Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα η οθονη εχει πολυ μικρη διαφορα απο τις κανονικες αξιζει το κοπο να το αλλαξω....???

Για μένα αυτή τη στιγμή που δεν υπάρχει απόθεμα όχι.

Όταν έχουν διαθέσιμες μπορείς να το ξανασκεφτείς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμενα η οθονη εχει πολυ μικρη διαφορα απο τις κανονικες αξιζει το κοπο να το αλλαξω....???

 

σιγα μην στο αλλαξουν :X

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα δεν παιζει.... Να μην το αλλαξουν... Θα σου πω απο τεταρτη που θα με καλεσουν...

 

δεν νομιζω να το αλλαξουν καθως δεν το θεωρουν προβλημα ...

 

ο φιλος παραπανω οπως λεει το πηγε να του το αλλαξουν και του το βγαλανε εκτος εγγυηση :lol:

 

εν τελει υπαρχει κανεις που το πηγε και του το αλλαξαν ?

 

εσενα η οθονη ηταν πολυ κιτρινη οπως στις φοτογραφιες ?

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλούς το άλλαξαν αλλά έτυχε να είχαν και πάλι πρόβλημα. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην το αλλάξουν με μια φωνή :p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

δεν τα αλλαζουν, αδικα τα στελνετε. για την ελλαδα δεν υφισταται τεχνικο προβλημα, παρα μονο εαν τους στειλει οδηγια απο την apple, οτι το δεχονται σαν ελλατωματικο και να στο αλλαξουν. και στο εξωτερικο το ιδιο γινεται, μην βλεπετε το τι γινεται στην αμερικη και με τα apple stores και Genius bar, εδω στο ελλαδα last year!
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως αυτό που αναφέρθηκε ποιο πριν σχετικά με την φωτεινότητα της οθόνης σε συσκευές 3gs που είναι ποιο κιτρινισμένες το επιβεβαιώνω και εγώ καθώς έχουν πέσει στα χέρια μου δύο iphone 3gs και ενώ το ένα είναι πολύ κοντά χρωματικά στο 3g και δεν παρουσιάζει ιδιαίτερη κιτρινίλα, το δεύτερο έχει σαφώς μεγαλύτερη φωτεινότητα.

 

Θεωρώ λοιπόν ότι τέλειος συνδυασμός δεν θα υπάρξει ποτέ λαμβάνοντας υπόψη και το γεγονός ότι πάντα παίζει ρόλο και ο υποκειμενικός παράγοντας. Εξαιρούνται βέβαια οι περιπτώσεις που κάνουν μπαμ όπου δυστυχώς εκεί η μεγαλύτερη φωτεινότητα δεν ισορροπεί τον παράγοντα κιτρίνισμα.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως αυτό που αναφέρθηκε ποιο πριν σχετικά με την φωτεινότητα της οθόνης σε συσκευές 3gs που είναι ποιο κιτρινισμένες το επιβεβαιώνω και εγώ καθώς έχουν πέσει στα χέρια μου δύο iphone 3gs και ενώ το ένα είναι πολύ κοντά χρωματικά στο 3g και δεν παρουσιάζει ιδιαίτερη κιτρινίλα, το δεύτερο έχει σαφώς μεγαλύτερη φωτεινότητα.

 

Θεωρώ λοιπόν ότι τέλειος συνδυασμός δεν θα υπάρξει ποτέ λαμβάνοντας υπόψη και το γεγονός ότι πάντα παίζει ρόλο και ο υποκειμενικός παράγοντας. Εξαιρούνται βέβαια οι περιπτώσεις που κάνουν μπαμ όπου δυστυχώς εκεί η μεγαλύτερη φωτεινότητα δεν ισορροπεί τον παράγοντα κιτρίνισμα.

 

Εχθές ήρθε ένας φίλος σπίτι με ένα 16άρι 3g's άσπρο αγορασμένο από Vodafone... Η οθόνη του ήταν απίθανη , κάτασπρη και πολύ περισσότερο φωτεινή και από παλιό μου 3g το οποίο θεωρώ ότι έχει πάρα πολύ καλή οθόνη... Όποιος λοιπόν έχει πιάσει πχ ένα 3gs στα χέρια του όπως του φίλου μου που είναι άριστο και του πέσει ένα άλλο κίτρινο (όπως αυτό που έχω επιστρέψει και μου το έσπασαν και μου το έβγαλαν και εκτός εγγύησης) πως να μπορέσει να συμβιβαστεί να το κρατήσει???

 

Το θεικό είναι ότι ο έχω γνωστό που δουλεύει στα κεντρικά του Γερμανού στον Άγιο Στέφανο και πήγε και βρήκε το φάκελο του κινητού που έχω επιστρέψει... Του δείξανε λοιπόν φωτογραφίες του είπαν ότι εκείνοι το πήραν σπασμένο στα χέρια τους (λογικά του είπαν ότι το έσπασα με τα hands free τα οποία είναι σφραγισμένα και στα 2 iphone που έχω πολύ απλά γιατί δεν χρησιμοποιώ hands free) με αποκορύφωμα αυτό που του είπαν για την οθόνη... Ότι η apple έβγαλε ανακοίνωση ότι η κιτρινίλα επίτηδες υπάρχει στα τηλέφωνα για να έχει καλύτερη απεικόνιση στον ήλιο (ότι ποιο ηλίθιο μπορείς να ακούσεις) επομένως όχι πρόβλημα δεν είναι αλλά είναι και προτέρημα... Για αυτούς τους τεχνικούς μιλάμε που δεν είχαν την στοιχειώδη νοημοσύνη να δούνε ότι τα ακουστικά στο τηλέφωνο είναι σφραγισμένα...

 

Περιμένω πλέον γραπτές απαντήσεις από Γερμανό και OTESHOP πάντα με την εποπτεία του ΙΝΚΑ και σε περίπτωση που είναι αρνητική έχω ήδη σχεδιάσει τις μελλοντικές κινήσεις μου... Το σίγουρο είναι ότι αυτό το κινητό δεν πρόκειται να με αναγκάσουν να το πάρω πάλι στα χέρια μου...

 

Υ.Γ. Από εδώ και πέρα λοιπόν αν κάποιος έχει άσπρη οθόνη στο 3g's του βάσει των λεγομένων των Τεχνικών του Γερμανού πρέπει να το επιστρέφει σαν ελαττωματικό γιατί δεν θα έχει καλή απεικόνιση στον ήλιο... Ρε συ τα παλικάρια είναι για λύπηση... Δυστυχώς δεν υπάρχει αντίστοιχη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα της Apple να τους ξεφτιλίσω άμεσα...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάσαι την εβδομάδα κατασκευής και το εργοστάσιο του φίλου σου?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάσαι την εβδομάδα κατασκευής και το εργοστάσιο του φίλου σου?

 

Αυτά είναι τα στοιχεία για το κινητό του το οποίο είναι υπεράριστο: (Από το δικό μου που έχω επιστρέψει είναι τριών εβδομάδων μετά...Ίσως έχουν κάνει κάποιες διορθώσεις στις επόμενες παρτίδες ή ίσως είναι απλά τυχαίο γεγονός)

 

 

aantalip: 2

Serial number: 879310R63NQ (cleaned up from '879310r63nq')

Name: Apple iPhone 3GS

Model: iPhone 3GS

Group1: iPhone

Group2: 3GS

Generation:

ModelCode: iphone_3gs

Problems: Many of these phones have a yellow tint on the screen. Please tell us if this phone does or does not suffer from that.

Family name: A1303

Screen size: 3.5 inch

Screen resolution: 480x320 pixels

Colour: White

Capacity: 16GB

Factory: 87 (China)

External link: Technical specifications by apple-history.com

Model introduced: 2009

Production year: 2009

Production week: 31 (August)

Production number: 856 (within this week)

Uitbreidingen: Uitbreidingsmogelijkheden van dit apparaat

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Serial number: 849281Y03NP (cleaned up from '849281y03np')

Name: Apple iPhone 3GS

Model: iPhone 3GS

Group1: iPhone

Group2: 3GS

Generation:

ModelCode: iphone_3gs

Problems: Many of these phones have a yellow tint on the screen. Please tell us if this phone does or does not suffer from that.

CPU speed: 600MHz

Screen size: 3.5 inch

Screen resolution: 480x320 pixels

Colour: Black

Capacity: 16GB

Factory: 84 (Shenzhen, China)

External link: Technical specifications by apple-history.com

Model introduced: 2009

Production year: 2009

Production week: 28 (July)

Production number: 2244 (within this week)

Uitbreidingen: Uitbreidingsmogelijkheden van dit apparaat

 

 

Ολα καλα εδω.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια με εχει μπερδεψει το 3gs......

 

 

Οταν το φορτιζω με φορτιστη η μπαταρια ειναι φοβερη...κραταει αρκετα

 

Οταν το συνδεω με itunes η μπαταρια μετα την φορτηση πεφτει απο 70% σε 40% ενω κοιμαμαι και το κινητο δεν εχει να κανει τιποτα.........push κτλ einai ola οff.....

 

Να προσθαισω οτι εχω imac και τον φορτιζω απο την usb του πληκτρολογιου....

 

 

 

ειναι θεμα κινητου???????να το παω service???

I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο Dead Angel δοκίμασε από άλλη θύρα και σίγουρα θα δεις μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας και όχι μικρότερη ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το βάλεις σε άλλη usb.

 

Όπως είπε και ο Dead Angel δοκίμασε από άλλη θύρα και σίγουρα θα δεις μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας και όχι μικρότερη ;)

 

Και φυσικά εννοείται η θύρα να είναι «κανονική», με την εννοια να μην παρεμβαλλεται κάτι ή να υπάρχει κάποιο hub και προς Θεου όχι στα πληκτρολογια κλπ..:);)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδια αυτο ειναι το τριτο μου iphone....ολα εκει τα φορτιζα...Αν αλλαξω θυρα και ΔΕΝ βελτιωθουν τα πραγματα.....ειναι θεμα itunes η' κινητου??????
I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

ρε ****το το φορτισα πριν 1 ωρα και εχει πεσει ηδη στο 80% με χρηση κανα 40 λεπτο.....

 

Αυτο δεν υποτιθεται οτι εχει καλυτερη μπαταρια απο τα αλλα 2 παλια μοντελα?

I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

Όχι :p Δεν έχει σχέση αυτό, άσχετα με τον αριθμό mAh που είναι περισσότερα. Αλλά όταν λες 40 λεπτά χρήσης τι χρήσης? Έχει διαφορά ;) Επίσης αν έχεις ενεργοποιημένα τα Push Notification απενεργοποίησε τα.

 

Να μην ξεχάσεις να δοκιμάσεις κάτι. Να το φορτίσεις μέσω USΒ και την επόμενη μέσω πρίζας και να κάνεις την ίδια χρήση για να μας πεις αν όντως έχεις πρόβλημα μέσω USB

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Όχι :p Δεν έχει σχέση αυτό, άσχετα με τον αριθμό mAh που είναι περισσότερα. Αλλά όταν λες 40 λεπτά χρήσης τι χρήσης? Έχει διαφορά ;) Επίσης αν έχεις ενεργοποιημένα τα Push Notification απενεργοποίησε τα.

 

Να μην ξεχάσεις να δοκιμάσεις κάτι. Να το φορτίσεις μέσω USΒ και την επόμενη μέσω πρίζας και να κάνεις την ίδια χρήση για να μας πεις αν όντως έχεις πρόβλημα μέσω USB

 

τηλεφωνα και internet.......αλλα και παλι ειναι λογικο????

 

τωρα ειναι στο 77!!!!!!!!

 

μπηκα να παιξω 1 παιχνιδι για 5 λεπτα και επεσε 4%/////////

 

 

Υπερβαλω ρε παιδια η΄σας φαινεται και εσασ οτι κατι δεν παει καλα>????

I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό είναι άλλο θέμα. Πρώτα να βρούμε την λύση για το πρόβλημα σου. Τώρα που το φόρτισες με USB βλέπεις ότι είναι το ίδιο με το να φορτίζεις στην πρίζα? Αν ναι το πρόβλημα σου λύθηκε, αυτό που λες για την μπαταρία είναι άλλο θέμα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν λυθηκε....εχει πεσει παρα πολυ...απλα την πρωτη μερα χρησης του κινητου δεν ειχα καθολου ιnternet kai ισως με παραπλανει αυτο.........κατα τα αλλα εσασ με 1 ωρα wifi ποσο τρωει?????
I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

Αρκετό, πάρα πολύ μου τρώει εμένα όπως και σε άλλους (με μια ώρα περίπου 40-50%, iPod όμως έχω). Και τα παιχνίδια το ίδιο. Όπως σου είπα και πριν δοκίμασε και με τους δύο τρόπους να δεις αν λύθηκε (θα πάρει κάποιες μέρες ;))
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Aπλα προσπαθω να βρω μια λυση γρηγορα για να μην εχω προβληματα με την voda......

 

 

οταν λες πολυ τι εννοεισ?εμενα στο 2g οχι και τοσο πολυ......

I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικά περί iPhone
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...