Αλλοως είναι εξαιρετικό.

Η μπαταρία περίπου όπως το s10 για όσους το έχουν χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε για το συντομο review

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δυστυχώς ακόμα δεν είναι στα επίπεδα του s10+

Θα αναμένω και το note 10 που λένε ότι θα έρθει με 3 στάδια "ανοίγματος" (aperture)

F1.5/F1.8/F2.4 το πάει σε άλλο επίπεδο,λογισμικό για κάμερα έχουν βρει την συνταγή!

Το μόνο που με προβληματίζει είναι τα αρκετά ελαττώματα που μπορεί μια συσκευή να βγάλει.Κακά τα ψέμματα τα sony είναι σχεδόν απροβλημάτιστα

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Είδα και το video,ο τυπάκος έκανε μια δίκαιη σύγκριση σε αντίθεση με κάποιους άλλους.

Η αλήθεια είναι ότι τα ίδια έγραψε και το gsmarena που δεν φημίζεται για την αντικειμενικότητα του πάντα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

σε αλλο επιπεδο δε θα παει το note αλλα αυτο εαν βγει ετσι.

https://www.insomnia.gr/articles/hardware/sony/sony-xperia-hexa-camera/

θα αλλαζει το διαφραγμα στον μινι αισθητηρα και χεστηκε η φατμε!

ουτε συνταγη εχουν βρει σε καμερα,συνταγη εχει βρει η google αν πεις να το δεχθω.

οποτε διαφωνώ σε ολα απο αυτα που λες γιατι διαφωνω και με τα ελλατωματα.

τα sammy για τον αριθμο των συσκευων που δινουν ειναι πολυ αξιοπιστα τηλεφωνα,παραπανω απο τα sony.

εγω θα επερνα ευκολα samsung,πολλοι χρηστες,καλο σερβις,υποστηριξη απο dev,top specs σφαιρικα.

ωραια τα λεμε εδω αλλα το x1 να μη το παρεις,οχι τωρα τουλαχιστον,πολλα λεφτα για καμια παραπανω παροχη σε σχεση με τον ανταγωνισμο τα οποια θα κλαις οταν πεσει η τιμη.

θα το εχεις και μονο εσυ!!!!!

ε δεν λεει,αφου χαβαλεδιαζεις εδω μεσα παρε ενα sammy να τα λες με κοσμο!

παντως επειδη δεν τραβαω 4κ εγω προτιμω την φιλοσοφία του x1 παρα των samsung στο jpeg αποτελεμα που δινουν οι συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Α δεν τα λέγαμε κσι εκτός θα πίστευα ότι με τρολαρεις :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το διάφραγμα λέει πολλά, δες την Sony με το 2.2 συνέχεια, στις βραδινές πιεζοτανε πολύ.

Θα κάνει πιστεύω διαφορά με το note.

Από την άλλη η Sammy έχει βρει την συνταγή λογισμικού για εύκολες όπως λες και εσύ και σωστές φωτογραφίες.

Η Sony ξέρω έχει διαφορετική φιλοσοφία με σωστά χρώματα στο γρασίδι και στον ουρανό και όχι μόνο. Και με λεπτομέρεια αλλά τα χαλάει στο λογισμικό της κάμερας.

Τέλος ναι σε σχέση με τον αριθμό που παράγει συσκευές η Sammy έχει αξιόπιστια αλλά δεν σημαίνει ότι ο αριθμός ελαττωματικών είναι μικρός.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Με το μεταβαλλόμενου 2,4 σε 1,5 και δε βλέπεις ουσιαστική διαφορά στα υπάρχον galaxy.

Δε παιζει τοσο ρολο οσο να ειναι ο φακος φωτεινός, δηλαδή μεγαλα και λιγα πιξελ η οτι η huawei πολλα και να κάνουν συνχονευση.

Τα sony βαραγανε μαπα στο σκοτάδι οχι τοσο για το 2,2 αλλα γιατι οι αισθητήρες ειχαν πολλα και μικρά πιξελ.

Πάντως μένω στην αποψη να περιμένεις.με τιποτα αγορά αυτού τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Με το μεταβαλλόμενου 2,4 σε 1,5 και δε βλέπεις ουσιαστική διαφορά στα υπάρχον galaxy.

Δε παιζει τοσο ρολο οσο να ειναι ο φακος φωτεινός, δηλαδή μεγαλα και λιγα πιξελ η οτι η huawei πολλα και να κάνουν συνχονευση.

Τα sony βαραγανε μαπα στο σκοτάδι οχι τοσο για το 2,2 αλλα γιατι οι αισθητήρες ειχαν πολλα και μικρά πιξελ.

Πάντως μένω στην αποψη να περιμένεις.με τιποτα αγορά αυτού τώρα.

 

Μάλλον δεν διαφωνώ πουθενά σε τα γραφόμενα σου

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μένω στην αποψη να περιμένεις.με τιποτα αγορά αυτού τώρα.

 

Ωραιο overall το Xperia 1 αλλα με τοσο ψηλη τιμη δεν το βλεπω ουτε μεγαλη διαθεσιμοτητα να εχει(κοινως θα το φερουν λιγα καταστηματα),και σε βαθος χρονου να μην πεσει η τιμη του τοσο οσο θελουν πολλοι.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να επιμενεις στο παραπανω,αν κρινεις απο την συμμετοχη/ενδιαφερον του κοσμου,μαλλον στην αρχικη τιμη δεν ειναι πολλοι αυτοι που θα τρεξουν με κλειστα ματια να το παρουν. Και δεν ειναι μονο τα galaxy κινητα που δειχνουν το κακο value του xperia 1(γιατι ουτε καν ενα σοβαρο pre order δωρο δεν δινουν,οπως εδωσαν τα ακουστικα σε καποια χωρα).

 

Το Oneplus 7pro ειναι που εχει ριξει το ενδιαφερον του κοσμου στο forum(και οχι μονο) για το Xperia 1.

Και την οθοναρα που ψαχνει καποιος προσφερει για ταινιες και παιχνιδια(χωρις μαλιστα την κακη αναλογια του 21;9),και δεν εχει τρυπες και απο software ειναι πανω κατω στα ιδια επιπεδα και παρολο που εχει και αυτο τις οποιες ελλειψεις του,τουλαχιστον εχει αρχικη τιμη τα 550(το απλο 7)με 700+ευρω(το φθηνοτερο pro μοντελο).

 

Ωραιο overall το Xperia 1 αλλα με τοσο ψηλη τιμη δεν το βλεπω ουτε μεγαλη διαθεσιμοτητα να εχει(κοινως θα το φερουν λιγα καταστηματα),και σε βαθος χρονου να μην πεσει η τιμη του τοσο οσο θελουν πολλοι.

 

όπως τα έχεις χιλιογράψει σε κάθε post

 

Ρολλαρει αναμενομενα οπως ρολλαρει καθε νεα ναυαρχιδα οταν πρωτο κυκλοφορει.

....Ασε που ουτως ή αλλως μετα απο αυτα που εγιναν προσφατα και απο Huawei/Ηπα μερια,ειναι πλεον στην Ελλαδα παρα πολυ περιορισμενες οι επιλογες που εχει καποιος απο πλευρας ναυαρχιδων,ειδικα τωρα που πεσανε πολυ και οι τιμες των S10.

 

 

 

Τώρα και με την κατρακύλα της Huawei,μονόδρομος η SAMMY.

 

 

Καμιά φορά γράφετε ορισμένοι λες και δεν έχετε γράψει ποτέ.

ήθελα να μάθω δεν βαριέστε?

Αν συνδέσω όλα σου τα posts σε αυτό το νήμα,γράφουν ΟΛΑ τα ίδια.

Πόσο κατανοητός να γίνεις πια?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι συνεχιζεις εδω και καιρο να απαντας σε διαφορα σχολια μου,να σου θυμισω οτι μετα τους τσακωμους που εκανες στο διπλα θεμα του S10+ (οπως σου ειχα πει απο τοτε),εισαι σε Ignore,γιαυτο και προσπερναω τα μνματα σου που απευθυνονται σε μενα.

 

Αρα τσαμπα καθεσαι και κανεις υποδειξεις :)

 

Και οσο για το παρον θεμα μην φοβασαι.

Περιμενω να κυκλοφορησει επισημα στην Ελληνικη αγορα να δω και τι τιμες/pre order δωρα θα δωσουν και οι αλλες αλυσιδες και αν η τιμη συνεχιζει να ισχυει(και δωσουν για pre order καμια καρτα μνημης),θα το προσπερασω.

Γιατι πολυ απλα τοσα χρηματα για το Xperia δεν προκειται να δωσω οπως δεν εδωσα και για το S10+ (που το τσιμπησα day one στα 650ευρω).

 

Βεβαια κατι μου λεει οτι ουτε εσενα σε βλεπω να το παιρνεις το xperia στα χρηματα αυτα(κοινως κακως τρωγεσαι με μενα)αλλα τελος παντων.

 

βλέπω οτι παρόλα το ignore απαντάς:lol:

Επίσης και 300€ να έβαζαν το Χ1 δεν θα το αγόραζες.

Τρίτον εγώ δεν θα το έπαιρνα γιατί είμαι φτωχός όπως έχετε γράψει στο νήμα του s10 που όλος τυχαίως σας τρολάρουν σχεδόν όλοι πλέον μιας και τόσους fanboys αγενείς και γραφικούς δεν θα βρεις πουθενά.

Τέταρτον τσακωμούς στο διπλανό νήμα αρχίζετε εσείς οι fans όταν βρεθεί κάποιος να σας πει αντίθετη άποψη απο αυτή που σας αρέσει.

Καλό το παραμύθι που γράφεις,αλλά λείπει ο δράκος.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

βλέπω οτι παρόλα το ignore απαντάς:lol:

 

Τα υπολοιπα τα αφηνω ασχολιαστα γιατι κλασσικα δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα,αρα δεν υπαρχει λογος να κατσω να διαφωνω.

 

Λαθος μου που σου απαντησα(κακως περιμενα να εχεις βαλει μυαλο),δεν θα ξαναγινει αυτο.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εγω αν ειχε 300ευρω δεν θα το επαιρνα οπως λες και εσυ,φτανει που εσυ θα το παρεις τελικα day one οπως ελεγες παλιοτερα,γιαυτο και περιμενεις τωρα και το note10 :lol:

 

Τα υπολοιπα τα αφηνω ασχολιαστα γιατι κλασσικα δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα,αρα δεν υπαρχει λογος να κατσω να διαφωνω.

 

Λαθος μου που σου απαντησα(κακως περιμενα να εχεις βαλει μυαλο),δεν θα ξαναγινει αυτο.

 

Έχω γράψει πολλάκις οτι ενδιαφέρομαι για το ΝΟΤΕ 10 αλλά εκτός από γραφικός έχεις και επιλεκτική όραση.:lol:

Και επειδή το επίπεδο σου και ορισμένων άλλων στο νήμα του s10 είναι σαν τις γνώσεις σας,στα τάρταρα,μην μεταφέρεις και αλλού όλο αυτό.

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...