Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, ενώ χθές το βράδυ κατα τις 11 μου την εμφάνισε σήμερα τίποτα. Θα αναμένω.

Όσοι αναβαθμίσατε είδατε διάφορα στην μπαταρία;

 

Ποιά έκδοση πρέπει να κάνω εγκατάσταση χειροκίνητα; Υπάρχει μια των 2 γιγα και μια ΟΤΑ 700 mb. Τώρα έχω την 12.0.3.0 eu

Edited by lokar
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, babe0607 said:

Μόλις ήρθε η ενημέρωση :)

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ έχω την 12.5.1 Global . Θα μου έρθει κάποια νεότερη?

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 12.5.1 Global . Θα μου έρθει κάποια νεότερη?
Ηρθε η 12.5.1.0 (QFGEUXM) περίπου 750 ΜΒ. Δεν ξέρω αν έρθει κάποια άλλη με τον καιρό...αν και το βλέπω δύσκολο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα και εχω 2 θεματα.Οι ειδοποιήσεις σε μειλ ερχονται μονο οταν ενεργοποιώ την οθονη και επισης δεν μπορω να κλειδωσω τις εφαρμογες για να μην σταματούν να λειτουργούν οταν πατας εκκαθάριση η το Χ που τις σβήνει απο λειτουργία

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, lokar said:

Για εμάς που την εμφάνισε- εξαφάνισε τί κάνουμε;

Μπορούμε να την κατεβάσουμε από κάποια επίσημη σελίδα;

Μπορείς να κατεβάσεις το zip και να την βάλεις χειροκίνητα, αλλά εάν περιμένεις λίγες μέρες θα στην ξαναδείξει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minast said:

Μπορείς να κατεβάσεις το zip και να την βάλεις χειροκίνητα, αλλά εάν περιμένεις λίγες μέρες θα στην ξαναδείξει.

Τελικά πριν λίγο την εμφάνισε..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2021 at 5:59 ΜΜ, martinacos said:

Την εκανα και εχω 2 θεματα.Οι ειδοποιήσεις σε μειλ ερχονται μονο οταν ενεργοποιώ την οθονη και επισης δεν μπορω να κλειδωσω τις εφαρμογες για να μην σταματούν να λειτουργούν οταν πατας εκκαθάριση η το Χ που τις σβήνει απο λειτουργία

Κ εγώ έχω αυτό το πρόβλημα με τα μειλ εδώ κ καιρό. Όχι μόνο μετά την αναβάθμιση.. Έχω κλειδώσει την εφαρμογή, έχω βάλει αυτόματη έναρξη, τα πάντα όλα αλλά αυτό τπτ!
Επίσης έχω κ ένα θέμα με το ίνσταγκραμ, δεν ανάβει η οθόνη στις ειδοποιήσεις. Πρέπει να το ξεκλειδώσω τελείως για να δω την ειδοποίηση. 😕

Link to comment
Share on other sites

Το Gmail δεν στέλνει push ούτε με αίτηση εδώ και πάρα πολύ καιρό.


Μετά την τελευταία αναβάθμιση χάθηκαν οι αποθηκευμένοι κωδικοί WiFi. Αυτό είναι το πρώτο που πρόσεξα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, pavlidisc said:

Το Gmail δεν στέλνει push ούτε με αίτηση εδώ και πάρα πολύ καιρό.


 

μεγάλο πρόβλημα και σε εμένα με Xperia 1iii

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς gcam στο κινητό; Έχει να προτείνει έκδοση, ρυθμίσεις και xml profile?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, deninho said:

Χρησιμοποιεί κανείς gcam στο κινητό; Έχει να προτείνει έκδοση, ρυθμίσεις και xml profile?

Στο τέλος του1ου post, αναφέρονται όλα αυτά που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει το ποστ αυτό, αλλά μιλάει για gcam 6. Έλεγα αν υπάρχει κάποιος που να έχει ασχοληθεί με την έκδοση 7

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, deninho said:

Το έχω δει το ποστ αυτό, αλλά μιλάει για gcam 6. Έλεγα αν υπάρχει κάποιος που να έχει ασχοληθεί με την έκδοση 7

Το RN7 έχει παλιώσει και αυτός/οί που ασχολήθηκαν με το θέμα πριν από 2 χρόνια περίπου, δεν ασχολούνται πλέον.

Link to comment
Share on other sites

deninho
βάλε την τελευταία απ το παρακάτω link,
μετά από άπειρες που δοκίμασα, κατέληξα στου Parrot (Bulkin043) εδώ και καιρό


οι δικές του δεν παίρνουν xml, κάπου έχω κάποια screenshots με προτεινόμενες ρυθμίσεις, θα τα ψάξω...

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/

 

* https://t.me/Gcam_Lavender

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Νίκο!!! Αν τύχει να βρεις και τις ρυθμίσεις, ανέβασε. Θα πειραματιστώ κι εγώ αυτές τις μέρες 🙂

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, deninho said:

Σε ευχαριστώ πολύ Νίκο!!! Αν τύχει να βρεις και τις ρυθμίσεις, ανέβασε. Θα πειραματιστώ κι εγώ αυτές τις μέρες 🙂

https://imgur.com/a/wXsUfoz

αυτές ήταν νομίζω, αν και στις τελευταίες εκδόσεις οι ρυθμίσεις είναι πολύ λιγότερες
και φυσικά δεν είναι ευαγγέλιο...δοκιμάζεις και αποφασίζεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Μετά την αναβάθμιση χάθηκαν οι επιλογές που είχε στις εφαρμογές. Δλδ όταν την πατούσαν παρατεταμένα σου έβγαζε το λουκέτο, τις ρυθμίσεις κτλ. Τώρα δεν τα βγάζει. Τι έγιναν αυτά; Ξέρει κάποιος;

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, toni3 said:

Μου την έσπασε, χάθηκε πάλι το Ελληνικό αλφάβητο....

Κατέβασε από το λινκ το  Xiaomi Contacts and dialer, κάνε το εγκατάσταση και θα έχει ελληνικό αλφάβητο. https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc-2/contacts-and-dialer-xiaomi/contacts-and-dialer-xiaomi-12-2-6-8-release/xiaomi-contacts-and-dialer-12-2-6-8-android-apk-download/

Edited by imaginos
Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2021 at 1:19 ΜΜ, hatzisnik said:

Καλησπέρα! Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Μετά την αναβάθμιση χάθηκαν οι επιλογές που είχε στις εφαρμογές. Δλδ όταν την πατούσαν παρατεταμένα σου έβγαζε το λουκέτο, τις ρυθμίσεις κτλ. Τώρα δεν τα βγάζει. Τι έγιναν αυτά; Ξέρει κάποιος;

 

Εχω ακριβώς την ίδια απορία, συν το που διαολο πήγε το Turn off MIUI optimization...

Ενα μικρο βιντεο που τραβηξα, κρατωντας το δαχτυλο επανω σε ενα ανοιχτο app, δεν εμφανιζει πλεον το λουκετο επανω δεξια (αν θυμαμαι καλα) αλλα με παει κατευθειαν στα App Infos...

 

 

Edited by fommof
Link to comment
Share on other sites

Από όταν πέρασα την 12.5.1 σε global έχω ένα πολύ ενοχλητικό πρόβλημα, υπάρχουν 2-3 αριθμοί που όταν τους καλώ ή με καλούν, κανείς μας δεν ακούει τίποτα, σα να είναι νεκρή η συνομιλία. Άλλαξα σε Google dialer, το πρόβλημα παραμένει. Με τους συγκεκριμένους ανθρώπους πλέον μπορώ μόνο με Viber να κάνω κλήση. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα με την αναβάθμιση MUI 12.5.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...