Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Στο note 9, όταν πατήσω λίγο δυνατά στο κέντρο της οθόνης χαμηλά (εκεί που υπήρχε κάποτε το κουμπί) ανοίγει το κινητό.

Πως γίνεται στο S10+ αυτό; Δε βρίσκω κάποια ρύθμιση και δε θυμάμαι πως το είχα κάνει στο note. Τώρα το έχουμε με διπλό χτύπημα και σύρσιμο και είναι "ολόκληρη διαδικασία" (που λέει ο λόγος)

Ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Στο Note 9 (όπως και σε όλα από το S8 μέχρι και το Note 9) εκεί υπήρχε ένας αισθητήρας πίεσης. Στο S10 και μετά δεν υπάρχει πλέον γιατί στη θέση του μπήκε ο αναγνώστης του αποτυπώματος κάτω απ' την οθόνη.

 

Πάντως είναι σίγουρα πιο εύκολο να πατήσεις δυο φορές σε οποιοδήποτε μέρος της οθόνης απ' το να ψάχνεις στα τυφλά εκείνο το συγκεκριμένο σημείο που ήταν ο αισθητήρας. Το λέω γιατί είχα S8 και το double tap ήταν ένα feature που το ζήλευα πάντα.

Edited by super_f
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. επειδή έχω μπερδευτεί λίγο, σύμφωνα με την εταιρία περιμένουμε να πάρει δυο μεγάλες ενημερωσεις,θα πάρουμε την android 11 και τέλος? η και την 12?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 9 βγήκε, πήρε 10 ,οπότε με την 11 τελειώνουν τα major updates. Μετά για 2 χρόνια μόνο patches.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με 9 βγήκε, πήρε 10 ,οπότε με την 11 τελειώνουν τα major updates. Μετά για 2 χρόνια μόνο patches.
ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε τις οδηγίες που θα δείτε στο βίντεο

και θα διαπιστώσετε μεγάλη βελτίωση στο δακτυλικό αποτύπωμα απλά ακολουθήστε την διαδικασία...

Εγω είδα βελτίωση και στο Note 10 plus αλλα στο s10 plus είναι πλέον άψογο

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε τις οδηγίες που θα δείτε στο βίντεο
και θα διαπιστώσετε μεγάλη βελτίωση στο δακτυλικό αποτύπωμα απλά ακολουθήστε την διαδικασία...

Εγω είδα βελτίωση και στο Note 10 plus αλλα στο s10 plus είναι πλέον άψογο

 

 

 

Θα το κοιτάξω κ γω αν με τζαμακι φθηνό δουλεύει κομπλέ, δε θυμάμαι ποιο παιδί έδωσε αρχείο για καταγραφή οθόνης σε βίντεο, τώρα το έδωσε και η σαμι κ δε θυμάμαι πως βγάζουμε το παλιό, όποιος το έδωσε ας βοηθήσει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!!!! Έχω κάποια βίντεο τραβηγμένα με το κινητό , αλλά όταν ανοίγω την επεξεργασία βίντεο σε κάποια μου βγάζει της επιλογές κανονικά για επεξεργασία αλλά σε κάποια άλλα δεν μου βγάζει της παραμετροποιησεις παρα μόνο να κόψω το βίντεο!!!!! Γιατί το κάνει αυτό??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε τις οδηγίες που θα δείτε στο βίντεο
και θα διαπιστώσετε μεγάλη βελτίωση στο δακτυλικό αποτύπωμα απλά ακολουθήστε την διαδικασία...

Εγω είδα βελτίωση και στο Note 10 plus αλλα στο s10 plus είναι πλέον άψογο

 

το εκανα και δουλευει αψογα! πολυ πιο γρηγορο. Εντυπωσιακο! Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, συνήθως φορτίζω το κινητό από 30 εως 90 τις εκατό και είναι όλα μια χαρά με την κατανάλωση,καμιά φορά όμως όταν το φορτίζω μέχρι 100 μια στις τόσες μετά έχω παρατηρήσει ότι από 100 στο 90 πέφτει πολύ γρήγορα, ξέρει κανείς για ποιό λόγο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, συνήθως φορτίζω το κινητό από 30 εως 90 τις εκατό και είναι όλα μια χαρά με την κατανάλωση,καμιά φορά όμως όταν το φορτίζω μέχρι 100 μια στις τόσες μετά έχω παρατηρήσει ότι από 100 στο 90 πέφτει πολύ γρήγορα, ξέρει κανείς για ποιό λόγο;

 

Τα Samsung πέφτουν αμέσως από το 100%. Άλλα, όπως τα LG, Huawei, iPhone κάνουν 2 ώρες να πέσουν στο 99%.. Αυτό δε σημαίνει κάτι γιατί απλά αν ήταν αναλογικη η πτώση θα κρατήσουν 5 μέρες. Απλά είναι διαφορετικός ο τρόπος που μετράνε το υπόλοιπο. Και σίγουρα πιο βολικό να δείχνει ότι αργεί να πέσει στην αρχή, νομίζεις ότι έχεις άπειρη μπαταρία.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα Samsung πέφτουν αμέσως από το 100%. Άλλα, όπως τα LG, Huawei, iPhone κάνουν 2 ώρες να πέσουν στο 99%.. Αυτό δε σημαίνει κάτι γιατί απλά αν ήταν αναλογικη η πτώση θα κρατήσουν 5 μέρες. Απλά είναι διαφορετικός ο τρόπος που μετράνε το υπόλοιπο. Και σίγουρα πιο βολικό να δείχνει ότι αργεί να πέσει στην αρχή, νομίζεις ότι έχεις άπειρη μπαταρία.

 

Μάλιστα σε ευχαριστώ πολύ νόμιζα ότι ήταν κάποιο bug.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα σε ευχαριστώ πολύ νόμιζα ότι ήταν κάποιο bug.

 

Όχι μην σκας, το σύνολο παίζει ρόλο και εκεί είναι οκ το κινητό σου, όχι το πιο καλό αλλά αρκετά καλό. Φαντάσου να έκανε μια ώρα να πέσει και όταν έφτανε στο 20% να έχανε σε μια 1 ώρα ένα ποσοστό 10% με ίδια χρήση πχ....οπότε στο τέλος έχεις παρόμοιους χρόνους

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όχι μην σκας, το σύνολο παίζει ρόλο και εκεί είναι οκ το κινητό σου, όχι το πιο καλό αλλά αρκετά καλό. Φαντάσου να έκανε μια ώρα να πέσει και όταν έφτανε στο 20% να έχανε σε μια 1 ώρα ένα ποσοστό 10% με ίδια χρήση πχ....οπότε στο τέλος έχεις παρόμοιους χρόνους

 

Έγινε σε ευχαριστώ πολύ.Και σε ένα xiaomi redminote 6 pro μου το έκανε αυτό.Επίσης έχω παρατηρήσει εκει που χάνει 1 τις εκατο σε 6 λεπτά σε μια εφαρμογή facebook για παράδειγμα μερικές φορές το κρατάει και 7 8 λεπτά από 90 τις εκατό έως 20 τις εκατό που το χρησιμοποιώ άρα κάπως εξισορροπείται αυτό που χάνεται στην αρχή οπότε είναι μια ή άλλη στην ουσία έχεις δίκιο.Νασαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, συνήθως φορτίζω το κινητό από 30 εως 90 τις εκατό και είναι όλα μια χαρά με την κατανάλωση,καμιά φορά όμως όταν το φορτίζω μέχρι 100 μια στις τόσες μετά έχω παρατηρήσει ότι από 100 στο 90 πέφτει πολύ γρήγορα, ξέρει κανείς για ποιό λόγο;
Και εγω εχω παρομοια τακτικη 20 με 85%. 1 φορα τη βδομαδα πληρη φορτιση και 2-3 φορεα το μηνα το αφηνω να πεσει μεχρι 5 με 7%. Παρατηρησα οτι οταν το φορτιζα σπανια πανω απο 85 η κατω απο 20 σε αυτα τα ποσοστα επεφτε πολυ γρηγορα η μπαταρια.

 

Στο S10e απο 100 σε 90 μου δινει 40 λεπτα οθονης.. Απο το 90 μεχρι το 20 δινει 6μιαη με 7 ωρες πανω κατω... Αλλα εχω πειραξει πολυ το κινητο για τη μεγιστη δυνατη αυτονομια.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω παρομοια τακτικη 20 με 85%. 1 φορα τη βδομαδα πληρη φορτιση και 2-3 φορεα το μηνα το αφηνω να πεσει μεχρι 5 με 7%. Παρατηρησα οτι οταν το φορτιζα σπανια πανω απο 85 η κατω απο 20 σε αυτα τα ποσοστα επεφτε πολυ γρηγορα η μπαταρια.

 

Στο S10e απο 100 σε 90 μου δινει 40 λεπτα οθονης.. Απο το 90 μεχρι το 20 δινει 6μιαη με 7 ωρες πανω κατω... Αλλα εχω πειραξει πολυ το κινητο για τη μεγιστη δυνατη αυτονομια.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλιστα άρα δεν είμαι ο μόνος που το παρατηρεί.Κι εγώ από 90 μέχρι 30 έχω αρκετά καλη αυτονομία,άρα πρέπει που κ που να το φορτίζουμε μέχρι 100 και να το αφήνουμε και καμια φορά κάτω απο 30 20 για να ''μαθαίνει'' και σε εκείνα τα ποσοστά πιο ισορροπημένη κατανάλωση.Κάπως έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι από 100 σε 90 πέφτει πάντα πιο γρήγορα αν το έχω φορτίσει κλειστό σε σχέση με το αν το έχω φορτίσει ανοιχτό. Ιδιαίτερα στο 100-->95 η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από αισθητή στις φορές που ανοίγει από κλειστή φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι από 100 σε 90 πέφτει πάντα πιο γρήγορα αν το έχω φορτίσει κλειστό σε σχέση με το αν το έχω φορτίσει ανοιχτό. Ιδιαίτερα στο 100-->95 η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από αισθητή στις φορές που ανοίγει από κλειστή φόρτιση.

 

Μάλιστα άρα είναι γενικό φαινόμενο όπως βλέπω να πέφτει πιο γρήγορα στην αρχή.Χαζομάρα μεν αλλά οκ δε θα πεθάνουμε κιόλας...Απλά ήθελα να δω αν το παθαίνω μόνο εγώ.Να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ ρε παίδες, κάθεστε πάνω από το ρολόι να μην σας ξεφύγει το ποσοστό ? Μου φαίνεται απίστευτο να ασχολείται κάποιος και με αυτό. Οκ να το προσέχεις αλλά γιατί τέτοιο παιδεμα ? Βάλε να πάει μέχρι τέρμα, εξάλλου οι μπαταρίες αυτές έχουν παραπάνω χωρητικότητα και ούτε το τέρμα βλέπουμε ούτε τον πάτο, ακριβώς για να μην χαλάνε. Πέρα από αυτό, πιο πολύ τη χαλάτε με τη γρήγορη φορτιση πάρα αν μείνει και 1 ώρα γεμάτη. Στην τελική με 40-50 ευρώ στα 2 χρονια την αλλάζετε.

Πολλοί μου λένε ότι εγώ είμαι παράξενος που φορτίζω με αργό φορτιστή, λες και με ενδιαφέρει αν θα γεμίσει γρήγορα την νύχτα που κοιμάμαι.

Αν η αργή μου φορτιση είναι παραξενια, το να κοιτάς μην πάει 100% για να τη βγάλεις τι είναι ?

 

Απολαύστε τα κινητα σας και την πλήρη αυτονομία ρε σεις και μην κόβετε λειτουργίες και ευκολίες για να βγαινει το 80-20

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ ρε παίδες, κάθεστε πάνω από το ρολόι να μην σας ξεφύγει το ποσοστό ? Μου φαίνεται απίστευτο να ασχολείται κάποιος και με αυτό. Οκ να το προσέχεις αλλά γιατί τέτοιο παιδεμα ? Βάλε να πάει μέχρι τέρμα, εξάλλου οι μπαταρίες αυτές έχουν παραπάνω χωρητικότητα και ούτε το τέρμα βλέπουμε ούτε τον πάτο, ακριβώς για να μην χαλάνε. Πέρα από αυτό, πιο πολύ τη χαλάτε με τη γρήγορη φορτιση πάρα αν μείνει και 1 ώρα γεμάτη. Στην τελική με 40-50 ευρώ στα 2 χρονια την αλλάζετε.

Πολλοί μου λένε ότι εγώ είμαι παράξενος που φορτίζω με αργό φορτιστή, λες και με ενδιαφέρει αν θα γεμίσει γρήγορα την νύχτα που κοιμάμαι.

Αν η αργή μου φορτιση είναι παραξενια, το να κοιτάς μην πάει 100% για να τη βγάλεις τι είναι ?

 

Απολαύστε τα κινητα σας και την πλήρη αυτονομία ρε σεις και μην κόβετε λειτουργίες και ευκολίες για να βγαινει το 80-20

 

Συμφωνώ, από τη στιγμή που κάποιος βγάζει άνετα τη μέρα ακόμα και με βαριά χρήση, δεν αξίζει να το ψειρίζει. Και γω με αργή ασύρματη φορτίζω κάθε βράδυ εδώ και χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ψειριζω ιδιαιτερα. Ξερω πανω κατω ποση ωρα χρειαζεται να φτασει στο ποσοστο που θελω. Αν δεν το πετυχω στο 85 % αντε να παει στο 90....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το ψειρίζω παιδιά και είμαι ευχαριστημένος από τη στιγμή που βγάζει τη μέρα σε σχέση κιόλας με τις αρχές.Απλά είχα την απορία για την κατανάλωση από 100 εως 90 και μου λύθηκε σας ευχαριστώ πολύ.Είναι πολύ καλό το κινητό ας το απολαύσουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Παρατήρησα οτι μετά την αναβάθμιση, όταν αλλάζεις από οπίσθια κάμερα στην μπροστινή για selfie πχ, ανάβει το περίγραμμα της μπροστινής κάμερας. Αφού υπάρχει αυτη η δυνατότητα γιατι δεν την ενσωματώνουν για Led Notification χωρις ν χρειαζεται επι πλεον software? btw, ξερει καποιος καποια καλη εφαρμογη για ενεργοποιηση της εν λογω δυνατοτητας?
Link to comment
Share on other sites

Οι προδιαγραφές των Lipol λένε από 30% έως 90% έχουν τη μικρότερη φθορά. Ωστόσο έτσι ποτε δεν εκμεταλευεται κανεις τα 4000 mah και χρησιμοποιεί τα 3500...Τελικά η αργη φόρτιση δεν έβλαψε ποτέ καμία μπαταρία...και έχεις και όλη τη χωρητικότητα διαθέσιμη. Αυτό είναι το συμπέρασμα... Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Οι προδιαγραφές των Lipol λένε από 30% έως 90% έχουν τη μικρότερη φθορά. Ωστόσο έτσι ποτε δεν εκμεταλευεται κανεις τα 4000 mah και χρησιμοποιεί τα 3500...Τελικά η αργη φόρτιση δεν έβλαψε ποτέ καμία μπαταρία...και έχεις και όλη τη χωρητικότητα διαθέσιμη. Αυτό είναι το συμπέρασμα...

 

Σωστος οπως παντα.

Ομως αν το καλοσκεφτουμε εχουμε πλεον περισσοτερα και πιο σοβαρα προβληματα απο το να "νταντευουμε" τοσο τις μπαταριες μας...

Επισης αλλες οι li-ion μπαταριες αλλες οι Lipo μπαταριες.

Οι δευτερες σιχαινονται τις μεγαλες αποφορτισεις οπως και το να μενουν καιρο τελειως γεματες.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...