Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, dafly7 said:

Καλησπέρα να ρωτήσω αν αγοράσεις το adguard pro κόβει κ τις διαφημίσεις από το YouTube η όχι; Σορρυ αν είναι βλακεία ερώτηση απλά άσχετος με αυτού του τύπου τις εφαρμογές κ γενικά έλειπα χρόνια πολλά από iOS αλλά πραγματικά πολύ χαρούμενος που επέστρεψα 

ευχαριστω 

Τις κόβει 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

12 minutes ago, eleco said:

Τις κόβει 

Από που τις κόβει;  από την εφαρμογή;  είσαι σίγουρος; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, eleco said:

Τις κόβει 

Κ από την εφαρμογή ρωτάω γτ με ενδιαφέρει πολύ να μην πληρώνω premium 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, koutsis said:

Από που τις κόβει;  από την εφαρμογή;  είσαι σίγουρος; 

Και από την εφαρμογή και από τον browser. Υπάρχουν οδηγίες στην εφαρμογή AdGuard

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, eleco said:

Και από την εφαρμογή και από τον browser. Υπάρχουν οδηγίες στην εφαρμογή AdGuard

Εγώ γιατί νομίζω ότι τις κόβει μόνο από τον browser και όχι στην εφαρμογή; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, koutsis said:

Εγώ γιατί νομίζω ότι τις κόβει μόνο από τον browser και όχι στην εφαρμογή; 

Τις κόβει και από την εφαρμογή. Στην περίπτωση αυτή τρέχει την εφαρμογή YouTube μέσα από δικό του server. Υπάρχουν οδηγίες 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κόβει μόνο από τον browser, τίποτα δεν κόβει διαφημίσεις από την εφαρμογή YouTube.
Για αντίστοιχο του Vanced/ReVanced βάζεις uYouPlus μέσο AltStore. Αλλιώς μόνο YouTube premium.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, eleco said:

Τις κόβει και από την εφαρμογή. Στην περίπτωση αυτή τρέχει την εφαρμογή YouTube μέσα από δικό του server. Υπάρχουν οδηγίες 

Δεν ξέρω σε ποιες διαφημίσεις αναφέρεσαι, αλλά στην εφαρμογή τις εισαγωγικές διαφημίσεις από τα βίντεο δεν τις κόβει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν κόβει διαφημίσεις δε εφαρμογές όπως πχ το Viber, to tapatalk, ούτε και πχ αν πατήσεις να ανοίξεις λινκ στο Facebook. Μόνο στο browser τις κόβει. Μέχρι στιγμής δλδ δεν αξίζει με τίποτα τα χρήματα για το pro. Καμία σχέση με το Android που πετάς στο dns ένα adguard.com και τέλος όλα. Κρίμα τα χρήματα που έδωσα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο viber ούτε στο ταπατοκ βγαίνουν διαφημίσεις με adguard pro.
Facebook, instagram, YouTube είναι άλλη περίπτωση γιατί οι διαφημίσεις έρχονται ακριβώς από εκεί που έρχεται και το περιεχόμενο που θέλεις να παρακολουθήσεις. Ούτε και στο Android κόβονται προφανώς με adguard και adblocks.

Κατά τα υπόλοιπα, αφού δεν σου κάνει μπορείς απλά να κάνεις refund.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, barcelonistas said:

Δεν κόβει διαφημίσεις δε εφαρμογές όπως πχ το Viber, to tapatalk, ούτε και πχ αν πατήσεις να ανοίξεις λινκ στο Facebook. Μόνο στο browser τις κόβει. Μέχρι στιγμής δλδ δεν αξίζει με τίποτα τα χρήματα για το pro. Καμία σχέση με το Android που πετάς στο dns ένα adguard.com και τέλος όλα. Κρίμα τα χρήματα που έδωσα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://adguard-dns.io/en/public-dns.html

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2023 at 1:15 ΜΜ, pavlidisc said:

 

Viber - Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Προσωπικά δεδομένα.
Απενεργοποίησε τα πάντα.

Ούτε εγώ έχω διαφημίσεις στο Viber. Προφανώς και πρέπει να σκαλίσεις λίγο τις ρυθμίσεις που έχεις στην εφαρμογή.

Τα απενεργοποίησα όλα αλλα οι διαφημίσεις επιμένουν. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Τα απενεργοποίησα όλα αλλα οι διαφημίσεις επιμένουν. 

Στο ίδιο μενού υπάρχει και ένα που λέει «Διαχείρηση προτιμήσεων διαφημίσεων». Και αυτά θα έχω κλείσει ένα προς ένα.

Επίσης, Ρυθμίσεις - Απόρρητο και ασφάλεια- Ανίχνευση. Την κόβεις.
Αν και αυτό δεν νομίζω να παίζει ρόλο στην διαφήμιση της συγκεκριμένης εφαρμογής.

ΥΓ: εγώ και στο S10 ite, A71 που έχω - Android - με τις ρυθμίσεις απορρήτου και διαφημίσεων μέσα από την εφαρμογή, διαφημίσεις δεν έχω πουθενά.


from my iPhone XR

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, pavlidisc said:


Στο ίδιο μενού υπάρχει και ένα που λέει «Διαχείρηση προτιμήσεων διαφημίσεων». Και αυτά θα έχω κλείσει ένα προς ένα.

Επίσης, Ρυθμίσεις - Απόρρητο και ασφάλεια- Ανίχνευση. Την κόβεις.
Αν και αυτό δεν νομίζω να παίζει ρόλο στην διαφήμιση της συγκεκριμένης εφαρμογής.

ΥΓ: εγώ και στο S10 ite, A71 που έχω - Android - με τις ρυθμίσεις απορρήτου και διαφημίσεων μέσα από την εφαρμογή, διαφημίσεις δεν έχω πουθενά.


from my iPhone XR

Τα έχω κάνει όλα εκτός από το ανίχνευση. Τζίφος. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, mol said:

Όχι, σου απάντησα και στο άλλο θέμα που έχεις κάνει την ίδια ερώτηση ότι κάτι τέτοιο δεν το χρειάζεσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2023 at 6:50 ΜΜ, barcelonistas said:

Δεν κόβει διαφημίσεις δε εφαρμογές όπως πχ το Viber, to tapatalk, ούτε και πχ αν πατήσεις να ανοίξεις λινκ στο Facebook. Μόνο στο browser τις κόβει. Μέχρι στιγμής δλδ δεν αξίζει με τίποτα τα χρήματα για το pro. Καμία σχέση με το Android που πετάς στο dns ένα adguard.com και τέλος όλα. Κρίμα τα χρήματα που έδωσα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πρέπει να ενεργοποιήσεις τα advanced options και να προσθέσεις φίλτρα.

Όσο για τις διαφημίσεις στο app του youtube, ήθελε λίγο ψάξιμο παραπάνω τελικά. Ανοίγεις την εφαρμογή, πατάς το βίντεο που θες να δεις, πατάς παύση, πατάς κοινοποίηση, πατάς περισσότερα, πατάς block youtube ads (by adguard) και ανοίγει σε full screen σαν desktop. Τα κουμπιά ειναι μικρά και δεν φαίνονται οι υπότιτλοι. Αλλά μπορείς να το έχεις picture in picture, ακόμα και με κλειστή οθόνη.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marlboro man said:

Το ξαναεγραψα, για μπλοκαρισμα ολων των διαφημισεων στο youtube, Brave browser.

Μιλάμε για το app του YouTube όχι μέσω browser.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναεγραψα, για μπλοκαρισμα ολων των διαφημισεων στο youtube, Brave browser.

Όλα τα Adblock μπλοκάρουν τις διαφημίσεις στον browser. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξει browser κάποιος για να έχει Adblock εκτός αν χρησιμοποεί ήδη brave.
Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2023 at 12:14 ΠΜ, panoszavra said:

Τα έχω κάνει όλα εκτός από το ανίχνευση. Τζίφος. 

Δες και αυτό μέσα από Viber Ρυθμίσεις - Ειδοποιήσεις - Εμφάνιση διαφημιστικού πλαισίου εντός εφαρμογής.

Το άλλο που σκέφτομαι είναι το εξής: Μήπως πρέπει μέσα από το Απόρρητο - Προσωπικά δεδομένα - Διαγραφή των δεδομένων σας, να κάνεις διαγραφή και να "μηδενίσει" το ό,τι είχες αποδεχτεί από διαφημίσεις κλπ.
Αυτό το είχα κάνει εγώ πρίν περίπου 1-1,5 χρόνο. Δεν ξέρω όμως εάν έπαιξε ρόλο.

Το μόνο που είναι σίγουρο είναι ότι σε 4 συσκευές που έχουμε στην οικογένεια (2x iPhone και 2x Samsung), με κλειστά όλα όσα έχω αναφέρει σε προηγούμενα ποστ, και με διαγραφή δεδομένων σε κάποια φάση (δεν θυμάμαι πότε), διαφημίσεις δεν υπάρχουν. Το μόνο που μου εμφανίζει που και πού είναι ένα baner για τις "ασφαλής συνομιλίες" του Viber. Αλλά αυτό δεν είναι διαφήμιση.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, pavlidisc said:

Δες και αυτό μέσα από Viber Ρυθμίσεις - Ειδοποιήσεις - Εμφάνιση διαφημιστικού πλαισίου εντός εφαρμογής.

Το άλλο που σκέφτομαι είναι το εξής: Μήπως πρέπει μέσα από το Απόρρητο - Προσωπικά δεδομένα - Διαγραφή των δεδομένων σας, να κάνεις διαγραφή και να "μηδενίσει" το ό,τι είχες αποδεχτεί από διαφημίσεις κλπ.
Αυτό το είχα κάνει εγώ πρίν περίπου 1-1,5 χρόνο. Δεν ξέρω όμως εάν έπαιξε ρόλο.

Το μόνο που είναι σίγουρο είναι ότι σε 4 συσκευές που έχουμε στην οικογένεια (2x iPhone και 2x Samsung), με κλειστά όλα όσα έχω αναφέρει σε προηγούμενα ποστ, και με διαγραφή δεδομένων σε κάποια φάση (δεν θυμάμαι πότε), διαφημίσεις δεν υπάρχουν. Το μόνο που μου εμφανίζει που και πού είναι ένα baner για τις "ασφαλής συνομιλίες" του Viber. Αλλά αυτό δεν είναι διαφήμιση.

Αυτό το banner εμφανίζει και σε μένα. Το θεωρούσα διαφήμιση. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και εγώ. Οπότε αν αυτό δεν είναι διαφήμιση, όλες οι άλλες πήραν μπουλο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...