Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι διαφορά έχει το απλό απ' το προ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ότι είδα έψαξα και κατάλαβα (διορθώστε με) το Pro έχει 48Mpx φακό ενσωματωμένο της Sony στο κινητό στη μπροστινή κάμερα ενω το απλό έχει 12 Mpx. Επίσης στην Ελλάδα η έκδοση Pro δεν θα κυκλοφορήσει από ότι διάβασα.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε προσφορά με email από το Banggood, για το απλό στα $189.99 (170,77€), και τσίμπησα ένα μαύρο.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα έψαξα και κατάλαβα (διορθώστε με) το Pro έχει 48Mpx φακό ενσωματωμένο της Sony στο κινητό στη μπροστινή κάμερα ενω το απλό έχει 12 Mpx. Επίσης στην Ελλάδα η έκδοση Pro δεν θα κυκλοφορήσει από ότι διάβασα.

Αν είναι μόνο αυτή η διαφορά, με καλύπτει το απλο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μόνο αυτή η διαφορά, με καλύπτει το απλο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδώ οι διαφορές, δεν είναι μόνο η κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι διαφορές, δεν είναι μόνο η κάμερα.

Μάλλον θα πάω τελικά για το note 7 σε σχέση με το 6, αφού το pro δεν κυκλοφόρησε ακόμη. Το μόνο που με χαλάει είναι το glass καπάκι του στη πίσω μεριά.

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω να έχει την Β20

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον αναφέρεσαι στα δίκτυα? Στη συνδεσιμότητα το αναφέρει πάντως. Στο συγκριτικό που έστειλε πριν ο φίλος. Μιλάμε για το απλό και όχι για το pro.

Edited by jkarabas
Link to comment
Share on other sites

Κάμερα αρκεί για φώτο της γυναίκας με τα πιτσιρίκια σε κανα πάρκο ή στο σπίτι;

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αναφέρεσαι στα δίκτυα? Στη συνδεσιμότητα το αναφέρει πάντως. Στο συγκριτικό που έστειλε πριν ο φίλος. Μιλάμε για το απλό και όχι για το pro.

Το προ δεν είδα να έχει την Β20

Κάμερα αρκεί για φώτο της γυναίκας με τα πιτσιρίκια σε κανα πάρκο ή στο σπίτι;

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Φυσικά και αρκεί.

Εκτός αν θέλει επιπέδου Huawei p30 :p

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Όχι νταξ από ένα Redmi 4 Prime έρχεται οπότε θα της αρέσει φαντάζομαι :)

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Απ το note 5 και μετά η κάμερα είναι μια χαρά.

Του 4 και κάτω μάπα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από όταν ανακοινώθηκε η μη κυκλοφορία του προ στην Ευρώπη, το θέμα πάτησε φρένο.

Είτε υπερβολικός ενθουσιασμός που κατέρρευσε είτε το απλό μας αφήνει αδιάφορους. Περίεργο, αν αναλογιστεί κανείς το σούσουρο που επικρατούσε το προηγούμενο διάστημα.

Προσωπικά μόλις φτάσει κοντά στα 180 θα το χτυπήσω, και ας είχα μια προσδοκία για το προ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω παραλάβει και έπαθα τη πλάκα μου με το κινητό!!Η ταχύτητα και η απόκρισή του είναι φανταστική, οι κάμερες τέλειες!!

Σε κάποιες μέρες θα έχω πλήρη εικόνα και θα ξαναγράψω.

Τώρα αρχίζουν οι απορίες μου.

Θέματα υπάρχουν για το κινητό που θα βρώ? Χρειάζεται να κατεβάσω κάποιο Launcher απο το google play?

Επίσης αυτό το Gcam που εκτοξεύει τις κάμερες τι είναι? κάπου το διάβασα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω παραλάβει και έπαθα τη πλάκα μου με το κινητό!!Η ταχύτητα και η απόκρισή του είναι φανταστική, οι κάμερες τέλειες!!

Σε κάποιες μέρες θα έχω πλήρη εικόνα και θα ξαναγράψω.

Τώρα αρχίζουν οι απορίες μου.

Θέματα υπάρχουν για το κινητό που θα βρώ? Χρειάζεται να κατεβάσω κάποιο Launcher απο το google play?

Επίσης αυτό το Gcam που εκτοξεύει τις κάμερες τι είναι? κάπου το διάβασα.

 

για δοκίμασε αυτή https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79339550&postcount=240

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω είναι εφαρμογή που αντικαθιστά την εφαρμογή της κάμερας που έχει το κινητό? Αυτή κάνει και για το Note?

Edited by jkarabas
Link to comment
Share on other sites

Από όταν ανακοινώθηκε η μη κυκλοφορία του προ στην Ευρώπη, το θέμα πάτησε φρένο.

Είτε υπερβολικός ενθουσιασμός που κατέρρευσε είτε το απλό μας αφήνει αδιάφορους. Περίεργο, αν αναλογιστεί κανείς το σούσουρο που επικρατούσε το προηγούμενο διάστημα.

Προσωπικά μόλις φτάσει κοντά στα 180 θα το χτυπήσω, και ας είχα μια προσδοκία για το προ.

Αλήθεια είναι αυτό μετά μάλλον όλοι ξενερωσαμε. Απλά όταν η τιμή του pro είναι 30€ παραπάνω για κορυφαία κάμερα και τον καλύτερο Snapdragon είναι ένα είδος κοροϊδίας από τη xiaomi. Αυτή ήταν η πρώτη ξενερα και η δεύτερη ότι μας φλομωσαν με βίντεο για το πόσο ανθεκτικό είναι το κινητό και ότι δε σπάει με τίποτα και κόβει μέχρι και καρπούζια και τελικά αποδείχτηκε ότι είναι υπέρ του δέοντος ευαίσθητο να σπάσει σε πραγματικές δοκιμές χρηστών.

Κατά τ αλλά το αγόρασα για μια φίλη που ήθελε κινητό και το δοκιμάσα λίγες ώρες, αρκετά αξιοπρεπές με κάμερα παρόμοια με του redmi note 5. Ωραίο design μπροστά αλλά μεγάλη απογοητευση πίσω που έχω συνηθίσει τόσα χρόνια από τα μεταλλικά των άλλων redmi note. Τώρα γυαλί λέει μεν αλλά δείχνει μια πλαστικούρα. Όταν πέσει κοντά στα 150€ θα είναι πιο εξαιρετική επιλογή θεωρώ ίσως και για αντικατάσταση του redmi note 4 που έχω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια είναι αυτό μετά μάλλον όλοι ξενερωσαμε. Απλά όταν η τιμή του pro είναι 30€ παραπάνω για κορυφαία κάμερα και τον καλύτερο Snapdragon είναι ένα είδος κοροϊδίας από τη xiaomi. Αυτή ήταν η πρώτη ξενερα και η δεύτερη ότι μας φλομωσαν με βίντεο για το πόσο ανθεκτικό είναι το κινητό και ότι δε σπάει με τίποτα και κόβει μέχρι και καρπούζια και τελικά αποδείχτηκε ότι είναι υπέρ του δέοντος ευαίσθητο να σπάσει σε πραγματικές δοκιμές χρηστών.

Κατά τ αλλά το αγόρασα για μια φίλη που ήθελε κινητό και το δοκιμάσα λίγες ώρες, αρκετά αξιοπρεπές με κάμερα παρόμοια με του redmi note 5. Ωραίο design μπροστά αλλά μεγάλη απογοητευση πίσω που έχω συνηθίσει τόσα χρόνια από τα μεταλλικά των άλλων redmi note. Τώρα γυαλί λέει μεν αλλά δείχνει μια πλαστικούρα. Όταν πέσει κοντά στα 150€ θα είναι πιο εξαιρετική επιλογή θεωρώ ίσως και για αντικατάσταση του redmi note 4 που έχω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω ότι δυστυχώς θα αργήσει πολύ να πέσει τόσο η τιμή του, για τέλος καλοκαιριού το βλέπω εκτός αν έχουμε κάποια κυκλοφορία έκπληξη για να καλύψει το κενό του προ στην Ευρώπη.

 

Όσο για την ανθεκτικότητα του, ίσως να μην είναι θηρίο αλλά μια στοιχειώδης προσοχή αν υπάρχει το θέμα λύνεται νομίζω.

Ως χρήστης πάντα κινητών αυτής της κλίμακας, είχα λίγο το νου μου παραπάνω και δεν είχα θέμα πέρα από τα κλασσικά χτυπήματα στις γωνίες/ αποχρωματισμούς και τις γρατσουνιές μπρος και πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δυστυχώς θα αργήσει πολύ να πέσει τόσο η τιμή του, για τέλος καλοκαιριού το βλέπω εκτός αν έχουμε κάποια κυκλοφορία έκπληξη για να καλύψει το κενό του προ στην Ευρώπη.

 

Αν δουμε βέβαια ότι μέσα σε λιγότερο από μήνα που έχει έρθει Ελλάδα έχει πέσει από τα 220€ στα 180+ περιπου στα ελληνικά Σκρουτζομαγαζα νομίζω από Κίνα ως Μάιο θα έχει πέσει κάτω από το 150αρι. Στο Ali έχει ήδη πέσει απλά το bangood και τα υπόλοιπα που στέλνουν Ελλάδα χωρίς τελωνεια κρατάνε τη τιμή τεχνητά υψηλά ακόμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει και σε στοκ το 64αρι στο bangood

Τέλη του μήνα γράφει

Το global version έχει κλασσικά ταμπελακι στα πλάγια σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει και σε στοκ το 64αρι στο bangood

Τέλη του μήνα γράφει

Το global version έχει κλασσικά ταμπελακι στα πλάγια σωστά;

Ναι έχει ταμπελάκι.

Link to comment
Share on other sites

τι λεει απο καμερα παιδια? ειναι πολυ χαλια? σουταρα το 5 γιατι μου κολαγε. το ειχε κανενας και να εχει μεταβει σε 7. απο κατι βιντεακια που ειδα . δειχνει χειροτερη απο το 5αρι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...