Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περάσατε κάποιο . xml μέσα; Εγώ από την αρχή που την έβαλα πέρασα κατευθείαν .xml και δεν έχω άποψη αν λειτουργεί χωρίς. Πάντως ξαναλέω ότι σε εμένα λειτουργεί άψογα από άποψη σταθερότητας. Για το αποτέλεσμα της φωτογραφίας θέλω να κάνω ακόμα κάποια τέστ. Σίγουρα έχει πολύ καλύτερο hdr από την μαμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περάσατε κάποιο . xml μέσα; Εγώ από την αρχή που την έβαλα πέρασα κατευθείαν .xml και δεν έχω άποψη αν λειτουργεί χωρίς. Πάντως ξαναλέω ότι σε εμένα λειτουργεί άψογα από άποψη σταθερότητας. Για το αποτέλεσμα της φωτογραφίας θέλω να κάνω ακόμα κάποια τέστ. Σίγουρα έχει πολύ καλύτερο hdr από την μαμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ποιον φάκελο πρεπει να τον βάλουμε;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Περάσατε κάποιο . xml μέσα; Εγώ από την αρχή που την έβαλα πέρασα κατευθείαν .xml και δεν έχω άποψη αν λειτουργεί χωρίς. Πάντως ξαναλέω ότι σε εμένα λειτουργεί άψογα από άποψη σταθερότητας. Για το αποτέλεσμα της φωτογραφίας θέλω να κάνω ακόμα κάποια τέστ. Σίγουρα έχει πολύ καλύτερο hdr από την μαμα.

Καλησπέρα. Εγω σε s10 exynos με Android 10 και καθαρή εγκατάσταση έχω βάλει την ZGCAM 687 μαζί με το DAX17 xml.. Όλα μια χαρά. Εσύ ποιο συνδιασμό έχεις για καλύτερο αποτέλεσμα?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Cube acr αυτό δουλεύει σίγουρα
Κάνει ηχογράφηση με χρήση Bluetooth ακουστικού;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγω σε s10 exynos με Android 10 και καθαρή εγκατάσταση έχω βάλει την ZGCAM 687 μαζί με το DAX17 xml.. Όλα μια χαρά. Εσύ ποιο συνδιασμό έχεις για καλύτερο αποτέλεσμα?? ;)

Κάποιο λινκ και σε ποιο φακελο βάζουμε το XML?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μια εβδομαδα κατοχος του s10+..πολυ καλυτερο απο το s9+που ειχα πριν σε ολα εκτος απο τη μπαταρια στην οποια δε βλεπω και καμια αισθητη διαφορα πανω κατω τα ιδια με s9+..επιπλεον οταν ανοιξα το κινητο τη πρωτη φορα το android 10 ηταν ηδη περασμενο απλα εγω περασα καποιες εφαρμογες απο το αντιγραφο ασφαλειας που ειχα..χρειαζεται να κανω καμια επαναφορα εργοστασιακων οπως διαβαζω και κανουν μερικοι και για ποιο λογο γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου το κάνει στο whatsapp. Λογικά είναι bug.

 

Το συγκεκριμένο θέμα τελικά δημιουργείται μόνο με 3rd party launcher όπως πχ. Nova.

Με τον προεπιλεγμένο της Samsung δε συμβαίνει, άρα και δε χρειάζεται επαναφορά.

 

Γενικότερα αρκετά animations δουλεύουν αισθητά πιο smooth με τον launcher της Samsung σε σχέση με Nova που το δοκίμασα παράλληλα.

 

Εδω και μια εβδομαδα κατοχος του s10+..πολυ καλυτερο απο το s9+που ειχα πριν σε ολα εκτος απο τη μπαταρια στην οποια δε βλεπω και καμια αισθητη διαφορα πανω κατω τα ιδια με s9+..επιπλεον οταν ανοιξα το κινητο τη πρωτη φορα το android 10 ηταν ηδη περασμενο απλα εγω περασα καποιες εφαρμογες απο το αντιγραφο ασφαλειας που ειχα..χρειαζεται να κανω καμια επαναφορα εργοστασιακων οπως διαβαζω και κανουν μερικοι και για ποιο λογο γινεται αυτο?

 

Όχι δε χρειάζεται. Συνίσταται σε περιπτώσεις που μιλάμε για αναβάθμιση από μία έκδοση Android στην επόμενη και ειδικά όταν παρατηρούμε προβλήματα στην καθημερινή λειτουργία της συσκευής.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Υπάρχει τρόπος στο cloud να δω μεμονωμένα φώτος και βίντεο πού έχω;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάνει ηχογράφηση με χρήση Bluetooth ακουστικού;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι αλλά λένε ότι ψάχνουν να βρούνε τον τρόπο.

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο θέμα τελικά δημιουργείται μόνο με 3rd party launcher όπως πχ. Nova.

Με τον προεπιλεγμένο της Samsung δε συμβαίνει, άρα και δε χρειάζεται επαναφορά.

 

Γενικότερα αρκετά animations δουλεύουν αισθητά πιο smooth με τον launcher της Samsung σε σχέση με Nova που το δοκίμασα παράλληλα.

 

Sent from my Galaxy S10

 

Ίσως φτάει ο nova, αλλά γενικότερα ο nova μου φαίνεται απίστευτα πιο smooth από τον stock. 5 λεπτά άντεξα με τον δεύτερο.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ούτε ένας ρε παιδιά μία απάντηση????

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εμένα ο browser (microsoft edge) παίζει σε ολόκληρη οθόνη. Σχετικά με την μπάρα του πληκτρολογίου: πήγαινε - settings / display / navigation bar και στο κάτω μισό της οθόνης έχει επιλογή "Show button to hide keyboard" - βάλτο στο off.

Ευχαριστώ το έψαχνα και εγώ καιρό αυτο

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι ακριβώς κάνει το Bixby; όσο και να έχω ψάξει κατι διαφωτιστικο δεν βλέπω!
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι απο τοτε που το εβαλαν δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε... Το 1ο που απενεργοποιω σε καθε Samsung κινητο που παιρνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι απο τοτε που το εβαλαν δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε... Το 1ο που απενεργοποιω σε καθε Samsung κινητο που παιρνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μηπως ξερεις πως γινεται να απενεργοποιηθει εντελως; εννοω να μη λειτουργει ουτε το κουμπι.

 

καπου το ειχα διαβασει παλιοτερα στο forum και το ειχα κανει αλλα τωρα εβαλα το android 10 και ξαναενεργοποιηθηκε.

 

Ψαχνω μεσω αναζητησης, σε παλιοτερα ποστ, ψαχνω σε αλλα θεματα και στον οδηγο του wind αλλα δεν μπορω να το βρω.

Edited by Seattheodore

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

επισης μηπως ξερει κανει πως γινεται στο android 10 να σταματησουν οι καταγραφες ψηφιακης ευεξιας;

 

Εχω απενεργοποιησει απο εφαρμογες-ειδικη προσβαση την προσβαση σε δεδομενα χρησης απο την εφαρμογη ψηφιακη ευεξια και γονικοι ελεγχοι αλλα συνεχιζει και μετραει ξεκλειδωματα, ειδοποιησεις κτλ(εχω κανει restart)

 

κατι χανω;

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

επισης μηπως ξερει κανει πως γινεται στο android 10 να σταματησουν οι καταγραφες ψηφιακης ευεξιας;

 

Εχω απενεργοποιησει απο εφαρμογες-ειδικη προσβαση την προσβαση σε δεδομενα χρησης απο την εφαρμογη ψηφιακη ευεξια και γονικοι ελεγχοι αλλα συνεχιζει και μετραει ξεκλειδωματα, ειδοποιησεις κτλ(εχω κανει restart)

 

κατι χανω;

 

Παμε ρυθμισεις-> (γραφουμε στην μπαρα)"Πρόσβαση σε δεδομ.χρήσης" ->παταμε Πρόσβαση σε δεδομ.χρήσης ( τεταρτο απο το τελος) ->Απενεργοποιείτε τα bixby , device health services, game launcher -> πατάτε πανω δεξια τις 3 τελειες-> εμφανιση εφαρμογων συστηματος-ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΥΕΞΙΑ*

 

Καντε μια επανεκκινηση, και βου α λααα αλλο τηλεφωνο θα το καταλαβετε... πιο γρηγορο και λιγοτερο ενεργοβορο...

Link to comment
Share on other sites

Παμε ρυθμισεις-> (γραφουμε στην μπαρα)"Πρόσβαση σε δεδομ.χρήσης" ->παταμε Πρόσβαση σε δεδομ.χρήσης ( τεταρτο απο το τελος) ->Απενεργοποιείτε τα bixby , device health services, game launcher -> πατάτε πανω δεξια τις 3 τελειες-> εμφανιση εφαρμογων συστηματος-ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΥΕΞΙΑ*

 

Καντε μια επανεκκινηση, και βου α λααα αλλο τηλεφωνο θα το καταλαβετε... πιο γρηγορο και λιγοτερο ενεργοβορο...

 

Ευχαριστω πολυ, τα εχω κανει ολα αυτα αλλα φαινεται να λειτουργει ακομα η ψηφιακη ευεξια.

 

Για παραδειγμα στο android 9 οι μετρητες ηταν ολοι στο μηδεν, τωρα συνεχιζει να μετραει.

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα ένα update σε eur BSL4 128mb 1/1/2020

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι απο τοτε που το εβαλαν δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε... Το 1ο που απενεργοποιω σε καθε Samsung κινητο που παιρνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω εντελώς διαφορετική άποψη για το Bixby - ιδιαίτερα για τα Bixby Routines, και τα Quick Commands. Μπορείς να κάνεις πράγματα που δεν γίνονται με άλλους assistants και συνεισφέρουν φοβερά στην λειτουργικότητα του συγκεκριμένου κινητού! Ψάξτε το λίγο και θα δείτε!

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Εχω εντελώς διαφορετική άποψη για το Bixby - ιδιαίτερα για τα Bixby Routines, και τα Quick Commands. Μπορείς να κάνεις πράγματα που δεν γίνονται με άλλους assistants και συνεισφέρουν φοβερά στην λειτουργικότητα του συγκεκριμένου κινητού! Ψάξτε το λίγο και θα δείτε!

 

Συμφωνώ και επαυξάνω...Απλός θέλει λίγη δουλίτσα από τον χρήστη για να το προσαρμόσει στα μέτρα του.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα ένα update σε eur BSL4 128mb 1/1/2020

 

και σε μενα ηρθε

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι ακριβώς κάνει το Bixby; όσο και να έχω ψάξει κατι διαφωτιστικο δεν βλέπω!

 

Πολλά και διάφορα. Το πιο χρήσιμο του είναι τα λεγόμενα Bixby Routines, μέσω των οποίων μπορείς να προγραμματίσεις διάφορες εργασίες με κάποιο milestone όπως πχ. όταν μπαίνεις στην δουλειά σου (GPS), να αλλάζει το προφίλ ήχων σε αθόρυβο. Ένας στο fb έλεγε ότι είχε φτιάξει ένα routine, που όταν άνοιγε την κάμερα, έμπαινε σε αθόρυβο και όταν την έκλεινε, ξαναγύριζε στο κανονικό προφίλ ήχου.

:ninja:

 

Δεν είχα το χρόνο να σου πω την αλήθεια προσωπικά να ασχοληθώ μαζί του, αλλά νομίζω ότι έχει και καλά. Το ενεργοποίησα ισα ισα για να βάλω το κουμπί του να ανοίγει με δυο κλικ και να μην το ανοιγω καταλάθος.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά, κάτοχος και γω εδώ και 10 μέρες, μια ερώτηση να κάνω, η αναγνώριση προσώπου καταναλώνει αρκετή μπαταρία ?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολλά και διάφορα. Το πιο χρήσιμο του είναι τα λεγόμενα Bixby Routines, μέσω των οποίων μπορείς να προγραμματίσεις διάφορες εργασίες με κάποιο milestone όπως πχ. όταν μπαίνεις στην δουλειά σου (GPS), να αλλάζει το προφίλ ήχων σε αθόρυβο. Ένας στο fb έλεγε ότι είχε φτιάξει ένα routine, που όταν άνοιγε την κάμερα, έμπαινε σε αθόρυβο και όταν την έκλεινε, ξαναγύριζε στο κανονικό προφίλ ήχου.

:ninja:

 

Δεν είχα το χρόνο να σου πω την αλήθεια προσωπικά να ασχοληθώ μαζί του, αλλά νομίζω ότι έχει και καλά. Το ενεργοποίησα ισα ισα για να βάλω το κουμπί του να ανοίγει με δυο κλικ και να μην το ανοιγω καταλάθος.

Να εισαι καλα για την πληροφόρηση..νομιζω μιυ έδωσες μια ιδέα τι παίζει!θέλει πάντως αρκετό ψάξιμο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...