Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, kles said:

Καλησπέρα και καλή χρονιά παιδιά. 
Μια ερώτηση. Όταν σε παίρνει τηλέφωνο κάποιος και έχεις κλειστή την οθόνη, πως απορρίπτεις την κλήση; 

Αν θες να την απορρίψεις;

Τι εννοείς;  όταν χτυπά το τηλέφωνο ανάβει η οθόνη.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Just now, koutsis said:

Τι εννοείς;  όταν χτυπά το τηλέφωνο ανάβει η οθόνη.

Ναι. Εννοώ όταν από κλειστή οθόνη ανάβει και πρέπει να σύρεις με το δάκτυλο για να απαντήσεις. Αν σύρεις, ανοίγει η κλήση. Αν θες να απορρίψεις την κλήση πως το κάνεις; Έχω χρόνια iphone και αυτό που έκανα πάντα ήταν να πατάω το κουμπί on-off και απλά να μπαίνει στο αθόρυβο. Αν θες να την απορρίψεις όμως ;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kles said:

Καλησπέρα και καλή χρονιά παιδιά. 
Μια ερώτηση. Όταν σε παίρνει τηλέφωνο κάποιος και έχεις κλειστή την οθόνη, πως απορρίπτεις την κλήση; 

Αν θες να την απορρίψεις;

Εγώ πατάω δυο φορές γρήγορα το power button και απορρίπτει την κλήση χωρίς να στέλνει μυνημα

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Πάντα πάταγα μια φορά το on-off να μην ακούγεται και περίμενα να τερματίσει ο άλλος την κλήση. Σπάσιμο δηλαδή που έγινε και σήμερα. Και λέω επιτέλους ρε πστμ ρώτα να μάθεις 😆

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!
Είχα μέρες να μπω στο νήμα , οπότε για να απαντήσω στους φίλους για το τζαμακι,μάλλον ναι δεν έχω συνηθίσει ακόμα το ios.
Κάτι άλλο μου μου φαίνεται περίεργο, διαφημίσεις στις εφαρμογές,πχ Viber,messenger. Θεωρούσα ότι στο ios δεν έχει τέτοια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, barcelonistas said:

Καλημέρα και καλή χρονιά!
Είχα μέρες να μπω στο νήμα , οπότε για να απαντήσω στους φίλους για το τζαμακι,μάλλον ναι δεν έχω συνηθίσει ακόμα το ios.
Κάτι άλλο μου μου φαίνεται περίεργο, διαφημίσεις στις εφαρμογές,πχ Viber,messenger. Θεωρούσα ότι στο ios δεν έχει τέτοια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οι τρίτοι κατασκευαστες εφαρμογών που τις δίνουν δωρεάν συνήθως βαζουν διαφημίσεις. Δεν έχει σχέση αν είναι android ή ios.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπορείς ωστόσο και εδώ με εφαρμογές τύπου ad-block όπως το adguard να "κόψεις" αυτές τις διαφημίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, athanaso77 said:

Μπορείς ωστόσο και εδώ με εφαρμογές τύπου ad-block όπως το adguard να "κόψεις" αυτές τις διαφημίσεις.

Μπορείς να κόψεις διαφημίσεις από messenger και viber?

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 minute ago, koutsis said:

Μπορείς να κόψεις διαφημίσεις από messenger και viber?

Με το adguard pro δε θυμάμαι καν πως είναι οι διαφημίσεις σε viber και messenger.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!
Είχα μέρες να μπω στο νήμα , οπότε για να απαντήσω στους φίλους για το τζαμακι,μάλλον ναι δεν έχω συνηθίσει ακόμα το ios.
Κάτι άλλο μου μου φαίνεται περίεργο, διαφημίσεις στις εφαρμογές,πχ Viber,messenger. Θεωρούσα ότι στο ios δεν έχει τέτοια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Viber πεταξέ το να μην ξαναδείς διαφήμιση και η μπαταρία σου να σωθεί.
Whatsapp ftw.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

ab8ecab39d19a13231744beede737f10.jpg
πχ αυτή μου πέταξε τώρα.
Αν τρέχω Τo adguard δε θα είναι συνέχεια στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα να τρωει μπαταρία?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 minutes ago, barcelonistas said:

Αν τρέχω Τo adguard δε θα είναι συνέχεια στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα να τρωει μπαταρία?

Το adguard είναι εξαιρετικό και το πιο πλήρες στο είδος του. Κάποια στιγμή (μετά από κάποια αναβάθμιση) άρχισε να μου κάνει battery drain και αναγκάστηκα να βρω άλλη λύση και αυτή ήταν (και είναι ακόμα) το adblock pro. Δεν έχει τις δυνατότητες του adguard, αλλά και με αυτό διαφημίσεις δεν έχω πουθενά και φυσικά κανένα battery drain.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

17 minutes ago, barcelonistas said:

ab8ecab39d19a13231744beede737f10.jpg
πχ αυτή μου πέταξε τώρα.
Αν τρέχω Τo adguard δε θα είναι συνέχεια στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα να τρωει μπαταρία?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Viber - Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Προσωπικά δεδομένα.
Απενεργοποίησε τα πάντα.

Ούτε εγώ έχω διαφημίσεις στο Viber. Προφανώς και πρέπει να σκαλίσεις λίγο τις ρυθμίσεις που έχεις στην εφαρμογή.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

 
Viber - Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Προσωπικά δεδομένα.
Απενεργοποίησε τα πάντα.

Ούτε εγώ έχω διαφημίσεις στο Viber. Προφανώς και πρέπει να σκαλίσεις λίγο τις ρυθμίσεις που έχεις στην εφαρμογή.

Το κάνα αλλά πάλι πετάει διαφήμιση


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν έχω δει διαφήμισεις στο viber!!!Έχω το ad guard Pro όμως...δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αυτό!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα το adguard pro. Κ συνεχίζει να μου βγάζει διαφήμιση στο Viber το διαολο?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και στο tapatalk και στο messenger. Κάνω κάτι λάθος?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και στο tapatalk και στο messenger. Η ή κάτι κάνω λάθος, ή δεν κάνει τίποτα το εργαλείο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα το adguard pro. Κ συνεχίζει να μου βγάζει διαφήμιση στο Viber το διαολο?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Και στο tapatalk και στο messenger. Κάνω κάτι λάθος?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Στα iphone δεν μπορεί να μπλοκάρει τις https διαφημίσεις λόγο μη δυνατότητας εγκατάστασης https πιστοποιητικού. Στα android μπορείς να προσθέσεις πιστοποιητικό https και να μπορεί να φιλτράρει και τις κρυπτογραφημένες συνδέσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, barcelonistas said:

Μόλις κατέβασα το adguard pro. Κ συνεχίζει να μου βγάζει διαφήμιση στο Viber το διαολο?

Έχεις κάνει τις σχετικές ρυθμίσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν το έχω αυτή τη στιγμή στη συσκευή μου για να σου μεταφέρω το δικό μου setup. Ωστόσο δες εδώ… https://adguard.com/en/blog/how-to-configure-system-wide-blocking.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω αν αγοράσεις το adguard pro κόβει κ τις διαφημίσεις από το YouTube η όχι; Σορρυ αν είναι βλακεία ερώτηση απλά άσχετος με αυτού του τύπου τις εφαρμογές κ γενικά έλειπα χρόνια πολλά από iOS αλλά πραγματικά πολύ χαρούμενος που επέστρεψα 

ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...