Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι μεταξύ xiaomi mi 8 lite και redmi note 7 pro !!!
Redmi note 7 pro δεν έχει βγει σε global, το κινέζικο δεν θα το έπαιρνα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι επειδή κάπου χάθηκα, μια μικρή ερωτησούλα...

 

το προ από το απλό, τι διαφορές έχουν;

 

κι αν έχουν μεγάλες, αξίζει να πάει κάποιος στο προ; στην περίπτωση που θα έρθει στην ελλάδα βέβαια, γιατί με κίνα δεν μπλέκω...

 

:O

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερωτήσει μόλις το παράγγειλα και λογικά πέμπτη θα το εχω απο infoquest εχω το νοτε 5 ..

μπορει απο την μια συσκευει να περασουν ολα στην αλλη ??? θελει προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι επειδή κάπου χάθηκα, μια μικρή ερωτησούλα...

 

το προ από το απλό, τι διαφορές έχουν;

 

κι αν έχουν μεγάλες, αξίζει να πάει κάποιος στο προ; στην περίπτωση που θα έρθει στην ελλάδα βέβαια, γιατί με κίνα δεν μπλέκω...

 

:O

το Pro δεν θα κυκλοφορησει στην ελλαδα απ'οτι ξερω.διαθεσιμα στα καταστηματα ειναι το Redmi 7 & Redmi note 7.

εδω https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9498&idPhone2=9513 θα δεις ακριβως τις διαφορες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το Pro δεν θα κυκλοφορησει στην ελλαδα απ'οτι ξερω.διαθεσιμα στα καταστηματα ειναι το Redmi 7 & Redmi note 7.

εδω https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9498&idPhone2=9513 θα δεις ακριβως τις διαφορες.

Απ'ότι δείχνει δεν θα υποστηρίζει την 800αρα κανένα απ'τα 2
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι δείχνει δεν θα υποστηρίζει την 800αρα κανένα απ'τα 2
Το σκέτο Redmi Note 7, υποστηρίζει την Β20 (800)....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα εχτες το εργαλειο απο πλαισιο.

Το σεταρα κομπλε απο το redmi 5 plus που ειχα επαφες ολα και εφαρογες.

Παει σφαιρα,τη καμερα δεν προλαβα να τη τεσταρω ακομα...Μολις εχω νεα θα ποσταρω

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα εχτες το εργαλειο απο πλαισιο.

Το σεταρα κομπλε απο το redmi 5 plus που ειχα επαφες ολα και εφαρογες.

Παει σφαιρα,τη καμερα δεν προλαβα να τη τεσταρω ακομα...Μολις εχω νεα θα ποσταρω

Περιμένουμε τα τεστ από τη κάμερα, θα το χαρείς σίγουρα. Αν μου πεις ότι είσαι και συ κομπλέ με τη κάμερα θα το χτυπήσω κι εγώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από δύο χρόνια είπα και εγώ να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου, αφορμή ήταν η αγορά ενός REDMI 6 για

τη γυναίκα μου και μπορώ να πω πως εντυπωσιάστηκα και πήρα την απόφαση να αλλάξω και το δικό μου με το Note 7.

Από της λίγες μέρες που το έχω στα χέρια μου μπορώ να πω πως είμαι υπέρ' ευχαριστημένος από κάθε άποψη και είναι

λογικό αφού μιλάμε για μία συσκευή του 2019 με ότι αυτό συνεπάγεται.

Μόνο θετικά λόγια έχω να πω, από τη συσκευασία του που σου παρέχει μια όμορφη θήκη σιλικόνης που εφαρμόζει τέλεια,

τη μεγάλης χωρητικότητας μπαταρία του, την ταχύτητά του, την εξαιρετική του οθόνη, την άμεση απόκριση ξεκλειδώματος

με το δαχτυλικό αποτύπωμα, την υπέρ αρκετή κάμερα για τις προσωπικές σου στιγμές και γενικά την αίσθηση πως κρατάς

στα χέρια σου μια συσκευή που δεν έχει να ζηλέψει σχεδόν τίποτα από πανάκριβα μοντέλα.

Και επειδή όλα είναι υποκειμενικά, τα παραπάνω είναι προσωπικές απόψεις, εκφράζουν μόνο εμένα και το συγκεκριμένο

μοντέλο με καλύπτει απόλυτα. Ελπίζω μόνο να αποδειχθεί και ανθεκτικό.

 

Υ.Γ (1)

Άν είσαι ψαροντουφεκάς και θες ντε και καλά να το έχεις μαζί σου ΔΕΝ σου κάνει.

Άν είσαι φωτογράφος που ζει από αυτό το επάγγελμα ΔΕΝ στο συνιστώ.

 

Υ.Γ (2)

Άν δεν ανήκεις στις δύο παραπάνω κατηγορίες και μπορείς να διαθέσεις αυτά τα χρήματα ΔΕΝ θα χάσεις.

 

Αυτά για την ώρα, αν δω κάτι στραβό θα επανέλθω.

Ευχαριστώ

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από δύο χρόνια είπα και εγώ να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου, αφορμή ήταν η αγορά ενός REDMI 6 για

τη γυναίκα μου και μπορώ να πω πως εντυπωσιάστηκα και πήρα την απόφαση να αλλάξω και το δικό μου με το Note 7.

Από της λίγες μέρες που το έχω στα χέρια μου μπορώ να πω πως είμαι υπέρ' ευχαριστημένος από κάθε άποψη και είναι

λογικό αφού μιλάμε για μία συσκευή του 2019 με ότι αυτό συνεπάγεται.

Μόνο θετικά λόγια έχω να πω, από τη συσκευασία του που σου παρέχει μια όμορφη θήκη σιλικόνης που εφαρμόζει τέλεια,

τη μεγάλης χωρητικότητας μπαταρία του, την ταχύτητά του, την εξαιρετική του οθόνη, την άμεση απόκριση ξεκλειδώματος

με το δαχτυλικό αποτύπωμα, την υπέρ αρκετή κάμερα για τις προσωπικές σου στιγμές και γενικά την αίσθηση πως κρατάς

στα χέρια σου μια συσκευή που δεν έχει να ζηλέψει σχεδόν τίποτα από πανάκριβα μοντέλα.

Και επειδή όλα είναι υποκειμενικά, τα παραπάνω είναι προσωπικές απόψεις, εκφράζουν μόνο εμένα και το συγκεκριμένο

μοντέλο με καλύπτει απόλυτα. Ελπίζω μόνο να αποδειχθεί και ανθεκτικό.

 

Υ.Γ (1)

Άν είσαι ψαροντουφεκάς και θες ντε και καλά να το έχεις μαζί σου ΔΕΝ σου κάνει.

Άν είσαι φωτογράφος που ζει από αυτό το επάγγελμα ΔΕΝ στο συνιστώ.

 

Υ.Γ (2)

Άν δεν ανήκεις στις δύο παραπάνω κατηγορίες και μπορείς να διαθέσεις αυτά τα χρήματα ΔΕΝ θα χάσεις.

 

Αυτά για την ώρα, αν δω κάτι στραβό θα επανέλθω.

Ευχαριστώ

Ακριβως ετσι ειναι τα πραματα δυο μερες που το εχω και εγω.

Δεν εχω να αλλαξω ουτε κομμα σε αυτα που ειπες.

Στο 48 MP modus μπορεις να ζουμαρεις ακομα πιο πολυ στο σημειο που επιθυμεις,αλλα χανει σε αναλυση.

Πολυ καλη καμερα για τα λεφτα της,το βραδυ σκοτεινα μπορει και δινει λιγο φως και αναβαθμιζει τη ποιοτητα

Παρα πολυ ευχαριστημενος.

Ευγε στην Xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Υπάρχουν καθολου φωτογραφικά δειγματα δικά σας απο τη συσκευή. Κατα προτίμηση νυχτερινα.

Αν μαλιστα εχετε και καμια συγκριση stock vs gcam (απλό hdr+) θα το εκτιμουσα :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και γω το κινητό. Πέρασα την gcam που έδωσε Λίνκολν φίλος λίγο πριν και βλέπω στις ρυθμίσεις 12... Τι 48 μας λένε τότε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και γω το κινητό. Πέρασα την gcam που έδωσε Λίνκολν φίλος λίγο πριν και βλέπω στις ρυθμίσεις 12... Τι 48 μας λένε τότε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλά η gcam δεν υποστηρίζει αυτή την ανάλυση αφού ούτε το pixel 3 έχει τέτοιο αισθητήρα. Η στοκ όμως πρέπει να χει επιλογή για 48

 

Αν μπορείς ανέβασε κάπου σύγκριση νυχτερινά στοκ auto vs gcam hdr+ enhanced

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση μόλις το παρέλαβα. Από το νοτε 5 έχει μικρές διαφορές..

Την κάμερα που λέτε gcam περνάς από google και μετά??? Πως ρυθμίζουμε??

Link to comment
Share on other sites

Απλά η gcam δεν υποστηρίζει αυτή την ανάλυση αφού ούτε το pixel 3 έχει τέτοιο αισθητήρα. Η στοκ όμως πρέπει να χει επιλογή για 48

 

 

 

Αν μπορείς ανέβασε κάπου σύγκριση νυχτερινά στοκ auto vs gcam hdr+ enhanced

Η στοκ γράφει 48 σε ένα σημείο με κάτι κινέζικα δίπλα... Θα τραβήξω το βράδυ και θα ανεβάσω φωτογραφίες συγκριτικά. Η φωτεινότητα πάντως μου φαίνεται χαμηλή, το μόνο μείον που έχω βρει. Να δω αν με την αναβάθμιση που μου έφερε μήπως φτιάξει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση. Μια ερώτηση ποια ρομ φοράμε?? Βρήκα 2 μια 10.2.7. Κ 10.2.8 μια λέει κλομπαλ και η άλλη ΕΕΑ ποια να κατεβάσω?? Γιατί έχει δύο???
Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση. Μια ερώτηση ποια ρομ φοράμε?? Βρήκα 2 μια 10.2.7. Κ 10.2.8 μια λέει κλομπαλ και η άλλη ΕΕΑ ποια να κατεβάσω?? Γιατί έχει δύο???
Η 10.2.7 είναι η τελευταία stable που έλαβα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Από κάμερα πώς πάει; Γνωρίζετε αν θα έρθει στην cosmote; Αυτό ή το mi8 lite;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το tethering ; Στέλνω με COSMOTE στο tablet και δεν παίζει. Στέλνει με ίδιο δίκτυο η κόρη μου με redmi note 5 και παίζει λάδι. Άρα έχει πρόβλημα σε αυτό το κομμάτι η συσκευή σίγουρα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το tethering ; Στέλνω με COSMOTE στο tablet και δεν παίζει. Στέλνει με ίδιο δίκτυο η κόρη μου με redmi note 5 και παίζει λάδι. Άρα έχει πρόβλημα σε αυτό το κομμάτι η συσκευή σίγουρα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δικό μου λειτουργεί κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου λειτουργεί κανονικά
Είσαι με 10.2.7 ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με 10.2.7 ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι. Αγορά την Πέμπτη και αμέσως ενημέρωση σε 10.2.7.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...