Jump to content

Sony Xperia 1


panosz75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.gizchina.com/2019/11/26/sony-xperia-0-to-come-with-six-camera-sensors-on-back/

Εγώ πάλι πιστεύω έρχονται από το 2020 ωραία πράγματα αν συνυπολογισεις και τις κινήσεις που κάνουν στο τμήμα σύμφωνα με τις δήλωσεις κι ολας

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι δύο θα έχουν μεταβλητό διάφραγμα από 1/2 ;

Καλό αυτό , φως φουλ και φυσικό μποκε εαν κάνεις φοκους σε κοντινό σημείο και είναι έστω λίγο μεγάλοι οι αισθητήρες.

Η Sony ότι ώρα θέλει μπαίνει στον χορό της φωτογραφίας.

Αυτή η εταιρεία έιχε τεχνογνωσία επάνω στους αισθητήρες όταν οι άλλοι παίζανε φιδάκι σε ασπρόμαυρες οθόνες.

είναι στον χώρο της φωτογραφίας , της πραγματικής φωτογραφίας πριν η Google φτιάξει το Android.

Το θέμα είναι θέλει;

Έχει όρεξη;

Τα τμήματα έχουν αντιπαλότητες μεταξύ τους;

Άγνωστο.

Δεν έδειξε με το Xperia 1 να θέλει.

Ναι είναι μια πολύ καλή συσκευή και έκανε βήματα μπροστά στον συγκεκριμένο τομέα.

Αλλά εδώ μιλάμε να διαλύσει τον ανταγωνισμό, ούτε καν να τον φθάσει.

Κρατώ μικρό καλάθι , διότι κάθε χρονιά γυρνάμε και είναι άδειο.

Link to comment
Share on other sites

Οι δύο θα έχουν μεταβλητό διάφραγμα από 1/2 ;

Καλό αυτό , φως φουλ και φυσικό μποκε εαν κάνεις φοκους σε κοντινό σημείο και είναι έστω λίγο μεγάλοι οι αισθητήρες.

Η Sony ότι ώρα θέλει μπαίνει στον χορό της φωτογραφίας.

Αυτή η εταιρεία έιχε τεχνογνωσία επάνω στους αισθητήρες όταν οι άλλοι παίζανε φιδάκι σε ασπρόμαυρες οθόνες.

είναι στον χώρο της φωτογραφίας , της πραγματικής φωτογραφίας πριν η Google φτιάξει το Android.

Το θέμα είναι θέλει;

Έχει όρεξη;

Τα τμήματα έχουν αντιπαλότητες μεταξύ τους;

Άγνωστο.

Δεν έδειξε με το Xperia 1 να θέλει.

Ναι είναι μια πολύ καλή συσκευή και έκανε βήματα μπροστά στον συγκεκριμένο τομέα.

Αλλά εδώ μιλάμε να διαλύσει τον ανταγωνισμό, ούτε καν να τον φθάσει.

Κρατώ μικρό καλάθι , διότι κάθε χρονιά γυρνάμε και είναι άδειο.

Καλησπέρα στο Τοπικ! Εποχή Xperia 5 λοιπόν για μένα μετά το XZ1 ( το οποίο ακόμα μετά από 2 χρόνια είναι όπως ήταν καινουργιο) αφού από τα 800 στα 540 που το έριξαν στη Black Friday θεώρησα ότι είναι μια πολύ καλή τιμή για το συγκεκριμένο κινητό... Εφ όσον δεν υπάρχει το Thread για το 5αρι θα τα λέμε από δω.. Πρωτε1 εντυπώσεις άκρως θετικές...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

εμεις εδω ειμαστε να σου κανουμε παρεα , μη σε νοιάζει.

περιμενουμε εντυπωσεις .

καλοριζικο φιλε μου.

οντως η τιμη επεσε σε αρκετα συμφερον επιπεδα , ειναι μικρο για τα σημερινα δεδομενα , θα σε βολεψει πιστευω αφανταστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο αδελφέ, να το χαρείς, αξιοζήλευτη συσκευή!

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Τοπικ! Εποχή Xperia 5 λοιπόν για μένα μετά το XZ1 ( το οποίο ακόμα μετά από 2 χρόνια είναι όπως ήταν καινουργιο) αφού από τα 800 στα 540 που το έριξαν στη Black Friday θεώρησα ότι είναι μια πολύ καλή τιμή για το συγκεκριμένο κινητό... Εφ όσον δεν υπάρχει το Thread για το 5αρι θα τα λέμε από δω.. Πρωτε1 εντυπώσεις άκρως θετικές...

 

καλοριζικο! ειμαι στο τσακ να το παρω και εγω αλλα φοβαμαι οτι ανοιξη που θα θελω σ11 δε θα φευγει ουτε στα 300 ευρω και κωλωσα λιγο. αναμενουμε εντυπωσεις, πιστευω στα επομενα 2 χρονια η σονυ θα μπει για τα καλα στο παιχνιδι. Επισης καλο ειναι να ανοιξουμε ενα νεο θεμα, δεν υπαρχει λογος να γραφουμε εδω, ειναι λαθος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

#sonyxperia5

Μετά λοιπόν τις πρώτες 4 μέρες χρήσης ήταν ότι περίμενα ακριβώς! Sony....

Μεγάλη βελτίωση στο χρόνο φόρτισης της συσκευής που σε 1:30 ώρα περίπου από 0 σχεδόν η συσκευή είναι φορτισμένη...

Σε μισή ώρα έχει φτάσει στο 70% περίπου....

Οθόνη πραγματικά κόσμημα.... Ακόμα για τη ταχύτητα δε θα πω κατι αφού περιμένω να περάσει το πρώτο 10ημερο ώστε η συσκευή να σε μάθει ( όπως το ΧΖ1 ) αλλά ήδη είναι αστραπή το κινητό... ( όπως και το ΧΖ1 αν και 2 ετων)

Κάμερες σαφέστατα βήματα πολλά εμπρός... Το Cinema pro Στο βίντεο πραγματικά είναι ένας λόγος που θα παίξεις πολύ με το κινητό...

Στα 60Fps τη νύχτα δεν υπάρχει μείωση φωτεινότητας πια και η σταθεροποίηση είναι τρομερά καλύτερη...

Η κάμερα έχει δυνατότητες πολλές αρκεί να ασχοληθείς... Σαφέστατα είναι πολύ ανώτερη από τη σειρά ΧΖ...

Μπαταρία γύρω στις 5 με 6 ωρέ ς οθόνη με χρήση όμως αρκετά βαρια γιατί λογικό το κινητό είναι καινούργιο και είναι όλη μέρα στο σκαλισμα και 4G όλη μέρα ανοιχτό!

Το UI κλασσικά Sony γι αυτό και το επέλεξα από τα Samsung... Καλά Miui ουτε με το κυαλι δε θέλω να το βλέπω...

Ποιότητα κατασκευής απλά εξαιρετική.... Καμία απολύτως έκπτωση... Το 21:9 θελε ι εξοικοιωση αλλά πιστεύω σε σύντομο διάστημα δε θα θέλω να ξαναδώ 16:9 ...

Αυτά πάνω κάτω... Ήταν μια σημαντική αναβάθμιση για μένα και το κινητό είναι ότι ακριβώς περίμενα...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείς, αναμένουμε κι άλλα

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

#sonyxperia5

Το 21:9 θελε ι εξοικοιωση αλλά πιστεύω σε σύντομο διάστημα δε θα θέλω να ξαναδώ 16:9 ...

.

 

Αυτό το 21:9 μου έχει κακοφανεί εμένα σε σχέση με το 16:9 του XZ1. Επίσης το ότι δεν είχε την εφαρμογή mail της Sony που με είχε βολέψει πολύ με το push που είχε σε exchange λογαριασμό της Microsoft (το Gmail σου προσφέρει συγκεκριμένους χρόνους ελέγχου του λογαριασμού για καινούρια μηνύματα)

Και ότι δεν είχε το πληκτρολόγιο της Sony (ούτε στο XZ1 υπήρχε) το οποίο αν και αρχαίο, το χρησιμοποιώ γιατί έχει πολύ καλό Τ9 (δύσκολο να μάθεις σε ένα μεγάλο σκυλί, καινούρια κόλπα)

Τις πέρασα και τις δύο αυτές εφαρμογές...

Κατά τα άλλα είναι έτσι όπως τα γράφει ο φίλος...

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το Android 10, στο εξωτερικό χρήστες τους ήρθε ενημέρωση στο Xperia 1 & 5

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και είδα και τα 2 προχθές. Είχα κάνει παραγγελία με τιμολόγιο στα 599 που το έδιναν το 5 αλλά δεν το πήρα τελικά. Πολύ στενό ρε παίδες, καλό για χρήση κινητού οκ. Εύκολο κλπ αλλά ένα mail να θες να φτιάξεις και λίγο να ψάξεις κάτι ήταν δυσχρηστο..

Επίσης πολύ μακρύ, το 5 έπρεπε να είναι η compact εκδοχή του 1 , λίγο πιο φαρδυ από ότι είναι τώρα ή έστω αρκετά πιο κοντό να νιώθεις ότι έχεις πραγματικά μικρό κινητό. Σαν κατασκευή και φινίρισμα μου θύμισε το μέτριο σ8. Όχι ότι είχε κάτι κακό αλλά δεν είδε αυτό το κάτι που περιμένεις από μια premium συσκευή, να νιώθεις λίγο μέταλλο. Αυτό το glossy δηλαδή με χαλάει όπως και σε κάθε άλλη συσκευή.

Θα το έπαιρνα αν οι κάμερες ήταν στα χαρτιά λίγο καλύτερες, δηλαδή λίγο μεγαλύτερο αισθητήρα να είχε, καθώς έχω matr 20 pro τώρα και έχει τραγικό βίντεο και έλλειψη sd που με χαλάνε. Όμως δε με έπεισε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην ομάδα μόλις παρέλαβα το Sony Xperia 5 δεν ξέρω αν είμαι off topic αλλά δεν υπάρχει θέμα με το 5 και το 1 είναι σχεδόν ίδιο περίπου να ρωτήσω κάτι το κινητό έχει Android 9 ή 10 γιατί έκανα όλες τις αναβαθμίσεις και έμεινα στο 9 και διάβασα σε διάφορα site του εξωτερικού ότι έχει βγεί η 10 τι παίζει ακριβώς πρέπει να αλλάξω μήπως χώρα για να πάρει την αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα μόλις παρέλαβα το Sony Xperia 5 δεν ξέρω αν είμαι off topic αλλά δεν υπάρχει θέμα με το 5 και το 1 είναι σχεδόν ίδιο περίπου να ρωτήσω κάτι το κινητό έχει Android 9 ή 10 γιατί έκανα όλες τις αναβαθμίσεις και έμεινα στο 9 και διάβασα σε διάφορα site του εξωτερικού ότι έχει βγεί η 10 τι παίζει ακριβώς πρέπει να αλλάξω μήπως χώρα για να πάρει την αναβάθμιση?

Εχει βγει η 10 εδω και περιπου 2 βδομαδες αλλα ακομα οχι για την Customized EU. Χθες βγηκε για το Ηνωμενο Βασιλειο, λογικα αυτη τη βδομαδα θα βγει και για τα Ευρωπαικα. Αν δεν το βιαζεσαι ιδιαιτερα δεν υπαρχει λογος να του "αλλαξεις χωρα".

Link to comment
Share on other sites

#sonyxperia5

Μετά λοιπόν τις πρώτες 4 μέρες χρήσης ήταν ότι περίμενα ακριβώς! Sony....

Μεγάλη βελτίωση στο χρόνο φόρτισης της συσκευής που σε 1:30 ώρα περίπου από 0 σχεδόν η συσκευή είναι φορτισμένη...

Σε μισή ώρα έχει φτάσει στο 70% περίπου....

Οθόνη πραγματικά κόσμημα.... Ακόμα για τη ταχύτητα δε θα πω κατι αφού περιμένω να περάσει το πρώτο 10ημερο ώστε η συσκευή να σε μάθει ( όπως το ΧΖ1 ) αλλά ήδη είναι αστραπή το κινητό... ( όπως και το ΧΖ1 αν και 2 ετων)

Κάμερες σαφέστατα βήματα πολλά εμπρός... Το Cinema pro Στο βίντεο πραγματικά είναι ένας λόγος που θα παίξεις πολύ με το κινητό...

Στα 60Fps τη νύχτα δεν υπάρχει μείωση φωτεινότητας πια και η σταθεροποίηση είναι τρομερά καλύτερη...

Η κάμερα έχει δυνατότητες πολλές αρκεί να ασχοληθείς... Σαφέστατα είναι πολύ ανώτερη από τη σειρά ΧΖ...

Μπαταρία γύρω στις 5 με 6 ωρέ ς οθόνη με χρήση όμως αρκετά βαρια γιατί λογικό το κινητό είναι καινούργιο και είναι όλη μέρα στο σκαλισμα και 4G όλη μέρα ανοιχτό!

Το UI κλασσικά Sony γι αυτό και το επέλεξα από τα Samsung... Καλά Miui ουτε με το κυαλι δε θέλω να το βλέπω...

Ποιότητα κατασκευής απλά εξαιρετική.... Καμία απολύτως έκπτωση... Το 21:9 θελε ι εξοικοιωση αλλά πιστεύω σε σύντομο διάστημα δε θα θέλω να ξαναδώ 16:9 ...

Αυτά πάνω κάτω... Ήταν μια σημαντική αναβάθμιση για μένα και το κινητό είναι ότι ακριβώς περίμενα...

Το κινητό με βαριά χρήση και bluetooth και 4G ανοιχτό μόνιμα μου βγάζει 6 ώρες άνετα ανοιχτή οθόνη! Κάτοχος εδώ και ένα μήνα περίπου. Για το μακρόστενο που λένε τα παιδιά , προσωπικά , το έχω συνηθίσει και δεν με ενοχλεί καθόλου πλέον. Μόνο σε κάποιες εφαρμογές που βγάζει τις μαύρες μπάρες. Νομίζω είναι εξαιρετικό κινητό. Για τις κάμερες νομίζω ότι η σέλφι κάμερα είναι λίγο μέτρια.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος μπράβο να το χαίρεσαι από τα καλύτερα της αγοράς

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ένα συγκριτικό που βρήκα στο reddit 4795bad5c0fc319f8c7c8416f1f594fe.jpg

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα 23f37940396c5d0ee08cc5dfdf7ba1b2.jpg

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για το xperia 5, ας μπαίνει εκεί ότι έχει να κάνει με τη συγκεκριμένη συσκευή...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετά μηνύματα σχετικά με το Xperia 5 στο παρόν θέμα. Καλό είναι να μεταφερθούν στο νέο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το xperia 1 γιατί έχει αυτή την τόσο χαμηλή διαθεσιμότητα? Απο την αρχή που κυκλοφόρησε έτσι θυμάμαι οτι ήταν. Αυτήν τη στιγμή δεν το έχει καμία μεγάλη αλυσίδα, σε αντίθεση με το 5.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

627€ στο clove

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Ξεκίνησε η διανομή android 11 στο 1 & 5

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...