Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 19/11/2023 at 8:08 ΜΜ, Tasos19s said:

Ξαφνικά όταν λες; 
Τι αλλαγές έγιναν στην συσκευή από τότε που δούλευαν τα παιχνίδια και τώρα που δεν δουλεύουν 

Αναβαθμιση iOS?

Αναβάθμιση άλλων εφαρμογών; 
Προσθήκη άλλων εφαρμογών πχ Facebook???

 

Καμία ενημέρωση ios (άλλωστε έχει σταματήσει η υποστήριξη), κάποιες ενημερώσεις παιχνιδιών, νέες εφαρμογές νομίζω μόνο Snapchat. 

Υπάρχει περίπτωση να επηρεάζει ότι τα παιχνίδια είναι εγκατεστημένα και σε άλλη συσκευή με το ίδιο ID? Αν και αυτό υπήρχε από την αρχή. Κάποια στιγμή απενεργοποιησα την άλλη συσκευή ώστε να μην επηρεάζει

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, montoya_42 said:

Καμία ενημέρωση ios (άλλωστε έχει σταματήσει η υποστήριξη), κάποιες ενημερώσεις παιχνιδιών, νέες εφαρμογές νομίζω μόνο Snapchat. 

Υπάρχει περίπτωση να επηρεάζει ότι τα παιχνίδια είναι εγκατεστημένα και σε άλλη συσκευή με το ίδιο ID? Αν και αυτό υπήρχε από την αρχή. Κάποια στιγμή απενεργοποιησα την άλλη συσκευή ώστε να μην επηρεάζει

Όχι δεν επηρεάζει αυτό 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όσο λέγατε  για πρόβλημα  viber εγώ δεν είχα πρόβλημα, εδώ και 3 μέρες σταμάτησε να στέλνει ειδοποιήσεις, δεν θυμάμαι  να είχα ποτέ πρόβλημα γενικά, το ίδιο πρόβλημα  είχα και σε Telegram και έφτιαξε μετά  από 3 clean uninstall. 

Έφτιαξε  και viber  με unistall, δεν φταίνε  εφαρμογές, μάλλον το stable ios 😂

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσο καιρό εσείς λέτε έχετε προβλήματα εγώ δεν έχω γιατί έχω μείνει σε iOS 16 

Είναι ο συνδυασμός αυτός του iOS 17 και του Viber που μάλλον ακόμα δεν έχει βρεθεί λύση να δουλεύει 

100% σωστά έτσι κι αλλιώς δεν δούλευε ποτέ η συγκεκριμένη εφαρμογή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Tasos19s said:

Όσο καιρό εσείς λέτε έχετε προβλήματα εγώ δεν έχω γιατί έχω μείνει σε iOS 16 

Είναι ο συνδυασμός αυτός του iOS 17 και του Viber που μάλλον ακόμα δεν έχει βρεθεί λύση να δουλεύει 

100% σωστά έτσι κι αλλιώς δεν δούλευε ποτέ η συγκεκριμένη εφαρμογή 

Για 2 ώρες κράτησε μετά το unistall, πάλι χάλασε.

Σε Android πάντως 100% σωστά δούλευε πάντα..

Κλάιν  μόνο 1500€ συσκευή είναι μην τα θέλουμε και όλα δικά μας, για ένα πληκτρολόγιο της προκοπής  και για ειδοποιήσεις  θα γκρινιάξουμε.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, konandrio said:

Για 2 ώρες κράτησε μετά το unistall, πάλι χάλασε.

Σε Android πάντως 100% σωστά δούλευε πάντα..

Κλάιν  μόνο 1500€ συσκευή είναι μην τα θέλουμε και όλα δικά μας, για ένα πληκτρολόγιο της προκοπής  και για ειδοποιήσεις  θα γκρινιάξουμε.

Ε ναι σιγά τα λεφτά μην γκρινιάζετε κιόλας 

Το android έχει χρόνια που δουλεύει γενικά καλύτερα από το iPhone κατά την άποψη μου 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, arxontas2323 said:

Πληκτρολόγιο αναγκαστικά SwiftKey 

Αυτό έχω, φαίνεται  από το διπλό διάστημα  που μπαίνει στις λέξεις, είναι καλύτερο αλλά δε σημαίνει  πως είναι και καλό, κάθε μέρα γράφω τόμους λόγω δουλειάς, κόμμα, αλλαγή γλώσσας μου έχουν φτάσει την πληκτρολόγηση στο διπλάσιο  χρόνο απ ότι μπορώ και δεν βλέπω  βελτίωση, μακάρι το gboard να ήταν σαν Android αλλά δεν έχουν καμία επαφή. Θα κάνω εκτενή αναφορά  κάποια στιγμή, σίγουρα έχει πράγματα  το ios που είναι θετικά και το παραδέχομαι, ποιο φιλικό στη χρήση έναντι  ναυαρχίδων Android δεν είναι σίγουρα, το Android  έχει ωριμάσει  πάρα πολύ όσο και να ενοχλεί τους φανατικούς, έχεις αμέτρητες επιλογές  για να το φέρεις στα μέτρα σου, επίσης  ας χαλαρώσουν με τις τιμές πωλησης  των εφαρμογών, η πολιτική  τους είναι για κρακ και να μην αγοράζεις  τίποτα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, konandrio said:

Αυτό έχω, φαίνεται  από το διπλό διάστημα  που μπαίνει στις λέξεις, είναι καλύτερο αλλά δε σημαίνει  πως είναι και καλό, κάθε μέρα γράφω τόμους λόγω δουλειάς, κόμμα, αλλαγή γλώσσας μου έχουν φτάσει την πληκτρολόγηση στο διπλάσιο  χρόνο απ ότι μπορώ και δεν βλέπω  βελτίωση, μακάρι το gboard να ήταν σαν Android αλλά δεν έχουν καμία επαφή. Θα κάνω εκτενή αναφορά  κάποια στιγμή, σίγουρα έχει πράγματα  το ios που είναι θετικά και το παραδέχομαι, ποιο φιλικό στη χρήση έναντι  ναυαρχίδων Android δεν είναι σίγουρα, το Android  έχει ωριμάσει  πάρα πολύ όσο και να ενοχλεί τους φανατικούς, έχεις αμέτρητες επιλογές  για να το φέρεις στα μέτρα σου, επίσης  ας χαλαρώσουν με τις τιμές πωλησης  των εφαρμογών, η πολιτική  τους είναι για κρακ και να μην αγοράζεις  τίποτα.

Να σε ρωτήσω κάτι;  αφού δεν σου αρέσει το ios και σου αρέσει περισσότερο το Android γιατί αγόρασες iphone? 🤔

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι;  αφού δεν σου αρέσει το ios και σου αρέσει περισσότερο το Android γιατί αγόρασες iphone?

Είναι σαν τον κολλητό μου.
Δεν χωνεύει τους Γερμανούς από την κρίση του 2015 ξέρεις…“ οι Γερμανοί μας χρωστάνε οι Γερμανοί αυτό οι Γερμανοί εκείνο“
Έχει BMW X6 αλλάζει τις R12X00GS κάθε 5 χρόνια οι κουζίνα του είναι από πάνω μέχρι κάτω Miele και όταν του λέω τα γερμανικά αυτοκίνητα δεν σε κάνουν Γερμανό οδηγό γιατί δεν φοράει ποτέ κράνος τσατίζεται..


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, koutsis said:

Να σε ρωτήσω κάτι;  αφού δεν σου αρέσει το ios και σου αρέσει περισσότερο το Android γιατί αγόρασες iphone? 🤔

Για λεζάντα μήλο 🙂

Άμα ήξερα ότι θα ξενέρωσω τόσο πολύ δεν θα το έπαιρνα.

Καθημερινή έντονη χρήση  Macbook pro, μέτρια χρήση  ipad,  4 σειρές νομίζω  iPhone που με είχε ξενερώσει  σε πολλά πράγματα, χωρίς jailbreake δεν θα είχα πάρει κανένα, το βασικό  ήταν ότι ήθελα να κάνω πράγματα και δεν ήταν εφικτό, από 13 σειρά και μετά άρχισε να με συγκινεί που το έβλεπα σε κανένα γνωστό μου, αν δεν έφτιαχνε αυτονομία κοντά στον ανταγωνισμό  και δεν έβαζε type c δεν πρόκειται να αγόραζα το 15.

Να το συνηθίσω θέλω και εγώ.

Θα δείξει...

 

 

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, konandrio said:

Για λεζάντα μήλο 🙂

Άμα ήξερα ότι θα ξενέρωσω τόσο πολύ δεν θα το έπαιρνα.

Καθημερινή έντονη χρήση  Macbook pro, μέτρια χρήση  ipad,  4 σειρές νομίζω  iPhone που με είχε ξενερώσει  σε πολλά πράγματα, χωρίς jailbreake δεν θα είχα πάρει κανένα, το βασικό  ήταν ότι ήθελα να κάνω πράγματα και δεν ήταν εφικτό, από 13 σειρά και μετά άρχισε να με συγκινεί που το έβλεπα σε κανένα γνωστό μου, αν δεν έφτιαχνε αυτονομία κοντά στον ανταγωνισμό  και δεν έβαζε type c δεν πρόκειται να αγόραζα το 15.

Να το συνηθίσω θέλω και εγώ.

Θα δείξει...

 

 

Σε βλέπω πολύ αρνητικό για αυτό ρωτάω. Αφού δεν το χωνεύεις καθόλου το ios τι το κουράζεις;  πάρε android να χαρείς 😉

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, koutsis said:

Σε βλέπω πολύ αρνητικό για αυτό ρωτάω. Αφού δεν το χωνεύεις καθόλου το ios τι το κουράζεις;  πάρε android να χαρείς 😉

Με ενοχλούν κάποια πράγματα και τα λέω όπως κάνω  με όλες τις συσκευές, δεν έχω ούτε εμμονές  ούτε συμπάθεια με καμία, πληρώνω  και έχω απαιτήσεις, απλά τα πράγματα. Κακό στον ανταγωνισμό κάνουν οι κολλημένοι που και σκατά να τους δώσει η αγαπημένη τους εταιρία ευχαριστώ  και ουαου θα πουν.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, konandrio said:

Με ενοχλούν κάποια πράγματα και τα λέω όπως κάνω  με όλες τις συσκευές, δεν έχω ούτε εμμονές  ούτε συμπάθεια με καμία, πληρώνω  και έχω απαιτήσεις, απλά τα πράγματα. Κακό στον ανταγωνισμό κάνουν οι κολλημένοι που και σκατά να τους δώσει η αγαπημένη τους εταιρία ευχαριστώ  και ουαου θα πουν.

Απλά κάποια πράγματα στην apple είναι γνωστά και δεν αλλάζουν εύκολα άσχετα εάν δεν αρέσουν σε εκατομμύρια χρήστες 

Στο android λίγο από εδώ λίγο από εκεί μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, konandrio said:

Με ενοχλούν κάποια πράγματα και τα λέω όπως κάνω  με όλες τις συσκευές, δεν έχω ούτε εμμονές  ούτε συμπάθεια με καμία, πληρώνω  και έχω απαιτήσεις, απλά τα πράγματα. Κακό στον ανταγωνισμό κάνουν οι κολλημένοι που και σκατά να τους δώσει η αγαπημένη τους εταιρία ευχαριστώ  και ουαου θα πουν.

Δεν σου είπα να μην πείς τα στραβά, εννοείται αυτό. Απλά φαίνεται οτι σε χαλάει πολύ και λες συνέχεια πόσο καλύτερο είναι το android. Για αυτό αναρωτιέμαι γιατί έχεις iphone. Anyway, ο καθένας κάνει τις επολογές του...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, konandrio said:

Με ενοχλούν κάποια πράγματα και τα λέω όπως κάνω  με όλες τις συσκευές, δεν έχω ούτε εμμονές  ούτε συμπάθεια με καμία, πληρώνω  και έχω απαιτήσεις, απλά τα πράγματα. Κακό στον ανταγωνισμό κάνουν οι κολλημένοι που και σκατά να τους δώσει η αγαπημένη τους εταιρία ευχαριστώ  και ουαου θα πουν.

Και καλα κανεις και τα γραφεις...μπορει να υπαρχει λυση σε κατι και να μην το ξερουμε...καλο θα ηταν να γραψεις οταν βρεις χρονο τι σε ενοχλει μπας και υπαρχει λυση σε κατι...

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Απλά κάποια πράγματα στην apple είναι γνωστά και δεν αλλάζουν εύκολα άσχετα εάν δεν αρέσουν σε εκατομμύρια χρήστες 

Στο android λίγο από εδώ λίγο από εκεί μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου 

για εμας που ερχομαστε στο iphone μετα απο χρονια καποια πραγματα δεν ειναι γνωστα(γιατί με ios17 εχουν γίνει πολλες αλλαγές απο το ios11 που ειχα τελευταια)...τα ανακαλυπτουμε με τον καιρο...και το android υστερει σε καποια πραγματα αλλα προσπαθεις να βρεις την χρυση τομη

1 hour ago, koutsis said:

Δεν σου είπα να μην πείς τα στραβά, εννοείται αυτό. Απλά φαίνεται οτι σε χαλάει πολύ και λες συνέχεια πόσο καλύτερο είναι το android. Για αυτό αναρωτιέμαι γιατί έχεις iphone. Anyway, ο καθένας κάνει τις επολογές του...

εγω θα ελεγα οτι δινει και μια ανανεωση ο konadrio στο θεμα το οποιο βλεπω οτι ή δεν εχει κανεις προβλημα και ολα καλα ή δεν εχει αγορασει κανείς ακόμα το κινητο για να πει προβληματισμούς και πιθανά bug...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koutsis said:

Δεν σου είπα να μην πείς τα στραβά, εννοείται αυτό. Απλά φαίνεται οτι σε χαλάει πολύ και λες συνέχεια πόσο καλύτερο είναι το android. Για αυτό αναρωτιέμαι γιατί έχεις iphone. Anyway, ο καθένας κάνει τις επολογές του...

Εσύ παίρνεις  με τόση ευκολία συσκευές στο 1.5k και μετά τις σπρώχνεις;  

Τα λέω μήπως βρω και καμιά λύση από εσάς που είστε χρόνια στο ios, από Android  σε Android  άμα αλλάξω  πάλι θα βρω πράγματα  που θα με ενοχλήσουν, δεν είναι εύκολο  να έχεις συνηθίσει κάποια στάνταρ και να σου έρχονται όλα τούμπα, περίμενα  ότι θα ζοριστώ με κάποιες  ειδικές εφαρμογές  που χρειάζομαι, ευτυχώς βρήκα τα πάντα και χωρίς να πρέπει να πουλήσω  νεφρό, ότι θα ζοριστώ  τόσο πολύ στην πληκτρολόγηση δεν το περίμενα, φυσικά υπάρχουν  και πολλά χαζά ακόμα που δεν τα έχω αναφέρει καν. 

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, konandrio said:

Εσύ παίρνεις  με τόση ευκολία συσκευές στο 1.5k και μετά τις σπρώχνεις;  

Τα λέω μήπως βρω και καμιά λύση από εσάς που είστε χρόνια στο ios, από Android  σε Android  άμα αλλάξω  πάλι θα βρω πράγματα  που θα με ενοχλήσουν, δεν είναι εύκολο  να έχεις συνηθίσει κάποια στάνταρ και να σου έρχονται όλα τούμπα, περίμενα  ότι θα ζοριστώ με κάποιες  ειδικές εφαρμογές  που χρειάζομαι, ευτυχώς βρήκα τα πάντα και χωρίς να πρέπει να πουλήσω  νεφρό, ότι θα ζοριστώ  τόσο πολύ στην πληκτρολόγηση δεν το περίμενα, φυσικά υπάρχουν  και πολλά χαζά ακόμα που δεν τα έχω αναφέρει καν. 

Με το πληκτρολόγιο δεν έχω καταλάβει ακόμα τι θέμα έχεις. ΟΚ το apple είναι πολύ άβολο και για μένα, αλλά το swiftkey ειναι μια χαρά που το έχω τόσα χρόνια ...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, doganos said:

Μερικές φορές δεν φορτώνει όμως

Ποιο δεν φορτώνει? Το swiftkey?

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, koutsis said:

Ποιο δεν φορτώνει? Το swiftkey?

Από όσο θυμάμαι σε κάποιες εφαρμογές για λόγους ασφαλείας δουλεύει μόνο το μαμά πληκτρολόγιο 

Ισως και να κάνω λάθος 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tasos19s said:

Από όσο θυμάμαι σε κάποιες εφαρμογές για λόγους ασφαλείας δουλεύει μόνο το μαμά πληκτρολόγιο 

Ισως και να κάνω λάθος 

Μόνο όταν βαζεις username/password αλλάζει υποχρεωτικά στο μαμά.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, doganos said:

Μερικές φορές δεν φορτώνει όμως

Μετα απο update δεν φορτωνει...θελει επανεκκινηση το κινητο

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, arxontas2323 said:

Μετα απο update δεν φορτωνει...θελει επανεκκινηση το κινητο

Δεν μου έχει τύχει πότε να μην ανοίξει, κάθε συσκευή κάνει τα δικά της μου φαίνεται.
Από το πρωί έχω ειδοποιήσεις viber, διαγραφή εφαρμογής και δεδομένων, install, reboot, όλοι οι διακόπτες για τις ειδοποιήσεις off στις ρυθμίσεις και μέσα από την εφαρμογή, πάλι on. Έκανα και 2 reboot και φαίνεται ΟΚ 

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...