Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ μόλις το έκανα.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ήρθε και σε εμένα 316.58 mb το θέμα είναι αν είδατε κάποια διαφορά η απλός είναι ένα κλασικό μηνιαίο security patch;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μόλις το έκανα. Μακάρι να φτιάξουν κι άλλο την μπαταρία !! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται τα apks του good lock αναβαθμίστηκαν και δουλεύουν και πάλι κανονικά στο Android 10.

Καλημέρα!good lock ή nice lock;ειναι το ιδιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!good lock ή nice lock;ειναι το ιδιο;

 

Καλημέρα το Nice Lock θα βάλεις το ίδιο είναι με το good lock απλά το δεύτερο δεν δουλεύει στην χώρα μας και μετά θα πας στο https://www.apkmirror.com/ και θα κατεβάσεις μια μια τις εφαρμογές που θες και θα τις ανοίγεις μέσα από το Nice Lock

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το Nice Lock θα βάλεις το ίδιο είναι με το good lock είναι απλά το δεύτερο δεν δουλεύει στην χώρα μας και μετά θα πας στο https://www.apkmirror.com/ και θα κατεβάσεις μια μια τις εφαρμογές που θες και θα τις ανοίγεις μέσα από το Nice Lock

Σε ευχαριστώ πολύ!!καλο σαβ/κο!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά μοιάζει να χτύπησε η κάρτα sd

 

https://i.imgur.com/e6dh4Pf.jpg

 

Σας έχει ξανατύχει αυτό ?

Edited by redcom7
Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά μοιάζει να χτύπησε η κάρτα sd

 

https://i.imgur.com/e6dh4Pf.jpg

 

Σας έχει ξανατύχει αυτό ?

 

Προσωπικά δεν μου έχει τύχη δοκίμασε να την βάλεις σε υπολογιστή να δεις αν την αναγνωρίζει να κρατήσεις τα αρχεία και μετά κανε της και ένα format από το pc σε exFAΤ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου έχει τύχη δοκίμασε να την βάλεις σε υπολογιστή να δεις αν την αναγνωρίζει να κρατήσεις τα αρχεία και μετά κανε της και ένα format από το pc σε exFAΤ

Σε υπολογιστή παίζει κανονικά.. Δεν Σβήνει αρχεία αλλά δεν με αφήνει να την κάνω και format.. Μάλλον τα έπαιξε.. Είμαστε για κάρτα.. Καμία πρόταση έχουμε?

Edited by redcom7
Link to comment
Share on other sites

Σε υπολογιστή παίζει κανονικά.. Δεν Σβήνει αρχεία αλλά δεν με αφήνει να την κάνω και format.. Μάλλον τα έπαιξε.. Είμαστε για κάρτα.. Καμία πρόταση έχουμε?

 

samsung evo plus

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά μοιάζει να χτύπησε η κάρτα sd

 

https://i.imgur.com/e6dh4Pf.jpg

 

Σας έχει ξανατύχει αυτό ?

Προσωπικά δεν μου έχει τύχει, αλλά το έχω δει να αναφέρεται σε παλαιότερες εκδόσης του android. Καλό είναι κατά την επαναφορά να αφαιρείς κάρτες sim και κάρτα μνήμης. Εγώ το κάνω πάντα. Είναι τα κατάλοιπα που μου έχουν μείνει από εποχές Xperia Arc...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ωραιο, καλο ,χρυσο το s20 ultra... ωραια 500 καμερες 200mp και θα πας να βγαλεις στορι με κανα φιλτρο στο insta , και θα βλεπεις τα pixel... ..αν παραμετροποιησεις το λειτουργικο για να υποστηριξει ολες τις δυνατοτητες και να τις αξιοποιησει στο επακρο και μετα πουλα στα 1400..αν βγαζει στορι σαν το iphone το τσαμπαμε day one
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στο viber μου έχει πιάσει χώρο 5 gb δεδομένα μέχρι στιγμής κ δεν είναι λόγω εικόνων που αποθήκευσα γιατί έσβησα πολλές.. Τι γίνεται κ θέλει τοσο χώρο; θα το σβήσω να το βάλω απτην αρχή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου έχει τύχει, αλλά το έχω δει να αναφέρεται σε παλαιότερες εκδόσης του android. Καλό είναι κατά την επαναφορά να αφαιρείς κάρτες sim και κάρτα μνήμης. Εγώ το κάνω πάντα. Είναι τα κατάλοιπα που μου έχουν μείνει από εποχές Xperia Arc...

Μάλλον αυτό θα κάνω από εδώ και πέρα...

 

Πήρα ήδη την evo που προτείνει ο φίλος παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που ζηλεύω από τα S20/S20+ είναι ο κύριος φακός που είναι στα 1,8μm (πολύ πιο φωτεινός άρα πολύ καλύτερα αποτελέσματα στις low light). Άντε ίσως λίγο και η μπαταρία αν και αυτή με βγάζει άνετα 1,5 μέρα. Όλα τα υπόλοιπα με αφήνουν προσωπικά αδιάφορο.
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την μπαταρια μην εισαι και τοσο σιγουρος.εχω το s10 5G που ειναι 4500 σε σχεση με 4100 το s10+ κ ειναι τα ιδια πανω κατω..καιει το s10 5G.με το p30 pro χτυπαγα 9 ωρες!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έλεγε ο ΜΚBHD ότι το 5G του είναι μούφα? "Κομμένες" δυνατότητες. Αλλά δεν το κατάλαβα καλά, το είδα και βιαστικά.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έλεγε ο ΜΚBHD ότι το 5G του είναι μούφα? "Κομμένες" δυνατότητες. Αλλά δεν το κατάλαβα καλά, το είδα και βιαστικά.

 

Κυκλοφορούν 2 βασικές εκδόσεις 5G αυτή τη στιγμή. Η μία (sub6) προσφέρει μεγαλύτερη κάλυψη αλλά με ταχύτητες λίγο μεγαλύτερες από το υπάρχων 4G. Αυτή προσφέρεται από τις ήδη υπάρχουσες εγκαταστάσεις. Η άλλη (millimeter wave) προσφέρει πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες αλλά με πολύ μικρότερη κάλυψη και χρειάζεται νέες εγκαταστάσεις. Τα S20/S20+ έχουν Modem 5G Sub6. Το S20 Ultra έχει Modem 5G και sub6 και millimeter wave. Ουσιαστικά αν το κριτήριο κάποιου είναι μόνο το 5G τότε πάει αναγκαστικά για το Ultra καθώς το sub6 προσφέρει περίπου 15% υψηλότερες ταχύτητες σε σχέση με το 4G.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανεξάρτητα από το οικονομικό κομμάτι πιστεύετε ότι ο λίγο καλύτερος φακός θα σας κάνει να μεταβείτε στο ultra. Το ξέρω ότι είναι καθαρά υποκειμενικά τα κριτήρια του καθένα αλλά ρε γμτ μου είναι η πρώτη φορά που δεν θα αναβαθμιστώ..

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανεξάρτητα από το οικονομικό κομμάτι πιστεύετε ότι ο λίγο καλύτερος φακός θα σας κάνει να μεταβείτε στο ultra. Το ξέρω ότι είναι καθαρά υποκειμενικά τα κριτήρια του καθένα αλλά ρε γμτ μου είναι η πρώτη φορά που δεν θα αναβαθμιστώ..

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν δουμε απο κοντα την οθονη και την καμερα και δεν το πιασουμε στα χερια μας δεν νομιζω οτι μπορουμε να πουμε αν αξιζει η μεταβαση ή οχι. όπως και να έχει προσωπικα μιλαω μόνο για το ultra.

 

Για μενα η καμερα του ultra συν το 5G ειναι μεγαλη αναβαθμιση, μεγαλύτερη από οτι ηταν απο S8 σε S9 ή από S9 σε S10. Αλλα όπως και να έχει μιλάμε για πολλά χρήματα ειδικά τους πρώτους μήνες κυκλοφοριας.

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν 2 βασικές εκδόσεις 5G αυτή τη στιγμή. Η μία (sub6) προσφέρει μεγαλύτερη κάλυψη αλλά με ταχύτητες λίγο μεγαλύτερες από το υπάρχων 4G. Αυτή προσφέρεται από τις ήδη υπάρχουσες εγκαταστάσεις. Η άλλη (millimeter wave) προσφέρει πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες αλλά με πολύ μικρότερη κάλυψη και χρειάζεται νέες εγκαταστάσεις. Τα S20/S20+ έχουν Modem 5G Sub6. Το S20 Ultra έχει Modem 5G και sub6 και millimeter wave. Ουσιαστικά αν το κριτήριο κάποιου είναι μόνο το 5G τότε πάει αναγκαστικά για το Ultra καθώς το sub6 προσφέρει περίπου 15% υψηλότερες ταχύτητες σε σχέση με το 4G.

Thanks! Δεν το ήξερα!

 

Για μενα η καμερα του ultra συν το 5G ειναι μεγαλη αναβαθμιση.

Το 5G γιατί? Είναι σχεδόν αδύνατον να είναι διαθέσιμη η άδεια μέσα στο 2020, που σημαίνει CAPEX μέσα στο 2021, που σημαίνει επαρκής κάλυψη, αρκετά αργότερα. Σε τι θα σε βοηθήσει?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Δεν το ήξερα!

 

 

Το 5G γιατί? Είναι σχεδόν αδύνατον να είναι διαθέσιμη η άδεια μέσα στο 2020, που σημαίνει CAPEX μέσα στο 2021, που σημαίνει επαρκής κάλυψη, αρκετά αργότερα. Σε τι θα σε βοηθήσει?

 

ειναι εντελως υποκειμενικο αλλα το να δωσω τοσα χρηματα και να μην ειναι 5G το επόμενο μου κινητό για μενα δεν παίζει,

βέβαια είχα την εντύπωση ότι καπου μέσα στη χρονιά θα υπάρξουν και σε μας εξελιξεις, αν τώρα δεν δουμε 5g στην Αθήνα μέσα στον επόμενο 1,5 χρόνο τότε έχεις δίκιο, δεν θα παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο.

 

όπως και να έχει αν δεν το πιάσω με τα χέρια μου να το δω δεν μπορω να πω αν αξίζει η μετάβαση, μπορεί η αίσθηση να είναι απλά οκ, αλλά μπορεί να είναι και ουαου. Θα δούμε.

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

ειναι εντελως υποκειμενικο αλλα το να δωσω τοσα χρηματα και να μην ειναι 5G το επόμενο μου κινητό για μενα δεν παίζει, βέβαια είχα την εντύπωση ότι κάπου μέσα στη χρονιά θα υπάρξουν και σε μας εξελιξεις, αν τώρα δεν δουμε 5g στην Αθήνα μέσα στον επόμενο 1,5 χρόνο τότε έχεις δίκιο, δεν θα παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο. όπως και να έχει αν δεν το πιάσω με τα χέρια μου να το δω δεν μπορω να πω αν αξίζει η μετάβαση, μπορεί η αίσθηση να είναι απλά οκ, αλλά μπορεί να είναι και ουαου. Θα δούμε.

Εξελίξεις θα υπάρξουν, αλλά, άλλο αυτό και άλλο το πότε θα το δεις σε συσκευή.

Φάσμα τέλος του χρόνου, κεραίες τον επόμενο, επαρκές σήμα.... Ίδωμεν... Και όλα αυτά χωρίς να προκύπτουν προβλήματα με τον εξοπλισμό.

Δεν αξίζει να το έχεις καν στο μυαλό σου για το επόμενο κινητό, εκτός αν σκοπεύεις να το κρατήσεις πάνω από 3 χρόνια.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εξελίξεις θα υπάρξουν, αλλά, άλλο αυτό και άλλο το πότε θα το δεις σε συσκευή.

Φάσμα τέλος του χρόνου, κεραίες τον επόμενο, επαρκές σήμα.... Ίδωμεν... Και όλα αυτά χωρίς να προκύπτουν προβλήματα με τον εξοπλισμό.

Δεν αξίζει να το έχεις καν στο μυαλό σου για το επόμενο κινητό, εκτός αν σκοπεύεις να το κρατήσεις πάνω από 3 χρόνια.

 

κατάλαβα...

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ας ανοιχτεί νέο θέμα, μην βγαίνετε εκτός θέματος. Και εγώ έριξα παραγγελία και θα δώσω νότε άμεσα για να καλύψω διαφορά. Με χαλάει μέγεθος αλλά αν η κάμερα κάνει τη διαφορά θα το φάω..δεν βρίσκω πουθενά specs κάμερας των μικρών, εννοώ μεγέθη αισθητήρων.. Για να δω πόσο αξίζουν αλλά θεωρώ ότι αξίζει μόνο το Ultra σε σχέση με τα περσινα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...