Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ρε παιδιά η εγγύηση μέσω Allianz αξίζει? Είναι αξιόπιστη?

 

Μου κάνει προσφορά η revolut με 50ε τον χρόνο..

Δεν γνωρίζω, αλλά θα σου πω την ιστορία που ξέρω:

Πολύ γνωστός μου με ασφάλεια Allianz αγόρασε το mate20pro το οποίο έπεσε και έσπασε η οθόνη του μετά από 2 εβδομάδες στην κατοχή του.

Επιστροφή στο Media Markt και με την ασφάλεια του το δειχτήκανε για επισκευή (ΟΧΙ αντικατάσταση).

H Media Markt του έδωσε ένα σφραγισμένο Huawei της σειράς Y για να περάσει τον καιρό του μέχρι να επισκευαστεί το κινητό του (εδώ περίμενα πως θα του έδιναν ένα κινητό αντικατάστασης ίσο με την αξία του κινητού που είχε ήδη...)

Ένας μήνας έχει περάσει και δεν έχει πάρει ακόμη το κινητό στα χέρια του, ενώ καμία εταιρία (ούτε το Media Markt, ούτε η Allianz) δεν επικοινωνεί μαζί του για την εξέλιξη της επισκευής αλλά είναι αναγκασμένος ο ίδιος να τους παίρνει τηλέφωνο.

Αν είναι να προχωρήσεις σε ασφάλεια κινητού, προσωπική μου άποψη πάντα, διάβασε όλους τους όρους* του συμβολαίου πριν υπογράψεις.

Δεν γνωρίζω περισσότερα για το θέμα, απλώς αναφέρω ένα συμβάν και μόνο χωρίς να θέλω να κατηγορήσω καμία από τις εταιρίες που προανέφερα.

 

* (ξέρεις... αυτά τα ψιλά γραμματάκια...) ;)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ποια ασφάλεια θεωρείτε αξιόπιστη αυτή την στιγμή;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έχεις επιλογές. Οι αλυσίδες έχουν την δικιά τους. Κι εγώ mediamarkt που πήρα έχει την Allianz.

Είχα διαβάσει τους όρους και δεν νομίζω ότι έγραφε γενικά για αντικατάσταση. Αναφέρει κάλυψη του κόστους για την επισκευή και μόνο στην περίπτωση ολικής καταστροφής ή ζημιάς αποζημίωση. Η οποία έχει ένα πίνακα με απομείωση, 80% παίρνεις αν γίνει εντός 6 μηνών και 60% στο 2ο 6μηνο. Με μια γρήγορη ματιά που έριξα στους όρους, δεν είδα να αναφέρει κάτι για συσκευή αντικατάστασης. Αυτό ίσως είναι παροχή του καταστήματος για διευκόλυνση σε κάποιον που δεν έχει άλλο τηλέφωνο. Από αυτήν την άποψη, δεν μου φαίνεται παράλογο να μην έχουν συσκευές αντίστοιχης κατηγορίας/αξίας.

 

Κατά τη γνώμη μου, η ασφάλιση είναι για όποιον μπορεί να την πληρώσει, μια μικρή εξασφάλιση ότι σε περίπτωση που σου τύχει η στραβή σε μια ακριβή συσκευή θα πάρεις κάτι πίσω. Για κάτι που αν δεν το έχεις ασφαλίσει δε θα σε κάλυπτε έτσι κι αλλιώς η εγγύηση.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταιες φημες παντως λενε οτι το Note10 ισως να μην εχει θυρα ακουστικων οπως και το Galaxy Fold.

 

Αν ισχυει κατι τετοιο τελικα τον Αυγουστο,τοτε το S10+ θα ειναι ισως η τελευταια Samsung ναυαρχιδα με θυρα ακουστικων(και το Note9 το τελευταιο μαλλον Note).

 

Και χωρις θυρα ακουστικων και με exynos στην Ευρωπη,σουπερ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταιες φημες παντως λενε οτι το Note10 ισως να μην εχει θυρα ακουστικων οπως και το Galaxy Fold.

 

Αν ισχυει κατι τετοιο τελικα τον Αυγουστο,τοτε το S10+ θα ειναι ισως η τελευταια Samsung ναυαρχιδα με θυρα ακουστικων(και το Note9 το τελευταιο μαλλον Note).

 

Και χωρις θυρα ακουστικων και με exynos στην Ευρωπη,σουπερ :lol:

 

Εκεί που θα πάνε σε ίντσες προσωπικά δε με νοιάζει αλλά αν αρχίσουν να βγάζουν πράγματα βλέπω να πηγαίνουμε σε καμία Asus πχ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::X

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταιες φημες παντως λενε οτι το Note10 ισως να μην εχει θυρα ακουστικων οπως και το Galaxy Fold.

 

 

 

Αν ισχυει κατι τετοιο τελικα τον Αυγουστο,τοτε το S10+ θα ειναι ισως η τελευταια Samsung ναυαρχιδα με θυρα ακουστικων(και το Note9 το τελευταιο μαλλον Note).

 

 

 

Και χωρις θυρα ακουστικων και με exynos στην Ευρωπη,σουπερ :lol:

Αυτό δεν ισχύει. Είναι φήμη που αναφέρεται ότι ίσως και να ισχύει για μια από τις 3 εκδόσεις που θα κυκλοφορησουν.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον θα έχει 45W φόρτιση

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες εξτρα εντυπωσεις περα απο αυτες που εγραψα προχθες απο την νεα αναβαθμιση μετα απο λιγα τεστ ειναι γενικα ευχαριστες, το night mode βελτιωθηκε αρκετα σε πολυ χαμηλο φωτισμο κυριως, το night mode στον ευρυγωνιο ειναι μετριο και ειναι λογικο μιας και το διαφραγμα του φακου ειναι μεγαλυτερο,

το δακτυλικο αποτυπωμα εχει γινει πιο smooth..

το μονο που με χαλασε λιγο ειναι ειναι η ταχυτητα φωτογραφισης στο night mode, καθυστερει πλεον αλλα 1-2 δευτ. εξτρα.

Καταταλα κανενα κολλημα ,ολα κομπλε.Αυτα.

Ελπιζω να την λαβουν και τα Ελληνικα συντομα μεστην βδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρα το p30pro και απογοητευτηκα και σκέφτομαι να πάρω το s10plus αλλά διαβάζω διαφορά για το δαχτυλικο αποτύπωμα τελικά δουλεύει καλα; η κάμερα διαβάζω πιο πάνω έχει θέματα; υπερθέμενετε;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρα το p30pro και απογοητευτηκα και σκέφτομαι να πάρω το s10plus αλλά διαβάζω διαφορά για το δαχτυλικο αποτύπωμα τελικά δουλεύει καλα; η κάμερα διαβάζω πιο πάνω έχει θέματα; υπερθέμενετε;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δακτυλικο αποτύπωμα με δουλεύει τέλεια με απλό screen protector.

Είτε το εργοστασιακό είτε το γνήσιο είτε της σπιγκεν.

 

Προβλήματα δημιουργούνται με κάποια tempered glass.

Τι θέματα έχει η κάμερα?

Είναι αυτή που είναι.

 

Έχει αναφερθεί υπέρ θέρμανση σε κάποιες συσκευές αλλά στην πλειοψηφία δεν υπάρχει υπέρ θέρμανση.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: οταν ειχα το mate 10 pro και ήθελα να βγάλω κι φωτογραφία μια σελίδα με κειμενο Α4, μου έδινε την επιλογή "document" ,και έτσι φοράτε την φωτο σε διάσταση Α4 αυτόματα χωρίς να φαίνεται κενό έξω από το χαρτί και ήταν και πιο sharp...

Εδώ το κάνουμε στο s10+ ;

Βγάζω πολλές τέτοιες για αρχείο γενικά ...

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: οταν ειχα το mate 10 pro και ήθελα να βγάλω κι φωτογραφία μια σελίδα με κειμενο Α4, μου έδινε την επιλογή "document" ,και έτσι φοράτε την φωτο σε διάσταση Α4 αυτόματα χωρίς να φαίνεται κενό έξω από το χαρτί και ήταν και πιο sharp...

Εδώ το κάνουμε στο s10+ ;

Βγάζω πολλές τέτοιες για αρχείο γενικά ...

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Κι εδώ γίνεται, το αναγνωρίζει η ΑΙ σαν document.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: οταν ειχα το mate 10 pro και ήθελα να βγάλω κι φωτογραφία μια σελίδα με κειμενο Α4, μου έδινε την επιλογή "document" ,και έτσι φοράτε την φωτο σε διάσταση Α4 αυτόματα χωρίς να φαίνεται κενό έξω από το χαρτί και ήταν και πιο sharp...

Εδώ το κάνουμε στο s10+ ;

Βγάζω πολλές τέτοιες για αρχείο γενικά ...

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Εγω χρησιμοποιω adobe scan και κανει αψογη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ γίνεται, το αναγνωρίζει η ΑΙ σαν document.
Δεν μου το βγάζει αυτό, έτσι νόμιζα και εγώ αλλά δεν το βλέπω να γίνετε, κάνω κάτι λάθος;

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το βγάζει αυτό, έτσι νόμιζα και εγώ αλλά δεν το βλέπω να γίνετε, κάνω κάτι λάθος;

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

 

 

Όταν είσαι στη φωτογραφική πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει δεξιά το κυκλακι κ να σ γράψει βελτιστοποιηση σκηνής ενεργή . Κ όταν βγάζεις κάποιο έγγραφο σου το δείχνει μέσα στο κυκλακι τι βρήκε

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρα το p30pro και απογοητευτηκα και σκέφτομαι να πάρω το s10plus αλλά διαβάζω διαφορά για το δαχτυλικο αποτύπωμα τελικά δουλεύει καλα; η κάμερα διαβάζω πιο πάνω έχει θέματα; υπερθέμενετε;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι βγαζει καπνους και φωτιες,αστα να πανε.

 

Τωρα εσυ που ακριβως εβγαλες το συμπερασμα οτι η καμερα υπερθερμενεται ενω πιο πισω δεν εχει αναφερθει πουθενα κατι τετοιο,μονο εσυ ξερεις.

 

Οπως συνηθιζεται να λεγεται σε αυτες τις περιπτωσεις,πηγαινετε μια βολτα απο καποια διπλανη αλυσιδα και δειτε το κινητο.Αν δειτε και σας αρεσει παρτε το,αλλιως κοιταξτε αλλου.

Link to comment
Share on other sites

για την ίδια την συσκευή αναφέρθηκαν ακόμα και στο εξωτερικό,καμία σχέση με την κάμερα

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

η κάμερα διαβάζω πιο πάνω έχει θέματα; υπερθέμενετε;

Κανείς δεν έχει δηλώσει πως θερμαίνονται οι κάμερες... Τουλάχιστον δεν βλέπω τον λόγο που θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο.

Το μόνο που έχει ακουστεί σε μεμονωμένη περίπτωση είναι για υπερθέρμανση του κινητού στην λειτουργία κάμερας που ανάγκασε το πρόγραμμα να κρασάρει...

Αλλά, όπως προανέφερα, μιλάμε πάντα για μεμονωμένη περίπτωση και όχι για κάποιο bug του κινητού το οποίο επηρεάζει όλες τις συσκευές.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια βδομάδα που έχω την συσκευή λίγο χλιαρή είχε γίνει κάνα 2 φορές και αυτό από βαριά χρήση.

Κανένα μα κανένα πρόβλημα έως τώρα

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος προφανως κανει 2 ξεχωριστες ερωτησεις οπου η μια αφορα τις καμερες και η αλλη για την υπερθερμανση.

Αυτο καταλαβαινω εγω και του απαντησατε οτι δεν υπερθερμαινονται οι καμερες.

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος προφανως κανει 2 ξεχωριστες ερωτησεις οπου η μια αφορα τις καμερες και η αλλη για την υπερθερμανση.

Αυτο καταλαβαινω εγω και του απαντησατε οτι δεν υπερθερμαινονται οι καμερες.

 

 

 

Οχι λάθος λογικά κατάλαβες...

 

Δεν υφίσταται θέμα υπερθέρμανσης είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις ως τώρα... Η συσκευή αυτή τη στιγμή είναι πλήρης και οι κάμερες του μια χαρά δυνατές . Στις κάμερες τον φίλο γιατί τον χάλασε το p30 pro?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

https://thedroidguy.com/2019/05/how-to-fix-overheating-on-galaxy-s10-easy-steps-to-troubleshoot-your-s10-when-it-gets-too-hot-1100725

πάντως για τους φίλους που παραπονιούνται για υπερθέρμανση συσκευής ας κάνουν κάποια απο αυτά τα βήματα

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...