Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, πήρα το p30pro και απογοητευτηκα και σκέφτομαι να πάρω το s10plus αλλά διαβάζω διαφορά για το δαχτυλικο αποτύπωμα τελικά δουλεύει καλα; η κάμερα διαβάζω πιο πάνω έχει θέματα; υπερθέμενετε;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατάρχην γιατί σε απογοητευσε το p30 ??

Τι ηταν αυτό που σε χαλασε?

Τι δεν σου αρεσε?

Τι περιμενες να βρεις, κ δεν το βρηκες ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματάκια...

1.Κάθε φορα που θα ενεργοποιησω το τηλεφωνο η' θα κανω επανακινηση με το που ανοιξει (πριν το pin της σιμ) που χτυπάει ηχο ειδοποίησης και μου γραφει ότι η συσκευη επανακινηθηκε και ότι θα πρεπει να δωσω pin κτλ....Ο ηχος ειδοποίησης για την συγκεκριμενη ενεργει πως απενεργοποιείτε?

2.Με το που δωσω το pin της σιμ και τον κωδικο κλειδώματος οθονης μου βγαζει ένα μηνυμα ''welcome to vodafone'' (το δουλευω με μια σιμ της VODAFONE) και από κατω εχει 2 επιλογες ''Ακυρο η' Οκ''

Αν δεν πατησω ένα από τα 2 η συκευη δεν μπαινει να ανοιξει κανονικα μεχρι να πατησω μια από τις 2 επιλογες...Πρωτη φορα συναντάω κατι τετοιο...Η συσκευη ειναι ξεκλειδωτη από παροχους....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ μου κανει κατι κουλα στην καταναλωση το ''Συστημα android''

Χθες εκλεισα τον 6ο κυκλο φορτισης με υπολοιπο μπαταρια 15% και 48 ωρες χρηση, 5,5 ωρες οθονη και το συστημα android ηταν 5ο στην καταναλωση με 11%

Σημερα στο 7ο κυκλο φορτισης σε 10 ωρες χρησης με 1,3 ωρες οθονη η μπαταρια εχει πεσει ηδη στο 66% και το συστημα android είναι στην πρωτη θεση με 12% καταναλωση και ακολουθει η οθονη με 6% καταναλωση...κατι δεν παει καλα....Εκανα μια εκαθαριση cache ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Σε 2 μερες παραλαμβανω το s10 plus και ηθελα να ρωτησω σχετικα με το led notification.Εχω δει οτι υπαρχει το holey light και το official good lock.Απο αυτες ποια δουλευει καλυτερα με απενεργοποιημενη την aod;Βασικα δεν εχω καταλαβει τι παιζει με την aod

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Σε 2 μερες παραλαμβανω το s10 plus και ηθελα να ρωτησω σχετικα με το led notification.Εχω δει οτι υπαρχει το holey light και το official good lock.Απο αυτες ποια δουλευει καλυτερα με απενεργοποιημενη την aod;Βασικα δεν εχω καταλαβει τι παιζει με την aod
Πάντα το official > 3rd party.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω Samsung από το note 3, 4.

Την διαφορά allways in display- aod, δεν την ξέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το link από την official good lock, από το play store ? , γιατί βρίσκω μόνον apk.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα και εγώ σήμερα την συσκευή τώρα είμαι στο στήσιμο μου έβγαλε και μια ενημέρωση Απριλίου αυτή είναι η τελευταία???

νομίζω βγήκε και μια πιο καινούρια που είχε πρόβλημα και την απέσυραν δεν λέω για αυτή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να μεγαλωσω το κουμπι space απο το πληκτρολογιο?

Πολλες φορες γραφω και παταω την τελεια που ειναι διπλα αντι για Space , ειδικα στον Chrome που γινεται μικροτερο.

Edited by cryptonakias13
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να μεγαλωσω το κουμπι space απο το πληκτρολογιο?

Πολλες φορες γραφω και παταω την τελεια που ειναι διπλα αντι για Space , ειδικα στον Chrome που γινεται μικροτερο.

Το πληκτρολόγιο της samsung δυστυχώς δεν είναι παραμετροποιήσιμο (και γι'αυτό έχω χρόνια να ασχοληθώ μαζί του.)

Γιατί δεν κάνεις μια δοκιμή για εναλλακτικό πληκτρολόγιο;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey&hl=el

Χρόνια το χρησιμοποιώ και δεν το αλλάζω με κανένα άλλο πληκτρολόγιο!

:happy:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω τον secure folder ίσως τον είχα κάνει απόκρυψη αλλά δεν μ τον δείχνει.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο της samsung δυστυχώς δεν είναι παραμετροποιήσιμο (και γι'αυτό έχω χρόνια να ασχοληθώ μαζί του.)

Γιατί δεν κάνεις μια δοκιμή για εναλλακτικό πληκτρολόγιο;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey&hl=el

Χρόνια το χρησιμοποιώ και δεν το αλλάζω με κανένα άλλο πληκτρολόγιο!

:happy:

 

Θα τo δοκιμασω, thanks

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την ase5 και μόλις πέρασα την ase6 .....

Καμία διαφορά με πριν Αφού πριν δεν είχε τα θέματα με την κάμερα και τα apps.....

Τελικά είναι ότι κάτσει στον καθένα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω τον secure folder ίσως τον είχα κάνει απόκρυψη αλλά δεν μ τον δείχνει.

 

Ρυθμίσεις- βιομετρικα και ασφάλεια- ασφαλής φάκελος. Και από εκεί έχει ρύθμιση να φαίνεται στο μενου

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

good lock, διάβασα ότι δεν περνάει στην Ελλάδα. Έχει διάφορες οδηγίες στο xda.

Αν το πέρασε κάποιος, οδηγίες , λινκ ?

Link to comment
Share on other sites

good lock, διάβασα ότι δεν περνάει στην Ελλάδα. Έχει διάφορες οδηγίες στο xda.

 

Αν το πέρασε κάποιος, οδηγίες , λινκ ?

Κατέβασε το nice lock φίλε μου και μέσω αυτού τα modules του goodlock. 84da79836b59eb94576f5cf435b82422.jpg

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το nicelock, έδωσα και 4€, την έκδοση paid, και θα το κοιτάξω το βράδυ. Ευχαριστώ.
Η paid δεν χρειάζονταν φίλε αλλά καλά έκανες εάν ήθελες να υποστιριξεις τον developer :)

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη άμα πας σε 1+7 pro περιμένω εντυπώσεις. Είδα ότι ψάχνεις

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Το σκέφτομαι αλλά δύσκολα..

Με κάνει πίσω το βάρος αλλά θα δείξει στην πορεία.!

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη άμα πας σε 1+7 pro περιμένω εντυπώσεις. Είδα ότι ψάχνεις

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Το σκέφτομαι αλλά δύσκολα..

Με κάνει πίσω το βάρος αλλά θα δείξει στην πορεία.!

 

The power of the S10 Plus be with you

Γιάννη μη το κάνεις, δεν υπάρχει πιο ολοκληρωμένη συσκευή από το S10+ αυτή τη στιγμή στην αγορά.

 

Δείτε το παρακάτω βίντεο, και θα καταλάβετε (μη σας παρασύρει ο τίτλος).

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- βιομετρικα και ασφάλεια- ασφαλής φάκελος. Και από εκεί έχει ρύθμιση να φαίνεται στο μενου

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Αναμονή για update μαιου. Για πιο γρήγορη φόρτιση να δούμε αν θα φέρουν . Note 10 με 45 w δε θα είναι αλλά δεν πειράζει..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη μη το κάνεις, δεν υπάρχει πιο ολοκληρωμένη συσκευή από το S10+ αυτή τη στιγμή στην αγορά.

 

Δείτε το παρακάτω βίντεο, και θα καταλάβετε (μη σας παρασύρει ο τίτλος).

 

Καλημέρα Βασίλη! Και μένα αυτή είναι η άποψη μου, ότι είναι η πιο ολοκληρωμένη συσκευή του 2019.

Απλα έχω απωθημένο να δοκιμάσω oneplus (Δεν ξέρω αν το κάνω)

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη μη μένεις στο βίντεο. Έχω και τις 2 συσκευές και προσωπική άποψη.

 

Άλλος αέρας με τον Snap φίλε... Αν βάλουμε τις 90hz και την φουλ οθόνη χωρίς τρύπες, την γρήγορη φόρτιση και το απίστευτο finger unlock, πετάγεται πολύ μπροστά από το S10+!

 

Φιλικά πάντα!

 

Ps. Μη το κάνουμε Vs, απλά καλό είναι να ακούμε και την άλλη άποψη από χρήστες που τα έχουν δουλέψει κι τα 2 και όχι από youtube. :)

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...