Jump to content

Sony Xperia 1


panosz75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντελως απαξιωμενη η συσκευη σε ενα νημα διχως χρηστες, πιστευω να το εχω συντομα καθως κοντρα στο ρευμα εξακολουθει να εχει μια σεβαστη θεση η σονυ στις επιλογες μου.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπαταρία από το επόμενο xperia5014dc76cf77bd9797071f38d79ed353.jpg

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν όντως είναι αυτά τα νούμερα και σε συνδιασμό με τη διαχείριση που έχει η Sony θα μιλάμε για έπος.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εντελως απαξιωμενη η συσκευη σε ενα νημα διχως χρηστες, πιστευω να το εχω συντομα καθως κοντρα στο ρευμα εξακολουθει να εχει μια σεβαστη θεση η σονυ στις επιλογες μου.

 

Δεν είσαι μόνος

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντελως απαξιωμενη η συσκευη σε ενα νημα διχως χρηστες, πιστευω να το εχω συντομα καθως κοντρα στο ρευμα εξακολουθει να εχει μια σεβαστη θεση η σονυ στις επιλογες μου.

 

Δεν είσαι μόνος. Αν έδινα αυτά τα ποσά για κινητό θα το είχα ήδη. Ελπίζω σε καμία προσφορά η μείωση τιμής. Ότι και να λένε την ποιότητα, τη σταθερότητα και σε συνδιασμό με τα χαρακτικά της Sony δεν τα βλέπεις ρε αλλά Android κινητά. Για τη χρήση που κάνω είναι ότι πρέπει. Σιγουρα είναι θέμα προτεραιότητας αλλά εγώ θέλω να κρατάω εργαλείο και ας έχω ένα τικ κατορερη κάμερα πάρα να ελπίζω σε κάθε update να στρώσουν τα bugs. Καλά για εμφάνιση και ποιότητα κατασκευής δε το συζητώ. Το έχω πει πολλές φορές πως ότι Android και να βάλεις δίπλα τους μοιάζει μπιχλιμπίδι. Αν κάποιος τώρα έχει το χρόνο να παίζει όλη μέρα ή θέλει καθαρά φωτογραφική μηχανή, υπάρχουν και άλλες επιλογές. Η Sony θεωρώ πως τα συνδιαζει όλα σε πολύ πολύ καλό επίπεδο και σε κάποια δεν έχει ανταγωνιστή.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γιατι βρε τα sammy δεν ειναι ποιοτικά;

Τα βλέπεις στα stand και ειναι υπέροχα σε συναρμογή φινίρισμα οθονες.

Χθες ήμουν media και πέρασα κλασσικά απο τα smartphones που εχω πετριά.

Ενα note ειναι πιο premium απο τα sony και τα s10 .

Στην αίσθηση πάντα μιλάμε ετσι;

Το τι παιζει παρα μεσα δε μπορω φυσικά να γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι και τα note,κινητάρες και τέλειο φινίρισμα. Πες μου όμως το Sony στο χέρι, δεν σου δίνει την αίσθηση πως είναι πιο στιβαρό; Δεν θυμάμαι το φλας αν το έχει από κάτω από το γυαλί ή είναι από πάνω και πλαστικό. Αυτό που δεν μου άρεσε όμως είναι τα χρώματα στην πλάτη. Θυμάμαι όταν η honor πριν χρόνια ξεκίνησε να βάζει τέτοια ιριδίζοντα χρώματα στην πλάτη που την έκραζαν ότι είναι κακόγουστο και κινεζιά.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Οχι δε το λες πιο στιβαρο η κατι τέτοιο απο τα sammy με τίποτα.

Ειναι και η σχεδίαση απλη και δε στο βγάζει.

Ενα s10+ και φυσικά τα note ειναι άλλη φάση γενικά.

Φωνάζουν είμαι ακριβό τηλέφωνο!!!

Ωραία ποιοτικά ειναι ολα πλεον κατα την αποψη μου.

Απο xiaomi m9t pro που ειδα εχθες μεχρι φυσικά τα huawei p30 mate 20 pro .

Αλλα ξανα λεω το note εχει κάτι που δε μπορω με σαφήνεια να το προσδιορίσω , ειναι ο ορισμός της πολυτέλειας .

Με βαση πάντα τα γούστα μου .

Link to comment
Share on other sites

Και τα Samsung είναι ποιοτικά τηλέφωνα παιδιά. Αλλά έχω βάλει το xz1 δίπλα σε mi a3, redmi note 8, p20, p10, s6, s8, iphone x. Τα μόνα που μου έκαναν εντύπωση ήταν το s6, s8και το X. Και το s6 κυρίως επειδη λέω τόσο παλιό και πάλι έχει πανέμορφο σχεδιασμό και κράτημα. Τα άλλα μου πέρασαν απαρατήρητα. Πιο καινούρια τηλέφωνα δεν έχω δει
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον Γεωργιο οτι το Νοτε ξεχωριζει με αποσταση απο τα υπολοιπα, οταν ειχα το ΧΖ3 οντως τα 10αρια της σαμμυ εμοιαζαν με παιχνιδακια, το σονυ το επιλεγω για ολα οσα εχουν προαναφερθει με μειον οτι δεν ριχνει ευκολα τιμες οπως τα LG.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://www.dxomark.com/sony-xperia-5-front-camera-review/

Dxomark front camera xperia 5

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι!

Για βάλε κάτω κάποιον με δόσεις άτοκες και τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ.

Είναι συσκευή από το άνω ράφι , σηκώνεις μύτες για να την πάρεις.

Τα έχει όλα.

Τώρα για την κάμερα .

Οκ δεν έχει special software δεν υπάρχουν πολλές gcam αλλά εάν είσαι μυρωδιάς πάνε πάρε κάτι άλλο , τόσο απλό.

Σε όλα τα άλλα είναι κορυφή δίχως γωνίες προς τα κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτό του mediamarkt δεν είναι dual Sim ενώ στα άλλα καταστήματα πχ στον Κωτσόβολο λέει ότι είναι.

 

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

450 ευρω (με τημολογιο) ακούγεται τέλειο ... αχ να μην ήταν αυτή η μπαταρία μόνο θα με κάλυπτε τελεία πιστεύω 3 μέρες το δούλεψα είχα ερωτευτεί ειδικά την camera (εγώ την δουλεύω σε manual όπου συγκεκριμένη κάνει απλά παπάδες οπου το p30 pro πχ ήταν παστέλι..... και αναγκαστικά σε raw τραβούσα/τραβάω και μετά photoshop)
Link to comment
Share on other sites

Ναι 3100 είναι μπαταρία σχεδόν μια μέρας με 1,5 υπό μέτρια χρήση αλλά και μισής μέρας εάν το χρειαστείς πολύ.

 

μακάρι να άντεχε μέρα............ μέρα αντέχει (στην καλύτερη ) το p30 pro.... αυτό περίπου μισή μέρα (πάντα με την χρήση που κάνω εγώ)

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν έχει special software δεν υπάρχουν πολλές gcam αλλά εάν είσαι μυρωδιάς πάνε πάρε κάτι άλλο , τόσο απλό.

Σε όλα τα άλλα είναι κορυφή δίχως γωνίες προς τα κάτω.

 

έχει δηλαδή ξεκλείδωτο api2;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο Εδιμβούργο περίπου 600€ το εχουν.

Την άνοιξη του 2020 βγαίνει το καινουργιο 1.1 και το νέο 5.1 αναγκαστικά θα πέσουν οι τιμές.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν είναι για σένα.

Του πίνεις το αίμα .

 

όχι ακριβός του πίνω του αίμα αλλά η δουλειά μου απαιτεί πολλές φορές να εχω ανοιχτό hotspot σε απομακρυσμένες περιοχές(και κάθε session περίπου φευγουν και 10 20 gb ανάλογα) και μαλιστα να εχω ταυτόχρονα βιντεκληση........ με bluetooth συνδεδεμένο και αυτό είναι συχνό φαινομαινο

3 ώρες και κάτι ψιλά βγάζω με ναυαρχίδες που έχουν 4000 mha μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

έχει δηλαδή ξεκλείδωτο api2;

 

ναι αποθηκεύει raw μου φαινεται μονο ο κανονικος wide φακος.

απλα δεν υπαρχει gcam που να εχει σεταριστει επανω στην συσκευη γιατι πολυ απλα δεν εχουν την συσκευη οι dev .

βασικα εδω δεν υπαρχουν χρηστες οι dev θα πληρωναν για να την παρουν;

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα

https://www.gizchina.com/2019/11/25/sony-wants-to-bring-dslrs-quality-to-smartphone-cameras/

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια κάθε φορά. Προτεραιότητα στους σενσορες που πουλάμε χονδρική

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μα εκει ειναι η αγορά της οχι τα κινητά.

Θα μπορούσε βέβαια να βαζει τον αφρο και στα δικά της αλλα δε το κανει και τα ειχε τοσα χρόνια και κλειδωμένα στο λειτουργικό της.

Πάντως οχι οτι ο αισθητήρας που εβαλε στα sony xz ο imx 400 ήταν κακός.

Ειχε δικια του μνήμη για αυτο και τα 960 fps απο τους πρώτους .

Απλα όπως έγραψα ήταν κλειδωμένο το raw για να μπορεί ο χρηστης να λάβει τα μέγιστα απο αυτόν.

Οσο μεγαλώνουν οι αισθητήρες τοσο θα ανεβαίνει η ποιότητα της λήψης , εξου και το lumia 1020 ακομα ειναι κορυφαιο καμεροφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Στο Xperia 5 λειτουργούν κανονικά και το voLTE και το vowifi της cosmote και ας μην υπάρχει ειδικό firmware για την cosmote όπως στο XZ1

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...