Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε όλους! Την gcam την περνάτε σε κατάσταση stock ή χρειάζεται root?
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Την gcam την περνάτε σε κατάσταση stock ή χρειάζεται root?

 

χρόνια πολλά.. εφοσον αναφέρθηκε οτι εχει api2 ενεργό η συσκευη δεν χρειάζεται ρουτάρισμα, απλή εγκατάσταση το apk

 

ας το επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος βέβαια

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά.. εφοσον αναφέρθηκε οτι εχει api2 ενεργό η συσκευη δεν χρειάζεται ρουτάρισμα, απλή εγκατάσταση το apk

 

ας το επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος βέβαια

Μόνο το apk περνάς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα πριν 10 μερες και του έβαλα 200gb microSD αλλά εχθές Δεν Μου εμφάνιζε κάποιες φωτογραφίες και της έδειχνε κενές.

 

Μήπως είναι πάρα Πολύ μεγάλη η συγκεκριμένη???

 

Εχει βάλει κάποιος Τοσο μεγάλη κάρτα???

 

Την άλλαξα με 64αρα να δω εάν το ξανακάνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χριστός Ανέστη. Διάβασα το παρακάτω άρθρο και δεδομένου ότι θα ήθελα καλά βίντεο και φωτογραφίες κάπου το ξανασκεφτομαι...

https://techtablets.com/2019/01/redmi-note-7-review-dont-fall-for-the-48mp-camera-hype/

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα πριν 10 μερες και του έβαλα 200gb microSD αλλά εχθές Δεν Μου εμφάνιζε κάποιες φωτογραφίες και της έδειχνε κενές.

 

 

 

Μήπως είναι πάρα Πολύ μεγάλη η συγκεκριμένη???

 

 

 

Εχει βάλει κάποιος Τοσο μεγάλη κάρτα???

 

 

 

Την άλλαξα με 64αρα να δω εάν το ξανακάνει...

Έχω βάλει 128 GB και δουλεύει μια χαρά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα πριν 10 μερες και του έβαλα 200gb microSD αλλά εχθές Δεν Μου εμφάνιζε κάποιες φωτογραφίες και της έδειχνε κενές.

 

Μήπως είναι πάρα Πολύ μεγάλη η συγκεκριμένη???

 

Εχει βάλει κάποιος Τοσο μεγάλη κάρτα???

 

Την άλλαξα με 64αρα να δω εάν το ξανακάνει...

 

Επίσημα υποστηρίζει επέκταση αποθηκευτικού χώρου έως 256GB.

https://www.mi.com/global/redmi-note-7/specs/

 

Προσωπικά με μία 128 GB δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω θέμα με το GPS. Επειδή τρέχω χάνει συνέχεια το σήμα του GPS και καταγράφει λάθος δεδομένα. Έχει κάποιος παρατηρήσει το ίδιο θέμα γιατί έχω σκοπό να το στείλω σε τεχνικό.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω θέμα με το GPS. Επειδή τρέχω χάνει συνέχεια το σήμα του GPS και καταγράφει λάθος δεδομένα. Έχει κάποιος παρατηρήσει το ίδιο θέμα γιατί έχω σκοπό να το στείλω σε τεχνικό.

Δοκίμασες πρώτα να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες πρώτα να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων;

Φίλε μου 2 εβδομάδων κινητό και αρχίσαμε εργοστασιακές ρυθμίσεις? Δεν νομίζω καθόλου να παίζει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου 2 εβδομάδων κινητό και αρχίσαμε εργοστασιακές ρυθμίσεις? Δεν νομίζω καθόλου να παίζει κάτι τέτοιο.

Εντάξει τότε, δεν ηξερα ότι το έχεις μόλις δύο εβδομάδες. Έχεις δίκιο. Δεν ρωτάς στο κατάστημα μήπως να το επιστρέψεις;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω θέμα με το GPS. Επειδή τρέχω χάνει συνέχεια το σήμα του GPS και καταγράφει λάθος δεδομένα. Έχει κάποιος παρατηρήσει το ίδιο θέμα γιατί έχω σκοπό να το στείλω σε τεχνικό.

 

Μήπως είναι θέμα εφαρμογής; Παρατηρείς την ίδια συμπεριφορά σε διάφορες εφαρμογές που χρησιμοποιούν GPS ή σε κάποια συγκεκριμένη;

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω θέμα με το GPS. Επειδή τρέχω χάνει συνέχεια το σήμα του GPS και καταγράφει λάθος δεδομένα. Έχει κάποιος παρατηρήσει το ίδιο θέμα γιατί έχω σκοπό να το στείλω σε τεχνικό.

Καλημέρα. Χριστός Ανέστη. Χρησιμοποιείς το Strava? Εκεί λειτουργεί το GPS? Επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα με το Motorola x play δες αν υπάρχει εφαρμογή που κάνει έλεγχο στο ίδιο το GPS. Δηλαδή αν δείχνει πόσους δορυφόρους κλειδώνει (Αν κλειδώνει), πόσο γρήγορα κλπ. Ενδέχεται να έχει πρόβλημα ο αισθητήρας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χριστός Ανέστη. Χρησιμοποιείς το Strava? Εκεί λειτουργεί το GPS? Επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα με το Motorola x play δες αν υπάρχει εφαρμογή που κάνει έλεγχο στο ίδιο το GPS. Δηλαδή αν δείχνει πόσους δορυφόρους κλειδώνει (Αν κλειδώνει), πόσο γρήγορα κλπ. Ενδέχεται να έχει πρόβλημα ο αισθητήρας.

Χρησιμοποιώ το endmondo αλλά σήμερα θα χρησιμοποιήσω και το strava για να δω πως συμπριφέρεται. Αυτό φοβάμαι μήπως εργοστασιακ΄έχει πρόβλημα ο αισθητήρας του. Έτρεξα ένα διαγνωστικό μου το έβγαλε εντάξει. Η εταιρεία υποστήριξης είναι infoquest?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το endmondo αλλά σήμερα θα χρησιμοποιήσω και το strava για να δω πως συμπριφέρεται. Αυτό φοβάμαι μήπως εργοστασιακ΄έχει πρόβλημα ο αισθητήρας του. Έτρεξα ένα διαγνωστικό μου το έβγαλε εντάξει. Η εταιρεία υποστήριξης είναι infoquest?
Έχει δικαιωματα για gps η εφαρμογή?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και 1 μηνα το MIA2 και ειμαι σουπερ ευχαριστημενος με την καμερα και ολη την εικονα του!!!! Σκεφτομαι ωστοσο να μεταβω στο ενω λογω κινητο ......Αξιζει τελικα λετε η μεταβαση? σε ποια τιμη θα κοστολουγασατε την οποια μεταβαση εννοω μεχρι ποσα "πιάνει" το συγκεκριμενο?
Link to comment
Share on other sites

Το καλό με την κάμερα του A2 είναι ότι δεν έχει shutter lag στην κάμερα, πατάς το κουμπί και τραβάει αμέσως, εν αντιθέσει με το note 7 που από review λένε ότι έχει κάποια καθυστέρηση. Όπως επίσης η πολύ καλή selfie του A2.
Link to comment
Share on other sites

Το καλό με την κάμερα του A2 είναι ότι δεν έχει shutter lag στην κάμερα, πατάς το κουμπί και τραβάει αμέσως, εν αντιθέσει με το note 7 που από review λένε ότι έχει κάποια καθυστέρηση. Όπως επίσης η πολύ καλή selfie του A2.

 

Μπορεις βεβαια παντα να τραβας με zsl της gcam που τραβαει αστραπιαια. Τώρα αν αξιζει σε ποιοτητα δεν το γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα που υπήρξε το πρόβλημα με το GPS και θέλω να το ξεκαθαρίσω ότι το κινητό φυσικά δεν έχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ κανένα πρόβλημα.

Δυστυχώς στα πλαίσια της εξοικονόμισης της μπαταρίας από το εργοστάσιο αρκετές λειτουργίες είναι σε αυτό το Mode.

Πχ αυτό το auto lighiting srceen μου κάθεται προσωπικά στο λαιμό. Φυσικά το έχω απενεργοποιημένο.

Έρχομαι λοιπόν στη περίπτωση του GPS. Μπήκα στις ρυθμίσεις της τοποθεσίας και ανακάλυψα ότι bydefault ότι η λειτουργία του GPS είχε την εξοικονόμιση της μπαταρίας.

Δηλ. χρήση WIFI και κινητών δικτύων για την ακρίβεια τοποθεσίας ( η επιλογή με τον κύκλο). Εκείνη την ημέρα λοιπόν εγώ είχα ανοιχτά τα δεδομένα και προσπαθούσε μέσω της κινητής (Wind χάλια μαύρα απο σήμα) να δώσει το στίγμα αλλά επειδή δεν έπιανε καλά το έχανε συχνά. Έτσι λοιπόν σήμερα το έβαλα στη λειτουργία συσκευή μόνο και φυσικά δεν έχασα ποτέ χιλιοστό αλλά ούτε και το σήμα του.

Στέλνω και screen shot με τις ρυθμίσεις.

 

[ATTACH]67228[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 49% στην αδράνεια είναι φυσιολογικό; c3b6893129315b839d4f6aa912ce5361.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά. Θα ήθελα τη βοήθειά σας γιατί θέλω να αγοράσω κινητό τις προσεχείς ημέρες αλλά εχω καποιους ενδοιασμούς που αφορούν τα λογισμικα τους και οσα εχω διαβάσει γενικά. Λοιπόν. Γενικά για τα Xiaomi και τα Honor διαβάζω ότι οταν έρχονται αναβαθμίσεις ολο και κάτι παθαίνουν ή και αλλάζουν. Γενικά μου φαίνονται πιο ασταθή λειτουργικά. Επιπλέον όλοι αναφέρονται σε global κλπ εκδόσεις που δεν ξέρεις ποιο μαγαζί τις πουλάει απο μαμα και ποιο τα πέρασε εκ των υστέρων. Επίσης κατι που παρατηρω είναι οτι δεν μπορείς να γνωριζεις τι γίνεται με το σέρβις των κινητών αυτών. Που θα πάνε οταν συμβεί κάτι ειτε εντός είτε εκτός εγγύησης? Για παράδειγμα ειχα μοτορολα και βρήκα άμεσα ανταπόκριση τοσο απο την ίδια την εταιρεία στην Ελλάδα οσο και πιο παλιά απο την Αγγλία (για το πρώτο moto g). Αν πχ αγορασω το note 7 απο σκρουτζομαγαζο πως θα ξέρω που να παει για σέρβις? Και ακομα περισσότερο πως ξερω ποια είναι η έκδοση που πωλείται? Απο την αλλη σε ενα Samsung δεν υπάρχουν ολα αυτά. Αλλά απο πλευράς επεξεργαστών δεν είναι το ίδιο βέβαια. Ισως τα Samsung να είναι λιγο καλύτερα στην κάμερα? Και συνοψίζοντας θα ηθελα να παρω το 7 αλλά φοβάμαι τα παραπάνω και βλέπω το Α50. Αυτό που θα ήθελα είναι καλη κάμερα για φωτογραφίες και βίντεο και καλη διάρκεια μπαταρίας. Θα ήθελα μέχρι €200 αλλά αναγκάζομαι να βλέπω εως €240...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 49% στην αδράνεια είναι φυσιολογικό; c3b6893129315b839d4f6aa912ce5361.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχεις πολλές ώρες αναμονή ναι

Link to comment
Share on other sites

Και συνοψίζοντας θα ηθελα να παρω το 7 αλλά φοβάμαι τα παραπάνω και βλέπω το Α50. Αυτό που θα ήθελα είναι καλη κάμερα για φωτογραφίες και βίντεο και καλη διάρκεια μπαταρίας. Θα ήθελα μέχρι €200 αλλά αναγκάζομαι να βλέπω εως €240...

 

Πάντως φίλε μου για 40 ευρώ δεν είναι κ τόσο τρομερη διαφορά για να έχεις κ κεφάλι σου ήρεμο κ όντως να ευχαριστηθείς το κινητό σου πάνω στις Φωτογραφίες κ τα βίντεο που θέλεις να τραβάς. Κ Όσο για τους επεξεργαστές που αναφερεσες πλέον σε αυτές τις τιμές που κοιτάς είναι τόσο μικρές διαφορές που δεν πρόκειται να τις αντιληφθείς. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...