Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, το 2Χ είναι από την τρίτη κάμερα. Επίσης στην μπροστινή είναι μια κάμερα και η δεύτερη οπή είναι αισθητήρας βάθους, που δεν χρησιμοποιείται αυτόνομα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα .διάβασα χτες ότι έρχεται update σε εμάς με καλούδια άπο το s20.για να δούμε..

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το 2Χ είναι από την τρίτη κάμερα. Επίσης στην μπροστινή είναι μια κάμερα και η δεύτερη οπή είναι αισθητήρας βάθους, που δεν χρησιμοποιείται αυτόνομα.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Στο δικό μου πάντως το 1,0χ και το 2,0χ βλέπει από τη μεσαία κάμερα.τι να κανω;δεν είχα κάνει καθαρή εγκατάσταση στο android 10.να φταίει αυτο;να κανω ξαναπερασω τη 10;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως ανάλογα με τις συνθήκες χρησιμοποιεί και την κύρια κάμερα με digital zoom.

Εδώ το αναφέρουν και άλλοι :

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μόλις μου ήρθε ένα μικρό update λογισμικού Φεβρουαρίου 14.84 mb.

 

Καλημέρα... άλλαξε τπτ με αυτό το μικρό update;;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1)Η συνολική σταθερότητα των λειτουργιών έχει βελτιωθεί.

2)Η ασφάλεια της συσκευής σας βελτιώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συζήτηση περί αναβαθμίσεων είναι ατέρμονη. Κάποιος μπορεί να βρει πολύ χρήσιμα στοιχεία και να αξίζει, κάποιος άλλος όχι και αν τον αφήνει αδιάφορο (στη συγκεκριμένη περίπτωση μεταξύ S10/S20 προσωπικά ανήκω στη δεύτερη κατηγορία). Εγώ δεν θα διαφωνήσω με κάποιον που θεωρεί αξιόλογη μια μετάβαση. Θυμώνω πλέον όμως με το ρυθμό που δίνονται τα νέα χαρακτηριστικά.

 

Ας μιλήσουμε για την κάμερα και ας αφήσουμε αυτήν των 108 απ' έξω. Θέλουν να μας πουν δηλαδή ότι η αναβάθμιση της βασικής κάμερας των 12ΜΡ με τα 1,8μm (από τα 1,4) έγινε δυνατή φέτος. Ότι από το S7 μέχρι και το S10 (χώρια τα Note που φοράνε την ίδια), δεν έγινε καμιά εξέλιξη και αναβάθμιση στους αισθητήρες και φέτος οι τρελοί επιστήμονες τα κατάφεραν!

 

Ας μιλήσουμε για το stereo μπροστινό ηχείο και ας μας εξηγήσει κάποιος ποιο είναι αυτό το φοβερό harware που έκανε το S9 ικανό να έχει stereo αλλά το S8 όχι.

 

Ας μιλήσουμε γιατί στο S7 κατάφεραν να χωρέσουν μπαταρία 1000mAh μεγαλύτερη από το S6 με σχεδόν ίδιο body. To ίδιο ισχύει για το S10 σε σχέση με τα S8/S9. Και μη μου πείτε ότι φταίει που αυξάνεται η κατανάλωση, διότι η οθόνη είναι 2Κ από εποχής S6, οι επεξεργαστές γίνονται κάθε χρόνο όλο και λιγότερο ενεργοβόροι και το λειτουργικό γίνεται κάθε χρόνο όλο και πιο αποδοτικό στη διαχείριση.

 

Ας μιλήσουμε για την πολιτική των updates και ας μας εξηγήσουν ποιο είναι αυτό το φοβερό hardware που έχει το S9 που το κάνει ικανό για Android 10 αλλά το S8 όχι.

 

Ας μιλήσουμε για τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων, που στο S8 τον βάλανε στου βοδιού το κέρατο και στο S9 κατάφεραν οι αρχιτέκτονες και τον κατέβασαν κάτω από την κάμερα.

 

Ας μιλήσουμε για δυνατότητες όπως το double tap to wake που κινέζικα τα είχαν χρόνια τώρα αλλά εμείς έπρεπε να περιμένουμε τη δευτέρα παρουσία για να τα δούμε.

 

Θα μπορούσα να πω πολλά ακόμα αλλά εν έχει νόημα. Για εμένα η πραγματική προσπάθεια της Samsung για καινοτομία σε μεγάλη κλίμακα σταμάτησε στο S6/S7. Από κει και πέρα δίνει πράγματα με το σταγονόμετρο και με το στανιό. Προσωπικά το μόνο που με κράτησε φέτος στο S10 από το να πάω στο One Plus 7 Pro ήταν η ασύρματη φόρτιση και μόνο αυτή γιατί είμαι εξαρτημένος.

Link to comment
Share on other sites

@super_f , μια χαρά τα γράφεις. Εγώ πάντως έχω μείνει με το s7 edge και το lens Kit cover. Ok , έχει βίδωνε ξεβίδωνε όμως εκμεταλλεύεται πλήρως τον μεγαλύτερο αισθητήρα 1/2.5" . Επίσης δεν χρησιμοποιώ τηλεφακό μιας κι έχω πάντα μαζί μου την Sony rx100. Ουσιαστικά όταν χρειάζομαι wide angle φακό για εσωτερικές λήψεις χρησιμοποιώ το κινητό μου. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από κάθε άποψη. Υπόψιν λειτουργεί και το ois & σε συνδυασμό με το f.1.7 κάνει θαύματα!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@super_f , μια χαρά τα γράφεις. Εγώ πάντως έχω μείνει με το s7 edge και το lens Kit cover. Ok , έχει βίδωνε ξεβίδωνε όμως εκμεταλλεύεται πλήρως τον μεγαλύτερο αισθητήρα 1/2.5" . Επίσης δεν χρησιμοποιώ τηλεφακό μιας κι έχω πάντα μαζί μου την Sony rx100. Ουσιαστικά όταν χρειάζομαι wide angle φακό για εσωτερικές λήψεις χρησιμοποιώ το κινητό μου. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από κάθε άποψη. Υπόψιν λειτουργεί και το ois & σε συνδυασμό με το f.1.7 κάνει θαύματα!

 

Αυτό το Kit που λες το είχα ερωτευτεί! Όταν έκανα την μετάβαση από S6 σε S8+ θεωρούσα σίγουρο ότι θα βγάλει ανάλογο Kit και για το S8 η Samsung αλλά έμεινα με την όρεξη. Υπάρχει και το kit της moment βέβαια αλλά είναι εξωφρενικά ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Κ γω για το s7 edge το είχα λατρέψει κ έδειχνε πως κάτι καλό κρατάς στα χέρια σου με τους 2 φακούς κ την ποιοτική θήκη .. Αλλά κ την ευκολία με το s10 plus κ γενικά σαν συσκευή την έχω ερωτευτεί όπως τότε με το edge..

Αν κ αλλάζω συχνά συσκευές τώρα που κλείνω 1χρόνο με το 10plus μέχρι στιγμής δεν νιώθω την ανάγκη για αναβάθμιση.. Μακάρι να μπορούσα να κάνω αναβάθμιση στο s22 η s23. Αλλά κ σε note ίσως πάω κάποια στιγμή η σε αναδιπλωμενο με πενάκι θα είναι σούπερ...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Συνολικά η σειρά s10 είναι εξαιρετική όμως δεν έδωσε αυτό το κάτι παραπάνω όπως κάνει λ.χ. η Huawei. Από την σειρά είτε p10 είτε mate 10 σε σειρά 20,30 κλπ οι εξελίξεις ήταν σημαντικότατες ιδιαίτερα στο θέμα των καμερών που ενδιαφέρει πολύ κόσμο λόγω ευκολίας χρήσης των κινητών τηλεφώνων. Όπως και να χει τα κινητά τηλέφωνα έχουν ξεπεράσει κάθε προσδοκία κατά την γνώμη μου στο θέμα των καμερών. Ουσιαστικά έχει μπει η ταφόπλακα των compact φωτογραφικών μηχανών με μικρού μεγέθους αισθητήρες κι όχι μόνο. Κι εδώ κλείνω γιατί ξέφυγε το θέμα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

konakis αυτα που λες δεν στεκουν..καθε χρονο οι καθε εταιρια ανεβαινει αλλο level και φετος η samsung ανεβηκε 2 level ακομα παραπανω!η huawei τα εχει βρει σκουρα λογω ban λογικο ειναι να προσπαθει να βρει τον δρομο της που αν δν αρθει το ban ηδη επιπτωσεις εχει.καμια εταιρια δν κοιταζει το πισω αλλα το μπροστα!ολο και καθε χρονο τεχνολογικα μαθαινουμε!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Η άποψή σου, η άποψή μου.... κι εγώ μόνο samsung δουλεύω τα τελευταία 4 χρόνια περίπου όμως η Huawei έχει κάνει άλματα πραγματικά κι αυτό φαίνεται από τις πωλήσεις της τα τελευταία χρόνια, ενώ η Samsung απλά έδινε "βελτιώσεις " ... και σταματώ εδώ είμαστε off topic
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η άποψή σου, η άποψή μου.... κι εγώ μόνο samsung δουλεύω τα τελευταία 4 χρόνια περίπου όμως η Huawei έχει κάνει άλματα πραγματικά κι αυτό φαίνεται από τις πωλήσεις της τα τελευταία χρόνια, ενώ η Samsung απλά έδινε "βελτιώσεις " ... και σταματώ εδώ είμαστε off topic

 

Αυτό που λες είναι μια σούπα που την λένε, όσοι δεν ασχολούνται με την τεχνολογία η νομίζουν ότι τεχνολογία είναι τα megapixel της κάμερας.... Και ναι σίγουρα έχει κάνει πολύ καλές πωλήσεις ή huawei αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι ο περισσότερος κόσμος δεν γνωρίζει η κρίνει μόνο από την κάμερα ένα κινητό!!!!! Από προσωπική εμπειρία ή samsung έκανε χαμηλότερες αναβάθμισης αλλά έπιασε ολλο το φάσμα των update ενός κινητού από UI μέχρι και κάμερα!!!! Η Huawei τι έκανε εκτός από την κάμερα????? Που είτε πάρεις το p9 είτε πάρεις το p30 είναι το ίδιο μενού!!!! Για αυτό σου λέω άλλο η γνώση της τεχνολογίας και άλλο η προώθηση της παπατζας της κάμερας....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ επειδή έχει γεμίσει γκουρού κ γνώστες εγώ φωτογραφίζω με κάτι "δεινόσαυρους" όπως το είχα διαβάσει σε γειτονικό site τεχνολογίας με αφορμή την παρουσίαση της τελευταίας FF D780 της Nikon. Αλλά πραγματικούς δεινόσαυρους όπως είναι η canon 5d classic, nikon d700 the legend κλπ κλπ. Η συσκευή που δουλεύω είναι το s8 plus & το s7 edge λόγω μεγέθους το καλοκαίρι. Εσείς έχετε παρωπίδες και κολλήματα... Ούτε το ui μου άρεσε ποτέ της Χαβάη κάτι μέρες άντεξα με p20 pro & mate 20 επίσης
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι μια σούπα που την λένε, όσοι δεν ασχολούνται με την τεχνολογία η νομίζουν ότι τεχνολογία είναι τα megapixel της κάμερας.... Και ναι σίγουρα έχει κάνει πολύ καλές πωλήσεις ή huawei αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι ο περισσότερος κόσμος δεν γνωρίζει η κρίνει μόνο από την κάμερα ένα κινητό!!!!! Από προσωπική εμπειρία ή samsung έκανε χαμηλότερες αναβάθμισης αλλά έπιασε ολλο το φάσμα των update ενός κινητού από UI μέχρι και κάμερα!!!! Η Huawei τι έκανε εκτός από την κάμερα????? Που είτε πάρεις το p9 είτε πάρεις το p30 είναι το ίδιο μενού!!!! Για αυτό σου λέω άλλο η γνώση της τεχνολογίας και άλλο η προώθηση της παπατζας της κάμερας....

 

Σωστό αυτό που λες αλλά το έπιασε μετά από χρόνια γκρίνιας και αγανάκτησης για το TouchWiz και μετέπειτα Samsung Experience. Και το έκανε γιατί ακριβώς όλα τα υπόλοιπα άρχισε να τα δίνει με το σταγονόμετρο.

Link to comment
Share on other sites

Η άποψή σου, η άποψή μου.... κι εγώ μόνο samsung δουλεύω τα τελευταία 4 χρόνια περίπου όμως η Huawei έχει κάνει άλματα πραγματικά κι αυτό φαίνεται από τις πωλήσεις της τα τελευταία χρόνια, ενώ η Samsung απλά έδινε "βελτιώσεις " ... και σταματώ εδώ είμαστε off topic

 

Έχεις απόλυτο δίκιο συμφωνώ.Οποιος δε μπορει να αναγνωρισει οτι η huawei ειναι πολυ μπροστα σε καμερες και διαχειριση μπαταριας ειναι απλα κολλημενος.Η σαμυ εχει καλυτερο λογισμικο και οθονες.Τωρα ο καθενας κρινει τι χρειαζεται περισσοτερο και αγοραζει.Εγω προσωπικα αν δεν ηταν το μπαν το σκεφτομουν για huawei.

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, (αν και με καλύπτει απόλυτα ακόμα) σκέφτομαι να μεταβώ από s9+ σε 10+. Μήπως περισσεύει σε κανεναν ο κωδικός έκπτωσης που έχει στείλει ο Γερμανός σε ορισμένους για αγορά s10+ και μπορεί να μου τον στείλει με pm;;;:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή έκανα μετάβαση απτό 9plus στο 10 plus μόνο κ μόνο για την τρίτη κάμερα με τον ευρυγωνιο για κάποιον που του αρέσει να βγάζει φώτο αξίζει.. Κ γω θα το σκεφτόμουν κάποια στιγμή για huawei αλλά ένας ακόμα σοβαρός λόγος που μένω στη σαμι είναι η σμαρτεκ. Το καλύτερο service απόλες τις μάρκες αχρείαστο να είναι..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας οδηγός στο πώς λειτουργεί το nice look ;; Γιατί το κατέβασα αλλά μέσα δεν υπάρχουν οι εφαρμογές...

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας οδηγός στο πώς λειτουργεί το nice look ;; Γιατί το κατέβασα αλλά μέσα δεν υπάρχουν οι εφαρμογές...

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει να κατεβάσεις τα modules ξεχωριστά. Ψάξε για το Nice Lock Downloader Companion. Με αυτό θα κατεβάσεις τα modules που θες και αφού τα εγκαταστήσεις θα εμφανιστούν στο Nice Lock.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Έρχομαι από S9+

 

Είδα υπάρχουν διαφορές σε χαρακτηριστικά. Κάμερα τι λέει; αξίζει η μετάβαση; δωρεάν θα μου γίνει ουσιαστικά γιατί χρειάζεται κινητό η γυναίκα οπότε θα πάρω σε καλή τιμή ένα S10+ που βρήκα και η γυναίκα το S9+

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Power delivery charge με το quick charge δεν είναι το ίδιο; δηλαδή φορτιστές με quick charge 3 δε θα φορτίζουν το s10+ γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...