Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Respect συνάδελφε! και εγώ το είχα πάρει το 2014 την άνοιξη και παίζει ακόμα, και έχει φάει και σφυροκόπημα από το παιδί και τη σύζυγο! Και το βλέπω για αρκετά χρόνια ακόμα!

 

Καλημέρα σύντεκνε & καλή χρονιά!!!

Αυτά λέω κι εγώ χρόνια τώρα!!Όταν πήρα τον "σκύλο" το κόκκινο ρύζι για την κόρη μου μόνο ένας φίλος μου είπε μπράβο!!

Ολοι γέλαγαν!! Τώρα φυσικά γελάω εγώ!!Μόνο μπαταρία του έχω αλλάξει και δεν φαντάζεσαι τι έχει τραβήξει..

Αφού λέω πως τα ΧΙΑΟΜΙ είναι καλά τηλέφωνα μόνο και μόνο επειδή αυτό γλύτωσε από τον terminator!!!!

Φυσικά φοράει την MIUI 9 Global Stable ROM V9.2 http://en.miui.com/thread-2401431-1-1.html και τα πάει μια χαρά!!!

(η κόρη έχει αλλαξοπιστήσει -λόγω απαιτήσεων για κάμερα--και μάλιστα δις!! αλλά την βλέπω σύντομα να γυρίζει στο μαντρί!!!)

Link to comment
Share on other sites

ας συνχωνευσει καποιος τα δυο τοπικ ρε παιδια:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7756296#post7756296

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474486

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του note 5 το έχω καταχαρει 7 μήνες τώρα! Σκύλος σε όλα του. Κανένα παράπονο σε κανένα τομέα. Δεν με βλέπω να αντιστέκομαι στον πειρασμό να πάρω και το 7αρι! Άντε να κυκλοφορήσει να το δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Δε θεωρώ καλή κίνηση να πας στο 7 απ το 5.

Είναι νωρίς για αλλαγή. Εκτός αν θες μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερη κάμερα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δε θεωρώ καλή κίνηση να πας στο 7 απ το 5.

Είναι νωρίς για αλλαγή. Εκτός αν θες μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερη κάμερα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα το πάρει ο αδερφός μου,οπότε θα έχω άποψη και συγκριτικό κατά ποσο καλύτερο είναι στην κάμερα,οθόνη είμαι ευχαριστημένος,αν οι διαφορές είναι ελάχιστες το προσπερναω!

Link to comment
Share on other sites

Redmi 3s η μία η κόρη, 5a prime ο γιος, Note 5 η μεγάλη η κόρη μου, Redmi 5 plus εγώ.

Όλα τα Xiaomi σκυλιά αθάνατα, δεν είναι τυχαία η τρομερή άνοδος της εταιρείας!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Redmi 3s η μία η κόρη, 5a prime ο γιος, Note 5 η μεγάλη η κόρη μου, Redmi 5 plus εγώ.

Όλα τα Xiaomi σκυλιά αθάνατα, δεν είναι τυχαία η τρομερή άνοδος της εταιρείας!

Πάντως στην φώτο το Νοτε5 είναι εφάμιλλο με το s7 που είχα,και που δεν ξαναγυρίζω στην Σαμμυ,στο βίντεο με open camera,αστραπιαίο φοκους,γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος,θέλω να δω το Νοτε7 pro με τον αισθητήρα της Σόνυ τι πουλιά πιάνει.Της Σαμσουνγκ ο αισθητήρας δεν είναι πραγματικός 48αρης.

Έτσι λέει ο μάγκας εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Tρομερο τηλεφωνο σε ολα του το Redmi Note 7. Μπραβο στην εταιρια.

Πηρα το πρωτο μου Xiaomi πριν 4 μερες, το poco f1. Να πω οτι δεν υπαρχει πισωγυρισμα σε αλλη εταιρια, ηδη το ερωτευτηκα! Η xiaomi ειναι θρησκεια!!!

3-4 xiaomi φιλων που παρακολουθω τα τελευταια 3 χρονια ειναι σκυλια του πολεμου, το δικο μου ενα Nexus 5x εσβησε πριν 20 μερες και δεν ξανα ανοιξε ποτε και με "κρεμασε" χανοντας τα παντα...lg και μλκς

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Να ρωτήσω η έκδοση που θα έχει τον φακό sony είναι ο ίδιος που φοράει το mi8 η του poco? Υπάρχει περίπτωση να έχουμε παρόμοια αποτελέσματα εικόνας αυτών των 2 κινητών?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Να ρωτήσω η έκδοση που θα έχει τον φακό sony είναι ο ίδιος που φοράει το mi8 η του poco? Υπάρχει περίπτωση να έχουμε παρόμοια αποτελέσματα εικόνας αυτών των 2 κινητών?

 

Η κάμερα είναι 48 megapixel (Samsung GM1 – 1/2 ίντσας) και θα υποστηρίζεται από έναν δεύτερο αισθητήρα 5MP, λογικά οι φωτό θα είναι αν όχι καλύτερες , ισάξιες αν και με διαφορετικού είδους κάμερες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι 48 megapixel (Samsung GM1 – 1/2 ίντσας) και θα υποστηρίζεται από έναν δεύτερο αισθητήρα 5MP, λογικά οι φωτό θα είναι αν όχι καλύτερες , ισάξιες αν και με διαφορετικού είδους κάμερες

 

Η εκδοση pro θα έχει τον Sony αισθητήρα για αυτόν ρωτάει το παλικάρι από πάνω αν θα είναι καλύτερος.... Εξάλλου ο Sony είναι πραγματικά 48MP ενώ ο Samsung όχι.

 

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Τα πολλά mp,καλά είναι να υπάρχουν σαν επιλογή,αλλά τα ψιλιακουω βερεσε!Παλαιότερα είχα το Νοκια 808 με τα 40mp carl zeiss και δεν συμμαζευτε...καλό δεν λέω αλλά με το Ν8 συνέχισα κάμποσα χρόνια....αλλά θα δω ...απόδοση στο σκοτάδι κτλ.Τα πολλά είναι για το.ζουμαρισμα κτλ.και βγάζει μεγάλα αρχεία...κυρίως μαρκετιστικα κόλπα...θα το.δουμε συνολικά το κινητό....δύσκολα θα δώσω πάντως το Νοτε5 αν δεν δω μεγάλη διαφορά..αντε να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τα 48mp του κινητου,μπορει να μην ειναι 48 mp πραγματικα αλλα φοραει αισθητηρας samsung που κυκλοφορησε τον οκτωβριο,ενω της sony τον ιουλιο.ο ιδιος αισθητηρας θα χρησιμοποιηθει μαλλον και στα samung galaxy s10.μονο ενα συγκρτικο τεστ μεταξυ redmi mote 7 kai honor view 20 θα δειξει αν υπερεχει και ποσο ο οισθητηρας της sony.υπαρχει ενα συγκρτικο στο youtube.https://www.youtube.com/watch?v=aeRQulkINHk Edited by stathoulop
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Θα το δούμε πόσο καλό είναι στα review. Εμένα με ενδιαφέρει εξίσου και το βίντεο, να μην το χαλάσουν. Το Note 5 εχει αστραπιαίο Focus και πολύ καλή σταθεροποίηση, ελπίζω να παραμείνει έτσι. Όσον αφορά για τη φωτογραφία, όλα ευπρόσδεκτα είναι. Περιμένουμε να δούμε Με ενδιαφέρον. Αν είναι όσο καλό λένε, με τέτοια τιμή χώμα, θα τσακίσει τον ανταγωνισμό. Ξέρω από πρώτο χέρι, ούτε τα huawei από 400 ευρώ και κάτω Η κάμερά τους είναι για κλωτσιές. Ούτε σταθεροποίηση καλή στο βίντεο ούτε γενικά καλή ποιότητα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην φώτο το Νοτε5 είναι εφάμιλλο με το s7 που είχα,και που δεν ξαναγυρίζω στην Σαμμυ,στο βίντεο με open camera,αστραπιαίο φοκους,γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος,θέλω να δω το Νοτε7 pro με τον αισθητήρα της Σόνυ τι πουλιά πιάνει.Της Σαμσουνγκ ο αισθητήρας δεν είναι πραγματικός 48αρης.

Έτσι λέει ο μάγκας εδώ!

 

Επειδή κι εγώ από s7 edge πήγα στο note 5 Pro μπορώ να πω ότι η κάμερα το βράδυ σίγουρα είναι χειρότερη από το s7. Τη μέρα είναι μια χαρά.

 

Από εκεί και πέρα κι εγώ ανυπομονώ για το note 7 pro, αν η κάμερα είναι καλή και είναι αδιαβροχο βλέπω να το παίρνω κι ας κάνω τη δουλειά μου μια χαρά με το 5αρι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.και εγώ από s7 ήρθα.το 7αρι ήταν καλύτερο σε βραδυνές φωτο,αν και ελάχιστες βγάζω....περιμένουμε να δούμε το Νοτε7...

Ψιλοασχετο....μπορεί να το ξερεις...σε βραδυνές φώτο, για το Νοτε5 βάζε hdr... βγαίνουν ποιο σκοτεινές αλλά με πολύ λιγότερο θορυβο

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.και εγώ από s7 ήρθα.το 7αρι ήταν καλύτερο σε βραδυνές φωτο,αν και ελάχιστες βγάζω....περιμένουμε να δούμε το Νοτε7...

Ψιλοασχετο....μπορεί να το ξερεις...σε βραδυνές φώτο, για το Νοτε5 βάζε hdr... βγαίνουν ποιο σκοτεινές αλλά με πολύ λιγότερο θορυβο

 

Για να βγάλεις με hdr βράδυ πρέπει να έχεις το χέρι του Ντέρεκ σεπαρντ του νεύρο χειρουργού από το Grey's anatomy

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενας λογος για presale για ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ αγορα.

Μονο οι χαζοι ασχολουνται με presale.

Link to comment
Share on other sites

2019-01-15-18_37_46-Window.jpg

 

επιβεβαιώθηκε ότι το κινητό θα πάρει μια σούπερ λειτουργία από την ναυαρχίδα Mi MIX 3! Η Xiaomi επιβεβαίωσε μέσω της επίσημης σελίδας της στο Weibo ότι το κινητό θα πάρει την Night Scene mode!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εσυ μιλάς για την σειρα mi και εγω για τη redmi. ....

αν δε δω την υλοποίηση...

 

Τότε γιατί λες ότι θέλει "φτιάξιμο" το λογισμικό, ενώ δεν εχεις δει ακόμα δείγματα, αφου είναι το ΠΡΩΤΟ redmi (Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου δεν εχει σχεση με το λογισμικό της ΧΙΑΟΜΙ) Αντιθέτως έχει μεγάλη και άμεση σχέση με το λογισμικό ΧΙΑΟΜΙ για κάμερα αφού με αναβάθμιση θα του δώσουν το Night mode του ΧΙΑΟΜΙ ΜΙΧ3...

 

 

Όπως και να'χει το καλύτερο είναι να περιμένουμε κανα 3μηνο , αφού τότε υπολογίζω να κυκλοφορήσει η PRO έκδοση με τον Snapdragon 675 που υποστηρίζει πραγματικά 48ΜΡ(ο snapdragon 660 ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΕΙ 48ΜΡ!) και με τον καλύτερο σένσορα IMX586 της SONY...

 

Αυτό το έβγαλαν για να κάνει το μπάμ με την τιμή και το τυράκι του 48ΜΡ με interpolation (12 πραγματικά )

ΚΑΙ ΠΑΛΙ για τα λεφτά του είναι σουπερ!

Απλά όποιος το πάρει μην λέει ότι δεν τον προειδοποίησα για αυτό που έρχεται

Και η infoQest καλό θα είναι να προωθήσει και να πουλάει ακόμα το ΝΟΤΕ6 και σε κανα6μηνο να κάνει το Μπάμ φέρνοντας το redmi note 7PRO

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...