Jump to content

Cosmote Wifi Calling


petros_alonso
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι ο κανόνας αυτός. Πλέον τα περισσότερα παίζουν ανεξάρτητα από που είναι αγορασμένα.
Link to comment
Share on other sites

εχω θέμα σε ενα samsung a21s στο wificall. Σε μηνυμα ενεργοποιησης απο κοσμοτε μου λεει οτι δεν υποστηριζει η συσκευη την υπηρεσια. εχει καποιος αντιστοιχο προβλημα?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

εχω θέμα σε ενα samsung a21s στο wificall. Σε μηνυμα ενεργοποιησης απο κοσμοτε μου λεει οτι δεν υποστηριζει η συσκευη την υπηρεσια. εχει καποιος αντιστοιχο προβλημα?

 

Ναι, έχει χαλάσει το SMS για πολύ κόσμο. Πάρε στο 13888 και ζήτα να στο ενεργοποιήσουν οι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει χαλάσει το SMS για πολύ κόσμο. Πάρε στο 13888 και ζήτα να στο ενεργοποιήσουν οι ίδιοι.

 

ευχαριστώ, οι τύποι είναι ότι να ναι. Ο ένας μου είπε ότι η συσκευή δεν το υποστηρίζει, ο άλλος με παρέπεμψε σε άλλο τμήμα. Ευτυχώς μετά από αρκετές προσπάθειες και αναμον'η ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, οι τύποι είναι ότι να ναι. Ο ένας μου είπε ότι η συσκευή δεν το υποστηρίζει, ο άλλος με παρέπεμψε σε άλλο τμήμα. Ευτυχώς μετά από αρκετές προσπάθειες και αναμον'η ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία.

 

Εγώ, μίλησα στο live chat, του οποίου ζήτησα να μου το ενεργοποιήσουν, χωρίς να με ρωτήσουν εάν η συσκευή μου ήταν συμβατή ή μη. Στη 2η προσπάθεια το ενεργοποίησαν γιατί στην πρώτη μάλλον το ξέχασαν :lol:

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σε Redmi Note 9 pro για να είμαι συνδεδεμένους σε wife Calling θα πρέπει να έχω το κινητό σε λειτουργία πτήσης. Υπάρχει τρόπος ώστε να λειτουργεί η υπηρεσία (wife Calling) χωρίς να είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία πτήσης, να μπαίνει δηλαδή αυτόματα, όπως στα Samsung?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σε Redmi Note 9 pro για να είμαι συνδεδεμένους σε wife Calling θα πρέπει να έχω το κινητό σε λειτουργία πτήσης. Υπάρχει τρόπος ώστε να λειτουργεί η υπηρεσία (wife Calling) χωρίς να είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία πτήσης, να μπαίνει δηλαδή αυτόματα, όπως στα Samsung?

 

Λογικά θα υπάρχει η επιλογή στις Ρυθμίσεις> Κάρτες SIM & Κινητά δίκτυα> (τη SIM 1 που λέει GR COSMOTE)> και στο Cosmote WiFi Calling στις προτιμήσεις δικτύου, το "Κατά προτίμηση WiFi" για να είναι μόνιμα ρυθμισμένο σε WiFi Calling. Βέβαια, εάν φύγεις από το σπίτι ή απομακρυνθείς από την εμβέλεια του WiFi και η συσκευή αποσυνδεθεί, θα γίνει αυτόματα αλλαγή σε VoLTE, και όταν ξανά συνδεθείς σε δίκτυο WiFi, θα αλλάξει σε WiFi Calling.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα υπάρχει η επιλογή στις Ρυθμίσεις> Κάρτες SIM & Κινητά δίκτυα> (τη SIM 1 που λέει GR COSMOTE)> και στο Cosmote WiFi Calling στις προτιμήσεις δικτύου, το "Κατά προτίμηση WiFi" για να είναι μόνιμα ρυθμισμένο σε WiFi Calling. Βέβαια, εάν φύγεις από το σπίτι ή απομακρυνθείς από την εμβέλεια του WiFi και η συσκευή αποσυνδεθεί, θα γίνει αυτόματα αλλαγή σε VoLTE, και όταν ξανά συνδεθείς σε δίκτυο WiFi, θα αλλάξει σε WiFi Calling.

 

Επειδή στην Xiaomi δεν έχουν τελειωποιησει την υπηρεσία αυτή όταν είσαι ήδη σε κλήση με VoWiFi και απομακρυνθείς απο το router ενω θα έπρεπε όπως λές να κάνει την μετάβαση στην κεραία 4G η κλήση κόβεται...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην Xiaomi δεν έχουν τελειωποιησει την υπηρεσία αυτή όταν είσαι ήδη σε κλήση με VoWiFi και απομακρυνθείς απο το router ενω θα έπρεπε όπως λές να κάνει την μετάβαση στην κεραία 4G η κλήση κόβεται...
Στο δικό μου δεν κόβεται. Έχω το Redmi Note 8T.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν κόβεται. Έχω το Redmi Note 8T.

Ούτε στο δικό μου κόβεται... Συσκευή της υπογραφής μου...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην Xiaomi δεν έχουν τελειωποιησει την υπηρεσία αυτή όταν είσαι ήδη σε κλήση με VoWiFi και απομακρυνθείς απο το router ενω θα έπρεπε όπως λές να κάνει την μετάβαση στην κεραία 4G η κλήση κόβεται...

 

Δεν φταίει η Xiaomi αλλά ο πάροχος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σε Redmi Note 9 pro για να είμαι συνδεδεμένους σε wife Calling θα πρέπει να έχω το κινητό σε λειτουργία πτήσης. Υπάρχει τρόπος ώστε να λειτουργεί η υπηρεσία (wife Calling) χωρίς να είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία πτήσης, να μπαίνει δηλαδή αυτόματα, όπως στα Samsung?

 

Wife Calling... διάβασα καλά ή με γελούν τα μάτια μου;

Η υπόθεση σηκώνει ενός λεπτού σιγή και τουλάχιστον δυο τσιγάρα...

Εβγαλε μωρέ η Cosmote υπηρεσία για να καλούν οι παντρεμένοι τις συζύγους τους;

Ειναι μόνο για παντρεμένους ή μηπως και εμείς οι υπόλοιποι μπορούμε να καλούμε το αίσθημα;

Και τι γίνεται όταν κάποιος έχει σύζυγο και αίσθημα; Παίζει με προεπιλογή;

 

Με τα ομοφυλόφιλα ζευγάρια τι γίνεται; Καλύπτονται ή θα πέσουν μηνήσεις;

Ωρα είναι να δούμε την Kamala Harris να επιβάλει κυρώσεις στην Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η Xiaomi αλλά ο πάροχος.
Σαφώς και δεν φταίει ο πάροχος όταν σε άλλες συσκευές δουλεύει κανονικά. Και μόλις το δοκίμασα σαν πείραμα. Η συσκευή σε flight mode με ενεργοποιημένο wifi και wifi calling όταν ξεκινάω την κλήση, απενεργοποίησα μετά το flight mode, και στη συνέχεια απενεργοποίησα το wifi και συνδέθηκε άμεσα σε 4G συνεχίζοντας την κλήση.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Με έστειλες!!!!!!

Έπρεπε να ξαναδιαβάσω το μύνημα πολλές φορές για να καταλάβω που κολλάει.

Η αυτόματη διόρθωση...... έκανε πάλι το θαύμα της.

Για την ιστορία παντρεμένος 23 χρόνια.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Πραγματικά στις στις Ρυθμίσεις> Κάρτες SIM & Κινητά δίκτυα> ήταν η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δεν φταίει ο πάροχος όταν σε άλλες συσκευές δουλεύει κανονικά. Και μόλις το δοκίμασα σαν πείραμα. Η συσκευή σε flight mode με ενεργοποιημένο wifi και wifi calling όταν ξεκινάω την κλήση, απενεργοποίησα μετά το flight mode, και στη συνέχεια απενεργοποίησα το wifi και συνδέθηκε άμεσα σε 4G συνεχίζοντας την κλήση.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Δύο συσκευές έχω xiaomi μια χαρά δουλεύει. Δεν μου έχει κάνει ποτέ διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις συμβατή συσκευή, είναι λογικό να μην σου κάνει το παραμικρό. Αν έχεις συσκευή που δεν το υποστηρίζει και το έχεις κάνει force enable όπως γίνεται στα xiaomi με την γνωστή διαδικασία που δίνεις κωδικό στον dialer, τότε είναι επίσης λογικό να μην σου δουλεύει (σωστά). Όπως γινόταν με το mi a3 που είχα. Είχε δει μόνο volte από μόνο του και vowifi μόνο αφού το ενεργοποίησα εγώ από τον dialer. Και φυσικά, δεν έπαιζε σωστά. Δεν είναι θέμα συσκευής;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα που είχα mia3 δεν είχα ούτε σ αυτό θέμα. Σε άλλες μη υποστηριζόμενες συσκευές ξέρουμε αν υπάρχει θέμα; Π.χ. Samsung;
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα που είχα mia3 δεν είχα ούτε σ αυτό θέμα. Σε άλλες μη υποστηριζόμενες συσκευές ξέρουμε αν υπάρχει θέμα; Π.χ. Samsung;

 

Υπάρχει μη υποστηριζόμενο Samsung? Αφού τα έχει πάρει όλα αμπάριζα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μη υποστηριζόμενο Samsung? Αφού τα έχει πάρει όλα αμπάριζα

 

Δεν ξέρω γιατί δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Σε 5 samsung που έχω δοκιμάσει αγορασμένα από το 2016 έως το 2019 δουλεύει όπως πρέπει χωρίς το παραμικρό θέμα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτή η Cosmote γιατί δεν το ενεργοποιεί σε όλους τους κατασκευαστές να μην υπάρχει πρόβλημα; Και καλά μόνο σε επιλεγμένα. Ότι να ναι μου φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Κι αυτή η Cosmote γιατί δεν το ενεργοποιεί σε όλους τους κατασκευαστές να μην υπάρχει πρόβλημα; Και καλά μόνο σε επιλεγμένα. Ότι να ναι μου φαίνεται.

 

Χρειάζονται 2 για να χορέψεις (τανγκό ή ότι άλλο αγαπάς)

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζονται 2 για να χορέψεις (τανγκό ή ότι άλλο αγαπάς)

 

Η εμπειρία μου σε Αγγλία με την Three είναι ότι χορεύει ζεϊμπέκικο κι όχι τανγκό. Αυτές οι πρωτοτυπίες μόνο στην Ελλάδα γίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...