Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 minutes ago, kostassoula1 said:

Όταν η apple ξαναβάλει το touch id τότε θα ήθελα να δω σχολια

 

4 minutes ago, kostassoula1 said:

Όταν η apple ξαναβάλει το touch id τότε θα ήθελα να δω σχολια

Στα android που δούλεψα το Face ID μου ήταν σπαστικό. Στο iPhone αφού δοκιμάσω, θα έχω άποψη 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kles said:

 

Στα android που δούλεψα το Face ID μου ήταν σπαστικό. Στο iPhone αφού δοκιμάσω, θα έχω άποψη 

Καμία σχέση 

Αλλη υλοποίηση 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tasos19s said:

Καμία σχέση 

Αλλη υλοποίηση 

Χωρίς να έχει βγει ακόμη το touch από την apple θα προκαταβαλουμε το πώς θα είναι? Ότι θα είναι ολοσωστο? Ε βρε φτάνει!!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kostassoula1 said:

Χωρίς να έχει βγει ακόμη το touch από την apple θα προκαταβαλουμε το πώς θα είναι? Ότι θα είναι ολοσωστο? Ε βρε φτάνει!!!

Εννοεί ότι το Face ID έχει άλλη υλοποίηση στο iPhone απότι στο android 

Just now, kles said:

Εννοεί ότι το Face ID έχει άλλη υλοποίηση στο iPhone απότι στο android 

Και προσωπικά το πιστεύω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kles said:

Εννοεί ότι το Face ID έχει άλλη υλοποίηση στο iPhone απότι στο android 

Συμφωνώ. Δεν πάει να πει όμως ότι θα είναι σωστό χωρίς να το έχουμε δει ακόμη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπω στη διαδικασία να σου εξηγήσω. Εγώ για πολλά χρόνια δούλευα το touch id σε σειρές samsung s και τώρα δουλεύω το face id. Κάι τα δύο έχουν τα συν και τα πλην. Απλώς δεν μπορώ να δεχτώ ότι το android είναι σωστό και το iOS λάθος ή ότι το iOS είναι σωστό και το android λάθος. Αυτό λεω και τίποτα άλλο. Πρέπει να δεχόμαστε ότι υπάρχουν συν και μείον και στις δύο πλευρές. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δε θα μπεις στη διαδικασία να εξηγήσεις… αλλά εξήγησες. 🙂

Εν ολίγοις δε διαφωνούμε και δε θα μπορούσαμε να διαφωνήσουμε εξάλλου. Ο καθένας παραθέτει τις απόψεις του και αυτό αρκεί. Άλλος βολεύεται με τον ένα τρόπο, άλλος με τον άλλο και γιαυτο ο καθένας κάνει τις επιλογές του. Δεν υπάρχει σωστό και λάθος σε αυτό γιατί το τι αρέσει στον καθένα είναι καθαρά υποκειμενικό και έτσι πρέπει να είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kostassoula1 said:

Συμφωνώ. Δεν πάει να πει όμως ότι θα είναι σωστό χωρίς να το έχουμε δει ακόμη!!!!

Το έχουμε ήδη εδώ και χρόνια 

Καπου μπερδεύεσαι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tasos19s said:

Το έχουμε ήδη εδώ και χρόνια 

Καπου μπερδεύεσαι 

Εσύ δεν κατάλαβες. Όταν το ξαναφέρουν εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kostassoula1 said:

Εσύ δεν κατάλαβες. Όταν το ξαναφέρουν εννοώ.

Να ξανά έρθει και που να μπει; Στα πλαγιά στο κουμπί; 
Δεν κάνει τέτοιο γύρισμα η Apple πίστεψε με για λόγους ασφαλείας κυρίως 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Να ρωτήσω και εδώ υπάρχει διάφορα στο 5G αυτόματο και ενεργό; 
το Face ID πάντως της Apple με βολεύει παρά πολύ. 
Μια ζωή με Android πάντως. Η γυναίκα μου με iPhone από το 2012. Εγώ σταθερά Android. Άλλαξε 2 iPhone αυτά τα 10 χρόνια εγώ άλλαξα 5 συσκευές. Ήρθα από Samsung s22 ultra. Φοβερό τηλέφωνο, πενάκι αλλά μπαταρία μάπα. Και το πιο βασικό το bloatware της σαμσουνγκ. Πληρώνεις ένα χιλιάρικο κινητό και στο γεμίζουν με σαχλαμαρας που στο τέλος λεηλατεί το κινητό. Της γυναίκας μου το 6s plus δούλευε απροβλημάτιστα μέχρι περισυ που της αγόρασα το 12. Στο τέλος ενέδωσα και εγώ. Πήρα το iPhone 14 pro max 512 GB. Διαφορετική φιλοσοφία, φοβερή μπαταρία (λόγω απεριόριστου πακέτου ) μόνο σε 5G το δουλεύω. Σιχάθηκα τη Google και πέρασα επαφές και κινήματα στο iOS. Φοβερή εμπειρία μέχρι τώρα. 

Edited by nikgreek
Πρόσθεση
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, nikgreek said:

Να ρωτήσω και εδώ υπάρχει διάφορα στο 5G αυτόματο και ενεργό; 
το Face ID πάντως της Apple με βολεύει παρά πολύ. 
Μια ζωή με Android πάντως. Η γυναίκα μου με iPhone από το 2012. Εγώ σταθερά Android. Άλλαξε 2 iPhone αυτά τα 10 χρόνια εγώ άλλαξα 5 συσκευές. Ήρθα από Samsung s22 ultra. Φοβερό τηλέφωνο, πενάκι αλλά μπαταρία μάπα. Και το πιο βασικό το bloatware της σαμσουνγκ. Πληρώνεις ένα χιλιάρικο κινητό και στο γεμίζουν με σαχλαμαρας που στο τέλος λεηλατεί το κινητό. Της γυναίκας μου το 6s plus δούλευε απροβλημάτιστα μέχρι περισυ που της αγόρασα το 12. Στο τέλος ενέδωσα και εγώ. Πήρα το iPhone 14 pro max 512 GB. Διαφορετική φιλοσοφία, φοβερή μπαταρία (λόγω απεριόριστου πακέτου ) μόνο σε 5G το δουλεύω. Σιχάθηκα τη Google και πέρασα επαφές και κινήματα στο iOS. Φοβερή εμπειρία μέχρι τώρα. 

Αυτόματο σημαίνει ότι θα γυρνάει σε 4G και κοιτάει εξοικονόμηση μπαταρίας. Στο ενεργό θα σε κρατάει μόνιμα σε 5G,ακόμα και με κακή κάλυψη. 
Βέβαια το Pro Max έχεις,τι θέμα μπαταρίας να υπάρξει. 
Κοιταξε να χαρείς τη συσκευη σου, και αν θες βάλε το στο αυτόματο. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikgreek said:

Να ρωτήσω και εδώ υπάρχει διάφορα στο 5G αυτόματο και ενεργό; 
το Face ID πάντως της Apple με βολεύει παρά πολύ. 
Μια ζωή με Android πάντως. Η γυναίκα μου με iPhone από το 2012. Εγώ σταθερά Android. Άλλαξε 2 iPhone αυτά τα 10 χρόνια εγώ άλλαξα 5 συσκευές. Ήρθα από Samsung s22 ultra. Φοβερό τηλέφωνο, πενάκι αλλά μπαταρία μάπα. Και το πιο βασικό το bloatware της σαμσουνγκ. Πληρώνεις ένα χιλιάρικο κινητό και στο γεμίζουν με σαχλαμαρας που στο τέλος λεηλατεί το κινητό. Της γυναίκας μου το 6s plus δούλευε απροβλημάτιστα μέχρι περισυ που της αγόρασα το 12. Στο τέλος ενέδωσα και εγώ. Πήρα το iPhone 14 pro max 512 GB. Διαφορετική φιλοσοφία, φοβερή μπαταρία (λόγω απεριόριστου πακέτου ) μόνο σε 5G το δουλεύω. Σιχάθηκα τη Google και πέρασα επαφές και κινήματα στο iOS. Φοβερή εμπειρία μέχρι τώρα. 

Δεν είναι σωστή επιλογή να το έχεις μόνιμα στο 5g γιατί ακόμα δεν υπάρχει καλή κάλυψη 

Πιο καλά στο αυτόματο για να γυρίζει όποτε δεν υπάρχει καλή κάλυψη 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 ώρες πριν, nikgreek said:

Να ρωτήσω και εδώ υπάρχει διάφορα στο 5G αυτόματο και ενεργό; 

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Άστο στο auto και η συσκευή ξέρει τι να κάνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Tasos19s said:

Δεν είναι σωστή επιλογή να το έχεις μόνιμα στο 5g γιατί ακόμα δεν υπάρχει καλή κάλυψη 

Πιο καλά στο αυτόματο για να γυρίζει όποτε δεν υπάρχει καλή κάλυψη 

Μένω Λεμεσό και το 5G είναι παντου. Καμία σχέση με Αθήνα που πήγα πριν κάνα μήνα και το μίνι έψαχνε 5G με το κυάλι. Είχα περιαγωγή με VODAFONE

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikgreek said:

Μένω Λεμεσό και το 5G είναι παντου. Καμία σχέση με Αθήνα που πήγα πριν κάνα μήνα και το μίνι έψαχνε 5G με το κυάλι. Είχα περιαγωγή με VODAFONE

Τέλος πάντων αν θες να το έχεις μόνιμα έτσι εμάς δεν μας πέφτει λόγος 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nikgreek said:

Μένω Λεμεσό και το 5G είναι παντου. Καμία σχέση με Αθήνα που πήγα πριν κάνα μήνα και το μίνι έψαχνε 5G με το κυάλι. Είχα περιαγωγή με VODAFONE

Καλά η Vodafone έχει 5G με το κυαλι,δεν μου κάνει εντύπωση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά παιδιά. 
Μια ερώτηση. Όταν σε παίρνει τηλέφωνο κάποιος και έχεις κλειστή την οθόνη, πως απορρίπτεις την κλήση; 

Αν θες να την απορρίψεις;

Edited by kles
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...