Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σκοπεύω να το πάρω αλλα θέλω μια βοήθεια πρώτα.χρειαζεται ένα μόνο λογαριασμό google?και τι εννοώ...αν κάνω την πρώτη σύνδεση με το δικό μου κινητό μετά θα ελέγχεται μόνο από το δικό μου η θα μπορώ να το συνδέσω και με τα υπόλοιπα κινητά της οικογένειας με διαφορετικούς λογαριασμούς google.επισης είναι συμβατό με όλες τις τηλεοράσεις?άσχετος χρονολογίας?
Λογικά όσοι είναι στο Δίκτυο μπορούν να το χρησιμοποιούν. Στο δικό μου που είναι στο Nvidia shield όλοι μπορούν. Αλλά εμένα είναι built in.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και καιρό σκέφτομαι να αλλάξω κινητό, δοκιμάζοντας μάλιστα κάτι διαφορετικό από την Samsung που ήμουν μέχρι τώρα. Έχοντας ως μπάτζετ κοντά στα 500€ (θα κοπεί σε τιμολόγιο οπότε για να είμαι ακριβής το 'πραγματικό' μου μπάτζετ είναι 500€ -ΦΠΑ) ήμουν διατεθειμένος να δοκιμάσω κάτι σε Xiaomi που το έχω δει αρκετούς φίλους που έχουν μείνει πολύ ευχαριστημένοι, αλλά βλέποντας την προσφορά που τρέχει στο eshop για το Realme X2 Pro είπα να το δω λίγο ως κινητό, από reviews διαβάζω -σχεδόν αποκλειστικά- εγκωμιαστικά σχόλια, παρουσιάζεται ως κάτι αντίστοιχο με το Pocophone F1 πέρυσι (που πάλι σκεφτόμουν μήπως έκανα αγορά αλλά έκανα πίσω τελευταία στιγμή).

 

Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσα να κοιτάξω στα ίδια ή παρόμοια χρήματα και να το ανταγωνίζεται; Δεν θα πω ψέμματα, με προβληματίζει ελαφρώς η πρώτη μου εμπειρία εκτός Samsung να είναι με κάποια εταιρία όπως η Realme που δεν είναι καν Xiaomi (άσχετα αν από ό,τι είδα είναι κάτω από την ομπρέλα της Oppo ή κάτι τέτοιο, ούτε και την Oppo την έχω ως τόσο πολυδιαφημισμένη όπως η Xiaomi πχ)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα είναι λίγο πιο χαμηλά από xiaomi.... Αλλά κατά τα άλλα δεν υπάρχει σύγκριση... Η OPPO είναι ακριβή εταιρία του ομίλου..εχει ποιότητα.. Ποιότητα, ήχο.. Οθόνες τα πάντα είναι μελετιμενα πλην του λειτουργικού που είναι ένα ελαφρώς τροποποιημενο καθαρό. Android... Αν η realme ακολουθεί έστω και λίγο την ποιότητα της θα ανέβει πολύ.. Για εμένα αξίζει να δοκιμάσεις

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω πως είχα ποτέ καμία ιδιαίτερη τρελά με τις φωτογραφίες πάντως.

 

Λέγοντας Oppo αναφέρεσαι στην Realme; Έχει και η δεύτερη την ίδια ακριβώς ποιότητα με την Oppo;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκοπεύω να το πάρω αλλα θέλω μια βοήθεια πρώτα.χρειαζεται ένα μόνο λογαριασμό google?και τι εννοώ...αν κάνω την πρώτη σύνδεση με το δικό μου κινητό μετά θα ελέγχεται μόνο από το δικό μου η θα μπορώ να το συνδέσω και με τα υπόλοιπα κινητά της οικογένειας με διαφορετικούς λογαριασμούς google.επισης είναι συμβατό με όλες τις τηλεοράσεις?άσχετος χρονολογίας?

Οποίο κινητό συνδεθεί στο WiFi που είναι το chromecast μπορεί να το χρησιμοποιεί. Η γυναίκα μου κάνει cast από το κινητό της και εγώ από το δικό μου.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομάδα και καλή δύναμη να έχουμε να το ξεπεράσουμε όλο αυτό, θα ήθελα να ρωτήσω εάν σε pocophone θέλω να περάσω Αosp χρειάζεται ξεκληδωμα κ root η όχι??

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 7t και από μένα.

Το ASUS δεν είναι τόσο καθαρό έχει ένα καρό apps (βγαίνουν βέβαια) αλλά γενικά καμμία σχέση με oxygen.

Link to comment
Share on other sites

7t 600 ξεκινάει εκτός και αν λες από Κίνα χωρίς εγγύηση που δεν συνιστώ καθόλου. Κατά τα άλλα ναι είμαι υπέρ της συσκευής
Link to comment
Share on other sites

7t 600 ξεκινάει εκτός και αν λες από Κίνα χωρίς εγγύηση που δεν συνιστώ καθόλου. Κατά τα άλλα ναι είμαι υπέρ της συσκευής

 

550 από OnePlus και 520 από Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

550 από OnePlus και 520 από Ελλάδα
Ελλάδα ναι είδα (δεν αξίζει τα περρισωτερα είναι από Κίνα χωρίς εγγύηση) και one plus μου λει 599

2c79338995405571e29b9a8b76cd3083.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα τελικα το Asus,μαζι με εξοδα αποστολης και ρεστα,στα 482 απο banggood.Ξερω οτι απο ενημερωσεις δεν θα δω μεγαλη προκοπη,αλλα με κερδισε η τεραστια μπαταρια,ο ηχος που ξεκαθαρα υπερεχει εναντι του ΟΡ7Τ ,καθως και η υπαρξη 3,5.
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα ναι είδα (δεν αξίζει τα περρισωτερα είναι από Κίνα χωρίς εγγύηση) και one plus μου λει 599

2c79338995405571e29b9a8b76cd3083.jpg

Μαζί με το κουπόνιdaf1fba9640c3781b6dee1f5ff141976.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το κουπόνιdaf1fba9640c3781b6dee1f5ff141976.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αα οκ μεσ το ετσι και μπερδευτικα :p

 

δεν εχει και πολλές επιλογές προχώρα (απλά πληροφοριακά stock android δεν σημαινει και γρήγορη αναβάθμιση η bugffree όλα εξαρτώνται απο της κα...ς του κατασκευαστή) αν το παιρνεις για το stock τότε όντος μονόδρομος σε αυτα τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα έχω ένα θέμα προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο στον υπολογιστή για να ξεκλειδώσω bootlander αλλά ο υπολογιστής δεν το διαβάζει μου γράφει ότι έχει πρόβλημα έχω κατεβάσει τους drivers που βρήκα στο διαδίκτυο αλλά τίποτα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα έχω ένα θέμα προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο στον υπολογιστή για να ξεκλειδώσω bootlander αλλά ο υπολογιστής δεν το διαβάζει μου γράφει ότι έχει πρόβλημα έχω κατεβάσει τους drivers που βρήκα στο διαδίκτυο αλλά τίποτα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλιστα.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια συσκευή με μεγάλη οθόνη που θα έχει σαν κυρία χρήση τις κλήσεις μέσω viber.

Κάμερα, επεξεργαστής οθόνη αυτονομία προφανώς και δε με ενδιαφέρουν αφού δεν πρόκειται να εκτιμηθούν.

Αντίστοιχα χαμηλό θα ήθελα να είναι και το κόστος.

Huawei, Nokia, xiaomi ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια συσκευή με μεγάλη οθόνη που θα έχει σαν κυρία χρήση τις κλήσεις μέσω viber.

Κάμερα, επεξεργαστής οθόνη αυτονομία προφανώς και δε με ενδιαφέρουν αφού δεν πρόκειται να εκτιμηθούν.

Αντίστοιχα χαμηλό θα ήθελα να είναι και το κόστος.

Huawei, Nokia, xiaomi ή κάτι άλλο;

 

https://www.germanos.gr/product/motorola-moto-g7-play/20383660/?fname=&fvalue=

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όπως γράφω και στον τίτλο για τις δύο συσκευές ή με μικρή υπέρβαση το redmi note 8 pro;

 

Μπάτζετ ταβάνι είναι τα 180€ αλλά ίσως μια μικρή υπέρβαση να μπορεί να γίνει.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται, πιο μεγάλη οθόνη μπορώ να βρω με παρόμοιο κόστος;

 

Redmi 8A με 6.22 εκεί γύρω στα 100 ευρώ ίσως;

Link to comment
Share on other sites

Redmi 8A, θα ξεχνάει την φόρτιση με μπαταρία 5000mAh!

https://www.germanos.gr/product/xiaomi-redmi-8a-dual-32gb/20389598/?fname=screenSize+builtInMemory+skuColor&fvalue=-32494756103337175+-5262388495616174894+-128022028068821320

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ήρθε η ώρα για νέο κινητό για τη σύζυγο και ξεκίνησα το ψάξιμο.

Θα κινηθώ μόνο στην εγχώρια αγορά, ενώ το αν θα ασχοληθώ με τα σκρουτζομάγαζα θα εξαρτηθεί αποκλειστικά και μόνο από την διαφορά τιμής, συγκριτικά με τις αλυσίδες.

Θέλουμε ελάχιστη ram στα 4 gb, καλή αυτονομία, ικανοποιητικές κάμερες και μεγάλη οθόνη, ενώ το budget έχει ορισθεί στα 200€ το πολύ.

Καθόλου παιχνίδια, αλλά αρκετό browsing.

Αφήνοντας στην άκρη το Redmi Note 8 (το έχουμε στο σπίτι και θα θέλαμε να δοκιμάσουμε και κάτι άλλο), το μάτι μου έπεσε στο Huawei P Smart Z, το οποίο σε κάποιες αλυσίδες παίζει στα 199€ (οι άτοκες δόσεις, η 3ετής εγγύηση που τρέχει ως προσφορά και η διαφορά των 40€ περίπου με το Σκρουτζ με οδηγούν προς τα εκεί...).

Γνώμες για την εν λόγω συσκευή;

Έχετε κάποια αντιπρόταση;

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 📱 Αγορά κινητού μαξ 750-800€
  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος IV)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...