Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ΒΟΥΛΟΥΣΑ...

 

 

thanks παιδια για ολα....αυριο θα το φορτισω απο μπριζα και θα επανελθω...μην με ξεχασεετε.....

I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

το αλλαξαν σε κανεναν ? σημερα ειδα ενα 3gs και ηταν δυχρωμο ... στο κατω μερος της οθονης κιτρινιζε ελαφρως :X

 

Ναι και το δικό μου έτσι είναι. Στο κάτω μέρος ελαφρώς κιτρινίζει σε σχέση με το πάνω αλλά η φωτεινότητα είναι πολύ καλύτερη σε σχέση με ένα άλλο 3gs που έπεσε στα χέρια μου το οποίο ήταν θαμπό και τα χρώματα δεν φαινόντουσαν καθόλου φυσικά. Τι να πω, πλέον νομίζω ότι είναι Λόττο το τι θα σου πέσει από τις αρχικές παρτίδες ( μέχρι και την 28 εβδομάδα δηλαδή).

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ναι και το δικό μου έτσι είναι. Στο κάτω μέρος ελαφρώς κιτρινίζει σε σχέση με το πάνω αλλά η φωτεινότητα είναι πολύ καλύτερη σε σχέση με ένα άλλο 3gs που έπεσε στα χέρια μου το οποίο ήταν θαμπό και τα χρώματα δεν φαινόντουσαν καθόλου φυσικά. Τι να πω, πλέον νομίζω ότι είναι Λόττο το τι θα σου πέσει από τις αρχικές παρτίδες ( μέχρι και την 28 εβδομάδα δηλαδή).

 

σ αυτη τη περιπτωση κανουν αντικατασταση ?

Link to comment
Share on other sites

σ αυτη τη περιπτωση κανουν αντικατασταση ?

 

Θα σε γελάσω, αλλά εάν κρίνω από την περίπτωση εδώ των παιδιών μάλλον δύσκολο...... :(

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μετα απο 2 φορτισεις ακομα που εκανα εχω να πω οτι με usb μεσα σε 8 ωρες αναμονης εφαγε 20% μπαταρια και με μπριζα τις ιδιες ωρες 9% μπαταρια......

 

θεωρειται κατι λαθος??/? παντως το παλιο μου 3g εφαγε μονο 5%:mad::mad::mad:.....

 

Εχει κανεις καμοια ιδεα?????????

I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

Φίλε βεβαιώσου ότι δεν τρέχει τίποτα στο παρασκήνιο που να τρώει την μπαταρία (Wi-Fi, Bluetooth, 3G, Notifications κτλ) και τότε θα καταλάβεις διαφορά. Το κινητό να είναι απευθείας συνδεδεμένο με τον υπολογιστή και όχι μέσω Hub.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μου τηλεφώνησε o διευθυντής του καταστήματος Vodafone από το οποίο έχω αγοράσει το iPhone και μου είπε να περάσω από το κατάστημα για να μου αντικαταστήσουν το κινητό με καινούργιο :):):)

 

Φυσικά αυτό δεν έγινε με πρωτοβουλία της Vodafone, εγώ αναγκάστηκα να ξανατηλεφωνήσω εχθές στο service της Apple και να τους παρακαλέσω να με βοηθήσουν γιατί ο δ/ντής του καταστήματος με τον οποίο είχα μιλήσει αρχικά, μου είπε την προηγούμενη εβδομάδα ότι δεν μπορούσε να μου αντικαταστήσει το κινητό παρά μόνο εάν έπαιρνε ρητή διαβεβαίωση από την Apple μέσω email ότι πρέπει να αντικατασταθεί το κινητό μου :blink: Εγώ αντέδρασα στα λεγόμενά του, του είπα ότι είναι υποχρεωμένο το service της Vodafone να ενημερώνεται για τα κατασκευαστικά προβλήματα και ότι δικαιούμαι της ίδιας αντιμετώπισης με τους άλλους ευρωπαίους καταναλωτές :mad: Δεν έβγαλα άκρη μαζί του... Τελικά την εντολή αντικατάστασης μου είπε ότι την πήρε από τα κεντρικά της Vodafone μετά φυσικά από την επέμβαση της Apple ;)

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά είναι προβλήματα λογισμικού...

 

Δεν είναι δυνατόν να μην κρατάει ούτε μέρα έχοντας ενεργοποιημένες όλες τις επιλογές (3G, Push, Location, κλπ)

 

Η 3.1 κυκλοφορεί μέσα Σεπτέμβρη. Οπότε θα δούμε σύντομα αποτελέσματα πιστεύω. Αλλιώς.... :chair:

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο ? το αλλαξαν σε κανεναν ?

 

Εγώ ακόμα περιμένω... Δεν έχω νεώτερα ακόμα.

Μόλις έχω κάποια ενημέρωση θα σας γράψω.

 

Ήδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι την νέα επιστολή που θα κάνω στο ΕΕΤΤ ότι δεν πρόκειται να αναγνωρίσω και να πληρώσω την οφειλή του iphone 3g’s το οποίο θα χρεώνεται στον τηλεφωνικό λογαριασμό του ΟΤΕ...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΕΤΤ δεν νομίζω να κάνει τίποτα για αυτό καθώς δεν είναι στις αρμοδιότητες η παρακολούθηση του εμπορίου κινητών τηλεφώνων. Μόνο το ΙΝΚΑ μπορεί να σε βοηθήσει στην προκείμενη περίπτωση μου φαίνεται.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΕΤΤ δεν νομίζω να κάνει τίποτα για αυτό καθώς δεν είναι στις αρμοδιότητες η παρακολούθηση του εμπορίου κινητών τηλεφώνων. Μόνο το ΙΝΚΑ μπορεί να σε βοηθήσει στην προκείμενη περίπτωση μου φαίνεται.

 

Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο λόγω του ότι πλέον θα εμπλακεί ο ΟΤΕ (που είναι τηλεπικοινωνίες) μέσω του λογαριασμού που θα χρεώνει το iphone σε 12 δόσεις. Αν εγώ δεν πληρώσω πχ μέρος του λογαριασμού που θα αφορά την δόση του iphone και δεν έχω κάνει την επιστολή ο ΟΤΕ ίσως προβεί σε διακοπή της τηλεφωνικής μου γραμμής λόγω μη εξόφλησης του λογαριασμού.

Σε αντίθετη περίπτωση θα το σκεφτούν λίγο καλύτερα προτού κάνουν την διακοπή στο σταθερό όταν θα έχουν λάβει επιστολή με κοινοποίηση το ΕΕΤΤ με το ότι δεν πληρώνω για τους λόγους που θα εξηγώ μέσα σε αυτήν.

 

Τα πράγματα είναι απλά. Έχω αγοράσει μια συσκευή η οποία θα αρχίσει να χρεώνεται από τον επόμενο λογαριασμό και στα χέρια μου δεν την έχω για τους γνωστούς λόγους...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο λόγω του ότι πλέον θα εμπλακεί ο ΟΤΕ (που είναι τηλεπικοινωνίες) μέσω του λογαριασμού που θα χρεώνει το iphone σε 12 δόσεις. Αν εγώ δεν πληρώσω πχ μέρος του λογαριασμού που θα αφορά την δόση του iphone και δεν έχω κάνει την επιστολή ο ΟΤΕ ίσως προβεί σε διακοπή της τηλεφωνικής μου γραμμής λόγω μη εξόφλησης του λογαριασμού.

Σε αντίθετη περίπτωση θα το σκεφτούν λίγο καλύτερα προτού κάνουν την διακοπή στο σταθερό όταν θα έχουν λάβει επιστολή με κοινοποίηση το ΕΕΤΤ με το ότι δεν πληρώνω για τους λόγους που θα εξηγώ μέσα σε αυτήν.

 

Τα πράγματα είναι απλά. Έχω αγοράσει μια συσκευή η οποία θα αρχίσει να χρεώνεται από τον επόμενο λογαριασμό και στα χέρια μου δεν την έχω για τους γνωστούς λόγους...

 

H πρόταση που κάνει ο "συνάδελφος" miky είναι προς τη σωστή κατεύθυνση και μάλιστα θα σου πρότεινα να απευθυνθείς κατευθείαν στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή (http://www.efpolis.gr/) τηλέφωνο 1520 για καταγγελίες και ερωτήσεις.

 

Η ΕΕΤΤ είναι αφενός αναρμόδια, αφετέρου ο ΟΤΕ δεν μπορεί να "κόψει" τηλέφωνο εφόσον το τμήμα του λογαριασμού που αφορά τα τηλεφωνικά τέλη και τον ΦΠΑ που τους αναλογεί πληρώνεται κανονικά, γιατί σε αυτή την περίπτωση εσύ εξυπηρετείς κανονικά την οφειλή που προκύπτει από τη σύμβαση που έχεις με τον ΟΤΕ για την παροχή τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών. Το ότι το "όχημα" του λογαριασμού χρησιμοποιείται για την πληρωμή άλλων συναλλαγών δεν έχει καμία σχέση με την παραπάνω σύμβαση.

 

Ελπίζω ότι αν μεταξύ των "συναδέλφων" του forum υπάρχει κάποιος νομικός να βοηθήσει περισσότερο στο ζήτημα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

H πρόταση που κάνει ο "συνάδελφος" miky είναι προς τη σωστή κατεύθυνση και μάλιστα θα σου πρότεινα να απευθυνθείς κατευθείαν στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή (http://www.efpolis.gr/) τηλέφωνο 1520 για καταγγελίες και ερωτήσεις.

 

Η ΕΕΤΤ είναι αφενός αναρμόδια, αφετέρου ο ΟΤΕ δεν μπορεί να "κόψει" τηλέφωνο εφόσον το τμήμα του λογαριασμού που αφορά τα τηλεφωνικά τέλη και τον ΦΠΑ που τους αναλογεί πληρώνεται κανονικά, γιατί σε αυτή την περίπτωση εσύ εξυπηρετείς κανονικά την οφειλή που προκύπτει από τη σύμβαση που έχεις με τον ΟΤΕ για την παροχή τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών. Το ότι το "όχημα" του λογαριασμού χρησιμοποιείται για την πληρωμή άλλων συναλλαγών δεν έχει καμία σχέση με την παραπάνω σύμβαση.

 

Ελπίζω ότι αν μεταξύ των "συναδέλφων" του forum υπάρχει κάποιος νομικός να βοηθήσει περισσότερο στο ζήτημα.

 

Ήδη η βοήθεια που μου έχετε προσφέρει είναι τεράστια μιας και είχα την εντύπωση ότι το ΙΝΚΑ είναι το αρμόδιο για αυτές τις περιπτώσεις και όχι το url]http://www.efpolis.gr/[/url] μιας και δεν το ήξερα καν... Αύριο θα στείλω την επιστολή μου και σε αυτούς...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου,οσοι το πηρανε γενικα απο cosmote καταληγει στο servise του γερμανου. μπορεις να το αφησεις οπου θελεις απο το δικτιο της cosmote οπως καταστηματα γερμανος,oteshop, cosmote shop
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου επειδη γραφεις πως ολη νυχτα φορτιζε κ δεν ειχε φορτιστει το πρωι..εχω παρατηρησει το εξης.....φορτισα το κινητο κ το αφησα ολη νυχτα εκτος μπριζας κ το πρωι ηταν παλι πληρως φορτισμενο.δεν ειχε φαει μπαταρια καθολου/.το επομενο βραδυ παλι φορτισμενο το κινητο το εβαλα στην usb του πισι κ το πρωι ηταν στο 60 ..κ στις δυο περιπτωσεις σβυστη η οθονη του κινητου...ομως το πισι απο καποια στιγμη κ μετα μπηκε σε αναμονη οποτε μαλλον σταματησε να φορτιζει το κινητο κ κατα ενα περιεργο τροπο μαλλον εφευγε ρευμα απο το κινητο προς το πισι..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Ναι και το δικό μου έτσι είναι. Στο κάτω μέρος ελαφρώς κιτρινίζει σε σχέση με το πάνω αλλά η φωτεινότητα είναι πολύ καλύτερη σε σχέση με ένα άλλο 3gs που έπεσε στα χέρια μου το οποίο ήταν θαμπό και τα χρώματα δεν φαινόντουσαν καθόλου φυσικά. Τι να πω, πλέον νομίζω ότι είναι Λόττο το τι θα σου πέσει από τις αρχικές παρτίδες ( μέχρι και την 28 εβδομάδα δηλαδή).

 

Σήμερα σύγκρινα και το δικό μου με ένα νέο (λογικά καινούριας παρτίδας) και παρατήρησα ότι όντως είχε πιο "κιτρινοπή" απόχρωση σε σχέση με την πιο "ψυχρή" του νέου.

 

Δεν ξέρω ποιο είναι πιο καλό όμως... :p

 

Στη μεσαία φωτεινότητα, η κιτρινοπή απόχρωση το κάνει και φαίνεται καλύτερα imo ;)

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις νεοτερα ? ουτε και με τις οθονες που ειναι κατω κιτρινωπες τα αλλαζουν ενω θα μπορουσε να θεωρηθει αστοχια υλικου ΚΑΙ ειναι
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... επανέρχομαι στο θέμα.

Το δικό μου 3GS, εκτός της κιτρινισμένης οθόνης, παρουσιάσε και άλλα 2 προβλήματα.

 

Μου έβγαλε temperature warning ενώ ταξίδευα με το iGo ανοιχτό σε κλιματιζόμενο όχημα, ενώ το A2DP (Stereo Bluetooth), μου έκανε συνεχώς διακοπές (στο παλιό μου 3G, έπαιζε μια χαρά).

 

Ζήτησα και πίεσα για επιστροφή χρημάτων από το Γερμανό και το πέτυχα.

 

Πήρα το HTC Hero με Android. Μεγάλη πατάτα. Νιώθω αχάριστος που κατηγόρησα το iPhone, ακόμα και με κιτρινισμένη οθόνη.

 

Διαβάστε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία, πατάτα και το Android, thanks για την ενημέρωση kalanz.

Λογικό λοιπόν μέσα στους τυφλούς στους κουφούς και στους λοιπούς ανάπηρους να βασιλεύει ο ...μονόφθαλμος (βλέπε iPhone).

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...