Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παιδιά να σας πω έχω περάσει την προηγούμενη....την 5 δλδ....Και δεν έχω κανένα θέμα σε τπτ....μπαταρία τα ίδια όπως ήταν κάμερα μόνο προς το καλύτερο.. .Αλλά λέω με ευκαιρία να ρίξω και την 6 με odin για να δω από περιέργεια τι κ πως....εάν το κάνω τι βράδυ θα ενημερώσω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά να σας πω έχω περάσει την προηγούμενη....την 5 δλδ....Και δεν έχω κανένα θέμα σε τπτ....μπαταρία τα ίδια όπως ήταν κάμερα μόνο προς το καλύτερο.. .Αλλά λέω με ευκαιρία να ρίξω και την 6 με odin για να δω από περιέργεια τι κ πως....εάν το κάνω τι βράδυ θα ενημερώσω
Αμα γίνει μέσω Odin η διαδικασία θα έχουμε ota στις επόμενες εκδόσεις?

Εδώ βρίσκομαι τώρα. bbb137fb798b261305f58c643ac96129.jpg

 

The power of the S10 Plus be with you

4ea8a1d6896ebda9bdd62f096a52c93e.jpg

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αμα γίνει μέσω Odin η διαδικασία θα έχουμε ota στις επόμενες εκδόσεις?

Εδώ βρίσκομαι τώρα. bbb137fb798b261305f58c643ac96129.jpg

 

The power of the S10 Plus be with you

4ea8a1d6896ebda9bdd62f096a52c93e.jpg

 

Ναι θα παιρνεις κανονικα OTA νοουμενου οτι θα flashάρεις EUR αν ειναι βεβαια το μοντελο σου EUR. Δες το απο το Phone Info Samsung

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα παιρνεις κανονικα OTA νοουμενου οτι θα flashάρεις EUR αν ειναι βεβαια το μοντελο σου EUR. Δες το απο το Phone Info Samsung
Για ρίξε μια ματιά, νομίζω είμαι οκ. 4f2bd1a1fce9422e3b1d80b2291f0846.jpg

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το πρωι μεσω ΟΤΑ, S10+ snapdragon Ηong Kong εκδοση , την κανουμε ναι η οχι?

 

https://imagizer.imageshack.com/v2/1280x1024q90/923/gilw68.jpg[/iG]

https://imagizer.imageshack.com/v2/1280x1024q90/924/0fHlTU.jpg[/iG]

 

Δεν την κάνεις για να την κάνω και εγώ μετά, αφού μας πεις ότι είναι οκ ? :p Η ίδια ήρθε και σε μένα

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν την κάνεις για να την κάνω και εγώ μετά, αφού μας πεις ότι είναι οκ ? :p Η ίδια ήρθε και σε μένα

χαχαα ναι θα την κανω,

απλα μια ερωτηση, η ....ASE6 ειναι η αναβαθμιζμενη η προβληματικη ? γιατι του Μαιου το update ακουσα ηταν προβληματικο..

και ειναι το μονο που μου ηρθε μεσα στον Μαιο, δεν ειχε ερθει κατι πριν..

Edited by cryptonakias13
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα θερμοκρασίας,ισχύει οτι η συσκευή είναι υπό συνθήκες πιο θερμή από αλλες συσκευές πού είχα.

Αμφιβάλω αν φταίει κάποια εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

για σέρβις ελλάδα που πάμε ρε παιδιά;

η ποια ειναι η διαδικασία;

 

Βλεπω εισαι απο θεσσαλονικη.

Επισημο σερβις εχει στην δωδεκανησου

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω εισαι απο θεσσαλονικη.

Επισημο σερβις εχει στην δωδεκανησου

 

αθήνα; που έχει; κάπου ευλικτα μην μας βγάλουν και την παναγια οι τρόμπες...

Link to comment
Share on other sites

αθήνα; που έχει; κάπου ευλικτα μην μας βγάλουν και την παναγια οι τρόμπες...
Samsung service και "τρομπες" δεν υπάρχει. Smartec Χαϊδάρι, one hour service

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπας και έχει ένα πλαστικό επάνω του ;;;; εμένα είχε και μου πειρε 3 μέρες να το καταλάβω.

Το έβγαλα, έμεινε η μεμβράνη και superrrrrrrr.

Το πλαστικό το είχε μόνο για την τοποθέτηση και δεν το πήρα χαμπάρι ούτε εγώ ούτε αυτός που μου το έβαλε (κοτσοβωλο) και είχε και εκπαίδευση πάνω σε αυτό

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Έχει ζελατίνα από πάνω το dome ??? Πως δεν το είδα, και δεν το βλέπω και αυτήν την στιγμή ??

Link to comment
Share on other sites

χαχαα ναι θα την κανω,

απλα μια ερωτηση, η ....ASE6 ειναι η αναβαθμιζμενη η προβληματικη ? γιατι του Μαιου το update ακουσα ηταν προβληματικο..

και ειναι το μονο που μου ηρθε μεσα στον Μαιο, δεν ειχε ερθει κατι πριν..

 

Προχθές νομίζω ότι μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση και μετά εξαφανίστηκε. Αν δεν ήταν η ιδέα μου τότε πιθανόν αυτή να είναι κάποια διορθωμενη εάν παίζει τέτοιο σενάριο καθώς είμαι σε δύσκολη φάση αυτές τις μέρες και πραγματικά δε θυμάμαι αν είδα αναβάθμιση ή ήταν η ιδέα μου ( επειδή έχει βγάλει και το note 9 της γυναίκας μου μπερδεύομαι, αν είχα κρατήσει εκείνο και μετά πήρα το δικό μου πχ και έπαθα τη σύγχυση)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που υπερθεμερνεται λετε να φταιει η μπαταρια του ή η μητρικη του πλακετα ; Θα με ειδοποιησουν απο το σερβιρς και θα σας ενημερωσω.

 

Το να ζεστενονται τα κινητα εντονα το εχω διαβασει εδω και παρα πολλα χρονια σε πολλες συσκευες,δεν ειναι κατι το καινουργιο.

 

Και το Iphone xs max οταν αρχισεις και το δουλευεις ζεστενεται οπως και το Huawei 20pro.

 

Εδω και η σημειωση απο Gsmarena κατω κατω

 

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10_plus-review-1901p5.php

 

''Additionally, we have to point out that under sustained load the Galaxy S10+ does heat up considerably, and throttles a bit (think 10% drop in Antutu scores after 6 runs and no more in subsequent runs). The entire device becomes warm, which means it's dissipating heat efficiently, but also that it's generating a lot of it.''

 

Και εδω απο το iphone xs max

https://www.gsmarena.com/apple_iphone_xs_max-review-1829p5.php

''the iPhone XS Max, just like the XS, is made of glass, which is definitely not the best material for heat dispersion. And the XS Max does get hot at one particular spot at the back when it's been running full steam for a while. And it can throttle with performance drops of up to 30% or even 50%. But those were observed only with prolonged benchmark runs.

 

While we ran various modern games, the iPhone XS Max did become warm, but that's it. No hot spots (just warm) and nothing to suggest drops in performance.''

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Σε note 4, παλιά, ζεστάθηκε τόσο που έκαψε την οθόνη. Το έστειλα στην smartech και μου το άλλαξαν οθόνη, κάμερα κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glgjing.stark

Παρακολούθηση θερμοκρασία ς, με προβολή στην οθόνη, σχετικά αξιόπιστη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://imgur.com/ufi5njK

Link to comment
Share on other sites

Προχθές νομίζω ότι μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση και μετά εξαφανίστηκε. Αν δεν ήταν η ιδέα μου τότε πιθανόν αυτή να είναι κάποια διορθωμενη εάν παίζει τέτοιο σενάριο καθώς είμαι σε δύσκολη φάση αυτές τις μέρες και πραγματικά δε θυμάμαι αν είδα αναβάθμιση ή ήταν η ιδέα μου ( επειδή έχει βγάλει και το note 9 της γυναίκας μου μπερδεύομαι, αν είχα κρατήσει εκείνο και μετά πήρα το δικό μου πχ και έπαθα τη σύγχυση)

 

την εκανα την αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ πριν κανενα 2ωρο,

προστεθηκε night mode στον ευρυγωνιο,

Ελευθερωθηκε 1,5gb,

και wifi λιγο καλυτερο σημα..

αυτα ειναι τα βασικα που ειδα για την ωρα.. πληρης αποψη σε 2-3 μερες.

Link to comment
Share on other sites

την εκανα την αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ πριν κανενα 2ωρο,

προστεθηκε night mode στον ευρυγωνιο,

Ελευθερωθηκε 1,5gb,

και wifi λιγο καλυτερο σημα..

αυτα ειναι τα βασικα που ειδα για την ωρα.. πληρης αποψη σε 2-3 μερες.

 

Ωραια, μακαρι να ειναι και βελτιωμενη η λειτουργια γενικα και στην κυρια καμερα..

Θα την ριξω και εγω απο Δευτερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχει ζελατίνα από πάνω το dome ??? Πως δεν το είδα, και δεν το βλέπω και αυτήν την στιγμή ??
Δεν ξέρω, λέω...Μπας και

Εγώ δεν αναφερόμουν σε dome αλλά σε ένα από κοτσοβωλο.

Το ανέφερα μήπως και είναι κάτι τέτοιο και παιδευεστε τζάμπα και άδικα

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, λέω...Μπας και

Εγώ δεν αναφερόμουν σε dome αλλά σε ένα από κοτσοβωλο.

Το ανέφερα μήπως και είναι κάτι τέτοιο και παιδευεστε τζάμπα και άδικα

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Όχι το Dome δεν έχει τέτοιο πράγμα.

Μόνο μία μεμβράνη στο κάτω μέρος του tempered που την αφαιρείς για να κολλήσει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 εβδομάδες (βρίσκομαι επαρχία) παρέλαβα τη συσκευή η οποία είχε σταλεί μέσω επέκτασης εγγύησης Public για αλλαγή σπασμένης οθόνης.

Την έστειλαν από τα Public στη TS Solutions που βρίσκεται στον Κηφισό. Και η καινούρια οθόνη έρχεται με την εργοστασιακή ζελατίνα (όχι με αυτή της Samsung που αγοράζουμε από το εμπόριο κι έχει το διαφορετικό κόψιμο).

Κόστος οθόνης 294€ + ΦΠΑ για να γνωρίζετε (δεν πλήρωσα κάτι όμως λόγω της επέκτασης).

Μου άλλαξαν και τη μπαταρία αν και ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα.

Υπήρξε αυτή η καθυστέρηση γιατί δεν είχαν ετοιμοπαραδότο ανταλλακτικό οθόνης. Αν και από τα Public 15 μέρες μου είχαν πει εξαρχής.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά η εγγύηση μέσω Allianz αξίζει? Είναι αξιόπιστη?

 

Μου κάνει προσφορά η revolut με 50ε τον χρόνο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρε κάνεις το update σε ελληνική unbranded συσκευή eur?

Καλημέρα!!

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω ειδικα απο επισημο εισαγωγεα οπως το Public γιατι δεν στελνει το κινητο του στην Smartec και ασχολειται με TS Solutions(arvato).
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρόκειται για επισκευή στα πλαίσια της ασφάλισης, και προφανώς έχουν όρο ότι θα το στείλουν όπου θέλουν εκείνοι(λογικά ότι είναι οικονομικότερο).

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...