Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω που το ανοιξες το θέμα δεν θα σου απαντήσει κανένας. Έχει όλοκληρο τοπικ για το κινητό, με λίγο ψαξιμο στο φόρουμ το βρίσκεις. Και για να σε σωσω απο τον κοπο, να το λινκ, μπες γραψε εκει περα οτι θες και ολο και καποιο τσακαλι θα σε βοηθησει!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=480084

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ένας φίλος μου πήγε να περάσει μια ρομ pixel μου είπε και όταν έκανε reboot έχει κλειδώσει το τηλέφωνο το θέμα είναι πως δεν θυμάται ούτε email ούτε password ούτε τίποτα τι μπορούμε να κάνουμε για να το ξεκληδωσουμε??

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που το βρήκε το τηλέφωνο?:lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του note 10 και σκέφτομαι να κάνω ανταλλαγή με p30 pro.

Το note 10 (4 μηνών)

Το p30 pro (1 χρόνου)

 

 

Θα ήθελα τα φώτα σας παρακαλώ!!

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα υπέρ του p30pro.

Camera καλύτερή σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και μπαταρία...η αυτονομία του είναι το βασικό του υπέρ.

 

Αν θα εκανα την αλλαγή;οχι.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου το αιτιολογήσεις;; τι είναι αυτό που δεν θα έκανες την μετάβαση?

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Για να μην ανοίγω νέο θέμα.

Τι κινητό προτείνετε για χρήση παιχνιδιών (PUBG, COD, ASPHALT κ.α.) μέχρι 500-600€?

Επίσης αξίζει να δώσω τόσα ή και με λιγότερα παίρνω κάποιο που θα με καλύπτει?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να έχει και καλή ψύξη γιατί όλο gaming θα το πάρει το κινιτο στο χέρι μέσα σε 12 μήνες
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.

Πρώτα από ολα.το emui θέλει άμεσα μία αναβάθμιση ώστε να ξεφύγει από την μονοτονία πού προσφέρει.

Κατόπιν,να γίνει μία αναδιοργάνωση στο μενού των ρυθμίσεων ώστε να μην είναι ολίγον τι μπέρδεμα στο ψάξιμο.

Επίσης,παρουσιάζει κάποια θέματα με συσκευές άλλων κατασκευαστών,οπως galaxy watch ας πούμε.

Το ui των samsung αυτή την στιγμή είναι καλύτερό από ποτέ,με σωστές παραμετροποιήσεις,πιο φρέσκο σαν όψη,απόλυτα σωστά τα πάντα ως προς τον τομέα συνδεσιμότητας με άλλες συσκευές.

 

Θα επέλεγα p30pro μόνο αν ήθελα λίγο καλύτερες φωτογραφίες και μπαταρία,αντε και πιο γρήγορη φόρτιση πού για μένα δεν είναι must.

Στα υπόλοιπα είναι πίσω.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Κάτοχος Mate 10 Pro εδώ και σχεδόν 2,5 χρόνια και ήρθε η ώρα για το επόμενο. Επειδή μου αρέσει το One UI, σκέφτομαι να πάω σε Samsung και έχω καταλήξει στα δυο κινητά του τίτλου. Μεγάλα υπέρ του Lite η μπαταρία κυρίως και ο snapdragon αντί για Exynos, αλλά φοβάμαι λίγο την ποιότητα φωτογραφίας σε σχέση με το Plus. Τι λέτε;

 

Ή αν υπάρχει κάτι άλλο πέρα από τα προφανή specs, πχ ποιότητα οθόνης, κλήσεων, σήματος, WiFi που να υπερτερεί κάποιο;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι βέβαιος ότι θα παίξει το wifi calling χωρις αλχημείες, δες τις επίσημα υποστηριζόμενες συσκευες εδω https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Και μετά αγόρασε όποια απο αυτες θελεις απο σκρουτζ μεχρι 200€

 

Προσοχη, τα samsung και sony, μαλλον θα θελουν φλασαρισμα με cosmote rom, αν δεν τα αγοράσεις απο cosmote/Γερμανό.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Τα Samsung δεν χρειάζονται φλασάρισμα. Δουλεύουν κανονικά out of the box ότι rom και να φοράνε.

Για τα Sony δεν ξέρω.

 

Μία πάρα πολύ καλή συσκευή είναι το Redmi Note 8 Pro.

Έως 200 ευρώ είναι μια πολύ καλή πρόταση.

Υποστηρίζει κανονικά VoLTE και WifiCalling Cosmote (Δεν έχω Vodafone για να ξέρω εάν δουλεύει και εκεί)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να έχει και καλή ψύξη γιατί όλο gaming θα το πάρει το κινιτο στο χέρι μέσα σε 12 μήνες

 

Έχει κάποιος το Redmi Note 8 pro να με ενημερώσει αν ζεσταίνεται πολύ στα παιχνίδια?

Για σχετικά φθηνό έχω καταλήξει σε αυτό για να μην ξεφύγω σε τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Στο cod mobile παρατηρώ ότι ζεσταίνεται περισσότερο με Android 10 από ότι με Android 9 πριν. Επίσης σποραδικά κρασαρει το παιχνίδι ενώ πριν με pie ποτέ. Αυτό βέβαια ίσως οφείλετε και σε κάποια αναβάθμιση του παιχνιδιού.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσουμε ότι τα Samsung παίζουν και με csc EUR (ελληνικό) τόσο σε Vodafone οσο και σε cosmote. Δεν είναι απαραίτητο να πάρετε ελληνικής αντιπροσωπείας γιατί τα περισσότερα έχουν μια έκδοση (ΟΧΜ) που περιέχει πολλές χώρες, συμπεριλαμβανομένης της Ελλάδας, και στην πρώτη εκκίνηση του κινητού αν βάλετε την κάρτα sim θα βρει μόνο του το προφίλ.

 

Μέχρι 200€ και αν σε ενδιαφέρει το μικρό μέγεθος θα πρότεινα το Galaxy A40, αλλιώς P30 Lite.

Edit: και τα Redmi note 8T, 8 pro βλέπω ότι υποστηρίζουν, επίσης πολύ καλές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο κινητα και θα ηθελα την αποψη σας.

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/realme-x2-global,xiaomi-mi-9t-6gb-128gb

Γνωριζω οτι η xiaomi ειναι γνωστο και δυνατο brand, ωστοσο μου κανει εντυπωση οτι το realme με παρεμφερη χαρακτηριστικα δεν εχει γινει αποδεκτο και ειδικα αυτο το μοντελο το Χ2, επισκιαζωμενο ισως απο το X2 pro αλλα και απο μοντελα της σειρας 5, εχει περασει απαρατηρητο.

Κανοντας αναζητηση στο google (σε οτι αφορα το realme X2, για το xiaomi δεν το συζητω) βρισκω πολλες παραπομπες για το Χ2 pro, καποιες για τα μοντελα της σειρας 5 και ελαχιστες για το Χ2.

Κλινω περισσοτερο προς το Χ2 (αυτα τα επιπλεον 2GB RAM ειναι ενας καλος λογος νομιζω) και με δεδομενο οτι τη συσκευη θα την κρατησω για αρκετα χρονια θα ηθελα τις γνωμες σας ποιο απο τα δυο να διαλεξω (ή καποιο αλλο με οριο τα 280€ βια 300€)

Edited by johnsot-1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω άποψη για το Realme αλλά επειδή το Mi9T το είχα πέρυσι το καλοκαίρι για κάποιο διάστημα,ακόμα μου λείπει.Πολυ ωραίο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Το Realme X2 είναι εξαιρετική συσκευή με αυτά τα χαρακτηριστικά και σε τιμή κάτω από 300€ είναι σαν να τους κλέβεις. Και φοβερή υποστήριξη.
Link to comment
Share on other sites

Το Realme X2 είναι εξαιρετική συσκευή με αυτά τα χαρακτηριστικά και σε τιμή κάτω από 300€ είναι σαν να τους κλέβεις. Και φοβερή υποστήριξη.

 

Το realme X2 ειχα κι εγω ως πρωτη επιλογη αλλα το διαστημα αυτο που κυκλοφορει δεν νομιζω οτι εχει κανει το αναμενομενο για μενα "γκελ" στο κοινο, και επειδη τις συσκευες μου της ρουταρω και θα χρειαστω οπωσδηποτε να ρωτησω κατι, θεωρω ως ασφαλεστερη λυση το xiaomi με την πολυπληθη κοινοτητα. Για το Realme βρηκα νημα στο XDA πχ αλλα εδω δεν ειδα να υπαρχει κατι.

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η καλυτερη επιλογη στα 170 ευρω με 4 ραμ

.ειτε huawei ειτε xiaomi.

xiaomi redmi note 8. redmi note 8 t η κατι αλλο ?δεν με ενδιαφερει το gaming. απλα το θελω για καθημερινη χρηση και φωτογραφιες για το instagram,αρκει να εχει καλη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...