Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, konandrio said:

Δεν μου έχει τύχει πότε να μην ανοίξει, κάθε συσκευή κάνει τα δικά της μου φαίνεται.
Από το πρωί έχω ειδοποιήσεις viber, διαγραφή εφαρμογής και δεδομένων, install, reboot, όλοι οι διακόπτες για τις ειδοποιήσεις off στις ρυθμίσεις και μέσα από την εφαρμογή, πάλι on. Έκανα και 2 reboot και φαίνεται ΟΚ 

Εμενα το viber μετά χθεσινό update έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

22 ώρες πριν, koutsis said:

Μόνο όταν βαζεις username/password αλλάζει υποχρεωτικά στο μαμά.

Καλά πολλές φορές ξαφνικά σου πετάει το μαμά και στο messenger πχ, το γυρνάω στο gboard, βγαίνω από τη συνομιλία, μπαίνω πάλι (άμεσα όλα αυτά) και να πάλι το μαμά

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Antwny said:

Καλά πολλές φορές ξαφνικά σου πετάει το μαμά και στο messenger πχ, το γυρνάω στο gboard, βγαίνω από τη συνομιλία, μπαίνω πάλι (άμεσα όλα αυτά) και να πάλι το μαμά

Πότε δεν μου έτυχε αυτό που λες. Έχεις κάνει update το SwiftKey?

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το έκανε συνέχεια και το ξηλωσα. 

Τώρα τελευταία κάνει τα Ίδια και το Gboard. 

Μάλλον θα πρέπει να χρησιμοποιώ το μανισιο.......... Μπας και το συνηθίσω

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, koutsis said:

Πότε δεν μου έτυχε αυτό που λες. Έχεις κάνει update το SwiftKey?

Δεν έχει σημασία ποιο χρησιμοποιείς, πάντα συμβαίνει αργά η γρήγορα αυτό που περιγράφει ο φίλος. Αν δεν το κάνει σε εσένα είσαι η εξαίρεση

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, leo06 said:

Δεν έχει σημασία ποιο χρησιμοποιείς, πάντα συμβαίνει αργά η γρήγορα αυτό που περιγράφει ο φίλος. Αν δεν το κάνει σε εσένα είσαι η εξαίρεση

Αυτό ακριβώς ! Gbord έχω, το έκανε έτσι και αλλιώς που και που, τώρα απλά το κάνει πιο συχνά! Γενικά το λειτουργικό έχει τα θέματα του, όπως όλα τα προϊόντα τεχνολογίας άλλωστε. Απλώς έχω παρατηρήσει ότι οι χρήστες του Android τα αναφέρουν συνεχώς ενώ του ios απλά λένε οκ αυτό είναι. Ίσως είναι και πιο πολλοί οι χρήστες του Android με τόσες συσκευές, ποιος ξέρει.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Antwny said:

Αυτό ακριβώς ! Gbord έχω, το έκανε έτσι και αλλιώς που και που, τώρα απλά το κάνει πιο συχνά! Γενικά το λειτουργικό έχει τα θέματα του, όπως όλα τα προϊόντα τεχνολογίας άλλωστε. Απλώς έχω παρατηρήσει ότι οι χρήστες του Android τα αναφέρουν συνεχώς ενώ του ios απλά λένε οκ αυτό είναι. Ίσως είναι και πιο πολλοί οι χρήστες του Android με τόσες συσκευές, ποιος ξέρει.

Όταν ήρθα από android αρχικά προσπάθησα να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο εκτός της Apple. Αλλά λόγο αυτού του θέματος τα παράτησα. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχουν βάλει επιλογή για αριθμητικά πλήκτρα στο πάνω μέρος. Ή γιατί δεν έχει swipe στα ελληνικά 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, gianniotis. said:

Ευχαριστω! 
Μολις πήρα τηλέφωνο και είπαν μου το ενεργοποίησαν. Έκανα μια επανεκκίνηση όπως και τώρα δουλεύουν όλα κανονικά. 

Όταν είσαι σε κάποιο Wi-Fi και δεν έχεις πολύ καλό σήμα κινητής, θα δεις να εμφανίζεται επάνω αριστερά ένα κείμενο που λέει Wi-Fi calling 

Πάει να πει ότι είσαι εντάξει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Tasos19s said:

Όταν είσαι σε κάποιο Wi-Fi και δεν έχεις πολύ καλό σήμα κινητής, θα δεις να εμφανίζεται επάνω αριστερά ένα κείμενο που λέει Wi-Fi calling 

Πάει να πει ότι είσαι εντάξει 

Με αυτό είχα ένα θεματάκι. Αργεί να βγάλει γραμμή. Το απενεργοποίησα όπως μου είπε φιλος σε άλλο θέμα. 
Ουτως η άλλως εχω καλο σημα όπου συχνάζω, και στο σπίτι. Δεν θα μου χρειαζοταν. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, leo06 said:

Δεν έχει σημασία ποιο χρησιμοποιείς, πάντα συμβαίνει αργά η γρήγορα αυτό που περιγράφει ο φίλος. Αν δεν το κάνει σε εσένα είσαι η εξαίρεση

 

1 ώρα πριν, Antwny said:

Αυτό ακριβώς ! Gbord έχω, το έκανε έτσι και αλλιώς που και που, τώρα απλά το κάνει πιο συχνά! Γενικά το λειτουργικό έχει τα θέματα του, όπως όλα τα προϊόντα τεχνολογίας άλλωστε. Απλώς έχω παρατηρήσει ότι οι χρήστες του Android τα αναφέρουν συνεχώς ενώ του ios απλά λένε οκ αυτό είναι. Ίσως είναι και πιο πολλοί οι χρήστες του Android με τόσες συσκευές, ποιος ξέρει.

Τι να πω ρε παιδια, εγω που το χρησιμοποιώ 5 χρόνια το swiftkey δεν μου έχει τύχει να εξαφανιστεί ποτέ. Και να το κάνει στιγμιαία, πατώντας στην υδρόγειο επανέρχεται. Σε εσάς δεν ξέρω τι προβλημα διμιουργεί...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gianniotis. said:

Με αυτό είχα ένα θεματάκι. Αργεί να βγάλει γραμμή. Το απενεργοποίησα όπως μου είπε φιλος σε άλλο θέμα. 
Ουτως η άλλως εχω καλο σημα όπου συχνάζω, και στο σπίτι. Δεν θα μου χρειαζοταν. 

Όμως δουλεύει μαζί με το voice over όποτε πρέπει να το έχεις ενεργό 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koutsis said:

 

Τι να πω ρε παιδια, εγω που το χρησιμοποιώ 5 χρόνια το swiftkey δεν μου έχει τύχει να εξαφανιστεί ποτέ. Και να το κάνει στιγμιαία, πατώντας στην υδρόγειο επανέρχεται. Σε εσάς δεν ξέρω τι προβλημα διμιουργεί...

και εγώ στιγμιαία πατάω την υδρόγειο, συμφωνώ. Αλλά έχω βάλει άλλο πληκτρολόγιο, αναγκαστικά μου βγάζεις το μαμα, θα πω οκ σε αυτό. Από εκεί και πέρα το θέλω πάντα σε αυτό που έχω κατεβάσει. Να μην πατάω υδρόγειο, γιατί πολλές φορές θέλει 2 φορές η υδρόγειος γιατί σε πάει από εμοτζι πρώτα και από την βιασύνη, το πατάς 3 και μετά πάει σε μαμα και πάμε πάλι. Αυτό εννοώ. Πέρα από αυτό που παρατήρησα χθες, που μπαινοέβγαινα σε συνομιλία ενώ το γυρνούσα στο gbord και αυτό ΚΑΘΕ φορά μου το γύριζε στο μαμα όταν έμπαινα. Πλεον 2 - 3 φορές την εβδομάδα restart το κάνω! 

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos19s said:

Όμως δουλεύει μαζί με το voice over όποτε πρέπει να το έχεις ενεργό 

 

Το ενεργοποίησα από τη Nova και το απενεργοποίησα από τις ρυθμίσεις του κινητού το WiFi calling
Δουλεύουν κανονικα τα δεδομένα εν ώρα κλήσεων δηλαδή και ας εχω απενεργοποιημένη την επιλογή του WiFi calling από τις ρυθμίσεις. 

Edited by gianniotis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antwny said:

και εγώ στιγμιαία πατάω την υδρόγειο, συμφωνώ. Αλλά έχω βάλει άλλο πληκτρολόγιο, αναγκαστικά μου βγάζεις το μαμα, θα πω οκ σε αυτό. Από εκεί και πέρα το θέλω πάντα σε αυτό που έχω κατεβάσει. Να μην πατάω υδρόγειο, γιατί πολλές φορές θέλει 2 φορές η υδρόγειος γιατί σε πάει από εμοτζι πρώτα και από την βιασύνη, το πατάς 3 και μετά πάει σε μαμα και πάμε πάλι. Αυτό εννοώ. Πέρα από αυτό που παρατήρησα χθες, που μπαινοέβγαινα σε συνομιλία ενώ το γυρνούσα στο gbord και αυτό ΚΑΘΕ φορά μου το γύριζε στο μαμα όταν έμπαινα. Πλεον 2 - 3 φορές την εβδομάδα restart το κάνω! 

Κάνε απεγκατάσταση με διαγραφή δεδομένων εφαρμογής, reboot και πάλι install.

Να πατήσω υδρόγειο και να πέφτω στα emoji το παθαίνω συχνά, το swipe για αλλαγή γλώσσας όταν γράφεις γρήγορα σου κόβει τη φόρα, το backspace είναι πολύ κοντά στο search/enter και πάει η μλκι@ σύννεφο, το κόμμα θέλει παρατεταμένα την τελεία, αριθμοί σύμβολα ταλαιπώρια και άλλα που δεν τα θυμάμαι, για αυτό είπα ποιο πίσω ότι είναι καλύτερο το swiftkey σε σχέση με τα υπόλοιπα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι καλό.
Πιστεύω τρώνε περιορισμό από την ίδια την apple οι προγραμματιστές, τους αναγκάζει να πατάνε σε κάποια στάνταρ δικά της.


Δεν έχεις απενεργοποιήσει εντελώς το μαμά, για αυτό σου βγάζει και το μαμά, στα πληκτρολόγια να υπάρχει μόνο το swiftkey και θα χαθεί και η υδρόγειος, εγώ θέλω τα emoji και έχω μόνο αυτό ενεργό, δηλαδή έχω υδρόγειο που κάνει αλλαγή emoji/swiftkey. 

Βασικά έχω Bitmoji/Swiftkey

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Antwny said:

και εγώ στιγμιαία πατάω την υδρόγειο, συμφωνώ. Αλλά έχω βάλει άλλο πληκτρολόγιο, αναγκαστικά μου βγάζεις το μαμα, θα πω οκ σε αυτό. Από εκεί και πέρα το θέλω πάντα σε αυτό που έχω κατεβάσει. Να μην πατάω υδρόγειο, γιατί πολλές φορές θέλει 2 φορές η υδρόγειος γιατί σε πάει από εμοτζι πρώτα και από την βιασύνη, το πατάς 3 και μετά πάει σε μαμα και πάμε πάλι. Αυτό εννοώ. Πέρα από αυτό που παρατήρησα χθες, που μπαινοέβγαινα σε συνομιλία ενώ το γυρνούσα στο gbord και αυτό ΚΑΘΕ φορά μου το γύριζε στο μαμα όταν έμπαινα. Πλεον 2 - 3 φορές την εβδομάδα restart το κάνω! 

Το ξέρεις ότι μπορείς να διαγράψεις όποια πληκτρολόγια δεν θες έτσι;  μπορείς να βγάλεις εντελώς τις Apple.

IMG_6146.png

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με αφορμη τα posts του φιλου konandrio να πω τα εξης μιας και μιλαμε για καποια δυσχρηστα πραγματα..

Το viber οκ σκαλωνει καποιες φορες και δεν ερχονται οι ειδοποιησεις. Λεμε οτι φταιει η εφαρμογη. Τελεια το δεχομαι με καποια update καποτε θα στρωσει (σε android δε θυμαμαι ποτε κατι αντιστοιχο βεβαια).

Πληκτρολογιο, λετε βαζεις swiftkey/gboard και τελειωσες. Δεν ειναι ακριβως ετσι ομως. Κι εγω swiftkey εχω αλλα δεν εχει τα πολυ βασικα features που εχει στο android.. ποια ειναι αυτα? παρατεταμενο πατημα για special characters & numbers!!! Δλδ ποσο απλο και χρηστικο? και γιατι πρεπει καθε φορα να παταμε το shift? και αν θελουμε το + πχ να παταμε αλλη μια.. Ολο αυτο στο συνολο του σε καθημερινη πληκτρολογηση ειναι απλα κουραστικο.

Dialer, το ιστορικο κλησεων που (δεν) εχει ειναι επισης δυσχρηστο και ειναι απο τα πιο βασικα πραγματα μιας συσκευης. Οταν θελω απλα να δω ενα συγκεκριμενο νουμερο με το ιστορικο του σημερα χτες προχτες...απλα δε το δειχνει. γιατι? πολυ θα θελα την απαντηση. Δειχνει μονο τις κλησεις της ημερας που το χρησιμοποιησες το εκαστοτε νουμερο. Και μαλιστα το τελευταιο καιρο το συγκεκριμενο "feature" μου ειναι υπερ απαραιτητο. 

Αυτα τα δυο να λυθουν και ολα τελεια. και κυριως ο dialer...

Στα υπολοιπα εχω βρει λυσεις και τα εχω παραμετροποιησει σχεδον οπως θελω.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να πατας 3 φορες την υδρογειο για να επιλεξεις...με μονιμο πατημα σου βγαζει επιλογη ποιο πληκτρολογιο θες να επιλεξεις...

εγω εχω και της αππλ για εναν λογο...φωνητικη εγγραφη..ειναι εξαιρετικη της αππλ

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, arxontas2323 said:

δεν χρειαζεται να πατας 3 φορες την υδρογειο για να επιλεξεις...με μονιμο πατημα σου βγαζει επιλογη ποιο πληκτρολογιο θες να επιλεξεις...

εγω εχω και της αππλ για εναν λογο...φωνητικη εγγραφη..ειναι εξαιρετικη της αππλ

Εννοείς φωνητική πληκρολογηση; δεν χρειάζεται να έχεις πληκτρολόγιο Apple. Το μικρόφωνο υοαρχει κάτω δεξιά όποιο πληκτρολόγιο  και να έχεις...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, arxontas2323 said:

δεν χρειαζεται να πατας 3 φορες την υδρογειο για να επιλεξεις...με μονιμο πατημα σου βγαζει επιλογη ποιο πληκτρολογιο θες να επιλεξεις...

εγω εχω και της αππλ για εναν λογο...φωνητικη εγγραφη..ειναι εξαιρετικη της αππλ

Άμα κάνουμε και παρατεταμένο στην πληκτρολόγηση  😞

Μπορείς φωνητική  χωρίς να έχεις πληκτρολόγιο της Apple.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, manos_rc said:

Λοιπον με αφορμη τα posts του φιλου konandrio να πω τα εξης μιας και μιλαμε για καποια δυσχρηστα πραγματα..

Το viber οκ σκαλωνει καποιες φορες και δεν ερχονται οι ειδοποιησεις. Λεμε οτι φταιει η εφαρμογη. Τελεια το δεχομαι με καποια update καποτε θα στρωσει (σε android δε θυμαμαι ποτε κατι αντιστοιχο βεβαια).

Πληκτρολογιο, λετε βαζεις swiftkey/gboard και τελειωσες. Δεν ειναι ακριβως ετσι ομως. Κι εγω swiftkey εχω αλλα δεν εχει τα πολυ βασικα features που εχει στο android.. ποια ειναι αυτα? παρατεταμενο πατημα για special characters & numbers!!! Δλδ ποσο απλο και χρηστικο? και γιατι πρεπει καθε φορα να παταμε το shift? και αν θελουμε το + πχ να παταμε αλλη μια.. Ολο αυτο στο συνολο του σε καθημερινη πληκτρολογηση ειναι απλα κουραστικο.

Dialer, το ιστορικο κλησεων που (δεν) εχει ειναι επισης δυσχρηστο και ειναι απο τα πιο βασικα πραγματα μιας συσκευης. Οταν θελω απλα να δω ενα συγκεκριμενο νουμερο με το ιστορικο του σημερα χτες προχτες...απλα δε το δειχνει. γιατι? πολυ θα θελα την απαντηση. Δειχνει μονο τις κλησεις της ημερας που το χρησιμοποιησες το εκαστοτε νουμερο. Και μαλιστα το τελευταιο καιρο το συγκεκριμενο "feature" μου ειναι υπερ απαραιτητο. 

Αυτα τα δυο να λυθουν και ολα τελεια. και κυριως ο dialer...

Στα υπολοιπα εχω βρει λυσεις και τα εχω παραμετροποιησει σχεδον οπως θελω.

Δεν υπάρχει εξήγηση στο γιατί 

Ετσι δουλεύει το iOS 

Τι να κάνουμε; 
Δεν αλλάζει 

Εχει τα στραβά του 

Αμα κάποιον δεν τον βολεύει φεύγει πως να το κάνουμε; 
Στο android δεν σε βολεύει αυτό, βάζεις μια άλλη παρόμοια εφαρμογή και κανείς την δουλειά σου 

Το Viber σε εμένα που έχω iOS 16 δεν κολλάει 

Αρα θα πρέπει να περιμένετε αναβαθμίσεις 

Νομίζω είναι θέμα της εφαρμογής που ακόμα δεν έχει γραφτεί σωστά πάνω στο νέο iOS 


Γιατι το Mercedes 2020 μοντέλο δεν έχει οθόνη αφής αλλά το Hyundai του 2020 έχει οθόνη αφής; 
ε τι να κάνουμε κάποια πράγματα έτσι είναι δεν αλλάζουν 

γι αυτό υπάρχουν τόσες και τόσες επιλογές για έναν καταναλωτή και έχει την ευχέρεια να επιλέξει ότι τον βολεύει και του αρέσει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, koutsis said:

Εννοείς φωνητική πληκρολογηση; δεν χρειάζεται να έχεις πληκτρολόγιο Apple. Το μικρόφωνο υοαρχει κάτω δεξιά όποιο πληκτρολόγιο  και να έχεις...

 

30 minutes ago, konandrio said:

Άμα κάνουμε και παρατεταμένο στην πληκτρολόγηση  😞

Μπορείς φωνητική  χωρίς να έχεις πληκτρολόγιο της Apple.

παιδια το ειχα δοκιμασει παλιοτερα και δεν με αφηνε...τωρα αφησα μονο το swiftkey και λειτουργει!!σας ευχαριστω πολυ!!να που το φορουμ συνεχεια βοηθαει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Tasos19s said:

Δεν υπάρχει εξήγηση στο γιατί 

Ετσι δουλεύει το iOS 

Τι να κάνουμε; 
Δεν αλλάζει 

Εχει τα στραβά του 

Αμα κάποιον δεν τον βολεύει φεύγει πως να το κάνουμε; 
Στο android δεν σε βολεύει αυτό, βάζεις μια άλλη παρόμοια εφαρμογή και κανείς την δουλειά σου 

Το Viber σε εμένα που έχω iOS 16 δεν κολλάει 

Αρα θα πρέπει να περιμένετε αναβαθμίσεις 

Νομίζω είναι θέμα της εφαρμογής που ακόμα δεν έχει γραφτεί σωστά πάνω στο νέο iOS 


Γιατι το Mercedes 2020 μοντέλο δεν έχει οθόνη αφής αλλά το Hyundai του 2020 έχει οθόνη αφής; 
ε τι να κάνουμε κάποια πράγματα έτσι είναι δεν αλλάζουν 

γι αυτό υπάρχουν τόσες και τόσες επιλογές για έναν καταναλωτή και έχει την ευχέρεια να επιλέξει ότι τον βολεύει και του αρέσει 

Και επειδη εχει τα στραβα του απαγορευεται να τα πουμε? ή θα σκεφτομαστε μηπως παρεξηγηθει κανας μετοχος εδω μεσα και "ετσι δουλευει" και να φυγετε να πατε αλλου αμα δε σας αρεσει??  

Οσο για το αν αλλαζουν καποια πραγματα μια χαρα ειδα και εχουν αλλαξει πραγματα και εχει γινει πιο παραμετροποιησιμο το ios σε σχεση με αυτο που ειχα δει παλιοτερα.. εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο λενε σε καποιο χωριο...

και εδω μιλαμε απλα για τον DIALER. 

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, manos_rc said:

Και επειδη εχει τα στραβα του απαγορευεται να τα πουμε? ή θα σκεφτομαστε μηπως παρεξηγηθει κανας μετοχος εδω μεσα και "ετσι δουλευει" και να φυγετε να πατε αλλου αμα δε σας αρεσει??  

Οσο για το αν αλλαζουν καποια πραγματα μια χαρα ειδα και εχουν αλλαξει πραγματα και εχει γινει πιο παραμετροποιησιμο το ios σε σχεση με αυτο που ειχα δει παλιοτερα.. εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο λενε σε καποιο χωριο...

και εδω μιλαμε απλα για τον DIALER. 

Μία και πιάσαμε τη συζήτηση για το τι μας ενοχλεί στο ios, το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι στο άλμπουμ φωτογραφιών που δεν μπορείς να μετακινήσεις φωτογραφίες σε άλλο φάκελο και πρέπει όλες οι φωτογραφίες που βγάζεις αναγκαστικά να υπάρχουν στα πρόσφατα. Υπάρχουν εκεί φωτογραφίες από τις διακοπές, απο τη δουλειά, άσχετα screenshots και εικόνες από το Facebook π.χ όλες ανακατεμενες στον ίδιο φάκελο και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να έχεις κάθε είδος σε χωρια φάκελο. Πρέπει όλες να είναι ανακατεμεν.

 Ξέρω ότι μπορείς να αντιγράψες και σε άλλο φάκελο όποιες θες, αλλά πρέπει να μείνουν υποχρεωτικά και στον κεντρικό φάκελο. Δεν μεταφέρονται, απλά αντιγραφονται! Έχει βρει κανείς κάποια λύση σε αυτό; 

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mark/Select all δεν έχει σε κανέναν  browser;  Μήπως  έχει κανένα κόλπο; 

Πολλά κοινά σε εφαρμογές, υπάρχουν χαζές παραλείψεις (sorry tasos19s 🙂), για αυτό πιστεύω  ότι ορίζει κάποια στάνταρ η Apple στους δημιουργούς.

Μέχρι τώρα η άποψη μου για το market... 

Πάντα ξέραμε ότι η Apple έχει πολύ καλοφτιαγμένες εφαρμογές και ίσχυε, αυτή τη στιγμή  πιστεύω  είναι το ίδιο ποιοτικές και σε Android, απλά σε Android θα βρεις πάρα πολύ ποσότητα που θα έχει μέσα από χάλια μέχρι πολύ καλή, είναι δύσκολο  να πληρώσεις εφαρμογή και να είναι κακοφτιαγμένη, από την άλλη στο ios δεν έχει ποσότητα έχει ποιότητα, το κακό είναι ότι συναντάς  συνέχεια εφαρμογές  που είναι σαν κλώνοι μεταξύ  τους.

Εγώ γράφω γενικά αυτά που με ενοχλούν ή που δεν έχω ανακαλύψει ή που κάποιος βρήκε εναλλακτική, αλλιώς απλά δεν θα έγραφα, θα σας διάβαζα και θα έκανα παλαμάκια για το θαύμα που απέκτησα. 

17 minutes ago, koutsis said:

Μία και πιάσαμε τη συζήτηση για το τι μας ενοχλεί στο ios, το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι στο άλμπουμ φωτογραφιών που δεν μπορείς να μετακινήσεις φωτογραφίες σε άλλο φάκελο και πρέπει όλες οι φωτογραφίες που βγάζεις αναγκαστικά να υπάρχουν στα πρόσφατα. Υπάρχουν εκεί φωτογραφίες από τις διακοπές, απο τη δουλειά, άσχετα screenshots και εικόνες από το Facebook π.χ όλες ανακατεμενες στον ίδιο φάκελο και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να έχεις κάθε είδος σε χωρια φάκελο. Πρέπει όλες να είναι ανακατεμεν.

 Ξέρω ότι μπορείς να αντιγράψες και σε άλλο φάκελο όποιες θες, αλλά πρέπει να μείνουν υποχρεωτικά και στον κεντρικό φάκελο. Δεν μεταφέρονται, απλά αντιγραφονται! Έχει βρει κανείς κάποια λύση σε αυτό; 

Εγώ Google photos.

Εμένα λόγω μεταφοράς  album από Android  τα έχει κάνει σαλάτα μάλλον το μαμά album δεν εμφανίζει  σε όλα τα tab ταξινόμηση, θέλω να βάλω τα νεότερα  πρώτα που είναι λογικό  και δεν μπορώ, ενώ αν πάω σε album viber πχ με αφήνει να κάνω sort by.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...