Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μου ήρθε update στην κάμερα από το Galaxy store για την κάμερα. Ξέχωρα ότι δεν νομίζω ότι έχει ξαναγίνει νομίζω ότι παίρνω και καλύτερα αποτελέσματα στο night mode. Ξέρουμε αν είναι bug fixes της 2.1 (έχω 2.0 ακόμα one UI) ή αν είναι update της κάμερας συνολικότερα?

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Κάτι στο βίντεο διόρθωσε, το έγγραψε το update

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα αυτό στο xda. Λιγο τραβηγμένο μου φαίνεται αλλά μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει που έχει περάσει την 2.1. Θα το γράψω και στο νήμα του note 10.

 

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D4077139&share_tid=4077139&share_fid=3793&share_type=t&link_source=app

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι στο βίντεο διόρθωσε, το έγγραψε το update

 

Καλησπέρα κι εμένα μου ήρθε το Update και νομίζω έχω λίγο καλύτερα αποτελέσματα στο night mode και μπροστά και πίσω στη κάμερα...Αν γνωρίζει κανείς τι ακριβώς ήταν αυτό το Update να μας ενημερώσει...ότι έρχεται καλοδεχούμενο πάντα απλά μου έκανε και μένα εντύπωση στο galaxy store δε μου έχει ξαναέρθει για κάμερα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, είτε με το καλώδιο είτε με αυτό με τις θύρες usb

Μπιρω να παίζω το κινητό στην τηλεόραση κ να Μπιρω να κάνω επεξεργασία φωτογραφίας η μόνο με το δεύτερο να γίνεται αυτό που θα δουλεύει σαν υπολογιστής;;

 

Φυσικά και μπορείς. Το περιβάλλον DeX είναι ένα, το πως θα το ενεργοποιήσεις είναι δικιά σου επιλογή. Όλα κάνουν την ίδια δουλειά.

Απλά ανέφερα τα κατά του καλωδίου hdmi που είμαι κάτοχος.

Η μόνη διαφορά είναι στα περιφερειακά που ανέφερα πιο πάνω.

Δοκιμασμένες εφαρμογές σε DeX για επεξεργασία φωτογραφίας: Snapseed, Airbrush και η επεξεργασία από τη συλλογή της Samsung.

Στη θέση σου θα το δοκίμαζα πρώτα σε ένα υπολογιστή και αν σου δουλεύουν οι εφαρμογές που χρησιμοποιείς, τότε θα προχωρούσα σε αγορά μιας από τις συσκευές ή του καλωδίου που ανέφερα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρήκα αυτό στο xda. Λιγο τραβηγμένο μου φαίνεται αλλά μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει που έχει περάσει την 2.1. Θα το γράψω και στο νήμα του note 10.

 

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D4077139&share_tid=4077139&share_fid=3793&share_type=t&link_source=app

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Ψιλοαπίθανο να δουλέψει. Ο ρυθμός ανανέωσης είναι θέμα panel όχι ρύθμισης. Η μόνη περίπτωση να δούλευε θα ήταν αν η σειρά 10 είχε panel 120Hz το οποίο η Samsung για κάποιον περίεργο λόγο τόσο καιρό το είχε κλειδωμένο στα 60Hz και το έκρυβε, πράγμα απίθανο.

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοαπίθανο να δουλέψει. Ο ρυθμός ανανέωσης είναι θέμα panel όχι ρύθμισης. Η μόνη περίπτωση να δούλευε θα ήταν αν η σειρά 10 είχε panel 120Hz το οποίο η Samsung για κάποιον περίεργο λόγο τόσο καιρό το είχε κλειδωμένο στα 60Hz και το έκρυβε, πράγμα απίθανο.

 

Techmaniacs: Πως ενεργοποιούμε το 120Hz refresh rate στα Samsung Galaxy S10 και Note 10.

https://techmaniacs.gr/pos-energopoioyme-to-120hz-refresh-rate-sta-samsung-galaxy-s10-kai-note-10/

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει την τελευταία αναβάθμιση σε Ελληνική συσκευή;
Όχι, την έχουν πάρει πολύ λίγες χώρες.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Techmaniacs: Πως ενεργοποιούμε το 120Hz refresh rate στα Samsung Galaxy S10 και Note 10.

https://techmaniacs.gr/pos-energopoioyme-to-120hz-refresh-rate-sta-samsung-galaxy-s10-kai-note-10/

 

αδυνατο να δουλευει, και δε νομιζω να ρισκαρω την προσπαθεια οταν μου ερθει η 2.1

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Techmaniacs: Πως ενεργοποιούμε το 120Hz refresh rate στα Samsung Galaxy S10 και Note 10.

https://techmaniacs.gr/pos-energopoioyme-to-120hz-refresh-rate-sta-samsung-galaxy-s10-kai-note-10/

 

Τον ίδιο οδηγό παραθέτεις. Αυτό δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένας οδηγός που εμφανίζει την ρύθμιση για τον ρυθμό ανανέωσης την οποία η Samsung έχει κρυμμένη στη σειρά 10 γιατί απλούστατα το πάνελ είναι 60Hz και δεν έχει νόημα να υπάρχει εκεί. Αντίστοιχα μπορεί να υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσεις στη κάμερα τη ρύθμιση για 100x zoom, αυτό όμως με την κάμερα του S10 αποκλείεται να επιτευχθεί.

 

Για να γίνει πιο κατανοητό, είναι σα να ανοίγεις μια τρύπα στο ταμπλό του αυτοκινήτου σου και να βάζεις έναν διακόπτη που λέει επάνω turbo. Μπορείς να τον ανοιγοκλείνεις όσες φορές θέλεις, το αμάξι όμως turbo δε θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα s10+ ελληνικό έχει παρατηρήσει κανείς όταν κοιτάει την οθονη του κινητού ανοιχτή να ΡΩΖΙΖΕΙ λίγο; Όχι πολύ και δεν είναι flickering.. απλά εχω παρατηρήσει πως αντικρίζω μια ροζ απόχρωση βαθιά μέσα.

Ωστόσο να αναφέρω πως το κινητό έχει αγοραστεί από τον Γερμανό

Το είχα πάρει μεταχειρισμένο από insomnia ο τύπος είχε πολλές αξιολογήσεις. Ισχυριζόταν πως δεν έχει αλλάξει την οθόνη . Ευχαριστώ.

Edited by feik
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα s10+ ελληνικό έχει παρατηρήσει κανείς όταν κοιτάει την οθονη του κινητού ανοιχτή να ΡΩΖΙΖΕΙ λίγο; Όχι πολύ και δεν είναι flickering.. απλά εχω παρατηρήσει πως αντικρίζω μια ροζ απόχρωση βαθιά μέσα.

Ωστόσο να αναφέρω πως το κινητό έχει αγοραστεί από τον Γερμανό

Το είχα πάρει μεταχειρισμένο από insomnia ο τύπος είχε πολλές αξιολογήσεις. Ισχυριζόταν πως δεν έχει αλλάξει την οθόνη . Ευχαριστώ.

 

το ίδιο πρόβλημα έχω και έγω μερικές φορές το κάνει για δευτερόλεπτα και μετά έπανερχεται.ήθελα και έχω να το θέσω το έρωτημα.έμενα έιναι αγορασμένο άπο Σκρουτζ

όποιος ξέρει άς άπαντησέι.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα έχω και έγω μερικές φορές το κάνει για δευτερόλεπτα και μετά έπανερχεται.ήθελα και έχω να το θέσω το έρωτημα.έμενα έιναι αγορασμένο άπο Σκρουτζ

όποιος ξέρει άς άπαντησέι.

 

Μερικές φορές μόνο; Ποιες δηλαδή;

Από ποιο μαγαζί;

Link to comment
Share on other sites

το κάνει σπάνια,άπο έκει που έιναι κάτασπρη και λαμπερη σε δευτερόλεπτα κάνει άυτο το ροζ όπως έγραψε και ο φίλος παραπάνω. προσωπικά δεν με ένοχλει καθολου, και ούτε ήθελα να το αναφέρω αλλά μιας και το ξεκίνησε το παιδί έιπα να το αναφέρω και εγώ.το κινητό το έχω αγορασμένο απο το mx store.
Link to comment
Share on other sites

Αμα κατεβασεις το κοκκινο στις ρυθμισεις οθονης των χρωματων παλι ροζιζει ?
Link to comment
Share on other sites

Αμα κατεβασεις το κοκκινο στις ρυθμισεις οθονης των χρωματων παλι ροζιζει ?

 

 

Λογικά θα χρειαστεί service... Γιατί αν είναι αναλαμπή για δευτερόλεπτα κάτι δεν πάει καλά...

 

S δεν θυμάμαι τώρα που έχει μανισιο βίντεο καταγραφής οθόνης πως βγάζουμε το άλλο που είχαμε βάλει μόνοι μας ;;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αμα κατεβασεις το κοκκινο στις ρυθμισεις οθονης των χρωματων παλι ροζιζει ?

 

Καλημέρα .θα το δοκιμάσω και άυτο με το κόκκινο.μηπως έπειδη έχω την όθονη έντονη και Όχι φυσικη? παίζει ρόλο άυτο?

 

υγ μολις μου ήρθε το update. vodafone EU.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .θα το δοκιμάσω και άυτο με το κόκκινο.μηπως έπειδη έχω την όθονη έντονη και Όχι φυσικη? παίζει ρόλο άυτο?

 

υγ μολις μου ήρθε το update. vodafone EU.

 

Σε S9 android 10 εχω τις ρυθμισεις οπως παρακατω .

Για καντες ετσι πχ.να δουμε εαν διορθωνεται η οχι.Μπορεις το κοκκινο να το κατεβασεις προς τα αριστερα κιαλλο.

92388200_1412985495540258_8736239951403810816_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeHPVOK85aerZBrflpcY1it3KX3O-MnEWK4pfc74ycRYriZrTN3VlKCdzOfYaZUaAJdDHc8kSo0-VcxmjN7r_5JD&_nc_ohc=JGWak4mAKUwAX9fR7Wt&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=d10a1215b3b57d646baf6ed70cc28270&oe=5EAF671E

 

92402084_1412985578873583_7635187061728739328_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeHFRZqp3SXH--7x6MuKVyLJmZzioyW7t72ZnOKjJbu3vQQhcErjD8xvesrloZ_J1H3i5MxYMTot3-c4h9vlsEJ_&_nc_ohc=wvujHAntbG8AX_QP62B&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=14&oh=e2cb349aa9f9d5067ffa090f8e6415d4&oe=5EB2207E

Link to comment
Share on other sites

και να κατεβασεις το κοκκινο παλι το ιδιο κανει το τσεκαρα.

εμενα μονιμα το κανει οχι καποιες φορες.

να ροζιζει η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο οδηγό παραθέτεις. Αυτό δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένας οδηγός που εμφανίζει την ρύθμιση για τον ρυθμό ανανέωσης την οποία η Samsung έχει κρυμμένη στη σειρά 10 γιατί απλούστατα το πάνελ είναι 60Hz και δεν έχει νόημα να υπάρχει εκεί. Αντίστοιχα μπορεί να υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσεις στη κάμερα τη ρύθμιση για 100x zoom, αυτό όμως με την κάμερα του S10 αποκλείεται να επιτευχθεί.

 

Για να γίνει πιο κατανοητό, είναι σα να ανοίγεις μια τρύπα στο ταμπλό του αυτοκινήτου σου και να βάζεις έναν διακόπτη που λέει επάνω turbo. Μπορείς να τον ανοιγοκλείνεις όσες φορές θέλεις, το αμάξι όμως turbo δε θα γίνει...

 

Αφού αρχίσαμε τις αντιπαραβολές (αμάξι turbo???) δεν θα ξεχάσω μια Samsung TV που είχα και ήταν η φτηνή έκδοση μιας 4κ με mediaplayer στην usb υποδοχή της, που η δικιά μου δεν είχε. Έπαιζε μόνο φωτο και mp3.

Διάβασα τότε, σε ξένο forum ότι βάζοντας το firmware της 4κ, αποκτούσα 4κ και τον media player.

Πράγματι, όταν το έκανα, η εικόνα βελτιώθηκε, έπαιζε ταινίες και το μόνο που μου έλειπε ήταν το remote control για play/pause κτλ το οποίο αγόρασα ξεχωριστά.

Έγραφαν τότε στο forum οι σχετικοί, ότι η samsung έβγαζε ένα panel και μία μητρική πλακέτα, αλλά για λόγους ποικιλίας στην αγορά, υποβάθμιζε σε software κάποια μοντέλα.

 

Για να γίνω και εγώ με την σειρά μου ποιο κατανοητός, εμένα δεν με ενδιαφέρει το refresh ειδικά αν τρώει μπαταρία, αλλά δεν αποκλείω τίποτα, συμφωνώ μαζί σου ότι πιθανόν δεν θα ενεργοποιηθεί η δυνατότητα 120Hz, αλλά αν κάποιον τον ενδιαφέρει μπορεί να δοκιμάσει μιας και μπήκαν κάποιοι άνθρωποι στο κόπο να γράψουν οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Τον ίδιο οδηγό παραθέτεις. Αυτό δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένας οδηγός που εμφανίζει την ρύθμιση για τον ρυθμό ανανέωσης την οποία η Samsung έχει κρυμμένη στη σειρά 10 γιατί απλούστατα το πάνελ είναι 60Hz και δεν έχει νόημα να υπάρχει εκεί. Αντίστοιχα μπορεί να υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσεις στη κάμερα τη ρύθμιση για 100x zoom, αυτό όμως με την κάμερα του S10 αποκλείεται να επιτευχθεί.

 

Για να γίνει πιο κατανοητό, είναι σα να ανοίγεις μια τρύπα στο ταμπλό του αυτοκινήτου σου και να βάζεις έναν διακόπτη που λέει επάνω turbo. Μπορείς να τον ανοιγοκλείνεις όσες φορές θέλεις, το αμάξι όμως turbo δε θα γίνει...

 

Εχεις απολυτο δικιο ηδη το επιβεβαιωνουν στους xda οτι στην πραγματικοτητα παραμενει στα 60Hz εξαλλου ειναι δυνατον να εβαζαν οθονες με τετοιες δυνατοτητες κρυμενες θα ηταν μεγαλη ηλιθιοτητα. Το ΘΕΜΑ ειναι οτι αν πραγματι αλλαζε η οθονη σε 120Hz ποιος εγγυαται οτι δεν θα πηγαιναμε για αντικατασταση οθονης..???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...