Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πιστεύω γύρω στα $180-200 θα ξεκινάει η βασική έκδοση(3-32) για αγορά από κίνα

Μια χαρά μου φαίνεται. Θα έχει λογικότατη τιμή και για εμάς όταν φτάσει εδώ.

 

Πάντως για global έκδοση δεν έχει ακουστεί πότε θα βγάλει Κ αν θα βγάλει εμείς που θέλουμε όλες τις μπάντες...

 

Μπορεί να πάρει πολλούς μήνες εκτιμάς?

Είμαι σε αναζήτηση κινητού τώρα και έλεγα για το 6, μπορώ όμως να κάνω λίγο υπομονή για το 7αρι.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχουν ακουστεί ότι θα παρουσιαστεί το Μάρτιο χωρίς να είναι τίποτα σίγουρο
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα στο review δεν με ενθουσίασε. Καλές φωτογραφίες αλλά πολύ καλές βγάζει και το Note 5. Στο βίντεο είπε ο μάγκας εκεί ότι η ποιότητα του και το Focus δεν είναι τόσο γρήγορο όπως στο Note 5.δεν έχει το dual Focus όπως στο Note 5. Θα δούμε και άλλα review,αλλά για την ώρα πέρα από την διαφορετική οθόνη που είναι ωραία, για ποιον έχει το Note 5 καλύτερα να παλουκωθει εκεί που είναι.

Ψιλοαπογοητευτικα!περίμενα κάτι καλύτερο στην κάμερα,κυρίως στο βίντεο χαλαστηκα.

 

Όπως δείχνει ο τύπος η κάμερα του κινητού είναι μέτρια. Ειδικά σε εσωτερικούς χώρους με χαμηλό φωτισμό αλλά και στο βίντεο.

Ελπίζω το 7 pro με τον Sony τον αισθητήρα να είναι αρκετά καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα πολύ καλό βίντεο που εξηγεί αναλυτικά το πως δουλεύει η κάμερα samsung του κινητού και πως ο sony που θα έχει το pro μοντέλο.

 

Link to comment
Share on other sites

ηδη παντως εχουμε global εκδοση εδω

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-7-global

 

χωρις να λεει ομως μαγαζι προπωλησης

Link to comment
Share on other sites

value for money φαινεται το κινητο...και θα εκτοπισει πολλα αλλα...η καμερα πολλα υποσχομενη αλλα μαλλον σε καλο φωτισμο...αλλα σε αυτά τα χρηματα δε μιλαμε…:)
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

12-2 η παρουσίαση του pro, λογικά από εδώ και πέρα θα αρχίσουν να επιβεβαιώνονται τα τεχνικά του στοιχεία ( snap 675 - sony IMX586 48MP )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το κινητο για την τιμη του δεν υπαρχει θαα κανει ζημια….ανεβηκα ένα ωραιο review στο gsm arena.... https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_7-review-1883.php
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα λογικά δεν θα μας πολύ ενδιαφέρει γιατί αν πάρει την gcam θα μεταμορφωθεί το κινητακι
Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα λογικά δεν θα μας πολύ ενδιαφέρει γιατί αν πάρει την gcam θα μεταμορφωθεί το κινητακι

 

Στα reviews ολοι λενε οτι παιζει κανονικα η Gcam και εχει και ενεργοποιημενο το camera api 2

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το led notification και το μπροστινό φλας εάν υπάρχουν που μπαίνουν, αφού η μπροστινή πλευρά έχει χώρο μόνο για την κάμερα-σταγόνα ?
Link to comment
Share on other sites

Το led notification και το μπροστινό φλας εάν υπάρχουν που μπαίνουν, αφού η μπροστινή πλευρά έχει χώρο μόνο για την κάμερα-σταγόνα ?

 

Led notification έχει στο κάτω μέρος. Είναι το μονόχρωμο μικροσκοπικό που βαζει η xiaomi που είναι ψιλοαχρηστο. Μπροστινό φλας δεν έχει από όσο ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Led notification έχει στο κάτω μέρος. Είναι το μονόχρωμο μικροσκοπικό που βαζει η xiaomi που είναι ψιλοαχρηστο. Μπροστινό φλας δεν έχει από όσο ξέρω

Δεν έχει εμπρόσθιο φλας. Notification led έχει ενα μικροσκοπικό στο κάτω μέρος του κινητού, κοντά στη θύρα usb-c. Άγνωστο αν έχει πολλά χρώματα η όχι. Camera api διάβασα έχει lvl 3. Διάφορες κάμερες δουλεύουν επι του παρόντος καλύτερα απο την στοκ. Σίγουρα χρειάζεται αρκετό tuning (θα γίνει καο αυτό). Ο sony sensor θα είναι καλύτερος αλλά αναμονή για hands on πριν πούμε περισσότερα.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη ειναι αυτη για την καμερα;πως την βρισκουμε στο play store;

 

Αν μιλάς για την gcam δεν την βρίσκεις στο Google play. Είναι αρχείο apk το οποίο το έχουν φτιάξει developments κ το κάνεις εγκατάσταση στο κινητό σου κ το κινητό απογειώνεται σε φωτογραφίκες ικανότητες. Ψάξε λίγο στο YouTube θα δεις πόσες ναυαρχίδες έχει απογειώσει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ειναι κριμα να μη εχει μπροστινο led flash η κάμερα. Αυτο μαλλον ειναι το τιμημα του full screen.

Πιστευω με την οθονη να εχει καποιο κολπο για να φωτιζει.

Link to comment
Share on other sites

το redmi 5 ενος φιλου εχει μπροστινο φλας. Μικρο το κακο αν σκεφτουμε τα υπολοιπα που προσφερει. Φανταζομαι αυτο ειναι μειον ολων των παρομοιων τηλ με σταγονα - καμερα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...