Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το άφησε με ένα major update ενώ το διαφήμιζε σαν ένα από τα πρώτα τηλέφωνα με android 9! Στην ουσία δηλαδή αντί να στο δώσει με update(και να πρέπει μετά να δώσει 2 major), το είχε από την αρχή. Τα νέα κινητά πάντως, λόγω oled και άλλων τεχνολογιών, δεν χάνουν σχεδόν καθόλου τιμή οπότε θα πρέπει να αναθεωρήσουν με τα update γιατί μια σημαντική μερίδα καταναλωτών όταν δώσει 800€ θα περιμένει να κρατήσει αρκετά παραπάνω τη συσκευή. Σίγουρα κάτι θετικό για το περιβάλλον τουλάχιστον, αφού πλέον έχει ωριμάσει η τεχνολογία και δεν υπάρχουν τόσο σημαντικές αλλαγές σε 1-2 έτη. Αρκεί όμως να υποστηρίζονται για περισσότερο.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για 299€ αξίζει πιστεύω. Παρότι φοβάμαι ότι δεν θα πάρει και Android 11. Ενώ κανονικά θα έπρεπε, εφόσον ήρθε με 9. Είμαι κάτοχος του XZ1 και με χαλάει ότι έμεινε με 1 major update και 2 χρόνια security patches.

Εγώ σκέφτομαι πλέον μια μετάβαση σε ios. Από το 2010, με ένα διάλειμμα λίγων μηνών με windows phone, είμαι με android. Ας δοκιμάσω και από εκεί τι γίνεται.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Για 299€ αξίζει πιστεύω. Παρότι φοβάμαι ότι δεν θα πάρει και Android 11. Ενώ κανονικά θα έπρεπε, εφόσον ήρθε με 9. Είμαι κάτοχος του XZ1 και με χαλάει ότι έμεινε με 1 major update και 2 χρόνια security patches.

Εγώ σκέφτομαι πλέον μια μετάβαση σε ios. Από το 2010, με ένα διάλειμμα λίγων μηνών με windows phone, είμαι με android. Ας δοκιμάσω και από εκεί τι γίνεται.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

 

Θεωρω θα παρει. Το xz1 νομιζω ειναι το μονο που πηρε μονο μια κυρια.

Link to comment
Share on other sites

Το dual sim δίνει ο Γερμανός;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αύγουστο παρουσιάστηκε το xz1 Αύγουστο και το xz3 και με το νεο τοτε android και τα 2 .

Εάν πατήσουν πανω στο ότι ολοκλήρωσε ακριβώς 2 ετια πριν βγει η καινούργια έκδοση που συνήθως δίνεται μετα απο καιρο από όλους τοτε θα παρει και αυτο μόνο μια.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην τιμή αυτή, αξίζει η αγορά

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αύγουστο παρουσιάστηκε το xz1 Αύγουστο και το xz3 και με το νεο τοτε android και τα 2 .

Εάν πατήσουν πανω στο ότι ολοκλήρωσε ακριβώς 2 ετια πριν βγει η καινούργια έκδοση που συνήθως δίνεται μετα απο καιρο από όλους τοτε θα παρει και αυτο μόνο μια.

Sony Xperia XZ3

 

Sony Xperia XZ3 launched in October 2018 with Android 9.0 Pie out-of-the-box. The device is currently on Android 10 which is its first upgrade and citing the fact that it is a flagship phone (of 2018), it is likely to get an Android 11 R upgrade although the timeline is available.

Android 11 R Status: It is likely to get Android 11

 

https://www.getdroidtips.com/sony-xperia-android-11/

 

 

Τώρα τι να πω έως τότε, ποιος ξέρει :)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι. Ακόμη και έτσι σε αυτήν την τιμή είναι εξαιρετικό.

 

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Προσωρινά μη διαθέσιμο γράφει στην ιστοσελίδα του καταστήματος,ενώ τρεις ώρες πριν ήταν σε χαμηλό απόθεμα.

Πολύ λογικό, φαίνεται ότι πολλοί τίμησαν την προσφορά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 μέρες που πήρα το κιν από την προσφορά της κοσμοτε ,και έχω να πω ένα ,τι οθοναρα είναι αυτή !σε καθηλώνει! υπάρχει και το iphone x στο σπίτι παράλληλα και υπάρχει άμεση σύγκριση.
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο. Η οθονη ειναι εξαιρετικη παρολο που κοντευει 2 χρονια παρουσιας στην αγορα και η sony πεταει χαρταετο στις τιμες.

Ειναι γενικα πολυ καλη συσκευη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο να το χαρείς

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν είπε ότι είναι κακή

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 μέρες που πήρα το κιν από την προσφορά της κοσμοτε ,και έχω να πω ένα ,τι οθοναρα είναι αυτή !σε καθηλώνει! υπάρχει και το iphone x στο σπίτι παράλληλα και υπάρχει άμεση σύγκριση.

 

Το έχω 1 χρόνο και 7 μήνες το τηλέφωνο. Διαμάντι είναι.

Το τελευταίο upgrade τα έχει διορθώσει όλα τα bugs και η μπαταρία επιτέλους είναι καλή στο Android 10.

Εγώ το έχω rootarei εδώ και 3 μήνες. Το έχω καταευχαριστηθεί.

Σημειωτέον, το κάνω κακή χρήση στη μπαταρία και υγεία είναι 92% ακόμη... :cool:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω rootarei εδώ και 3 μήνες.

 

Απο περιέργεια πως το εκανες root ; Πήρες back up τα drm keys ;

Κολλάω να το κανω root και να του περάσω recovery .

Eχω το xz1 βέβαια εγώ .

Link to comment
Share on other sites

Απο περιέργεια πως το εκανες root ; Πήρες back up τα drm keys ;

Κολλάω να το κανω root και να του περάσω recovery .

Eχω το xz1 βέβαια εγώ .

 

Όχι, δεν έχω σκοπό να το επαναφέρω ή να το πουλήσω.

Το έκανα με magisk. Σχετικά εύκολη διαδικασία. :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...